Teraz jest 22.06.2024, 11:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
kino w aucie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
Obrazek
no i przyszlo :hurra: teraz mam kule u nogi a nie fabie... :) montaz w weekend doradzcie czy zestawik na przod PowerBass 3XL-6C i skoro juz ten sklep to wypatrzylem mate bitumiczna w sprayu... wydaje sie byc wygodniejsza w uzyciu a jak z efektem? pozdr i dzieki

kuchnia... doczytalem ze ten clarion ma 4-8 Ohm a te upatrzone powerbassy 3Ohm czy to sie wyklucza?


06.03.2008, 19:09
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.11.2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 291
Podziękował: 0
Pomógł: 39

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
super sprzecik bedzie w fabiance :good:
szkoda ze moja zona nie chce prowadzic, bo moze bym myslal o zamontowaniu notka na pokladzie...

_________________
a mialem 101 koni...


Niżej podpisany użytkownik dziękuje jaarek za ten post:
listek2000
07.03.2008, 09:16
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
ale schody... to ja pol roku walcze z motylem.. z angli sprowadzam itd a teraz clarion uniemozliwi wogole otwarcie motyla... no losieeeee :smutny:


07.03.2008, 14:58
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.10.2007, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 191
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Samochód: Fabia Elegance Multimedia & ESPL Edition
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
listek2000,

Głośniki które sobie upatrzyłeś wiadomo będągrały choć jest to zestaw zupełnie niedopasowany! Po pierwsze, żeby te głośniki zagrały musisz dać wzmacniacz, bo jak łatwo poczytać ich moc to 110W, przy czym Twoje radio w 3omach zapoda może ze 20W masz z 5x zamało mocy. Po drugie w nich jest cykasz 32mmm bardzo mocno daje wysokimi. Co więcej dzisiaj tak sie składa jakoś, dziś testowałem właśnie ten zestaw i żeby jakoś opaować cykasza trzeba było dodać kilka rezystorków, prz czym wóaczas średni ton już było słychaćz woofera i cykacza ;)
Jesli jednak mimo to zdecydujesz się na zakup głośników, zadbaj o dobre chłodzenie końcówki mocy, bo będzie bardzo dużo ciepła przy nawet cichutkim graniu :)

Mata bitumiczna w sprayu znajduje zastosowanie tylko na łączenia i jakieś trudno dostępne zakamarki, nie nadaje się na duże powierzchnie. Wygląda jak klasyczna konserwacja. :crazy:

_________________
ONE OF THE BEST AUDIO-VIDEO SYSTEMS IN EUROPE :-*
Stage 1 -> 155Ps@360Nm
Stage 2 -> 150dB@43Hz ;) by RE Audio
Stage 3 -> 188Ps@410Nm
Stage 4 -> 2xxPs@4xxNm in progres...


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Siara za ten post:
listek2000
07.03.2008, 19:59
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 24.11.2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 291
Podziękował: 0
Pomógł: 39

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
z ta moca nie przesadzajmy, 110w nie oznacza ze trzeba jakies monstrum podpiac.
glosnik ma wysoka sprawnosc i jest szansa ze na 20w spokojnie bedzie gralo. sadze ze clarion moze miec ponad 2x tyle ale o tej porze nie bardzo chce mi sie szukac...
co do ohmow, wszystko zalezy od koncowek ktore sa w radiu, moze spokojnie dzwignac 3 a moze caly czas pracowac na przeciazeniu. jako ciekawostke powiem ze skodowskie radio dzwignie nawet 2 ohmy (przynajmniej moj model).

_________________
a mialem 101 koni...


Niżej podpisany użytkownik dziękuje jaarek za ten post:
listek2000
08.03.2008, 00:45
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
mam jBL GTo 4060 w kazdym razie prawdziwe 4x50wat skrecony na 1/4 bo glosniki xplooda wysiadaja ( mimo ze popisane na 350wat... 80 rms) dlatego chce kupic cos mocniejszego... zeby ten wzmacniacz mial z czego wydusic... ludzie jak ten clarion gra.........mmmmmmmmmmmmm odrazu widac roznice... ten moj stary soniak to szmelc... i do tego polke z tylu wypelnilem silikonem odrazu roznica nie ma tego rezonansu ... coaraz bardziej doceniam muze w aucie i ide ku lepszemu... dzieki pozdr. Najgorzej z czynnikem WAF (wife acceptation factory) :)

clarion jest 4x25 ale jak wspomnialem wogole nie korzystam z jego wzmaka.
radio moze byc w dolnej polce... przelozenie dolnej poleczki na gore nie idzie... i co teraz... sa jakies zaslepki albo polki gorne czy jak?

[ Dodano: 2008-03-08, 10:56 ]
mam problem nie dziala mi video tylko audio i cos jest o tym w intrukcji, moze ktos doradzi co mam zrobic z tym zielonym kabelkiem???
Obrazek


08.03.2008, 00:56
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.10.2007, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 191
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Samochód: Fabia Elegance Multimedia & ESPL Edition
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
To jest zabezpiecznie przed oglądaniem w czasie jazdy. Poprostu przylutuj go do masy. Prawdopodobnie jeszce w radiu trzeba będzie ustawić czy na kablu ma być masa czy zasilanie ( u mnie tak jest).
Jakikolwiek(prawie) wzmacniacz zewnętrzny da sobie już rade z głosnikami.

_________________
ONE OF THE BEST AUDIO-VIDEO SYSTEMS IN EUROPE :-*
Stage 1 -> 155Ps@360Nm
Stage 2 -> 150dB@43Hz ;) by RE Audio
Stage 3 -> 188Ps@410Nm
Stage 4 -> 2xxPs@4xxNm in progres...


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Siara za ten post:
listek2000
08.03.2008, 14:10
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
Obrazek Obrazek no i tak wyszlo... ale w dzien sloneczny to masakra z ogladania brakuje lepszego kontrastu troche mnie zawiedli w tej kwestii... dzwiek rewelacja... latem nowe glosniki na przod power bassy o ktorych wspominalem wyzej, przy okazji zwroccie uwage jak ladnie sie komponuje lewy motyl fazka jak nalezy z angieslkiej wersji fabii :) oraz dokupilem gorna poleczke i wrzucilem do wewnatrz otwor na gniazdko zapalniczki zeby bylo blisko do poketa :) walcze z lepszym odbiorem radia a le o tym w innym watku juz klepie, pozdr.


27.04.2008, 15:39
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.05.2007, 20:41
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 179
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
A jak wygląda kwestia zdejmowania panelu w tym clarionku. Prezentuje się super :good:

_________________
prelude 2.3 + fabia


Niżej podpisany użytkownik dziękuje LoCoxardas za ten post:
listek2000
27.04.2008, 17:04
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.11.2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 291
Podziękował: 0
Pomógł: 39

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
radio wyglada super, niestety jak na moj gust srednio komponuje sie z samochodem, ale chyba wszystkie wyswietlacze nie zabudowane beda tak wygladac...

_________________
a mialem 101 koni...


Niżej podpisany użytkownik dziękuje jaarek za ten post:
listek2000
28.04.2008, 21:03
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
Obrazek Obrazek no tak sie zdejmuje panelik... ogolnie przy wyborze wlasnie myslalem , ze spartanski wyglad tego radyjka bedzie ladnie sie komponowal z niekrzykliwa caloscia deski od skody,pozdr

nie ma to jak mark levinson :)
ObrazekObrazekObrazek


20.07.2008, 12:23
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.10.2007, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 191
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Samochód: Fabia Elegance Multimedia & ESPL Edition
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Fajny opis :) Napisali 4 głośniki niskotonowe + sabufer na kazdy wzmaciacz oddaje 100W a całkowita moc wzmaka 450W :smutny: Ale no nie ma co podziwiam kogos odwagę jak zasila 19 głośników aktywnie :good:

_________________
ONE OF THE BEST AUDIO-VIDEO SYSTEMS IN EUROPE :-*
Stage 1 -> 155Ps@360Nm
Stage 2 -> 150dB@43Hz ;) by RE Audio
Stage 3 -> 188Ps@410Nm
Stage 4 -> 2xxPs@4xxNm in progres...


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Siara za ten post:
listek2000
27.07.2008, 11:10
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
witam, kupilem dwa zestawy na przod i tyl... i mam problem (listek ty znowu masz problem) przednie powerbass zamontowalem na lewych drzwiach wg tutejszej instrukcji (dziekuje) zas prawych juz nie zaloze bo zepsulem tweetera... otoz ukrychnal mi sie drucik (ze oni nie pomysla to jakos sprytnie zalakowac zeby unieruchomic te kable :( ) w kazdym razie chcialem sie dostac do tych kabelkow i szlag trafil jedwabna membrane (tyle tego co jedwabnik nasr...ł :crazy: ) i tweeter jest do wyrzucenia, wiec pytanie czy mozna dokupic osobno taki tweeter? Jesli nie to czy moge dopasowac inne twetery jak alpiny czy vibe ale czy wtedy ta zwrotnica ktora juz mam bedzie z nimi wspolgrala? Poza tym jak sobie poradziliscie wsadzic w ten rozek 32 mm tweeter bo miejsce jest na 25mm. Poza tym dystans dostalem idealny (POWE) i zmiescily mi sie te glosniki na styk i boczek nie opiera sie o glosnik... przod gra slicznie... akurat mam porownanie bo po prawo mam jeszcze stary zestaw sony explode i jak balansuje lewy prawy to sony wysiada przy wiekszej mocy charczy zas te nowe graja ladnie i czysto... aczkolwiek mam zastrzezenia do tweetera czy aby dobry pomysl z ta membrana z jedwabiu bo ona przy duzej mocy potrafi wpadac w charczenie... co bas wytrzymuje to tweeter juz nie moze... :( dziwne... moze do lomotu musze kupic inne twetery ?
Oki tyl gra tez ladnie i czysto tyle ze jak pieprzne bagaznikiem to polka mi spada ( wazy ok 20 kg) obsuwa sie z tych plastikowych wyciec na te plastikowe bolce po bokach polki... mysle je ciut przedluzyc bo jest luz jakies 1,5 cm lewo-prawo, poza tym te plastiki na org glosniczki tez trzeba by bylo wzmocnic ale ogladalem je i tam sa pasy i za bardzo nie mam pomyslu jak to wzmocnic zeby polka sie trzymala stabilnie... jakies sugestie? dzieki i pozdr.


01.08.2008, 23:05
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
listek2000 napisał(a):
mozna dokupic osobno taki tweeter?


skontaktuj się ze sklepem, myślę że przy odrobinie chęci z ich strony to ściągną tweeter za odpowiednią kwotę

listek2000 napisał(a):
sony wysiada


bo sony to można kupić LCD a nie głośniki samochodowe czy radio 1din

listek2000 napisał(a):
przy duzej mocy potrafi wpadac


pod piecem charczy ? a nie masz przesterowanego dźwięku ? treble +12 :eh:

listek2000 napisał(a):
polka mi spada ( wazy ok 20 kg)


jak to juz zlatuje to pewnie potrafi wpaść w niezłe wibracje dlatego moja propozycja to wyciąć półkę z MDFu i obić materiałem wszystkie rzeczy takie jak jakieś dodatkowe bolce to rozwiązanie tymczasowe tak jak z tym xplode'ami

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Yogi za ten post:
listek2000
02.08.2008, 07:33
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
Obrazek witam ponownie... mam pare problemow z zestawem... do pasji doprowadza mnie trzeszczaca tapicerka drzwi... okazalo sie ze to jeszcze przewody opierajace sie o mate lub o tapicerke tez wpadja w denerwujacy rezonans... otulilem je taka pianka jak na forum gdzies kolega polecil ale ta pianka tez kwiczy :crazy: i zerwalem ja i teraz mam przewody naciganiete tak aby nie dotykaly ani maty ani tapicerki... ale i tak jak depne w piec to wszystko drga...silniczki podnosnikow tez wpadaly w rezonans... a juz do lusterek nie mam cierpliwosci najbardziej drgaja i wpadaja w glosny rezonans... ... czy jest na to rada?

poza tym poczytalem tutaj na forum taki dosc fajny tutorial zakladania i regulacji sprzetu:

1. wg opisu ponoc radio daje sie na maxa a potem wzmakiem tyle ile glosniki graja jeszcze w miare plynnie... nie moge sie zgodzic z takim ustawieniem... niby radio odkrecone na maxa podpiete pod wyjscia audio chyba nie powinno znieksztalcac... niestety moj clarion bardzo znieksztalca na krancu, stad dobrym wyjsciem bylo pol na pol (piec na pol gwizdka i clarion na pol gwizdka) czy macie jakies inne pomysly na konfiguracje?

2 cos z moim zestawem jest chyba nie tak ... przy przelaczaniu piosenek jest taki trzask (ala krotkie podpiecie glosniczka pod mala bateryke) zas przy zglasnianiu czy sciszaniu slychac w glosnikach stopniowne trzaski ... nie wiem czym to jest spowodowane... jakies zwarcie... brak masy na obudowei... ale to radio nie ma w instrukcji aby masowac obudowe... minus do minusa plus do plusa od cala filozofia... moze jakies inne sugestie...?

3. Kolejna sprawa to monitor lcd w clarionie... ekran jest jasniejszy i bardziej kontrastowy podczas gdy klucz jest w pozycji dla radia tylko ( czyli wlozony ale bez przekrecania) gdy tylko przekrece kluczyk na standby czyli zaplaja sie kontroli itd to natychmiast monitor sie przyciemnia i ma mniejszy kontrast. Powiecie listek masz slaby aku... ale gdy zapale silnik i depne to alternator powinien sobie z tym poradzic mniemam ale niestety roznicy nie ma... dopiero jak wroce kluczyk do wyjecia to ekran spowrotem sie ladnie rozjasni... jakies sugestie? czy moze byc tak ze problem 2 i 3 maja wspolna przyczyne?

4. czy to normalne ze wzmak sciszony na minimum (gain min) i tak wzmacnia sygnal tzn mam pokretlo "gain" na minimum a sprzet normanie gra nawet dosc glosno... dopiero tak od polowy nabiera wzmocnienia i soczystosci dzwieku basu itd... czy to normalne... czy poprostu cos mam pokopane

dzieki za sugestie i pozdr.


04.09.2008, 17:44
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL