Teraz jest 21.09.2024, 08:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna strona
V-max Waszej FABKI 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
ha ha, ale się diesle zdenerwowały. ile zajmuje mi rozpędzenie się do tej prędkości? zapraszam na autostradę stryków konin, pogadamy zobaczymy. nie trwa to długo a zdziwko widzę niezłe. :smiley15:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


06.01.2007, 19:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
z logicznego pkt widzenia jak samochod o ponad 40KM słabszy i 2 razy mniej Nm moze osiagac vmax o ok 15km/h nizszy.... ?

chyba skrzynia nie czyni takich cudów ;)

chcialbym to skonfrontować bo osobiscie mocno nie wierze w te liczniki

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


06.01.2007, 19:46
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
w liczniki to nikt nie powinien wierzyć, wiadomo że zawyżają ale podałem licznikową prędkość :P

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


Ostatnio edytowano 06.01.2007, 21:03 przez Joker, łącznie edytowano 1 raz



06.01.2007, 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.10.2005, 18:24
Lokalizacja: Wrocek
Posty: 687
Podziękował: 0
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II RS TDI
Rok prod.: 2007
Województwo: dolnośląskie
Post 
arielcpu napisał(a):
ha ha, ale się diesle zdenerwowały. ile zajmuje mi rozpędzenie się do tej prędkości? zapraszam na autostradę stryków konin, pogadamy zobaczymy. nie trwa to długo a zdziwko widzę niezłe. :smiley15:


Nikt sie nie denerwuje... Po prostu cieplo jest wyjatkowo jak na styczen... i swistaki pobudzily sie chyba ze snu zimowego... :mrgreen:

Widze masz gps - wiec sprawdz prosze ile wskazuje przy licznikowych 180, wtedy bedziemy wiedziec, czy licznik nie przeklamuje Ci wiecej niz norma.
Jakie masz opony? Silnik dziewiczy?

A jak ludzie zadaja konkretne pytania to nie odpowiadaj zaproszeniem na autostrade, bo to nic nie wnosi do tematu.

60KM w Fabii to bardzo malo, wiec osiagniecie 180 licznikowych na pewno trwa wiecznosc i to przy huraganie w plecy, a 190 jest bardzo malo prawdopodobne, chyba ze z Gubałówki.. ale jak znam geografie to pod Lodzia gorek nie ma.

_________________
Wokan
Było: Fabia1 BLT & GT22 & 3'' = 226KM/425Nm :cry:
Jest: Octavia II RS 2.0 TDI 200KM/441Nm :)


06.01.2007, 20:18
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
wokan napisał(a):
arielcpu napisał(a):
ha ha, ale się diesle zdenerwowały. ile zajmuje mi rozpędzenie się do tej prędkości? zapraszam na autostradę stryków konin, pogadamy zobaczymy. nie trwa to długo a zdziwko widzę niezłe. :smiley15:


Nikt sie nie denerwuje... Po prostu cieplo jest wyjatkowo jak na styczen... i swistaki pobudzily sie chyba ze snu zimowego... :mrgreen:

Widze masz gps - wiec sprawdz prosze ile wskazuje przy licznikowych 180, wtedy bedziemy wiedziec, czy licznik nie przeklamuje Ci wiecej niz norma.
Jakie masz opony? Silnik dziewiczy?

A jak ludzie zadaja konkretne pytania to nie odpowiadaj zaproszeniem na autostrade, bo to nic nie wnosi do tematu.

60KM w Fabii to bardzo malo, wiec osiagniecie 180 licznikowych na pewno trwa wiecznosc i to przy huraganie w plecy, a 190 jest bardzo malo prawdopodobne, chyba ze z Gubałówki.. ale jak znam geografie to pod Lodzia gorek nie ma.


1. wypraszam sobie świstaka!!
2. jeśli u mnie zawyża to u Ciebie też, nie pisałem że to było 180 prawdziwe tylko licznikowe.
3. sorry ale przy tej prędkości nie wyobrażam klikanie w ekranik i sprawdzanie ile pokazuje gps.
4. opony 14" 165 zimowe (standard)
5. to nie trwa wieczność i dlatego moge Ci to udowodnić.
6. żadnych górek nie było.
7. paliwo 95 z orlen'a
8. przebieg 52000

wystarczy?

p.s. - widzę że co drugi użytkownik TDI to jakiś niedowiarek :sciana:

w sumie to odechciało mi się cokolwiek pisać, pokazywać ITD.

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


Ostatnio edytowano 07.01.2007, 09:40 przez Joker, łącznie edytowano 1 raz



06.01.2007, 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.10.2005, 18:24
Lokalizacja: Wrocek
Posty: 687
Podziękował: 0
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II RS TDI
Rok prod.: 2007
Województwo: dolnośląskie
Post 
Na drugi raz radzilbym przeczytac post ze zrozumieniem a nie wpadac w histerie...

1. Świstak to metafora opisujaca niedowierzanie.
2. Kazdemu zawyza, ale jednemu mniej, drugiemu wiecej.. i czynnikow na to wplywajacych jest duzo. m.in. srednica opon (nawet cisnienie w oponach), dlatego prosilem (podkreslam prosiłem grzecznie) o podanie pomiarow z bardziej dokladnego urzadzenia jakim jest gps - wtedy wszystko bedzie jasne.
3. A kto CI kaze klikac przy 180? Nie mozna sobie na parkinku ustawic urzadzenie do pokazywania predkosci chwilowej i ruszyc na pomiar?
4. To udowodnij wszystkim bez kazania im jechac pol Polski i scigac sie po drodze. Nakreć film. Najszybciej i najprosciej. Nawet komorka mozna.

Poza tym:.
1. Sam mialem kiedys 3 lata Felicje (68 KM) i wiem jak to jezdzilo (max 170 km/h przy dobrych wiatrach, a auto lzejsze).
2. Wczesniej jezdzilem Favoritka i ktoregos dnia bardzo sie zdziwilem gdy na autostradzie pojechala 180 (wczesniej max to bylo leciutko ponad 160). Pozniej sie okazalo ze predkosciomierz byl walniety.
2. Mam kolege posiadajacego Fabie 1.4 60 KM i znam jego wrazenia z jazdy.

Czy wystarczy, abym mial podstawy niedowierzac w te 190?

Pozdrawiam

_________________
Wokan
Było: Fabia1 BLT & GT22 & 3'' = 226KM/425Nm :cry:
Jest: Octavia II RS 2.0 TDI 200KM/441Nm :)


06.01.2007, 21:29
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
wokan napisał(a):
Czy wystarczy, abym mial podstawy niedowierzac w te 190?


To nie pierwszy przydek o ktorym slysze ze ten silnik moze na tyle wkrecic wskazowke,
wiec ja w to wierze

tylko ze dla mnie to on moze sobie zamykac szafe ale nie wierze w to ze to jest realna predkość.

a tutaj htp

Obrazek

ludki nie spinac dupki i więcej chill-outu w tym nudnym kraju :ganja:

[ Dodano: 2007-01-06, 21:51 ]
wokan napisał(a):
Nakreć film


:nono:

teamt jest o V-MAX a nie o przyspieszaniu czy czasie go osiągania :czytaj:

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


Ostatnio edytowano 07.01.2007, 10:07 przez Yogi, łącznie edytowano 1 raz



06.01.2007, 21:48
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
wokan napisał(a):
Na drugi raz radzilbym przeczytac post ze zrozumieniem a nie wpadac w histerie...

1. Świstak to metafora opisujaca niedowierzanie.
2. Kazdemu zawyza, ale jednemu mniej, drugiemu wiecej.. i czynnikow na to wplywajacych jest duzo. m.in. srednica opon (nawet cisnienie w oponach), dlatego prosilem (podkreslam prosiłem grzecznie) o podanie pomiarow z bardziej dokladnego urzadzenia jakim jest gps - wtedy wszystko bedzie jasne.
3. A kto CI kaze klikac przy 180? Nie mozna sobie na parkinku ustawic urzadzenie do pokazywania predkosci chwilowej i ruszyc na pomiar?
4. To udowodnij wszystkim bez kazania im jechac pol Polski i scigac sie po drodze. Nakreć film. Najszybciej i najprosciej. Nawet komorka mozna.

Poza tym:.
1. Sam mialem kiedys 3 lata Felicje (68 KM) i wiem jak to jezdzilo (max 170 km/h przy dobrych wiatrach, a auto lzejsze).
2. Wczesniej jezdzilem Favoritka i ktoregos dnia bardzo sie zdziwilem gdy na autostradzie pojechala 180 (wczesniej max to bylo leciutko ponad 160). Pozniej sie okazalo ze predkosciomierz byl walniety.
2. Mam kolege posiadajacego Fabie 1.4 60 KM i znam jego wrazenia z jazdy.

Czy wystarczy, abym mial podstawy niedowierzac w te 190?

Pozdrawiam


nie muszę Ci niczego udowadniać. jeśli mam koła fabryczne 14" to chyba nie trudno zrozumieć że pod te koła jest algorytm zliczający prędkość. felka ma koła 13" więc wg twojej teorii chyba pojechałeś 140 a nie 170. byłem w trasie a nie na pomiarach (są ważniejsze rzeczy w życiu) i zdjęcie powstało spontanicznie prosto z aparatu w telefonie które zrobiła moja żona (buziaczki dla niej). propozycja dla Ciebie - zaparz sobie Meliskę i daj na looz bo odechciewa się cokolwiek pisać. Pozdrawiam Lożę Szyderców :cenzura:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


07.01.2007, 09:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
ArielCPU: czy ty masz jakis problem ? Gdzie ty widzisz tutaj osoby które się zdenerwowały twoim wynikiem Vmaxa ? :) Jedyny napastliwy i szyderczy styl pisania w tym wątku jaki widziałem jest twój. Więc nie wiem o co Ci w ogole chodzi ?

A Vmax licznikowy jak dla mnie jak najbardziej możliwy.


07.01.2007, 10:09
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
McsEb napisał(a):
ArielCPU: czy ty masz jakis problem ? Gdzie ty widzisz tutaj osoby które się zdenerwowały twoim wynikiem Vmaxa ? :) Jedyny napastliwy i szyderczy styl pisania w tym wątku jaki widziałem jest twój. Więc nie wiem o co Ci w ogole chodzi ?

A Vmax licznikowy jak dla mnie jak najbardziej możliwy.


ja nie mam problemu. był sobie topic o V-Max Fabki, pokazałem jak było i tyle, żaden problem, looz na maxa - pozdrawiam! :spi:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


07.01.2007, 10:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 07.10.2006, 07:17
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 544
Podziękował: 1
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 186KM/431Nm
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
arielcpu rozpetales piekielko :hysterical: , normalnie wielkie poruszenie wsrod TDI'kow :hysterical:
tak naprawde to kazdy chwali i cieszy sie z tego co ma....

pozdrawiam wszystkich i wiecej loozu

PS: oststnio objechalem goscia w golfie V 2.0 TDI - ten mial dopiero mine - bezcenne :mrgreen:


07.01.2007, 12:42
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
McsEb napisał(a):
Jedyny napastliwy i szyderczy styl pisania w tym wątku jaki widziałem jest twój


Dopatrzylem sie paru innych glupich tekstów

wokan napisał(a):
osiagniecie 180 licznikowych na pewno trwa wiecznosc i to przy huraganie w plecy


mało ? to kolejny

wokan napisał(a):
190 jest bardzo malo prawdopodobne, chyba ze z Gubałówki


po co te wypociny ?

przydałoby sie tutaj troche porzadku zrobic

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


07.01.2007, 12:52
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.10.2005, 18:24
Lokalizacja: Wrocek
Posty: 687
Podziękował: 0
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II RS TDI
Rok prod.: 2007
Województwo: dolnośląskie
Post 
Yogi, moj styl pisania zostal sprowokowany napastliwym tonem przedmowcy. Jezeli tego nie widzisz to szkoda (w tym swietle troche kontrastuje cytowanie moich "wypocin" z Twoim podpisem "Loza szydercow").

Ja tez moge sobie wiele rzeczy napisac na forum, podeprzec to dowodem, z ktorego nic nie wynika, a jak pojawia sie watpliwosci innych i prosby o podanie dodatkowych informacji to toczyc piane i demonstrowac obrazalstwo.
A nie dziwnym jest, ze burza sie moze rozpetac, gdy porusza sie zawsze dosc kontrowersyjny i sliski temat jakim jest Vmax i przyspieszenia, kille itp, szczegolnie gdy moc auta raczej sportowca z niego nie czyni.
Wiec jak sie podaje bardzo optymistyczne, czasami wrecz nierealne informacje to nalezalo by je jakos solidnie podeprzec, co by nie byc zjedzonym przez innych (i to dotyczy nie tylko forum motoryzacyjnego, ale kazdej dziedziny zycia).

Fakty:
1. Nie poddalem w watpliwosc osiagniecia 180 km/h, tylko okreslenie, ze Fabia 60kM osiaga ta predkosc w moment. Mam do tego prawo, poniewaz wiele tysiecy km zrobilem autem o podobnej mocy i wiem jak to jezdzi, aby wyelliminowac niedomowienia poprosilem o kilka informacji.
2. Poddalem w watpliwosc predkosc 190 km/h bo to juz na prawde wydaje mi sie malo prawdopodobno przy takiej mocy. Rowniez mam do tego prawo.
3. Poprosilem o pomiary gpsem, ktory akurat prezedmowca posiada - w odpowiedzi byl atak i sceny "Małego Kazia".
4. Pod kola 13'tki w Felce tez jest napisany "algorytm", wiec nie za bardzo rozumiem o co chodzilo z ta "moja teoria". Co innego jak kola sa niestandardowe, lub licznik ma wiekszy blad wskazania.
5. A Meliske to proponuje sobie zapazyc samemu, bo ja jestem wyjatkowo spokojny, w przeciwienstwie do pomyslodawcy, ktoremu to wlasnie brakuje sporo luzu :blowup: .

EOT z mojej strony. :roll:

Pozdrawiam wszystkich

_________________
Wokan
Było: Fabia1 BLT & GT22 & 3'' = 226KM/425Nm :cry:
Jest: Octavia II RS 2.0 TDI 200KM/441Nm :)


07.01.2007, 14:25
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4654
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Panowie, każdy się wypowiedział, dalsze spory proszę prowadzić na PW


07.01.2007, 14:36
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
ja niestey nie posiadam filmiku... mam jednak tylko fotke, troszke słąbje jakosci bo robiona w nocy moim tel. kom. A moj Fabian to 1.9 TDI typowa seria z nowa przepływka pierburga. Teraz jezdzi jak szalona. Auto jest z 2000 roku (koncówka) przebieg 130 tys :)


Obrazek


07.01.2007, 22:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL