Teraz jest 04.07.2024, 08:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
[F2] Przejście kablem z akumulatora do bagażnika 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.05.2009, 21:42
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 211
Podziękował: 0
Pomógł: 13

Silnik: inny silnik
Samochód: Seat Leon 2.0 TDI
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post [F2] Przejście kablem z akumulatora do bagażnika
Przymierzam się do montowania subwoofera w bagażniku Fabii 2 5d. Czytałem sporo na forum, ale dokładne instrukcje znalazłem tylko dla F1.

Moje pytania są następujące:
1. Jak przedostać się przez ściankę oddzielającą komorę silnika od kabiny, jak dokładnie przeprowadzić kabel?
2. Czy nie ma problemu z puszczeniem kabli w progach?


Mój plan zakłada takie poprowadzenie kabli:
1. Zasilanie z aku do wzmacniacza w bagażniku: z aku -> przez ściankę (najlepiej gdzieś lewą stroną) -> następnie lewym progiem -> do bagażnika.
2. Sygnał z radia do wzmacniacza: z radia -> za schowkiem przed pasażerem -> prawym progiem -> do bagażnika

Jeśli temat się powtarza (nie sądzę), jest podobny do innego proszę o scalenie. Nie pisałem w temacie o subwooferze, ani o masie w bagażniku, bo temat dotyczy konkretnie czegoś innego. Jak będą pomocne odpowiedzi to może jakiś manual będzie można stworzyć na wzór tego, który dotyczy F1.

Zakładam, że nadwozie F2 nie będzie miało takiej samej konstrukcji przegrody.

_________________
simply clever zostało zamienione na auto emocion, czyli Leon 2.0 TDI Spirit Turbo S


15.01.2010, 18:49
Zobacz profil GG
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
swierg napisał(a):
[b]1. Jak przedostać się przez ściankę oddzielającą komorę silnika od kabiny, jak dokładnie przeprowadzić kabel?


Po prawej stronie troszkę wyżej niż wlew do zbiorniczka spryskiwaczy , idąc po śrubach od błotnika , przy podszybiu w samym rogu powinna być niewykorzystana gumowa zaślepka która przedostaniesz się do wnętrza samochodu.

Ewentualnie druga wersja to:
Już dobrze nie pamiętam bo albo oryginalna wiązka idzie przez przelotkę gumową w podszybiu i dopiero stamtąd trafia do środka , albo gdzieś przy komputerze sterującym silnikiem jest przejście do wewnątrz
Jutro jak sprawdzę u siebie to dam znać jak jest u mnie.
swierg napisał(a):
2. Czy nie ma problemu z puszczeniem kabli w progach?

Przeprowadzenie kabli nie jest trudne , wyjmij ten styropian który jest nad pedałami ( tylko ostrożnie nie połam go ) i będziesz miał dostęp do kabelków , najlepiej jak byś zdemontował środkowy panel ( http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=9579 )
wtedy będziesz miał lepszy dostęp i szybciej przeciągniesz kable , progów nawet do końca nie trzeba zdejmować wystarczy je wypiąć z kilku zaczepów i uchylić.Kable puścić przy oryginalnej wiązce , z tyłu najlepiej wyprowadzić przy siedzeniach tylnych tam gdzie jest ten plastikowy boczek.


15.01.2010, 20:30
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.05.2009, 21:42
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 211
Podziękował: 0
Pomógł: 13

Silnik: inny silnik
Samochód: Seat Leon 2.0 TDI
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post 
venomk, dziękuję za pomoc, jak jeszcze napiszesz szczegóły dotyczące drugiej wersji to będzie super :-) Zawsze lepiej jest mieć możliwość wyboru niż nie miec ;-)
Punkcik leci dla Ciebie.

_________________
simply clever zostało zamienione na auto emocion, czyli Leon 2.0 TDI Spirit Turbo S


15.01.2010, 21:32
Zobacz profil GG
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
swierg napisał(a):
venomk, dziękuję za pomoc, jak jeszcze napiszesz szczegóły dotyczące drugiej wersji to będzie super :-) Zawsze lepiej jest mieć możliwość wyboru niż nie miec ;-)


Sprawa wygląda następująco u mnie ASO przeciągało kable i poszli na łatwiznę , odkręcili śrubę czy też dwie od grodzi przełożyli kabel , i przygnietli go grodzią mocno przykręcając
kabel jest na dole przy kielichu.

Obrazek

Poniżej na zdjęciu zaznaczyłem którędy można przełożyć kabel , na niebiesko przy lince otwierania maski przy tym wariancie chyba trzeba też zdjąć podszybie żeby przedostać się do środka samochodu , ale nie jestem pewien .
Na żółto zaznaczyłem jak przeprowadzić kabel w błotniku.
Następne zdjęcie pokazuje gdzie przeprowadzić kable jak wybierzemy błotnik, koło drzwi są dwie gumowe zaślepki.


Obrazek

miejsca do przeprowadzenia kabla przy błotniku , zaznaczone na niebiesko
Obrazek

A tu pokazane jest miejsce mocowania bezpiecznika , nie musimy robić żadnych dziur wystarczy wykorzystać śrubę od filtra powietrza

Obrazek


16.01.2010, 11:16
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.01.2010, 21:28
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 27
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2007
Województwo: pomorskie
Post 
Na przewod grubszy niż 10mm2 - polecam możliwośc nr 1, jest poprostu pewniejsza.
W nr 2 przewody 21mm2 - cieżko się wyginają między skrzydlem, drzwiami, a tym zaznaczonym wlotem.
Przerabiałem u siebie obie możliwości, teraz mam tą 1


17.01.2010, 10:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.05.2009, 21:42
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 211
Podziękował: 0
Pomógł: 13

Silnik: inny silnik
Samochód: Seat Leon 2.0 TDI
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post 
venomk, zladok, dziękuję za odpowiedzi, na pewno się przydadzą ;-)

_________________
simply clever zostało zamienione na auto emocion, czyli Leon 2.0 TDI Spirit Turbo S


20.01.2010, 21:43
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL