Teraz jest 23.06.2024, 03:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
[F2] Podświetlenie radia DANCE 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 14.12.2008, 01:23
Posty: 49
Zdjęcia: 8
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Samochód: Skoda Fabia II SPORT
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post [F2] Podświetlenie radia DANCE
Nigdzie nie znalazłem więc zapytam. Normalnie jeżeli światła są wyłączone również nie ma podświetlonego radia, a kiedy włączymy światełko oczywiście się zapala. Czy da się zrobić tak żeby radio świeciło nawet jak mamy wyłączone lampki?:)


12.03.2009, 22:56
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
pewnie że da, trzeba doprowadzić +12V do styku illumination w kostce, tak było z poprzednimi radiami z vag'a (symphony, beta5) więc myślę że tu jest to samo. :)))

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


13.03.2009, 11:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 14.12.2008, 01:23
Posty: 49
Zdjęcia: 8
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Samochód: Skoda Fabia II SPORT
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
arielcpu, a mógłbyś mi pokazać może na jakimś zdjęciu który to styk?


14.03.2009, 10:11
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
michal.szewczyk napisał(a):
arielcpu, a mógłbyś mi pokazać może na jakimś zdjęciu który to styk?


http://briskoda.net/ice-security-insura ... ons/47926/

http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=207581

jak widać w sekcji POWER styk nr 6 - Illumination

"Pin 6 - illumination - +12v input to the radio when the car's lights are on. In some radios this actually lights the display - in others it dims it, reverses the black-on-white aspect, or even changes the colour from green to orange. If the dashboard has a dimmer function, this pin should be connected to the dimmed part of the display. The wire to the cigarette lighter bulb - usually grey/blue - can be used."

sprawdź miernikiem na jakim pinie w tej kostce u Ciebie pojawia się +12V po przekręceniu kluczyka i zrób mostek do pinu 6 (illumination) :)

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


14.03.2009, 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.10.2009, 18:11
Lokalizacja: Zabrze, Gliwice, Knurow
Posty: 17
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Sport
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Podświetlenie radia DANCE nie takie proste.
Witam

W końcu znalazłem chwilę aby spróbować zrobić podświetlenie w radiu Dance aby radio świeciło w chwili kiedy światła postojowe lub mijania są wyłączone.
Kiedy przekręcam kluczyk to zapala się tylko obramowanie pokrętła a dla mnie to za mało.

Poczytałem forum i mówię pikuś. Połączyć pin 6 z pinem 12 żaden problem.
Wyciągnąłem radio i lekki zonk. Niestety w moim radiu nic takiego nie ma. Pomyślałem że moja fabia jest wersją na Włochy to może inny jest schemat i nie ma pinów 6 i 12

Przeglądam forum i znajduje na jednym z wątków schemat z radia od kolegi COSMOSa który zmieniał diody w swoim radiu. Też ma F2. Ale też nie ma tam pinów 6 i 12.

U mnie na schemacie + i UB+ w połączeniu z masą cały czas dają na mierniku 12V nawet przy wyciągniętym kluczyku. CAN + - dale chyba z 4V z tego co pamiętam

Niestety jestem w kropce więc postanowiłem wrzucić fotkę schematu z radia oraz kostki.


Pytanie do kolegów z forum. Co z czym połączyć aby podświetlenie działało przy wyłączonych światłach. Czy w ogóle da się to zrobić bo coś mi się wydaje że jest to jakoś zrobione w środku w samym radiu.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


14.05.2010, 19:29
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
myliłem się, te piny to przy starych radiach działają. tutaj na stałe jest zasilanie aby częśc elektroniki działała i wszystko jest realizowane cyfrowo po CAN. przekręcenie włacznika świateł na pozycję, przekręcenie zapłonu i uruchomienie radia, wszystko to działa przez CAN. grzebanie z podświetleniem to grzebanie w eepromie radia a nie na stykach. ahh, marzę o takim edytorze do bina licznika i radia. w liczniku zmieniłbym trochę, ikonki na maxidocie, np francuski zmienił na polski przez prostą edycję a w radiu wgrał nowy obrazek samochodu i inne pierdoły. heh :)

ps - jasne można na płycie radia mieszać i mostkować ale wiadomo jak się to kończy.

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


14.05.2010, 19:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL