Teraz jest 24.06.2024, 12:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Foteliki dla małych pasażerów Fabi - test z życia 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
W klasie 9-18 kg polecam Bebe Confort model Iseos (synek od 1 roku jeździ na leżąco, przodem do kierunku jazdy na tylniej kanapie, obecnie ma 21 miesięcy)

+ b. dobre mocowanie pasami - bardzo stabilne
+ płynna regulacja pochylenia - pokrętło
+ płynna regulacja rozszerzenia boków - pokrętło

brak wkładki zabezpieczającej główkę przed lataniem na boki - kupiliśmy uniwersalną za 20 PLN.

Chłopak pewnie pojeździ do osiągnięcia tych 18 kg lub do momentu wyrośnięcia z fotelika (pewnie do 3 roku życia pojeździ).

Fotelik dość duży, sufit we Fabii czasami wydaje się niski przy wkładaniu chłopaka. Ale POLECAM. Wcześniej nie miałem samochodu, więc nie polecę nic do 1 roku życia (ale zasada: na leżąco, tyłem do kierunku jazdy obowiązuje).

Tomek

PS. W klasie powyżej 18 kg. polecany jest Roemer - niemiecki król fotelików wg. ADAC.


17.04.2006, 22:20

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No to jeszcze raz ja ....

I mnie to bardzo szybko czeka - tzn zmiana fotelika.
W 3 dni zrobiłem ze swoją rodziną 1200km, a w malutkim foteliku moja córeczka.
Ale :( wczoraj wracając w dzień córeczka około 200km przed Gdańskiem powiedziłą DOŚĆ :!:
Wpadła normalnie w histerie :( i o mało co bym miał cały rozchisteryzowany samochód, bo żóna już też wymiękła :( Naprawde było mi żal malutkiej i żóny, ale lepije było to jakoś przemęczyć niż stać gdzieś w szczerym polu ...

Ale wracajac do tematu.

Gdybym miał fotelik a nie kołyskę, to mała spokojnie by patrzyła przed siebie i nie miałą aż tyle stresów. Wydaje mi się, że rozsądnym wyjsciem będzie ten fotelik:
http://www.britax-roemer.de/frames.php?sprache=en


18.04.2006, 14:34

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
jesli robisz takie kilometry to nawet tobie nie jest milo! maluch ma jeszcze pie!luche ! mieszkom w niemczech i robie mnustwo km jeszcze jezdzilem do Polski na serwis po prostu zrezygnowalem z dluga jazda z dzidzia :good:


18.04.2006, 14:56

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam ...
Czytając wasze posty przypomniałem sobie, że nie mam fotelika dla synka.
Za miesiąc będę szczęśliwym tatusiem :hurra:
Na razie mam gondolę (+wózek), więc ze szpitala mogę małego przywieźć gondolką, ale później ...
W związku z tym, iż macie już doświadczenie w tej materii mam prośbę o pomoc w wyborze fotelika dla mojego noworotka.
Z góry serdecznie dziękuję za info.
Pozdrawiam


19.04.2006, 07:48

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Robi.
Ty nie patrz na fotelik, a na kołyskę.
Dużo tu już napisnao i skor nie masz tak jak ja kołyski z adapterem do swojego wózka, to poszukaj taki by był w miare miekki dla takiego maluszka.
Sądze ze około 200zł coś rozsądnego znajdziesz.

Powodzenia


19.04.2006, 15:41

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
Robi napisał(a):
W związku z tym, iż macie już doświadczenie w tej materii mam prośbę o pomoc w wyborze fotelika dla mojego noworotka.
Z góry serdecznie dziękuję za info.
Pozdrawiam


Polecam rzut okiem na www.fotelik.info

Ja miałem Chicco Synthezis.
Ale wkurzało mnie ciągłe wyciąganie i mocowanie fotelika w samochodzie (mocowanie pasami). Materiał też nie za bardzo oddychał, po kilkunastu kilometrach Piotruś miał całe mokre plecy - tak był spocony.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


20.04.2006, 07:26
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Marcin
A teraz jaki macie fotelik ?????


20.04.2006, 08:19

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
mjr napisał(a):
Marcin
A teraz jaki macie fotelik ?????


Jane Racing. Opisuję go na początku tego wątku.
Fotelik ma już kilka miesięcy i mogę powiedzieć o nim naprawdę kilka dobrych rzeczy.
Przede wszsytkim masywny, jest pewnie zamontowany na tylnej kanapie.
Przez pewien czas jeździł też tyłem do kierunku jazdy, także z przedu (po odłączeniu poduszki).
Solidnie wykonany, regulacja pasów, choć trudna jest precyzyjna.

Dodam - firma Jane nie płaci mi za marketing.

Najbardziej jednak wkurzają mnie tylne drzwi w Fabii. Naprawdę trudno wsadzić przez nie dzieciaka, tym bardziej, że fotelik jest dosyć wysoko, a linia drzwi przebiega nisko.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


20.04.2006, 14:49
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Kurcze...
Martwi mnie to wsuwanie dziecka do Fabii.
Fakt drzwi są małe :(

Mnie korci ten Romer King. Na Allegro sa w dobrej cenie

A Marcin ile płaciłes za fotelik :?:


20.04.2006, 15:26

Dołączył(a): 03.09.2005, 14:23
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 391
Podziękował: 2
Pomógł: 8

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Województwo: mazowieckie
Post 
No to może się w końcu pochwalę, ja już jestem od 5 kwietnia szczęśliwym tatusiem - synek Michaś to ponoć wykapany tata :)
:hurra:
Tym samym nasza Fabcia ma jednego małego pasażera więcej.
Zastanawiałem się z żoną sporo nad wyborem fotelika w klasie 0-13 kg i wybraliśmy Deltim Grillo nowy model z 2006r (260 pln). Jest on naprawdę duży w porównaniu z innymi tańszymi konstrukcjami, ma bardzo dobrej jakości, mięciutki materiał, no i co ważne bardzo fajną wkładkę dla noworodków - tak jakby dodatkowa mięciutka foremka do fotelika. Fotelik pod materiałem ma styropian przy czym jest lekki. Na stronie producenta jak i w instrukcji są pokazane jakieś testy wypadkowe, które świadczą o surowych normach bezpieczeństwa jakie fotelik przechodził. W komplecie dostajemy także misia (bezpiecznego dla noworodków) i naklejkę na szybę Dziecko w samochodzie.

_________________
1.2 HTP 12V 64KM


20.04.2006, 19:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
mjr napisał(a):
Kurcze...
Martwi mnie to wsuwanie dziecka do Fabii.
Fakt drzwi są małe :(

Mnie korci ten Romer King. Na Allegro sa w dobrej cenie

A Marcin ile płaciłes za fotelik :?:


Nie raz udało mi się bampsnąć Piotrusiem w róg drzwi.
Jest bardzo mało miejsca aby zapiąć młodego w foteliku.
Najlepiej włożyć misia do fotelika a druga osoba siedząca na tylnej kanapie go zapina :-)
:happyday: Piotruś we wtorek już będzie miał roczek i od samego początku pojawia się w życiu tego forum :happyday:

A fotelik kosztował nas prawie 800 zł.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


20.04.2006, 19:32
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No i w sobote kupiłem fotelik i wózek spacerówkę:
1. http://www.ramatti.pl/foteliki_venus.php?lang=pl
2. http://skocz.pl/bjhk

Fotelik jest tak duzy, że przepiołem z nosidełka materiałowe wnętrze, które nie mal idealnie pasuje. Problem jest taki, że moja mała już teraz podczas lekkiego położenia fotelika chaczy nogami o moje oparcie :( Fabia to jednak mały (bardzo) w środku samochód. Ns kupuje przynjamniej o jedna klase większy, a najlepije to o dwie.

Wózek jest super. I jak to znowu bywa - musiałem kupowac wózek pod samochód :!:
I tak dzieki temu, że rączki są przekłądane to moge je ustawić w poprzek i wózek wchodzi w kształcie trójkąta na styk pomiędzy wnękami w za nadkolami. Ale pasuje. Wózek jest bardzo wygodny i można położyć mała tak by sie wygodnie wyspała.


09.05.2006, 10:42

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
mjr napisał(a):
No i w sobote kupiłem fotelik i wózek spacerówkę:
1. http://www.ramatti.pl/foteliki_venus.php?lang=pl
2. http://skocz.pl/bjhk

Fotelik jest tak duzy, że przepiołem z nosidełka materiałowe wnętrze, które nie mal idealnie pasuje. Problem jest taki, że moja mała już teraz podczas lekkiego położenia fotelika chaczy nogami o moje oparcie :( Fabia to jednak mały (bardzo) w środku samochód. Ns kupuje przynjamniej o jedna klase większy, a najlepije to o dwie.

Wózek jest super. I jak to znowu bywa - musiałem kupowac wózek pod samochód :!:
I tak dzieki temu, że rączki są przekłądane to moge je ustawić w poprzek i wózek wchodzi w kształcie trójkąta na styk pomiędzy wnękami w za nadkolami. Ale pasuje. Wózek jest bardzo wygodny i można położyć mała tak by sie wygodnie wyspała.


Dlatego u mnie Piotrus podróżuje za fotelem pasażera, a żona razem z nim na tylnej kanapie - fotel pasażera z przodu jest przesunięty do przodu, tak, że trudno na nim usiąść.

Niestety Fabia to maleństwo.

A spacerówki u nas jeszcze nie ma, wózek który kupilismy jest też całkiem fajną spacerówką, tak więc nie będziemy kupować nowego. A, że zabiera 2/3 bagaznika kombi, mówi się trudno.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


09.05.2006, 13:51
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Marcin ja mam też SUPER spacerówke, bo Roana Marita:
http://www.roan.pl/pliki/marita1.jpg
http://www.roan.pl/pliki/marita8.jpg
http://www.roan.pl/pliki/fotelik2.jpg
Ten wózek to wersja TERENOWA
Ale pamietaj ze z gondola i całym tym wózkiem byliśmy w Wiśle w zeszłym roku !!!!!

A teraz dla Oli by mogła (jak wczoraj) pojechać autobusem.


10.05.2006, 10:10

Dołączył(a): 20.05.2005, 09:01
Lokalizacja: POZNAŃ WLKP
Posty: 93
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Skoda Fabia I Sedan Ambiente +
Rok prod.: 2005
Województwo: wielkopolskie
Post 
mjr napisał(a):
Marcin ja mam też SUPER spacerówke, bo Roana Marita:


To witam użytkownika Roana. Nasz Mateusz również śmiga tym wózkiem. Tylko spacerówka jest trochę ciężka, ale co się nie robi dla dziecka żeby miało komfort w podróży po polskich chodnikach. Teraz stoimy przed wyborem fotelika w grupie 1. I wybór padnie chyba na Maxi-Cosi Priori XP 9-18kg.
PZDR

_________________
Onwa MK 3 + SIRIO Silver Megawatt 3000 bat 170 cm - bardzo fajny zestaw CB


10.05.2006, 12:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL