Teraz jest 28.06.2024, 01:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Jak nas widzą na wschodzie. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post Jak nas widzą na wschodzie.
Oto cała prawda o polakach:
Polaska oczami Rosji.

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


13.10.2006, 13:54
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 25.07.2006, 16:05
Lokalizacja: WPR 01 ....
Posty: 301
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Rok prod.: 2005 / 2006
Województwo: mazowieckie
Post 
właściwie nie ma co się dziwić ......, jakbyśmy zapytali jak Polacy widzą Rosjan wyłonił by się bardzo podobny obraz - handlarze, sprowadzający samochody z niemiec i nie stroniący od alkoholu.

cóż ze stereotypami trzeba walczyć ..., a to nie jest proste.

_________________
http://travian.interia.pl/?uc=pl9_40938


13.10.2006, 14:07
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
łii a rosja to wodka, ogorki i same lady ;P..gosc napisal to co widzial czyli - dojazd autobusem na stadion i do kwater gdzies w puszczy kampinoskiej :D a w burdelu spotkal ciotke, babcie, kuzynke, szwagra i brata!! :D


13.10.2006, 14:08
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Takie patrzenie w przeszłość szkodzi tylko. Pomyśleć ile można kasy zgarnąć z rynku wschodniego ale nie bo to źli ludzie lepszy zachód. Niema się co czarować, zachód jest zapchanym rynkiem, a wschód trzeba podbić gospodarczo (tak jak to robią inne kraje Europy) i wierze że Polska dałaby rade tylko władza nic w tym kierunku nie robi. Firmy nasze rodzime pewnie z chęcią wysyłałyby swoje produkty na wschód ale przez ciągłe walki polityczne i rozdrapywanie ran jest to niemożliwe.
Takie jest moje zdanie historia swoją drogą, a teraźniejszość swoją.

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


13.10.2006, 14:23
Zobacz profil Album osobisty
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
darecki, rządzisz!! :mrgreen: :polska: :respect: :ruch:


15.10.2006, 19:37
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
A prawda jak zwykle leży po środku...

Chociaż często sami się prosimy o takie zdanie na nasz temat.


15.10.2006, 20:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.09.2006, 20:37
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 129
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Draki napisał(a):
Takie patrzenie w przeszłość szkodzi tylko. Pomyśleć ile można kasy zgarnąć z rynku wschodniego ale nie bo to źli ludzie lepszy zachód. Niema się co czarować, zachód jest zapchanym rynkiem, a wschód trzeba podbić gospodarczo (tak jak to robią inne kraje Europy) i wierze że Polska dałaby rade tylko władza nic w tym kierunku nie robi. Firmy nasze rodzime pewnie z chęcią wysyłałyby swoje produkty na wschód ale przez ciągłe walki polityczne i rozdrapywanie ran jest to niemożliwe.
Takie jest moje zdanie historia swoją drogą, a teraźniejszość swoją.
Zgadzam się z Tobą Drake,z Rosja trzeba handlowac nie wojować .Niemcy to dawno zrozumieli i będa odosili korzyści ze wspolpracy z rosjanami ,nasi politycy patrza tylko na czubek wlasnego buta.Pozdrawiam.

_________________
Usługi glazurnicze na terenie Warszawy i okolic- Zapraszam :)


16.10.2006, 20:03
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
ferrus3101 napisał(a):
nasi politycy patrza tylko na czubek wlasnego buta

I wojują na lewo i prawo. Włazimy w d##pę amerykańcom (a część z nich nawet nie wie co to Polska), zamiast w pierwszej kolejności zadbać o stosunki dobrosąsiedzkie. ech...


16.10.2006, 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.09.2006, 20:37
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 129
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
kros napisał(a):
ferrus3101 napisał(a):
nasi politycy patrza tylko na czubek wlasnego buta

I wojują na lewo i prawo. Włazimy w d##pę amerykańcom (a część z nich nawet nie wie co to Polska), zamiast w pierwszej kolejności zadbać o stosunki dobrosąsiedzkie. ech...
Mądrość polityczna polega na tym ,że trzeba grać z tymi ze wschodu jak i z zachodu i z obu stron czerpac korzyści,ale nasi politycy nie dorośli do tego .Zachowują się jak gówniarze w piaskownicy.Pozdrawiam.

_________________
Usługi glazurnicze na terenie Warszawy i okolic- Zapraszam :)


17.10.2006, 07:18
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
tak sobie tylko można gdybać. I tak nie znamy niuansów polityki zagranicznej. Jak możemy być w dobrych stosunkach z Rosją, skoro jesteśmy np. uzależnieni od ich gazu (dzięki takiemu p. Millerowi) a ruski ciągle torpedują nasze plany ciągnięcia gazu z innych stron, samemu budując połączenie ze szkopami. Ruski ciągle nie chcą uznać zbrodni w Katyniu i nie chcą odtajnić i przekazać dokumentów w tej sprawie. I czemu nagle nasze mięsko, które jeździ sobie spokojnie na zachód, jest teraz dla ruskich takie niebezpieczne, że nie chcą go importować? A przez lata bez oporów ciągnęli od nas ile się dało.
Na imprezy zapraszali Kwacha albo Jaruzelskiego, których stawiali w piątym rzędzie obok WC, a ci nasi jechali im lizać tyłki i chlać z nimi wódę. A Putin i spółka i tak miał ich w dupie. Teraz za to przynajmniej wie, że tak sobie z Kaczorem nie będzie jechał. Co to za dobre stosunki skoro oni traktują nas z góry i wycierają sobie nami tyłek? Rozumiem partnerstwo, ale na zasadach partnerskich.
Stany to w sumie też nie specjalnie superalternatywa, ale nie oszukujmy się - mamy z nimi lepszę współpracę gospodarczą. Kupujemy trochę ich technologii, oni u nas trochę inwestują i dobrze. To że nie chcą nam znieść wiz akurat mnie nie dziwi. Inaczej pół Polski by się tam wybrała. A tak przynajmniej mają spokój z napływem naszych. Mnie to akurat wali, bo ani do USA ani do rusków się nie wybieram.


17.10.2006, 07:39
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Napisałem już wcześniej, że prawda leży po środku.
Nie znam się na niuansach polityki zagranicznej i nie mówię co zrobić, żeby było dobrze, bo nie jest to proste. Ale wiem, że to co widzę mi się nie podoba! A widzę że sytuacja wcale się nie poprawia...


17.10.2006, 07:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.09.2006, 20:37
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 129
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Ruskie to jak wrzód na dupie,ale z pozycji Polski ,gdy nie mozna go przeciąć to nalezy go troche posmorowac żeby nie bolało.Wyrządzili nam dużo złego ,ale jak na dzien dzisiejszy nie możemy im zaszkodzic,oni nam owszem mogą .

_________________
Usługi glazurnicze na terenie Warszawy i okolic- Zapraszam :)


17.10.2006, 08:17
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
kros napisał(a):
Ale wiem, że to co widzę mi się nie podoba! A widzę że sytuacja wcale się nie poprawia...

Pytanie tylko czyja to wina... Piszesz, że w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o stosunki dobrosąsiedzkie. Tylko to dbanie musi być na zasadzie dwustronnej. Przecież nie o to chodzi żebyśmy przyjmowali z uśmiechem wszystko to, co zaproponują sąsiedzi i nie wymagali nic w zamian, albo przyjmowali z przyjemnością odmowne odpowiedzi na nasze żądania/prośby. Czasem trzeba się postawić. Bo kto ma miękkie serce... ;-) ten... :rozga:


17.10.2006, 08:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 09.09.2006, 20:37
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 129
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Mr T. napisał(a):
kros napisał(a):
Ale wiem, że to co widzę mi się nie podoba! A widzę że sytuacja wcale się nie poprawia...

Pytanie tylko czyja to wina... Piszesz, że w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o stosunki dobrosąsiedzkie. Tylko to dbanie musi być na zasadzie dwustronnej. Przecież nie o to chodzi żebyśmy przyjmowali z uśmiechem wszystko to, co zaproponują sąsiedzi i nie wymagali nic w zamian, albo przyjmowali z przyjemnością odmowne odpowiedzi na nasze żądania/prośby. Czasem trzeba się postawić. Bo kto ma miękkie serce... ;-) ten... :rozga:
Zgoda nie można się dać kopać zdrugiej strony Rosja ma kurki których my nie mamy i może nas szantażowac,a partnerzy z UE nie chcą konfliktu z Putinem.To co robią Niemcy za naszymi plecami to nóż w plecy.Gdy wybudują ten rurociąg pod Bałtykiem będziemy mieli mkłopoty .

_________________
Usługi glazurnicze na terenie Warszawy i okolic- Zapraszam :)


17.10.2006, 08:31
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Mr T. napisał(a):
Pytanie tylko czyja to wina...

Pisałeś wcześniej o zakazie wywozu mięsa. Niedługo potem Rosja wprowadziła zakaz importu warzyw z Polski. Dlaczego? Nie wiem jak to było z mięsem, ale z warzywami było tak, że niektórzy polscy eksporterzy wysyłali nie wiadomo jakie byle-co. Często nie spełniało to żadnych norm, a polscy fitowcy pisali papiery jak na towar 1 klasa. Towary obłożone wyższym cłem jeździły przysypane warzywami z niższym itd. itp. Wyelliminowanie jednej kantującej firmy rodziło 2 kolejne, końcu Ruscy sie wkurzyli i dali całkowity szlaban - dziwisz im się?

Nie chcę być posądzany o jakąś ruso- czy germanofilię oraz amerykanofobię, chcę tylko powiedzieć, że lepiej żyć w zgodzie z sąsiadami niż jakimiś nieukami z za oceanu, którzy mają nas głeboko w nosie.
Choć wiem, że, że nasi sąsiedzi jakby nie było o mają o wiele większy potencjał gospodarczy i polityczny i zdają sobie sprawę z tego, że my możemy im skoczyć. Dlatego mają nas w nosie równie głębko jak wujek Sam. Do tego dochodzą zaszłości historyczne, które też rodzą sporo kontrowersji, co wcale nie poprawia relacji. Zgadzam się z tym, że nie wolno dawać po sobie jeździć jak po burej.... psicy

Ale chcę tylko powiedzieć, żę nie można uogólniać i mówić że to my jesteśmy cacy a oni są be!

[ Dodano: 2006-10-17, 11:06 ]
Pozostaje jeszcze problem z opinią na nasz temat nie wśród polityków sąsiadujących państw, polityków którzy mają władzę, ale wśród szarych obywateli. A przecież na to wskazywał autor tego tematu. Ta opinia też nie bierze się z nikąd. Ruscy cytują nase gazety i nabijają sie z naszej głupoty. Niemiecka gazeta nabijała się z kaczora to ten się obraził i olał spotkanie. Może powinniśmy coś ze sobą zrobić, żeby nas zaczęli szanować i traktować poważnie,a nie nabijać się. Tylko co? A obawiam się, że nasza ciemnota się będzie pogłębiać bo nasza śmietanka iontelektualna ucieka z kraju. A Edukację mamy taką jaką mamy. Edukację nie tylko szkolną ale i społeczną...

Podoba mi się zdanie jednego z rosyjskich internautów: „Jeśli dowolny »fob« systematycznie targa za wąsy przedmiot swojej fobii, to wcześniej czy później otrzymuje potwierdzenie słuszności swojej fobii (mogą po prostu dać po mordzie)”.
Coś w tym jest. My przecież dostajemy od czasu do czasu po mordzie i to chyba nie tak całkiem za darmo...

Dlaczego w ogóle mamy takie złe nastawienie do wszystkich: Czesi - głupie pepiki, Niemcy - faszysci, ruskie - komuchy. Może by tak poszukać dobrych stron "medalu"...
Choć pewnie nie z dnia na dzień (ale mam nadzieję, że nie nigdy)...


17.10.2006, 09:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL