Teraz jest 27.04.2024, 07:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
[F1-F4] Kompletny wydech ze stali nierdzewnej do Fabii 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.08.2010, 14:48
Posty: 428
Podziękował: 3
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1310
Województwo: małopolskie
Post Kompletny wydech ze stali nierdzewnej do Fabii
Ostatnio podczas zmiany kół zauważyłem, że tłumik końcowy jest dość mocno skorodowany (w jednym miejscu szykuje się dziura). To i tak lepiej niż w Fiacie (tam tłumik padł po 3 latach). Zastanawiam się jaki sens miałaby modyfikacja całego układu wydechowego: kolektor jest żeliwny, więc zostaje, dalej katalizator też i wszystko co później czyli rura i dwa tłumiki końcowy i środkowy oraz tłumik drgań wykonane byłyby z nierdzewki. Nie miałoby co przegnić.

Patrzyłem na ceny, zamienników zgodnych z oryginałem nie ma. Oryginał (tłumik końcowy) używka kosztuje 300 zł, o cenę nowego w ASO boję się spytać. Jak myślicie? Byłby sens wykonywać taki mod? Nie zależy mi na jakimś tuningu i buczeniu, chodzi jedynie o trwałość i takie parametry akustyczne jak daje fabryka.

_________________
Miniblog posiadacza Fabii II Combi FL viewtopic.php?f=27&t=13836


17.05.2015, 17:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Kompletny wydech ze stali nierdzewnej do Fabii
Zawsze możesz to robić etapami czyli przegniło Ci tłumik końcowy to wymień na model z nierdzewki, zostawiając resztę stalowe. Co zyskasz robisz to etapami, nie musisz na starcie wyskakiwać z grubej kasy, używane elementy zużyją się do śmierci naturalnej, nie wywalasz czegoś co choć używane nie wykazuje na dzień dzisiejszy zużycia. Jeszcze weź sobie pod uwagę ceny na wydech z nierdzewki, tanio nie będzie a co gorsze trzeba znaleźć firmę godną która dobrze to przemyśli i policzy. A wiesz szkoda byłoby pchać nierdzewkę o parametrach takich samych jak oryginał w sensie średnice i długości, można pokombinować, a jak się trafi/ chęć podniesienia mocy (całkiem przypadkiem) to wtedy mógłbyś płakać "Taki wąski wydech jak słonka od piwa".


23.05.2015, 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.08.2010, 14:48
Posty: 428
Podziękował: 3
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1310
Województwo: małopolskie
Post Re: Kompletny wydech ze stali nierdzewnej do Fabii
Daniel napisał(a):
Zawsze możesz to robić etapami czyli przegniło Ci tłumik końcowy to wymień na model z nierdzewki, zostawiając resztę stalowe. Co zyskasz robisz to etapami, nie musisz na starcie wyskakiwać z grubej kasy, używane elementy zużyją się do śmierci naturalnej, nie wywalasz czegoś co choć używane nie wykazuje na dzień dzisiejszy zużycia. Jeszcze weź sobie pod uwagę ceny na wydech z nierdzewki, tanio nie będzie a co gorsze trzeba znaleźć firmę godną która dobrze to przemyśli i policzy. A wiesz szkoda byłoby pchać nierdzewkę o parametrach takich samych jak oryginał w sensie średnice i długości, można pokombinować, a jak się trafi/ chęć podniesienia mocy (całkiem przypadkiem) to wtedy mógłbyś płakać "Taki wąski wydech jak słonka od piwa".


Jak już robić to całość od razu, oszczędność czasu po prostu; po co jeździć kilka razy jak można pojechać raz i mieć spokój (dobrze wykonany wydech przeżyje karoserię). Co do parametrów, to jeśli chodzi o mnie liczy się cisza. Ideałem byłoby wykonanie kopii fabrycznego wydechu ze stali nierdzewnej. Poza tym z ręką na sersu ile można zyskać na mocy na wydechu? 5%? To nie ma być pierdzidełko.

Zrobiłem już wstępne rozeznanie; cena za całość to około 2 tysięcy. Pisząc całość mam na myśli to, co za kolektorem wydechowym i katalizatorem: tłumik drgań, tłumik środkowy, rury i tłumik końcowy. Nie mam zamiaru ciąć zderzaka by wyprowadzać na zewnątrz szpanerską końcówkę wydechu (u mnie jest niewidoczna zakrzywiona w dół pod zderzakiem). Jeśli chodzi o miejsce to jest np. serwis fabryczny Ultera pod Bielskiem, El-tec pod WWą. W mojej okolicy są trzy firmy. Dwie nie odpisały, więc je skreślam. Na OCP polecano mi Gtperformance. Nie ma pośpiechu, bo tłumik końcowy jeszcze żyje, ale już go napoczyna. Podobnie z resztą jak np. tłumik krd do zobaczenia w jego wątku. Najpierw się łuszczy w później dziura. Będzie lepsza pogoda to pojadę sobie gdzieś na kanał by rozkminić dokładnie co i jak.

_________________
Miniblog posiadacza Fabii II Combi FL viewtopic.php?f=27&t=13836


23.05.2015, 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 15.04.2006, 20:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Posty: 267
Podziękował: 0
Pomógł: 17

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Kompletny wydech ze stali nierdzewnej do Fabii
Weź pod uwagę, że tłumik końcowy przynajmniej w Fabii I miał podwójną blachę, ja w swoim zobaczyłem dziury w wierzchniej warstwie jakieś 4 słownie cztery lata temu i dalej jeździ i byle jak najdłużej. Ja nie dotykam tłumika bo mógł by się rozlecieć bo w chwili obecnej wierzchnia warstwa wygląda jak sito.


24.05.2015, 07:57
Zobacz profil GG
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Kompletny wydech ze stali nierdzewnej do Fabii
Kompletny układ wydechowy od kolektora wraz ze sportowym katalizatorem to koszt niecałych 4tys zł w MG Motorsport :)

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


24.05.2015, 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Kompletny wydech ze stali nierdzewnej do Fabii
Taaa słynne MG MOTOSPORT (Śląsk), wyrobili sobie dawno temu markę a teraz płacisz w zdecydowanej mierze za ich znaczek. Jakościowo niestety nie wszystko jest tak ładnie i pięknie. W Tarnowie jest firma która robi kompleksowo i w mniejszych pieniądzach.


24.05.2015, 21:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL