Teraz jest 30.06.2024, 11:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Oryginalne radio skoda czy inne? 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Oryginalne radio skoda czy inne?
Witam

Od niedawna jestem włascicielem Fabi, auto kupilem używane bez radia. Nie miałem jednak specjalnei czasu, że zajmować sie zakupem radia, ale ten moment wreszcie nastał. No wiec pytanie czy kupic oryginalne radio z CD (na allegro SYMFONy kosztuje ok 300-500 zl) czy jednak zdecydowac sie na jakies inne. Z tego co wyczytalem na forum jedynym problemem jest fakt, ze inne jest podlaczenie w kostce ISO. Czy jeszcze jakies mnie problemy czekaja? Czy te SYMFONY jest wystarczajacej jakosci? Ew jakie kupic(w cenie ok 500-600 zl). ZAkladam, ze lubie posłuchać, ale nie jestem audiofilem i nie przewiduje dodatkowcyh instalacji typu subwoofer itd.

dzieki

pozdrawiam

Havelek


31.10.2007, 09:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
havelek, lepiej kupić za te ok 500zł jakieś fajne radyjko Pioneera albo JVC :)
Bo te Skodowskie na CD nie czytają MP3 z tego co mi kolega mówił.... A tak niefabrycznie nie ma z tym problemu ;)
Co do kostki, to przepinasz tylko ze sobą miejscami 2 kabelki, czerwony z żółtym w kostce od radia. Jak tego nie zrobisz to auto nie będzie trzymało pamięci, i kasują sie wszystkie ustawienia ;)
Podsumując, lepiej kupić niefabryczne radyjko, już na allegro za 500zł kupisz naprawde dobre parametrowo radio ;)

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje sebasuperb za ten post:
zaskro
31.10.2007, 17:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.11.2007, 22:50
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 64
Podziękował: 1
Pomógł: 4

Silnik: BNM-1.4 TDI 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Active
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
sebasuperb napisał(a):
havelek, lepiej kupić za te ok 500zł jakieś fajne radyjko Pioneera albo JVC :)
Bo te Skodowskie na CD nie czytają MP3 z tego co mi kolega mówił.... A tak niefabrycznie nie ma z tym problemu ;)
Co do kostki, to przepinasz tylko ze sobą miejscami 2 kabelki, czerwony z żółtym w kostce od radia. Jak tego nie zrobisz to auto nie będzie trzymało pamięci, i kasują sie wszystkie ustawienia ;)
Podsumując, lepiej kupić niefabryczne radyjko, już na allegro za 500zł kupisz naprawde dobre parametrowo radio ;)


racja :good:


05.11.2007, 23:06
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
havelek, daj znać jak zadecydujesz co wybierasz i pochwal się nowym nabytkiem ;)

Pozdro!

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


05.11.2007, 23:16
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Niestety jeszcze nie mialem czasu sie tym zajac, byc moze Was to dziwi, ze moze ktos bez radia jezdzic, ale w tym przypadku to Fabia malzonka jezdzi, ja tylko na stacje benzynowa :)
Serdecznie dziekuje za zainteresowanie. W kazdym badz razie raczej fabrycznego nie kupie tylko poszukam cos innego w podobnej/niewygorowanej cenie. Jak kupie dam znac.

pozdrawiam

Havelek


06.11.2007, 06:54

Dołączył(a): 19.10.2007, 10:26
Lokalizacja: Białystok
Posty: 102
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia II combi style
Rok prod.: 2008
Województwo: podlaskie
Post 
havelek napisał(a):
Fabia malzonka jezdzi, ja tylko na stacje benzynowa


Jezeli nie spedzasz w aucie kilkunastu godzin dziennie to w takim przypadku fabryczne radio jest dobrym rozwiązaniem na przykład takie
http://allegro.pl/item261360564_radio_c ... lecam.html a mozna je nawet znalezc za 300
ja kupiłem z takim w salonie mam kilka lat i nie załuje (to naprawdę nieźle gra, kompakt nie przerywa na dziurach (ma pamięć), czyta wypalane płyty, ma tak zwany stały poziom dzwięku przy zmianach pasm, radio jest kompatybilne ze wzmacniaczem w orginalnej anteny a to rzadkość. Własciwie jedynym minusem jest brak mp3 ale jakos mozn z tym żyć

I teraz te najwazniejszy plus jes cholernie wygodne
Nie musisz go wyciągac ani zdejmowac panela i tp. nikt go nie ukradnie. po prostu właczasz i mozesz wiecej nie dotykac po wyjeciu kluczyków ze stacyjki samo się wyłaczy i właczy po uruchomieniu (oczywiscie z przerwa na prąd rozrusznika, mozna tez właczyc bez kluczyka w stacyjce)
to jest tak wygodne przy częstym wysiadaniu z auta ze sobie już nigdy nie kupie auta bez fabrycznego radia.
pozatym ładnie deska wygląda żadnych zaslepek i identyczne podswietlenie i poziom oswietlenia zmniejsza się razem z zegarami


pewnie zaraz zostane zakrzyczany że słabo gra moze nie jest to najnowszy pionieer ale jak dla mnie to super mam cztery przednie głosniki fabryczne i jestem bardzo zadowolony są treble niezłe basy (no nie takie jak z tuby z bagażnika ale jak bys chciał miec tube to bys miał golfa a nie fabie ;)
chyba ze jestes audiofilem to wtedy tak jak moi przedmówcy ale to i tak nie skonczy sie na 500zł bo jeszcze kilka stówek bedziesz musiał władowac w głosniki i jakies lepsze kable moze wygłuszenie drzwi (cały zestaw gra tak jak jego nasłabszy element)

_________________
poprzednio była BBY-1.4 16V 75KM combi comfort 2003


06.11.2007, 18:39
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
mernar napisał(a):
Własciwie jedynym minusem jest brak mp3 ale jakos mozn z tym żyć

Jak dla mnie to jest najpoważniejszy minus. Mam w aucie 1 płytę którą po roku nagrywam innymi utworami i żadne płyty mi się nie walają po aucie. A wybór kilkuset utworów pogrupowanych w katalogach pozwala na szybkie znalezienie tego czego mam ochotę posłuchać, duża liczba utworów powoduje, ze długo się nie nudzą.

mernar napisał(a):
nikt go nie ukradnie.

mernar napisał(a):
mozna je nawet znalezc za 300

I myślisz, żę wszystkie za 300-500zł pochodzą z robitków, a może ktoś dokłada do interesu :eh: a skoro są takie fajne i nie są kradzione to czemu tylu prawowitych właścicieli chce się ich pozbyć za niewielką kwotę w stosunku do salonowej ???
Mnie to odstraszyło od zakupu, zwłaszcza że radio się wyciąga jak każde inne. Co innego radio na stałe zintegrowane z autem np. osobny wyświetlacz itp

mernar napisał(a):
wyjeciu kluczyków ze stacyjki samo się wyłaczy i właczy po uruchomieniu

Jak każde - kwestia odpowiedniego podłączenia.

mernar napisał(a):
radio jest kompatybilne ze wzmacniaczem w orginalnej anteny a to rzadkość.

Separator nie jest drogi, a podłączenie proste. Z resztą często nie jest on konieczny.

mernar napisał(a):
mozna tez właczyc bez kluczyka w stacyjce

To jest zaleta, ale jak chce słuchać radia to przecież jestem w aucie i mam ze sobą kluczyki bo musiałem auto jakoś otworzyć. Zaufanych pasażerów można zostawić z kluczykami w środku, niezufanych raczej nie wozimy, albo zostawiamy w ciszy.

mernar napisał(a):
pozatym ładnie deska wygląda żadnych zaslepek

Tak, to zaleta

mernar napisał(a):
i identyczne podswietlenie

Są zielono podświetlane radia które nie "krzyczą" diodami jak choinka w boże narodzenie i mimo, że nie są fabryczne dość dobrze się wkomponowują w deskę. Brak regulacji podświetlenia nie przeszkadza - to nie licznik, który masz przed nosem

Na poparcie swoich tez zamieszczam fotkę pioneera żony
Obrazek

i swojego
Obrazek


Ostatnio edytowano 17.01.2008, 00:10 przez kros, łącznie edytowano 1 raz



06.11.2007, 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 19.10.2007, 10:26
Lokalizacja: Białystok
Posty: 102
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia II combi style
Rok prod.: 2008
Województwo: podlaskie
Post 
http://allegro.pl/item263602866__skoda_ ... nowe_.html

nowe za 350

nie bede polemizował każdy ma swoje zdane na ten temat ja swojego radia zmieniał napewno nie bedę ale są ludzie którzy mają wyrobioną opinie że fabryczne są beznadziejne, nie bede ich przekonywał.

mam kolege który wywalił fabryczne radio z fiata uno (nie było złe philips) kupił efektownego soniaka z poteżną moca i podłaczył go do dwóch fabrycznych głosników.

_________________
poprzednio była BBY-1.4 16V 75KM combi comfort 2003


06.11.2007, 20:09
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
mernar napisał(a):
są ludzie którzy mają wyrobioną opinie że fabryczne są beznadziejne

Nic podobnego nie powiedzialem. Nawet zgodziłem się z niektórymi Twoimi argumentami.
mernar napisał(a):
nie bede polemizował każdy ma swoje zdane na ten temat

Owszem i od tego jest forum, żeby przedstawić agrumenty za i przeciw, a zainteresowany sam oceni, które aspekty są dla niego ważniejsze.
mernar napisał(a):
ja swojego radia zmieniał napewno nie bedę

Nikt tego nie wymamaga.

Ot, zwykły dialog... :browar:

havelek, przedstawiliśmy sporo argumentów i teraz masz pewną "bazę" na podstawie której będziesz decydował. Obojętne jakie wybierzesz, życzę, żebyś był zadowolony i żeby dobrze służyło. Bo przecież o nic innego nie chodzi.


07.11.2007, 07:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 19.10.2007, 10:26
Lokalizacja: Białystok
Posty: 102
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia II combi style
Rok prod.: 2008
Województwo: podlaskie
Post 
nie chcę nikogo przekonywac na siłe do fabrycznego
kros napisał(a):
mernar napisał/a:
są ludzie którzy mają wyrobioną opinie że fabryczne są beznadziejne

Nic podobnego nie powiedzialem. Nawet zgodziłem się z niektórymi Twoimi argumentami

akurat w tym przypadku mówiłem ogólnie nie chdziło mi o krosa, on przytacza rzeczowe argumenty, jezeli ktoś słucha muzykiw sam z mp3 to nie ma co się zastanawiac ale jezeli głównie radia i czasami jakis dobry compakt to to radio naprawde dobrze odtwarza.

kros napisał(a):
I myślisz, żę wszystkie za 300-500zł pochodzą z robitków, a może ktoś dokłada do interesu a skoro są takie fajne i nie są kradzione to czemu tylu prawowitych właścicieli chce się ich pozbyć za niewielką kwotę w stosunku do salonowej


uważam ze w ogromnej wiekszosci nie jest to lewy towar. Nikomu z moich znajomych nie zgineło fabryczne radio. Ja osobiscie w ciagu kilku lat straciłem 2 w tym jedno z panelem (znależli w podłokietniku) + dwie szyby. z fabrycznym tego problemu nie ma złodzieje wiedzą że to ciezko sprzedac bo odbiorcą bedzie tylko skodziaz po za tym wiekszosc tzw. amatorów nawet nie wie ze to się da dosc łatwo wyjąc, wyglada jak zespolone (ma tez dodatkowo migającą diode niezależnie od alarmu). takie radia po prostu nie giną i to jest dla mnie plus najważniejszy

A ze są tanie na rynku wtórnym, to tak jak wszystkie fabryczne słaby popyt wymusza cene (muszą byc tansze od mp3).

W podsumowani napisze że frajerstwem jest zamawianie oryginalnego radia w salonie (mogę sie mylic ale chyba 1600 za compact doliczaja) ale na rynku wtórnym dobra jakość/cena jest rozsądną propozycja dla osoby która czasy lansu ma juz za sobą (to o mnie) i np. zostawia dzieci w samochodzie bez kluczyków. (Ja mam od nowego, bo to nie ja zamawiałem to auto i pewnie bym pozałował ale teraz jestem zadowolony)

aha jeszcze jeden mały plusik ma duze przyciski wszystko mozna zrobic w rękawiczkach to dla mnie tez jest dosc wazne

_________________
poprzednio była BBY-1.4 16V 75KM combi comfort 2003


07.11.2007, 09:35
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam

Dziekuje za wszystkie porady. W sumie to teraz sie zastanawiam na radiem fabrycznym. Z tego co widac na allegro to cena ok 350 zl. Ale tu wlasnie dylemat. Bo w podobnej cenie jest np takie radyjko:
http://www.allegro.pl/item261868264_pio ... green.html
albo takie: http://www.allegro.pl/item265346097_bla ... tooth.html
te drugie jest o tyle ciekawe, ze przynajmniej wg opisu mozna dopasowac kolory wyswietlania i ma bluetooth'a co mi czesciowo rozwiaze problem zestawu glosnomowiacego (zdaje sie ze w tym przypadku to jest opcja - musze sie dopytac)
Zdaje sobie sprawe, ze radio niefabryczne jest troszke nizsze, w zwiazku z tym musze kupic ramke np:
http://www.allegro.pl/item261574059_sko ... akosc.html

http://www.allegro.pl/item265922103__mo ... ktura.html

i tu pytanie czy te kolory tych ramek sie beda zgadzac z pozostala czescia deski rozdzielczej? czy moze biorac pod uwage fakt, ze robia to jacys "branzysci" kolor bedzie odbiegac i moze to lepiej w skodzie kupic? ile to moze kosztowac?

ot takie dylemaciki
generalnie fajnie mi ten dieselek klepie i z tego jestem zadowolony
a na radio przyjdzie czas
za wszystkie cenne uwagi dziekuje
i moze za jakis czas uda mi sie z wami spotkac (o ile takie spotkanie we frakcji slaskiej bedzie zorganizowane) :)

pozdrawiam

Havelek


07.11.2007, 10:48
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
DEH-2920MP - takie ma żona - fotka powyżej.

Odnośnie koloru ramki to nie wiem ale ZTCP to fabryczna zaślepka nie jest typową ramką tylko listewką, która zaślepia dziurę nad radiem. Dawno tam nie zaglądałem, ale chyba mi się nie pomyliło ???
W ASO kosztuje chyba ze 30 zł.

Aaaa i jeszcze jedno. Ja w gwarancji mam zapis, ze jakiekolwiek prace przy elektryce skutkują utratą gwarancji. Dotyczy to również nieautoryzowanego montażu radia.

Niektóre ASO olejwają temat i nie robią problemów, a niektóre się czepiają i moga marudzić lub odmówić naprawy gdy się coś wysypie z prądem w aucie. A widzę że fabkę masz jeszcze na gwarancji.

Dlatego masz kilka opcji. Zaczekać do końca gwary, wysądować jaki Twoje ASO ma stosunek to samodzielnego montażu radia, udać greka i iść na żywioł lub zamontować radio Symphony bo w jego przypadku nikt pewnie nie będzie się zastanawiał kto i kiedy je montował.


07.11.2007, 13:04
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
kros napisał(a):
DEH-2920MP - takie ma żona - fotka powyżej.


czy mozesz mi na priv poslac te zdjecie w lepszej rozdzielczosci
co dodatkowo musiales zrobic instalujac te radio (mam na mysli ta listwe)?

kros napisał(a):
Aaaa i jeszcze jedno. Ja w gwarancji mam zapis, ze jakiekolwiek prace przy elektryce skutkują utratą gwarancji. Dotyczy to również nieautoryzowanego montażu radia.


Ja mam auto sprowadzone z Belgii. Gwarancja jest (tzn ksiazka serwisowa), bede ja probowal na "polski przeniesc", ale zobaczymy czy sie uda.
Generalnie sie nie przejmuje faktem drobnych przerowbek przy instalacji, tym bardziej, ze i alarm i dodatkowe zabezp. mam robione "U Edkow" a nie w ASO.


07.11.2007, 13:20
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
havelek napisał(a):
czy mozesz mi na priv poslac te zdjecie w lepszej rozdzielczosci

Jasne! Jak wrócę do domu to coś popstrykam.

havelek napisał(a):
co dodatkowo musiales zrobic instalujac te radio (mam na mysli ta listwe)?

Mnie akurat oba radia montowali w ASO przy zakupie auta, ale jak wyciągałem kiedyś radio wydaje mi się, ze listewka ta jest na wcisk, po wyjęciu półki ukazują się otworki w które ta listewka zaskakuje. Ale kurcze to było już dawno ???


07.11.2007, 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 29.04.2007, 20:41
Lokalizacja: Łódź
Posty: 165
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2007
Województwo: łódzkie
Post 
jesli chodzi o listwe nad radiem jest na wcisk wystaczy ja delikatnie na srodku od strony radia podwadzic i wyskoczy z latwoscia.

_________________
SKODA FABIA 1.2 12v Mint 2007


07.11.2007, 14:42
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL