Teraz jest 23.06.2024, 02:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Czy w Fabii 1 można spodziewać się instalacji??? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.05.2009, 23:54
Lokalizacja: KLI
Posty: 176
Podziękował: 2
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Classic++
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post 
No to ja dołoże swoje pare groszy....
Nie wiem jak jest w combiakach ale ja mam hatchbacka i z tyłu na 1000% wchodzą głośniki 13cm normalne a nie owalne w te oryginalne plastki. A tak ogólnie to pakowanie jakichs dobrych głośników na tył nie ma większego sensu bo z perspektywy kierowcy prawie ich nie słyszymy;] To ma sens tylko i wyłącznie jak chcemy zrobić jakies granie pasażerom z tyłu, bo jeśli poprzez głośniki tylnie ktoś chce poprawić odsłuch z przodu to lepiej zainwestować w wygłuszenie, lepsze głośniki na przód lub lepsze radyjko, taka jest przynajmniej moja opinia ;-)


17.04.2010, 11:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 03.07.2008, 21:08
Posty: 112
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
Ja nigdzie nie napisalem ze w Fabii na tyl wchodza owalne glosniki :) Napisalem tylko, ze na tyl polecaja owalne - mozna je montowac na polce (tak poelcaja Panowie z proaudio). Co do glosnikow na tyl - zgadzam sie wchodza normalne okragle. Co do tego czy warto wsadzac lepsze glosniki na tyl czy nie to zalezy tylko od upodoban wlasciciela :) Ja wsadzilem na tyl lepsze glosniki i nie jest prawda, ze

Cytuj:
z perspektywy kierowcy prawie ich nie słyszymy;]


Ja np slysze lepiej glosniki tylne od przednich, maja lepszy bas itp. Czasami musze tylne glosniki odpiac i naprawde slychac roznice . . .


Ostatnio edytowano 17.04.2010, 12:24 przez Radzik_Tychy, łącznie edytowano 1 raz



17.04.2010, 12:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.02.2010, 16:47
Lokalizacja: opolskie
Posty: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2000
Województwo: opolskie
Post 
Dobrze, okrągłe 13. Też mam hatchbacka. Radio Pioneer 4x50W. Chcę zamontować głośniki z tyłu dla przyjemności pasażerów. Jaka moc?

_________________
z serdecznym pozdrowieniem
FF


17.04.2010, 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.05.2009, 23:54
Lokalizacja: KLI
Posty: 176
Podziękował: 2
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Classic++
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post 
Radzik_Tychy, nie zamierzam się tu kłócić ani przekonywać kogoś do moich racji ale wszędzie gdzie tylko czytałem opinie ludzi którzy są pro w tematach car-audio to każdy twierdzi że owalne zniekształcają dźwięk i nie są najlepsze mówiąc delikatnie(tylko nie odbieraj znowu tego jako krytykę tego że Ty masz u siebie zamontowane takowe owale). A z tym że głośników które są z tyłu z perspektywy kierowcy nie słychać za bardzo to troche się nie zrozumieliśmy - chodziło mi o jakość grania a nie o bas bo od basu to jest sub. Zresztą sam zaznaczyłeś że główna różnica jest w tym jak odepniesz głośniki z tyłu to to że nie ma basu ;-) Poza spadkiem basu to czujesz wyraźnie że jakość dźwięku ci się pogorszyła? Bo mi coś się wydaje że nie za bardzo :-) No chyba że z przodu masz ori głośniki a z tyłu jakieś mega wypasione te elipsy - co gdyby było prawdą to też się trochę mija z celem.
Wniosek z tego jeden - głośniki przednie są dla ludzi siedzących z przodu a tylne dla tych z tyłu a jak się chce mieć dużo basu to skrzynia do bagażnika i już - proste jak drut :-)

FF, hmm no to taki pioneer będzie miał gdzieś około 20-30 RMS mocy na kanał (jeśli się mylę to nich mnie ktoś poprawi) więc teoretycznie wszystkie głośniki które mają powyżej 30 mocy RMS powinno się nadawać a w praktyce z mojego osobistego skromnego doświadczenia to polecał bym coś z zakresu 50-60RMS, ale to moje osobiste zdanie. A i szukając głośników nie myl mocy maksymalnej z mocą RMS (czyli sinusoidalna) bo to dwie całkowicie różne rzeczy :-)


17.04.2010, 18:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 19.04.2008, 12:54
Lokalizacja: WH
Posty: 279
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post 
Goryl_25
do hacha na tył wchodza 10 cm. Sporo na forum było pisane. Też mierzyłem.


22.04.2010, 19:50
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.05.2009, 23:54
Lokalizacja: KLI
Posty: 176
Podziękował: 2
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Classic++
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post 
Hmmm no to ciekawe że ja akurat mam 13stki - gdzieś rok temu je montowałem u siebie bo od nowości nie miałem i jestem na 99% przekonany ze montowałem 13stki a nie 10


22.04.2010, 20:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL