Teraz jest 28.06.2024, 10:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Foteliki dla małych pasażerów Fabi - test z życia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post Foteliki dla małych pasażerów Fabi - test z życia
Witam

Właśnie jestem po poszukiwaniach fotelika dla malego pasażera.

Do tej pory użytkowaliśmy Chicco Synthezis Plus fotelik klasy "0" czyli kołyska mocowany tyłem do kierunku jazdy.
Wydawało się, że Chicco to taka dobra marka.

Ale wady fotelika są następujące:
- pasy 3 punktowe, słabo trzyma biodra dziecka, mimo iż fotelik jest głęboki, ciało ma trochę ruchu na boki.
- mocowany pasami, niestety wręcz niemożliwe jest znalezienie fotelika z mocowaniem Isofix, spróbujcie kilka razy dziennie wyciągać kołyskę i mocować na pasy Wrrrr.....
- materiał fotelika niezbyt oddycha (dziecko się poci).

Dla tych którzy będą kupować najmniejszy fotelik jednak polecam fotelik z podestem.
Tzn. w samochodzie na stałe zamontowany jest podest (pasy lub Isofix) i w ten podest wpinany jest fotelik.

Teraz, jako, że małolat już się nie mieścił w kołysce (potylica udeża w krawędź fotelika). Objechaliśmy całe trójmiasto w poszukiwaniu fotelika który spełni następujące zadania:
- klasa "1" z mocowaniem Isofix,
- pozycja maksymalnie leżąca
- i najważniejsze mocowany tyłem.

Dlaczego najważniejsze mocowany tyłem ?
Bo mały człowiek ma jeszcze słabe kręgi szyjne i lepiej aby podczas hamowania oparł głowę o oparcie a nie starał się ją samemu utrzymać.

Zresztą w Szwecji są przepisy, że dziecko do 3 roku życia powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy - jak wiadomo, ten naród ma fioła na punkcie bezpieczeństwa, ale coś w tym jest.

I zaczęło się, niestety nie ma fotelików które spełniają wszystkie powyższe wymagania.
Foteliki Isofix (obydwa znalezione w trójmieście) można montować tylko przodem do kierunku jazdy.
Foteliki tej klasy montowane tyłem do kierunku jazdy są tylko dwa:
- Chicco, modelu nie pamiętam, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia odrzuciliśmy ofertę;
- Jane Racing http://www.jane.es/seguretat/fitxa/racing/index.php

Fotelik jest dosyć masywny, ale mimo montowania pasami dosyć stabilny.
Przy tej okazji, wyszła na jaw pewna wada Fabi, otóż tylna kanapa ma dosyc mocno pochylone do tyłu siedzisko. To utrudnia ustawienie prawidłowej pozycji oparcia w takim foteliku.

Polecam też stronę www.fotelik.info z crash-testami fotelików dziecięcych.

Ufff... Ale się rozpisałem, ale na bezpieczeństwie małolata nie można oszczędzać.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


Ostatnio edytowano 26.04.2009, 08:18 przez 16v, łącznie edytowano 1 raz



20.12.2005, 10:34
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
Wiesz co, zajrzałem na stronę fotelik.info ipoczytałem sobie o crash testach. Nie podają tam jednak bardzo ważnej informacji: przy jakich prędkościach były robione testy. Można się domyślać, że tak jak inne crash testy odbywało się to przy prędkościach 50km/h a więc tak naprawdę oddaje to bezpieczeństwo przy jeździe po mieście (co najwyżej). Ja mam dwójkę dzieci: 3,5 letnią córkę i 5 miesięcznego synka. Foteliki mam mocowane pasami. Nie pamiętam nazwy firmy tego fotelika córki a synek jeździ obecnie w nosidełku od wózka Bebecar a później przesiądzie się do fotelika Renolux. Żaden tam wypas, ale oglądałem foteliki rzekomo renomowanych producentów i niektóre nie prezentowały się dobrze. Ważne jest aby zachować sposoby mocowania, o których można na fotelik.info przeczytać. Trzeba wyważyć realną kwestię bezpieczeństwa od klimatu budowanego przez producentów tego sprzętu. To tak jak z samochodami. Ważnym elementem podawanym przez producentów jest ilości gwiazdek w teście NCAP, ale przy prędkościach drogowych typu 90-100km/h to nawet pięciogwiazdkowe auto nie zagwarantuje Ci przeżycia (nie mówię już o prędkościach większych - patrz przykład Otylii: 300C w końcu do niebezpiecznych aut się nie zalicza)


20.12.2005, 11:05
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Czesć.
Widze Marcinku, ze mamy podobny problem.
Fakt, że moja mała się jeszcze mieści w foteliku "0", ale już w kombinezonie ledwo ledwo :!:
..

Ja zacząłem ostro zbierać punkty w BP na taki fotelik:
http://allegro.pl/show_item.php?item=75971808
Fakt że to 12000pkt ale ma już ponad połowe i jak pozbieram jeszcze kilka kart, to myśle że mi się uda w ciągu 3 miesiecy uzbierać na ten fotelik.

Jeżeli chodzi o Isofix, to też sie napaliłem, ale jak pojechałem do Mama i ja, gdzie były tam takie foteliki, za jedyne 999zł :!: to mi sie już oddechciało go :!: :(

A ten Deltimu jest już 3 stopniowy i ma wszystkie certyfikaty.
Może jak się spotkamy na spocie to sobie porozmawiamy na ten temat.

..

A apropo's ile Twój mały waży i jakiego już jest wzrostu :?:
Moja Asia ponad 7,5kg a nosi już ciuszki na 86cm :!:


20.12.2005, 11:06
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
mjr napisał(a):
Moja Asia ponad 7,5kg a nosi już ciuszki na 86cm

a w jakim jest wieku?


20.12.2005, 11:16
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ma dokłądnie pół roku i 2 tyg.


20.12.2005, 11:20
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
no to ładnie. Prawdę mówiąc już nie pamiętam ile ważyła moja córa w tym wieku ( :1: ) ale synek pojutrze kończy 5 miesięcy i waży 8,5kg... Będzie chłop...


20.12.2005, 11:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
mjr napisał(a):
Czesć.
Widze Marcinku, ze mamy podobny problem.
Fakt, że moja mała się jeszcze mieści w foteliku "0", ale już w kombinezonie ledwo ledwo :!:


Też mieliśmy ten problem.

mjr napisał(a):
Ja zacząłem ostro zbierać punkty w BP na taki fotelik:
http://allegro.pl/show_item.php?item=75971808
Fakt że to 12000pkt ale ma już ponad połowe i jak pozbieram jeszcze kilka kart, to myśle że mi się uda w ciągu 3 miesiecy uzbierać na ten fotelik.


Mocowany przodem, ja jednak wolę swój mocowany tyłem, jest bezpieczniejszy.

mjr napisał(a):
Jeżeli chodzi o Isofix, to też sie napaliłem, ale jak pojechałem do Mama i ja, gdzie były tam takie foteliki, za jedyne 999zł :!: to mi sie już oddechciało go :!: :(


Ja na swój wydałem prawie 800 zł. Właśnie w Mama i ja, ale pytałem się kiedyś ile kosztuje fotelik Skoda, hehehe 1300 zł za najmniejszy

mjr napisał(a):
A apropo's ile Twój mały waży i jakiego już jest wzrostu :?:
Moja Asia ponad 7,5kg a nosi już ciuszki na 86cm :!:


Piotruś ma juz 9,5 kilograma, ubranka nie wiem jakiej wielkości.
25 grudnia będzie miał 8 miesięcy.
I już teraz jest to straszny komandos. Na czworakach zap.... po calym domu, wstaje przy segmencie lub przy kanapie i żadne niebezpieczeństwo nie jest mu straszne. Człowiek odkrywca, wszystko musi zobaczyć i sprawdzić.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


20.12.2005, 11:27
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No moja Asia, to jak by mogłą to tylko by skakał non stop, pod warunkiem, że ja ktos by trzymał za ręce...
Wydaje mi się, że jeszcze z 2 miesiace i będzie chodzić :!:

A jak u Piotrusia z ząbakmi :?:
Moja ma już pełnego 1 i własnie przebija się 2. ząbek.


20.12.2005, 12:02

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
mjr napisał(a):
No moja Asia, to jak by mogłą to tylko by skakał non stop, pod warunkiem, że ja ktos by trzymał za ręce...
Wydaje mi się, że jeszcze z 2 miesiace i będzie chodzić :!:

A jak u Piotrusia z ząbakmi :?:
Moja ma już pełnego 1 i własnie przebija się 2. ząbek.


Za chwilę polecimy zo OT.
Dwie dolne 1 i wybijają się górne 1 i 2.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


20.12.2005, 12:21
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.04.2005, 12:24
Lokalizacja: Lublin
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia combi elegance
Województwo: lubelskie
Post 
16v napisał(a):
mjr napisał(a):
No moja Asia, to jak by mogłą to tylko by skakał non stop, pod warunkiem, że ja ktos by trzymał za ręce...
Wydaje mi się, że jeszcze z 2 miesiace i będzie chodzić :!:

A jak u Piotrusia z ząbakmi :?:
Moja ma już pełnego 1 i własnie przebija się 2. ząbek.


Za chwilę polecimy zo OT.
Dwie dolne 1 i wybijają się górne 1 i 2.


Widze ze tez was ogarnal szal na punkcie dzieci :-)
Aby bylo na temat to napisze, ze moja Asia pomagala wybierac kolor fabii (a ma juz prawie 11 lat...)


pozdr, krzysn


20.12.2005, 12:31
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No jak moja będize miał 11lat to już tez będzie pomagać (taką mam nadzieję) przy różnych wyborach - w tym i kolorów samochodów ;)

..

No cóż chyba sam rozumiesz, że jak to jest 1 dziecko to szał jest olbrzymi :D :crazy:


20.12.2005, 12:37

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Szał to ja miałem dzisiaj kiedy mi mój 22 kg komandos pomagał ubierać choinkę :hura: . Straty 4 bombki ale ile śmiechu miałem przy tym :hurra: :hurra:


20.12.2005, 23:13

Dołączył(a): 20.05.2005, 09:01
Lokalizacja: POZNAŃ WLKP
Posty: 93
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Skoda Fabia I Sedan Ambiente +
Rok prod.: 2005
Województwo: wielkopolskie
Post 
Mój syn skończył właśnie 10 tygodni i bardzo lubi jeździć w foteliku. Od razu usypia. Mamy fotelik, który był razem w komplecie z wózkiem. Firma Roan. Z doświadczenia już wiem że jest bardzo niewygodny dla dziecka, które w kombinezonie już się nie mieści. Też szukałem folelika Isofix ale w Pyrlandii nie znalazłem takiego w klasie 0. Dopiero w klasie 1 (waga 9-16 kg) jest fotelik Jane w cenie około 1300 zł. Jednak trzeba uważać gdyż co marka samochodu to inny rozstaw uchytów Isofix. Sam się o tym przekonałem gdyż robiłem przymiarkę tego fotelika i nie za bardzo pasował. Zaraz po mnie przymierzał gościu do nowego Focusa i tam już wszedł bez problemu. Więc taka prośba do Was. Jakbyście znaleźli pasujący fotelik z mocowanie Isofix w klasie 1 lub wyżej to dajcie znać. Chętnie bym zamontował go na stałe.
PZDR.

_________________
Onwa MK 3 + SIRIO Silver Megawatt 3000 bat 170 cm - bardzo fajny zestaw CB


21.12.2005, 08:22
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja miałem poważną kolizję (wypadek) Fabia do kasacji, a mój syn jechał w foteliku z tej stronki http://allegro.pl/show_item.php?item=75971808 i nic mu się nie stało oprócz zadrapań na skroni z odłamków szyby. Polecam, a koszt jest w granicach rozsądku. Teraz ma 3 latka i jeszcze jeździ z oparciem. Jak będzie większy to chcę przejść na ten Skodowski Isofix, który aż do 36 kg dziecka ma oparcie i podczymuje, a za razem chroni głowę. Jest drogi bo kosztuje jakieś 800zeta, ale na bezpieczeństwie naszych milusińskich nie ma co oszczędzać.


21.12.2005, 08:29

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mój syn ma 8m-cy i 1dzień i b.lubi jeżdzić w foteliku a raczej w nisidełku,a mamy z firmy "bebe comfort".Corka natomiast ma 4,5 roku i jezdzi w foteliku jakiejs francuskiej firmy,chyba "safety baby".Synek ma już dwa ząbki,jedyneczki na dole.


21.12.2005, 09:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL