Teraz jest 01.07.2024, 05:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
[F1/F2] Pompa paliwa - temat zbiorczy. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 02.06.2007, 05:48
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Fabia Comfort
Województwo: pomorskie
Post Pompa paliwa?? Problem
Witam, mam problem z fabką od jakiegoś czasu słyszę w kabinie "buczenie" wydaje mi się, że wcześniej go nie było, albo przynajmniej było mniej słyszalne do tego auto podczas jazdy czasami bardzo rzadko potrafi "zdechnąć" przy wciśniętym gazie po czym wszystko wraca do normy. Buczenie dochodzi jakby z prawej strony, trochę czytałem w necie i doszedłem do wniosku że to może być pompa paliwowa? Tylko najpierw chciałbym jeszcze sprawdzić filtr tylko nie wiem gdzie on się znajduje, czy ktoś z was miał podobny problem? ile kosztuje org. filtr + pompa a ile zamienniki? Bardzo proszę o POMOC :worthy:

Fabia 1.2 (64kM) tylko Pb95


02.06.2007, 05:59
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
Opcja ----- SZUKAJ----


02.06.2007, 15:45
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
..wyjmi tylna kanapę. Przekręć kluczyk(ale nie w pozycje startera tylko tak żeby ci się kontrolki zaświeciły). Jeśli w chwile po przekręceniu kluczyka to buczenie będzie mocniejsze to właśnie jest to pompa.


03.06.2007, 09:52

Dołączył(a): 02.06.2006, 19:18
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 66
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: lubelskie
Post 
U mnie generalnie to słychać jest pompę jak się otworzy drzwi kierowcy, potem po przekręceniu kluczyka ??? , i w kabinie to na tyle, ale na podnośniku czy w kanale przy pracującym silniku słychać ją dość głośno. Ale może tak ma być ??

_________________
1,4 16V 80KM Combi Mint
Pozdrawiam


03.06.2007, 11:10
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.06.2007, 05:48
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Fabia Comfort
Województwo: pomorskie
Post 
Witam, i dziękuję za zainteresowanie :mrgreen:
Właśnie wróciłem od zaprzyjaźnionego mechanika wymieniłem filtr paliwa okazało się, że mam ten tańszy bez zaworka(swoją drogą to w ASO kupiłem dwa i teraz muszę ten z zaworkiem oddać bo nie wiedzieli jaki był montowny :sciana: ). Jak buczało tak buczy więc raczej pompa do wymiany bo znając życie wysiądzie w najgorszym możliwym momencie. Buczenie słychać w aucie wyraźnie nawet podczas jazdy, nie mówiąc już o biegu jałowym, czy na podnośniku :-|
A teraz prośba czy ktoś wie jakie oznaczenia ma w/w pompa dodam że mam fabie sedan 2003r. 1.2 12V chciałbym kupić zamiennik, linkim z allegro lub sklepu internetowego nie pogardzę :worthy:

Do Adam_s myślę, że tak nie ma być bo wcześniej tego nie było, było buczenie po otworzeniu drzwi kierowcy, potem po przekręceniu kluczyka przez jakieś 3-4s i to wszystko a teraz jest cały czas :sciana:

Proszę o pomoc bo tracę serce do fabki... :???:


05.06.2007, 08:52
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
oto link do zamiennika

pompa

oto inny link do zamiennika

insza inszość

...podobno do twojego silnika będą pasowały

i znalazłem na Allegro taką:

pompka


Ostatnio edytowano 06.06.2007, 18:18 przez Orfeusz, łącznie edytowano 1 raz



05.06.2007, 11:49

Dołączył(a): 13.06.2006, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 207
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: M6'07 CR A+
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
Też wymieniłem filtr paliwa i nic to nie dało... no, fura trochę lepiej ciągnie teraz. ;) Ale buczenie mam nadal - też muszę wymienić pompę. Czy to skomplikowane zadanie? Chodzi mi raczej o czas jaki trzeba na to poświęcić i pobieżny schemat działania, niż dokładny opis wymiany pompy. Swoją drogą, to o co chodzi z tą pompą? To chyba dosyć częsta przypadłość...

_________________
Pozdor Myjk | http://galeria.emide.pl

Obrazek


06.06.2007, 12:36
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 02.06.2006, 19:18
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 66
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: lubelskie
Post 
Slawek84 napisał(a):
Do Adam_s myślę, że tak nie ma być bo wcześniej tego nie było, było buczenie po otworzeniu drzwi kierowcy, potem po przekręceniu kluczyka przez jakieś 3-4s i to wszystko a teraz jest cały czas :sciana: :

Miałem namyśli tylko tyle że to co słychać u mnie to chyba tak ma być, natomiast u ciebie na pewno nie szczególnie jak mówisz huczy że słychać w środku i w czasie jazdy :sciana:

_________________
1,4 16V 80KM Combi Mint
Pozdrawiam


06.06.2007, 13:41
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
u mnie też pompa paliwa w zbiorniku zaczęła buczeć.
Po zdjęciu tylnej prawej kanapy i odchyleniu filcu widać duży czarny talerz plastikowy. Przekręcamy go zgodnie z ruchem wskazówek zegara o jakieś 20 stopni i zdejmujemy go zaczynając od miejsca gdzie jest widoczna na talerzu strzałka. No i widać pompę - wielkie buczące gówno. I od razu pytanie :grin:
Czy poza tą pompą w zbiorniku jest jeszcze druga pompa zewnętrzna ??
Czy skoda-czesci to jest właśnie wkład do pompy wewnętrznej ?? Jak się wymienia taki wkład ??
Czy to częste zjawisko ze pompy paliwa zaczynają buczeć?? Co jest tego przyczyną? Paliwo? - ładuję shell, filtr paliwa? nie wymieniany ale ma dopiero 30tys.
Mam wrażenie że pompa zaczęła głośniej pracować gdy przy dużej prędkości najechałem na mocno zapadłą studzienkę ale to chyba bez związku. Pozdro.


07.06.2007, 00:06

Dołączył(a): 02.06.2007, 05:48
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Fabia Comfort
Województwo: pomorskie
Post 
Wiedzę ,że poruszyłem problem który nęka nie tylko mój samochód ??? Wczoraj byłem w skodzie i to co usłyszałem tylko mnie wkurzyło... Rozmawiałem z trzema kolesiami i każdy miał inną wizję na temat pompy i jej ceny :hysterical: 1)powiedział, że pompy się nie wymienia a jak już to kosztuje tysiąc z groszami ,ale są orginalne wkłady do wymiany za 250zł. 2) Spojrzał na mnie i mówi ,że pompę się wymienia i kosztuję 500zł. a 3 stwierdził, że pompy są za 500zł ale ich się nie wymienia a wkładów orginalnych nie ma tylko są zamienniki które oni stosują do zamówienia na za 2 dni i kosztują 150zł. - W tym momencie się już załamałem, i pomyśleć,że wszyscy wyczytali te dane z jednego komputera :bravo:

moje pytania są takie same jak u Ants'a piętro wyżej - proszę o wypowiedzi ludzi którzy już z pompą walczyli - Pozdrawiam


07.06.2007, 08:36
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.06.2006, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 207
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: M6'07 CR A+
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
ZTCW pompa zaczyna wyć gdy nie ma dobrego chłodzenia. Nie ma chłodzenia gdy wyjeździ się "do sucha" paliwo. Mnie się to przytrafiło - muszę przyznać szczerze. Choć do stacji samochód dojechał o własnych siłach. Z tego co powiedział mi mechanik zacierają się jakieś "łożyska" i hałasują. Generalnie (podobno) może to działać, ale aby pozbyć się hałasu pozostaje wymiana. Mnie to wyceniono wraz z wymianą na 130 zł (nie ASO, bo u tych już nic w życiu nie zrobię).

_________________
Pozdor Myjk | http://galeria.emide.pl

Obrazek


07.06.2007, 20:01
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Ja raz wyjeździłem paliwo aż zgasła, dosłownie 3m od dystrybutora jak czekałem w kolejce musiałem dopchać :sciana: .
Pompa działa odpukać do dziś, choć mam LPG i stale paliwa tyle aby nie świeciła się rezerwa.
Więc podejrzewam że muszą być to jakieś fabryczne wady skoro tak szybko wysiadają.

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


07.06.2007, 20:50
Zobacz profil Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam wszystkich klubowiczów!

Mam nastepujacy problem. w mojej fabi 1.2 64 buczała pompa i silnik mulił, do tego wydaje mi sie ze silnik chodzi jakos dziwnie... jak by cykało w nim cos... Ale wracajac do pompy paliwa, wymieniłem w ASO filitr paliwa, podobno był straaaaasznie brudny. Teraz buczy juz mniej. Jednak jesli chodzi o dynamike silnika to jest jeszcze gorzej !!!normalny muł z fabii. Nawet powyzej 3000 obrotow nie chce sie rozpedzac. :smutny:

Fabia ma 4 lata, 58 tys km.Zbliza mi sie teraz przeglad, wiec wymiana swiec, oleju, filtra a i tłumkik koncowy mam w fatalnym stanie, wszytskie bebechy w srodku sa pourywane.
Moze to tez ma wpływ na dynamike auta? Jak odmulic samochod? ???

prosze o Wasze opinie


08.06.2007, 10:31

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Wymień filtr powietrza bo pewnie rzadko wymieniany, a ten silnik szybko reaguje na brudny filtr, świece też i powinno pomóc.
Tłumik też by się zdało ale aż takiego wpływu to raczej niema na dynamikę.

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


08.06.2007, 11:32
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 02.06.2007, 05:48
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Fabia Comfort
Województwo: pomorskie
Post 
Witam ponownie, dzisiaj stało się - pompa padła na amen :smutny: Rodzinka w komplecie zapinamy pasy jedziemy na plażę, przekręcam kluczyk na pozycję w której sprawdzają się poduszki i cisza nie słyszę pompy.... już wiedziałem co to znaczy :-( zdechła, fabka już jest scholowana do mechanika. Tak więc 80800 i auto pierwszy raz odmówiło posłuszeństwa. Jak będzie po wszystkim napiszę ile mnie ta impreza kosztowała.

Pozdrawiam :crazy:


08.06.2007, 12:09
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL