Teraz jest 27.04.2024, 06:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Osłona zimowa - ktoś tego używa? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Osłona zimowa - ktoś tego używa?
Kevio napisał(a):
Todd podstawowe prawa fizyki się kłaniają! Nagrzewnica musi być na stałe połączona z silnikiem. To, że na początku leci zimne jest wynikiem pobierania z nagrzewnicy na początku zbyt małej ilości ciepła aby odczuć je, dopiero gdy silnik silnik się nagrzeje zaczyna iść większa ilość ciepła do nagrzewnicy i odczuwasz ciepło. To, że nagrzewnica jest na stałe połączona z silnikiem dowodzi taki test: w korku włącz na 4 obieg i na full ogrzewanie - po chwili odbierzesz całe ciepło z nagrzewnicy i wychłodzisz silnik do stopnia, że skazówka zacznie się cofać, drugi fakt jest taki, że jak przyciśniesz to nagle powietrze się robi jeszcze cieplejsze niż było.

Ja mam LPG więc dla mnie im wczesniej sie nagrzeje tym lepiej, więc jak jeżdżę sam to stosuję metodę opisaną przez MatCar17 ale z pasażerami się tak nie da. Nie wytłumaczysz, że ciepło bierze się z nagrzanego silnika któremu trzeba pozwolic się nagrzać... ludzie myslą, że to z nieba spada albo "bo tak"...



Kevio ja wiem jak to działa. Ale ponieważ nigdy (w tej Skodzie z tym silnikiem) nie zauważyłem żeby leciało ciepło zanim na wskaźniku pokarze się 90 stopni (a nie jestem ani mechanikiem, ani projektantem samochodów), pomyślałem że może w tym modelu jest obieg za termostatem. Nie ważne. Ja nie mam zamiaru wyłączać grzania jeśli i tak zanim zrobię 4 kilometry to i silnik mam nagrzany i wewnątrz samochodu cieplutko. Nie wiem dlaczego ale tak jest. Służbowy samochód mam z kolei z dieslem i on przy obecnych mrozach nawet przez 40 kilometrów potrafi się nie nagrzać do przyzwoitej temperatury. Za to jak mu wsadzę karton to po około 15 czy 20 kilometrach jest już ok.

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


03.02.2012, 22:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.08.2007, 19:57
Lokalizacja: mazowieckie
Posty: 521
Podziękował: 3
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Samochód: Suzuki 4x4
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post Re: Osłona zimowa - ktoś tego używa?
Czytam i czytam.
Szczęśliwy ten któremu szyby nie zamarzają. Jak bowiem jechać bez nadmuchu przy zamarzniętych na amen? Dziś w nocy było u mnie minus 22. Zanim silnik (benzyna) osiągnie temperaturę na postoju i szyby odpuszczą mija kilkanaście minut. Nie skrobię szyb bo później to tylko kłopoty.
Jazdy przy czystych szybach i bez nadmuchu próbowałem, jednak jak człek zmarznięty to "dmucha parą" :mrgreen:
Do kitu z taką jazdą.
Chyba że czekać na mrozie, na zewnątrz auta i dać mu się rozgrzać bez nadmuchu na szybę.
Ludzie pomyślą że dziwak.
:D

_________________
Skoda zamieniona na Suzuki


04.02.2012, 08:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.12.2009, 15:40
Lokalizacja: GrD
Posty: 263
Podziękował: 26
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: classic +
Rok prod.: 2002
Województwo: opolskie
Post Re: Osłona zimowa - ktoś tego używa?
A jak się ta oslona sprawuje z sekwencja lpg używał ktoś takiego czegoś żeby szybciej na gaz się przelanczalo i czy nie zaburza to chłodzenia wtrysku gazu? bo z moich doświadczeń wynika ze trochę pb zjada w zimie w porównaniu z latem więc jako posiadacz lpg chciałbym jeszcze coś uciac w tym biznesie

_________________
Obrazek


19.06.2012, 07:05
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Osłona zimowa - ktoś tego używa?
Odkopię dany temat bo zima, przyznać się kto stosuje i czy zadowolony ?
Pytanie vesatis : stosujesz czy odpuściłeś temat ?

U mnie po 8 godz. stania pod pracą za dnia (I zm.) przy temp. zew. minus 8 st. C, odpalam wsiadam jadę, temp silnika 90 st. C osiągam na odcinku 6 km, bieg 4-ka, prędkość średnia 40 km/h (korki etc.), nawiew na połowę skali temp. (klima manualna) i bieg nawiewu 0 lub 1 jeśli zaczyna parować szyba, w aucie generalnie zimno :evil:

Jak to u Was wygląda ? Na drodze znalazłem jakieś HEKO, popękane, ale dałoby radę to przerobić na osłonę - ciekawe czy ta osłona faktycznie coś daje.


30.01.2014, 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 12.12.2007, 21:20
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Posty: 856
Zdjęcia: 2
Podziękował: 22
Pomógł: 14

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Osłona zimowa - ktoś tego używa?
Ja mam pocięty stary dywanik samochodowy, ten taki z podgumowaniem od dołu tą czarną gumą na zewnątrz i przymocowany drutem. Kto był na ostatnim spotkaniu w Gliwicach ten widział, to pod tablicą wygląda ciut paskudnie, tego pod grillem prawie nie widać (ma wycięty otwór na wlot powietrza). Jutro cyknę fotkę.
Dużo zależy od stylu jazdy jeśli preferujemy eko jazdę, czyli niskie obroty to silnik będzie sie grzał znacznie dłużej, jeśli bardziej dynamiczną to krócej. Ogólnie uważam, że coś taka osłona daje np dziś przejechałem 14 km, z przerwą na odebranie dokumentów po ok 3.5 km to pod domem miałem wskazówkę w pionie, ale też ok 6-7 km przejechałem z prędkością 110.
Z ekojazdy jak na razie zrezygnowałem utrzymuję wyższe obroty w celu lepszego doładowania akumulatora. Jak jadę rano do pracy, to przy tych -15 wskazówka nawet nie drgnęła (albo i śladowo), ale mam kilka długich odcinków z górki , gdzie lecę bez gazu.


30.01.2014, 22:48
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.08.2010, 14:48
Posty: 428
Podziękował: 3
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1310
Województwo: małopolskie
Post Re: Osłona zimowa - ktoś tego używa?
Daniel napisał(a):
Pytanie vesatis : stosujesz czy odpuściłeś temat ?


odpuściłem, bo po zmianie miejsca stacjonowania auto trzymam w garażu podziemnym (temp wewnątrz około 10 stopni) i nie ma sensu tego zakładać, zwłaszcza że komplet to 140 zł (górna i dolna) - na innych forach straszą, że zasłanianie dołu to uduszenie silnika, ale to bzdura skoro po otwarciu maski widać "podłogę"

ja widzę jeszcze kilka plusów: ochrona chłodnicy przed syfem i przygodami (moja pani wjechała w zaspę nabierając śniegu do wnętrza przez kratkę) i lepsza aerodynamika ;)

_________________
Miniblog posiadacza Fabii II Combi FL viewtopic.php?f=27&t=13836


30.01.2014, 23:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.08.2010, 21:16
Lokalizacja: EL
Posty: 5136
Podziękował: 39
Pomógł: 106

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia 2 Combi FL
Rok prod.: 02.11.2010
Województwo: łódzkie
Post Re: Osłona zimowa - ktoś tego używa?
w fabii z dołu nic nie ma oprócz chłodnic. z góry natomiast jest dolot powietrza do filtra i dalej do turbo

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

_________________
- I hope you come back someday
- Someday


31.01.2014, 07:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Osłona zimowa - ktoś tego używa?
Jak wyglądają oryginalne mocowania osłony HEKO do FII ?? Mógłby ktoś z właścicieli z tym gadgetem wstawić stosowne zdjęcie.


02.02.2014, 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.08.2010, 14:48
Posty: 428
Podziękował: 3
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1310
Województwo: małopolskie
Post Re: Osłona zimowa - ktoś tego używa?
Obrazek
Obrazek

co jest z tymi obrazkami?

http://www.heko.pl/produktimage.php?prodid=3093
http://www.heko.pl/produktimage.php?prodid=3009

_________________
Miniblog posiadacza Fabii II Combi FL viewtopic.php?f=27&t=13836


02.02.2014, 22:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Osłona zimowa - ktoś tego używa?


Coś Ty Mi wkleił ? Jak to ogólnie wygląda to wiem, interesuje mnie kształt mocowania co jest blaszka L czy U czy coś na kształt Z ? Ze potem idzie śrubka to domyślam się.


02.02.2014, 22:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.08.2010, 14:48
Posty: 428
Podziękował: 3
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1310
Województwo: małopolskie
Post Re: Osłona zimowa - ktoś tego używa?
przepraszam, nie doczytałem, że chodzi o blaszki, są na tym filmiku, tylko ostrzegam: ścieżka dźwiękowa rani duszę
http://www.youtube.com/watch?v=VeOEEcQWgDw

_________________
Miniblog posiadacza Fabii II Combi FL viewtopic.php?f=27&t=13836


02.02.2014, 22:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Osłona zimowa - ktoś tego używa?
skusiłem się na osłonę i rezultat - 3km przy temp -7 C i już silnik łapie powoli temperature. Wcześniej po 7 km wskazówka temp ani drgnie.
Różnicy w mocy oczywiście nie ma, innych mitów również nie potwierdziłem. Wizualnie co kto lubi, lepsze niż karton zapewne, ale też nad estetyką bym się zbyt mocno nie spuszczał bo to Fabia, nie Maserati :lol:
Na długich trasach, mimo że teraz jest pare ciepłych dni i dodatnich temperatur to silnik oczywiście się nie grzeje


13.12.2014, 20:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL