Teraz jest 24.06.2024, 12:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Szyby przestają działać po zamknięciu zamków 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Szyby przestają działać po zamknięciu zamków
Choć wielu z was pisze o konieczności uzywania VAG do aktywacji funkcji komfort, czyli domykaniu szyb przy zamykaniu auta, u mnie mozna to włączyć kręcąc stacyjką i naciskając pilota w odpowiedniej kolejności. Obsługa jest skomplikowana, ale umożliwia też włączenie dwóch innych ciekawych funkcji:
    Pierwsza - jeśli w czasie jazdy nacisnę pilota, zamek się zamknie, a gdy wyłączę stacyjkę na końcu podróży - otworzy się.
    Druga - jeśli samochód rusza (20 km/h), zamek sam się zamknie, a gdy wyłączę stacyjkę - otworzy się.

Obie funkcje po włączeniu działają świetnie - kłopot w tym, że gdy przy pomocy tych funkcji zamki zostaną zamknięte PRZESTAJĄ DZIAŁAĆ SZYBY.
Nie da się ich odsunąć ani nawet zasunąć. :-(

Gdy automatyczne blokowanie jest wyłączone a drzwi zamknę "grzybkiem" albo przełącznikiem w drzwiach, to szyby działają bez zarzutu. Zastygają tylko wtedy, gdy któraś z tych funkcji zamknie zamek.
Instrukcja alarmu nic nie mówi, by zablokowanie w ten sposób drzwi blokowało szyby. Zadzwoniłem nawet do producenta alarmu, który stwierdził, że nie powinno tak być. Czy ktoś z was wie co może być nie tak? Czy jestem w stanie sprawdzić coś samemu? Czy wizyta w jakimś serwisie ma sens?


08.06.2009, 15:29

Dołączył(a): 18.01.2008, 13:14
Lokalizacja: łodz
Posty: 341
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: FABIA VW Passat 1,8 ADZ
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
Według mnie to jak zamkniesz samochód z pilota i jestes na zxewnątrz auta to wtedy nie dziala otwieranie okien i tak jest jesli zamkniesz auto pilotem ale jestes w srodku auta. Natomiast jak zaamykasz przyciskiem to on nieodcina napiecia na włacznik podnopszenia szyby .

_________________
:o)


09.06.2009, 12:23
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nie mówię o naciskaniu pilota, gdy samochód stoi i zamierzam od niego odejść, tylko o sytuacji, gdy silnik jest włączony.
Gdy w czasie pracy silnika nacisnę pilota, albo w przypadku drugiej funkcji, gdy samochód rusza, to drzwi się zamykają a gdy wyłączam silnik, drzwi się otwierają.
Wszystko świetnie, tylko wtedy tracę ruchomość szyb. :-(


09.06.2009, 17:06

Dołączył(a): 25.11.2009, 16:49
Posty: 37
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Combi Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: Szyby przestają działać po zamknięciu zamków
Witam,

podepnę się pod temat :)

Mam teraz taką przypadłość:

Otwieram autko z pilota alarmu, zadziała centralny i mogę otworzyć drzwi. Po czym jak przekręcam kluczyk w stacyjce to rygluje się zamek (słychać blokady) i dodatkowo nie mogę otworzyć szyb (włacznikami w drzwiach) oraz otworzyć blokady drzwi włącznikiem w drzwiach. Mogę otworzyć drzwi normalnie z hebla lub ponownie po wyłączeniu stacyjki słychać odblokowanie zamków.

Co robić? gdzie szukać? jak żyć?


23.09.2011, 17:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Szyby przestają działać po zamknięciu zamków
Hmm masz chyba aktywna funkcje blokady, ryglowania zamków po przekorczeniu xx km/h, a coś takiego istnieje..

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


23.09.2011, 23:09
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 25.11.2009, 16:49
Posty: 37
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Combi Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: Szyby przestają działać po zamknięciu zamków
Dzięki za odpowiedź :) wiem o tej funkcji, tylko że u mnie to wszystko się odbywa jak samochód stoi nie jedzie :(


24.09.2011, 08:34
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.11.2009, 16:49
Posty: 37
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Combi Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: Szyby przestają działać po zamknięciu zamków
Już po problemie, winnym okazał się alarm :!:

To on blokował zamki zaraz po przekręceniu kluczyka. Ale ani ja, ani spec od alarmu nie wiedział, że blokuje wszystko: rygluje zamki, blokuje włącznik blokady zamków oraz blokuje opuszczanie elektryczne szyb :shock: i To ostatnie mnie właśnie zmyliło. Po zaprogramowaniu alarmu,tj. wyłączeniu blokad rygli, wszystko działa po staremu :)

Miło otworzyć okno podczas jazdy :D


24.09.2011, 18:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL