Teraz jest 23.06.2024, 02:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Blaupunkt Verona problem z podswietleniem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 24.08.2008, 17:33
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AMF-1.4 TDI 75KM
Województwo: śląskie
Post Blaupunkt Verona problem z podswietleniem
Witam, F1 1.2 2004r, problem z fabrycznym radiem Verona.

Mianowicie cały czas działa podświetlenie całego panelu radia - z kluczykiem w stacyjce i bez niego - wiadomo jak to może działać na aku (dodam że wyswietlacz radia jest uszkodzony - nic nie wyswietla).

Poza tym radio działa poprawnie. Autko zostało zakupione od pierwszego właściciela z tą usterką.

Pytanie: czy radio jest uszkodzone, czy w kostce jest coś namieszane z kabelkami?

Jeśli radio jest uszkodzone to czy problem rozwiąże odcięcie kabelka odpowiadającego za podświetlenie? Jest ono mi i tak nie potrzebne skoro LCD jest uszkodzony.

Pozdrawiam


05.12.2008, 14:51
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post 
a da się jakimś przyciskiem wyłaczyć to radio??


05.12.2008, 15:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 24.08.2008, 17:33
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AMF-1.4 TDI 75KM
Województwo: śląskie
Post 
kornat napisał(a):
a da się jakimś przyciskiem wyłaczyć to radio??



standardowo jest pokrętło służące jednocześnie do włączania i regulacji głośności


05.12.2008, 15:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post 
można sobie piny w radiu poprzestawiać tak żeby mogło grać bez kluczyka więc tu nie ma problemu ale jeżeli radio się nie wyłącza przez wyłączenie ręcznie to coś z radiem jest nie tak


05.12.2008, 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 24.08.2008, 17:33
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AMF-1.4 TDI 75KM
Województwo: śląskie
Post 
Radio się wyłącza i włącza, tylko jak już napisałem cały czas aktywne jest podświetlenie panelu na wyłączonym radiu, nawet jak nie ma kluczyka w stacyjce.

[ Dodano: 2008-12-05, 15:36 ]
zmierzylem i jest to stałe obciążenie 200mA dla akumulatora, po chłodnym weekendzie gdy samochód nie jest używany może być problem taki jak miałem ostatnio http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=6694


05.12.2008, 15:32
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
jeżeli mnie pamięć nie zawodzi to fabryczne radio podświetla się w chwili włączenia świateł niezależnie czy samo radio jest włączone czy wyłączone? Rajt?

Jeśli tak to by sugerowało, że masz coś namotane w instalacji i w sposób ciągły masz podawane napięcie na pin A6 (wtyczka skrajna od strony bezpiecznika)
na którym powinno być napięcie tylko po włączeniu świateł. sprawdź co się tam dzieje.

No chyba, że ten problem związany jest z usterką samego radia idąca w parze z uszkodzonym wyświetlaczem.

lae nie jestem do końca pewny tego co mówię, bo nie mam takiego radia.


05.12.2008, 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 24.08.2008, 17:33
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AMF-1.4 TDI 75KM
Województwo: śląskie
Post 
Problem rozwiązałem poprzez odcięcie kabelka z pinu 6 (podświetlenie). Myślałem że napięcie na nim odpowiada za podświetlenie radia podczas pracy niezależnie od samego zasilania a jednak jest inaczej bo radio działa teraz poprawnie (w tym podświetlenie). Nie wiem dlaczego wystąpiła sytuacja z tym ciągłym podświetleniem może przez ten uszkodzony LCD (bez treści).


05.12.2008, 19:17
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.05.2010, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Posty: 44
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Fabia Sedan Comfort
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post 
Skoda Fabia, radio MS 411.

Podobny problem, tzn. gdy włączałem światła, podświetlenie było zgrane z deską - reagowało na regulację natężenia podświetlenia. Gdy wyłączyłem światła, na chwile podświetlenie w radiu się wyłączało, po czym włączało się pełną mocą i świeciło nawet po wyjęciu kluczyka i panela z radia.

W pierwszej kolejności próbowałem odłączyć PIN 6 na kostce zasilania. Po pół godzinie bezowocnej walki urwałem kabelek. Wtedy przyszło mi do głowy zmierzyć miernikiem napięcie na nim - 0 V (kluczyk wyjęty ze stacyjki, światłą wyłączone). Spojrzałem do opisu wtyczek w radiach VW. Na 5 pinie był opis:
Cytuj:
Uwaga:
Złącze A5 w nowych VW jest podłączone do +12V. Może to powodować dziwne reakcje radia niefabrycznego, dlatego gdy takie stosujemy powinny się ten styk odłączyć


Udało mi się ów pin wyjąć (najpierw trzeba wyjąć żółty hebelek z wtyczki, podważając go z boku wtyczki od góry cienkim śrubokrętem, następnie od przodu wtyczki wcisnąć cienki, acz sztywny drucik w dziurki po obu stronach blaszek) - radio przestało świecić po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Nadal świeci, gdy samochód jest odpalony nawet bez włączonych świateł, ale najważniejsze, że akumulatora nie rozładowuje na postoju. Pozostało zaizolować wyjętego pina, podlutować kabelek z 6 pina i działa. [/quote]


12.05.2010, 07:13
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL