Teraz jest 28.06.2024, 01:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[F2] Antena 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post [F2] Antena
witam, mam nawigacje z readiem tv i gps, kupilem na allegro najpierw sharka ale to jest gniot totalny bo radio i tv nie odbiera a gps na dachu jest gorszy niz w pdp asusiku w aucie, no ale znalazlem TUTAJ ]Obrazek cos co mnie w miare usatysfakcjonowalo, antena wykorzystuje skodowski bat ze stopka ale bez tego wzmacniacza w srodku (jest usuniety) bo zestaw ma wlasny wzmacniacz, tv wskoczylo i gra na postoju ale trzeba dobrze sie czasem ustawic ale to nie problem, zas radio gra juz gorzej (zamienil stryjek....) otoz strasznie trzeszczy i gubi fale a dodatkowy na probe separator nic nie pomaga a troche dziwne ze wzmacniacz antenowy nie radzi sobie ze wzmocnieniem sygnalu :( moze kiepsi zestaw,zanim go wywale na zbity... chce zadac wreszcie pytanie... czy ktos demontowal caly kabel antenowy od sufitu az do radia i czy czasem po drodze nie ma jakiegos przedwzmacniacza bo na allegro widze czasem takie do vw TUTAJ Obrazek i byc moze w skodzie tez jest??? i moze on blokuje mi sygnal nowego zestawu )bo wykorzystalem do radia org przewod , nie ciagnalem tego od zestawu bo i poco sobie pomyslalem ale moze to blad) dzieki za sugestie i pozdr


Ostatnio edytowano 02.11.2009, 21:34 przez listek2000, łącznie edytowano 1 raz



08.10.2009, 20:11
Zobacz profil GG
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
Siemka

Napisałeś że seperator masz , ale czy na pewno jest dobrze wszystko podłączone bo objawy są właśnie takie jak przy separatorze niebieski kabelek podłączony???
A antenkę do radia podłączyłeś z tego nowego zestawu czy z ory. anteny???
możesz spróbować jakby chodziło samo radio na oryginalnej antenie jeżeli dobrze to coś musi być z tym nowym zestawem.
Sprawdzę w etka czy jest coś takiego jak wzmacniacz w linku który podałeś może dziś a jak nie to jutro.
Pozdroo


Niżej podpisany użytkownik dziękuje venomk za ten post:
listek2000
09.10.2009, 17:39
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
dziekuje,moze cos wypatrzysz w schemacie, ja dzis walczylem pol dnia, robilem testy, okazuje sie ze moja navi (mt-6501) podaje 11v (tyle zmierzylem) do anteny wiec separator jest mi zbedny, antena shark szumiala bo odrazu podlaczylem kabelek 12v po odjeciu gra bardzo ladnie... ale tylko 3 kanaly ale za to drut bez szumow no poezja,reszta szum .... zas na antenie org vw graja wszystkie ale gorzej nawet te 3 kanaly co na sharku nie moga sie rownac,to samo na tej fm-tv, nie kumam tego. jak sprawdzic stan kabla org? wystarczy proba zwarciowa?


09.10.2009, 20:09
Zobacz profil GG
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
Siemanko sorki że tak długo trwało ale ETKA mi się zwiesiła.
Słuchaj przejrzałem całą instalację anteny i niestety nie ma śladu o dodatkowym wzmacniaczu , szczerze powiem że nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić , w ETCE sa dwie anteny jedna wygląda tak samo ale jest też do GPS ale różnic nie zauważyłem , wklejam zdjęcie z ETKI może coś zauważysz.


http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-10/6 ... 3.bmp.html[/img]Obrazek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje venomk za ten post:
listek2000
11.10.2009, 18:06
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
witam zna ktos ta antene do nawigacji i czy pasuje ona do fabii bo w etce jest napisane skoda kombii... ale chyba mocowanie musi byc to samo ??? na fotkach ze skody wychodzi,ze do fabii tez podejdzie... nie kumam, jakies sugestie i moze ktos ma taka??? dzieki i pozdr.

Obrazek Obrazek Obrazek


02.11.2009, 21:28
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
Obrazek
Obrazek

wreszcie trafilem na porzadna antene do mojej navi to jest CALEARO TRI-TV i spisuje sie swietnie, przypomne ,ze skoda wlasnie bierze od nich zamienniki do swoich anten...

no i przechwalilem po 4 m-cach uzytkowania zagladam dzis pod antene a tu mi ja cos zżera :( co to jest??? najgorsze ze rzuca sie juz na kable... :( jakby sniedz jakby kreda... mial juz ktos takie cos... czemu inne anteny sie tak nie robia... :( uszczelka jest przeżarta i do wyrzucenia a bez niej anteny sie nie da ponownie zamocowac :( :smutny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


13.04.2010, 20:33
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
A to nie czasem pozostałości po zimie i soli ?

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Allen za ten post:
listek2000
13.04.2010, 20:40
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
myslalem w pierwszej chwili tak samo ale smak ma gorzki :crazy: nie czuc nic slonego... :sciana:


13.04.2010, 20:52
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
listek2000, patrząc na skutki to jakby wapno gaszone.. albo sól drogowa z wypłukanym chlorkiem sodu i pozostałością siarczanów. nie wiem co może tak wyżreć gumę :\
lakier masz cały?

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


Niżej podpisany użytkownik dziękuje cosmos za ten post:
listek2000
14.04.2010, 08:07
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
Witam, oczyściłem, pomalowałem taka farbą antykorozyjną ku przestrodze ale nie trzyma ona za dobrze aluminium... czy są jakieś lakiery farby zabezpieczające aluminium przed śniedzieniem?
Kolejna sprawa to wyciąłem gumke grubości 1mm jako dodatkową podkładkę i dokręciłem całość i zauważyłem,że ta oryginalna uszczelka sie tak układa że pęka zgięciach :( na szczęście dostałem odpowiedź od dystrybutora i może mi sprowadzą tą uszczelkę ale na przyszłość nie wiem jak to dokręcić aby kolejna tak nie pękała przy dokręcaniu?
Kolejna sprawa to silikon, dorwałem taka mase uszczelniającą co jest taka lepka i nigdy nie wysycha, czy można ja zasosować pod stopkę?
No i na koniec chyba przyczyną podchodzenia wody jest fakt iż dach wokół otworu montażowego anteny nie jest płaski :( czy to dyskwalifikuje tą antene do mojego auta? pozdr.
Obrazek Obrazek Obrazek

Od Sprzedawcy anteny:
Jak widać na przysłanych przez Pana zdjęciach Jej montaż nie był poprawny, na stopce anteny naklejono jakąć podkładkę która prawdopodobnie uniemożliwiła prawidłowe dociśnięcie stopki do uszczelki i do dachu samochodu. Niestety podpływająca woda doprowadziła do widocznych zniszczeń.
Zwróciliśmy się już do producenta z prośbą o przysłanie uszczelki. Stopka anteny powinna zostać oczyszczona z nalotów i zanieczyszczeń. W stanie jaki widać na zdjęciach, być może należy również otworzyć i sprawdzić antenę wewnątrz, a przed ponownym montażem dodatkowo uszczelnić uzupełniając ubytki np. silikonem.
Stopka anteny powinna ściśle przylegać do uszczelki, która z kolei powinna ściśle przylegać do dachu samochodu. Nie znam miejsca montażu anteny na dachu, być może powierzchnia dachu w miejscu mocowania anteny nie jest płaska, i to może być kolejnym powodem podciekania wody.
Jeśli producent dośle nam uszczelkę, to po uzgodnieniach możemy ją Panu dosłać.
Ares Elektro Sp. z o.o


15.04.2010, 20:04
Zobacz profil GG
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
listek2000 napisał(a):
Od Sprzedawcy anteny:
Jak widać na przysłanych przez Pana zdjęciach Jej montaż nie był poprawny, na stopce anteny naklejono jakąć podkładkę która prawdopodobnie uniemożliwiła prawidłowe dociśnięcie stopki do uszczelki i do dachu samochodu. Niestety podpływająca woda doprowadziła do widocznych zniszczeń.
Zwróciliśmy się już do producenta z prośbą o przysłanie uszczelki. Stopka anteny powinna zostać oczyszczona z nalotów i zanieczyszczeń. W stanie jaki widać na zdjęciach, być może należy również otworzyć i sprawdzić antenę wewnątrz, a przed ponownym montażem dodatkowo uszczelnić uzupełniając ubytki np. silikonem.
Stopka anteny powinna ściśle przylegać do uszczelki, która z kolei powinna ściśle przylegać do dachu samochodu. Nie znam miejsca montażu anteny na dachu, być może powierzchnia dachu w miejscu mocowania anteny nie jest płaska, i to może być kolejnym powodem podciekania wody.
Jeśli producent dośle nam uszczelkę, to po uzgodnieniach możemy ją Panu dosłać.
Ares Elektro Sp. z o.o


Siemanko listek , byłem w Aresie po antene do swojej F2 ( kupiłem SHARK II AM/FM ) ekstra Antenka , pytałem się o Ciebie i powiedzieli mi że źle ją zamontowałeś bo była dodatkowa uszczelka pod antenką , na co ja im mówię że ty na początku montowałeś z oryginalną uszczelką i nic nie dokładałeś ale oni trzymają się zdjęć.
Powiedziałem im że jak mnie to samo się zdarzy to nie będzie tak kolorowo.
Zapytali mnie się czy mocno dokręciłeś Antenkę????
Pozdrawiam :)


Niżej podpisany użytkownik dziękuje venomk za ten post:
listek2000
24.04.2010, 22:16
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
siemka, no na fotce z poziomica widac ,ze dach jest lekko polokragly i od miescja otworu na antene widac lekkie szparki miedzy poziomica a dachem, to powoduje,ze przod anteny lekko jakby "pieje" i choc antena jest dokrecona na maxa to nic to nie da bo wypustki wokol otworu w stopce ograniczaja wiekszy docisk uszczelki do dachu auta. Czekam na uszczelke, przypomne sie w poniedzialek, i nastepny montaz robie na silikon, pozdr.


24.04.2010, 23:40
Zobacz profil GG
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
listek2000 napisał(a):
siemka, no na fotce z poziomica widac ,ze dach jest lekko polokragly


Masz rację z tym dachem , ja prawdopodobnie będę lakierował antenkę , i chyba zrobię tak jak mówisz bo jak przyjdzie zima to wszytko sparcieje i dopiero będzie kłopot.
Dzięki i również pozdrawiam , jakby co daj znać jak to się zakończyło w razie czego mogę do nich podjechać jakby trzeba było.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje venomk za ten post:
listek2000
26.04.2010, 13:41
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
uszczelka doszla...
Obrazek

ale kupilem do testow kolejna uzywke na alledrogo z vw golfa VI/Tiguan itd i mam troche problem z koncowkami bo nie ma takich jak org przewody antenowe w skodzie :( pozdr.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


15.05.2010, 09:04
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.03.2008, 15:57
Lokalizacja: łódź
Posty: 1254
Podziękował: 0
Pomógł: 32

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fiat Doblo
Rok prod.: 2011
Województwo: łódzkie
Post 
listek2000, jak jest cos do wszystkiego to ................
nie lepiej pomyślec nad innym rozwiązaniem.
wiem, że fajnie jest mieć wszystko w jednym ale .......


Niżej podpisany użytkownik dziękuje wawrzkok za ten post:
listek2000
15.05.2010, 20:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL