Teraz jest 03.07.2024, 03:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
[F1] Klimatyzacja się nie włącza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 08.07.2013, 11:04
Lokalizacja: Ruda Slaska
Posty: 920
Podziękował: 1
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Scenic 3 1.4T
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
miszael napisał(a):
to czy jest to normalne, że na drugim biegu mam 6 st., a na czwartym 13?

bo ja wiem ? u mnie na 2 kiedys mierzylem i byly 4*C (po nabiciu klimy). Ostatnio podpialem VAG i sprawdzialem wydajnosc sprezarki na kazdym biegu. Na 4biegu miala 90-94% na 1 jak dobrze pamietam cos kolo 30%. Szczerze mowiac mi na 4 biegu chlodzi bardzo dobrze i jak ja zalacze naprawde dobrze chlodzi (szybko).
miszael napisał(a):
odpaleniu samochodu postanowiłem zrobić tak jak wiele osób robi i puściłem klimę na full, zamknąłem auto i odczekałem 15 min na zewnątrz aż się schłodzi zanim rozpocznę jazdę

Raczej ci nie schlodzi wnetrza bo stojac w takim upale, chlodzinica chlodzona jest jedynie przez wentylator a to jest mala wydajnosc, dopiero jadac mamy porzadne schladzanie chlodnicy i klima pokazuje na co ja stac ;>

Jak mozesz sprawdz sobie jeszcze jak wyglada chlodnica czy nie jest zabrudzona/obklejona syfem czy robalami to tez ma duzy wplyw.


20.07.2014, 21:31
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
dla przykładu dodam, że np parownik fabii ma wymiary 235x227x58 a volvo ma 235x235x60mm i volvo też nie daje rady na maxie jak są obroty, ale jak już dam niżej obroty lub automat to schładza idealnie (ma lepiej rozłożone kratki). Np audi a4 b6 brata ma już 261x245x60 i wychładza słabiej niż volvo i ibiza prawdopodobnie za sprawą gorszej sprężarki. Fabia i ibiza (to to samo) schładzają do 4c i nawet niżej idzie zejść na 1szym biegu (tyle było przy nabijaniu jak testował), a A4 brata nie schodzi poniżej 6c ale za to na maxie nawiewie też dmucha bardzo zimnym bo parownik ma większą wydajność. Zresztą co tu gdybać i cyferkami operować. To trzeba by było sprawdzić rzeczywistą wydajność parownika podawaną w mocy chłodniczej tak jak ma to miejsce w chłodnictwie.

reasumując. Z wszystkich aut którymi jeżdżę z klimą tj: zafira, V40, transit, fabia, ibiza, A4 B6, passat B5 to w takich upałach jak były ostatnimi czasy tylko volvo dawało radę. Audik i passat na 2 miejscu. Trzecie dałbym zafirze a na końcu fabiszonek na równi z transitem (tylko tam jest mega duża szyba)

_________________
Obrazek


20.07.2014, 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 12.12.2007, 21:20
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Posty: 856
Zdjęcia: 2
Podziękował: 22
Pomógł: 14

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
witek_77 napisał(a):
(...) trzeba by było sprawdzić rzeczywistą wydajność parownika podawaną w mocy chłodniczej tak jak ma to miejsce w chłodnictwie.

reasumując. Z wszystkich aut którymi jeżdżę z klimą tj: zafira, V40, transit, fabia, ibiza, A4 B6, passat B5 to w takich upałach jak były ostatnimi czasy tylko volvo dawało radę. Audik i passat na 2 miejscu. Trzecie dałbym zafirze a na końcu fabiszonek na równi z transitem (tylko tam jest mega duża szyba)

Odnośnie pierwszego wymiar parownika oto jedno, nikt nie zna powierzchni parownika. Dwa sam parownik jak jest nowy i nieobklejony niczym ma wyższa sprawność niż w 10 letnim autku, więc porównywanie mocy nie daje żadnej gwarancji.

co do drugiej części zauważyłem, ze sporo wynika z samej budowy samochodu i rozkładu nawiewów. dla porównania fabia vs fiesta
ja śmigam praktycznie non stop z nawiewem na szybę, dzięki czemu zimno leci też bocznymi kratkami, w fieście nawiew na szybę oznacza powietrze tylko na szybę, efekt w fabii przyjemnie w fieście wrażenie mało wydajnej klimy. Trzeba czasami pokręcić nawiewami, by w danym samochodzie wywołać odpowiednią cyrkulację powietrza i faktycznie odczuć efekt. Dwa to że ktoś ma 4 stopnie w nawiewie, cóż zależy od warunków zewnętrznych temp zasysanego powietrza i jego wilgotność, a także obieg zamknięty otwarty. Jak założę 2 wentylator do przodu to zobacze wyniki, ale z tego co wiem z nawiewu leciało mi 10 stopni


20.07.2014, 22:55
Zobacz profil GG Album osobisty
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2009, 21:35
Lokalizacja: Brzeg, Ruda Śląska, Oława, Wrocław
Posty: 2122
Podziękował: 7
Pomógł: 154

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia II Monte Carlo 133 KM/336Nm
Rok prod.: 2011
Województwo: opolskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
Roomster majac cilmatronica i dajac auto od razu przelacza nawiew na kratki i tak intensywnie schladza.... Pozniej tylko utrzymuje zadana temperature.

_________________
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę. Robię mechanikę jak i elektrykę.
.


21.07.2014, 12:13
Zobacz profil WWW GG
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
ja w volvie nie czuję dmuchania a jest zimno :) Zmierzyłem temp i dzisiaj przy 31c na polu temp z kratek 12c na 2 biegu (samochód na postoju) obieg zewnętrzny. Fabia zawsze ma puszczone pokrętło na szyby lub szyby + nogi. To samo mam w transicie. W volvie mam automat i wieje zewsząd prawdopodobnie. Ibiza za to jest TRAGICZNIE rozwiązana. Tam jak się jedzie to wieje po twarzy i mrozi ręce, a dalej ciepło.

P.S. Klima na 1szym biegu działa, bo ktoś tu gdzieś miał z tym problem.

_________________
Obrazek


21.07.2014, 14:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.08.2011, 15:14
Lokalizacja: Rymanów/Rzeszów
Posty: 194
Podziękował: 12
Pomógł: 10

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FCU - 5b.
Samochód: Fabia HTB Comfort
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
Hej, mam takie pytanie odnośnie klimatyzacji, miałem wyciek na oringu, naprawiłem to, sprawdziłem szczelność i nabiłem, ale jest taki problem, że po włączeniu klimatyzacji nie włącza się wentylator, jak kliknę przycisk AC to widać, że obroty się zwiększyły, wentylator sprawdziłem "na krótko i działa". Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. W kompie nie ma żadnych błędów. Może to być czujnik ciśnienia klimatyzacji? Czy może zawór na kompresorze?

_________________
Życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem.
Moja Fabia

FotoBudka na imprezę


30.04.2016, 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2011, 21:19
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 552
Podziękował: 1
Pomógł: 16

Silnik: 1.8 T/250 KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
Panowie mam problem z klimą w fabii mojej dziewczyny. Problem wygląda następująco.

-Żadnych błędów w Vagu(silnik, elektryka, klimatyzacja)
-Przycisk A/C normalnie się zapala i nie gaśnie itd.

W grupach pomiarowych parametry wydają się w normie
Gr. 1. - ~14V - Odpowiednio dla każdego biegu - OFF - OFF
Gr. 2. - 80% - 6-8,5 bar - 0.0(brak błędów?) - ~25st.
Gr. 3. - ~25st. - ~25st. - ~25st. - ON

Co w pierwszej kolejności sprawdzić jeśli nie ma żadnych błędów?
Auto to 1.4 16V polift. Ma tylko jeden wentylator. To normalne? Klima dopiero co nabita, szczelność sprawdzona, żadnych błędów, a nie chłodzi.

Ma ktoś jakieś pomysły?


30.05.2016, 10:55
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2013, 11:04
Lokalizacja: Ruda Slaska
Posty: 920
Podziękował: 1
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Scenic 3 1.4T
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
damiano231 napisał(a):
W kompie nie ma żadnych błędów. Może to być czujnik ciśnienia klimatyzacji? Czy może zawór na kompresorze?
Ale tylko sie wentylator nie zalacza czy w ogole klima nie startuje?

Zarowno czujnik cisnienia jak i elektrozawor nie maja wplywu na zalaczanie sie wentylatora. Jak klima sie zalaczy tzn ze jest problem z polaczeniem panel klimy -> wentylator (przy samym wentylatorze chyba jest tez jakis modul czy cos tam odpowiedzalne za jego zalaczanie). Jakby czujnik cisnienia byl szajsniety to w ogole klima nie ruszy, podobnie gdy elektrozawor sie nie otworzy. Sam wentylator nie rusza to i tak klima powinna dzialac (podczas jazdy chlodnice wychlodzi ped powietrza - na postoju chwile pochodzi i wybije ci ją wyoskie cisnienie).

Na krotko chodzi ktory bieg? 1szy czy 2gi ? Moze podpiales na krotko 2gi bieg a 1szy jest spalony ? O_o nie napisales czy masz 2biegowy wentylator czy masz 2 wentylatory (nie wiem czy fabia z profilu jest twoja...).

tomkierz napisał(a):
Auto to 1.4 16V polift. Ma tylko jeden wentylator. To normalne?

tak to normalne ;f Pierwsze co to sprawdzic trza polaczenie z sprezarka (czy kabel sie kajs nie przetarl/naderwal) a potem do sprawdzenia elektrozawor. Sprawdz tez czy wal z sprezarki sie kreci czy gdy wyciekl ci caly czynnik nie chycilo sprezarki i nie zewalo klina z kola pasowego na niej (tez sprezarki musza miec czynnik caly czas = olej), przy jego braku moze zerwac klin bo sprezarka nie ma smarowania.


31.05.2016, 06:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2011, 21:19
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 552
Podziękował: 1
Pomógł: 16

Silnik: 1.8 T/250 KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
Tak jak na końcu napisałem, klima nie chłodzi, więc prawdopodobnie kompresor w ogóle nie startuje. Zależy mi właśnie na podstawowej rzeczy, tzn. co może powodować nie włączanie się kompresora przy jednoczesnym braku błędów w kompie?

Nic na krótko z wentylatorem nie podpinałem. Odpaliłem auto i gmerałem przy tej klimie, a wentylator włączył się dopiero jak już silnik był mocno nagrzany. Tzn. przy włączeniu klimy na początku wentylator w ogóle nie pracował. Powinno tak być, czy po włączeniu klimy powinien od razu wystartować pierwszy bieg?

Auto tak jak pisałem w pierwszym poście, tj. Polift 1.4 16V 75KM i jeden wentylator.


31.05.2016, 07:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.07.2012, 21:10
Posty: 256
Podziękował: 3
Pomógł: 6

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: EWT - 5b.
Samochód: VW Polo 9N 1.9Tdi ATD +++
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
W sprężarce masz zawór. Dwa kabelki na wtyczce. Podepnij na krótko przy uruchomionym aucie. Jeśli klima odpali to jest problem pomiędzy "panelem" klimatyzacji a sterowaniem klimatyzacji.
Uwaga.
Robiłem to parę dobrych lat temu i nie jestem pewny czy tam jest 12v. Sprawdź najpierw czy po włączeniu przycisku AC na wtyczce pojawia się napięcie i jakiej wartości.


01.06.2016, 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2011, 21:19
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 552
Podziękował: 1
Pomógł: 16

Silnik: 1.8 T/250 KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
Sprawdziłem jeszcze bezpieczniki i wszystko całe. Te od wentylatorów również. Niestety z tą wtyczką to tylko na podnośnik, bo nie ma szans, żebym tak rękę złamał od góry... Jeśli ktoś pamięta jakie tam napięcia dochodzą to może się pochwalić przy okazji ;)


02.06.2016, 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 15.11.2011, 18:39
Posty: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
Panowie potrzebuje pomocy.
Mam Skode Fabie rok 2001, silnik 1,4MPi oraz klimatyzacja.
Mam taki problem gdy włączam klime uruchamia się spręzarka obroty rosną silnika czyli wszystko działa jak należy, lecz nie chłodzi. A jak auto się wyłączy i znów zapali , oraz włączy się klimę to działa i chłodzi ale działa znów do jakiegoś czasu może 5 - 6 km i mimo, że jest włączona i kompresor pracuje to klimatyzacja nie chłodzi.
Brak błędów po podłączeniu komputera.
Jak chłodzi czasami to oznacza że czynnik jest i wszystko jest szczelne.
Tylko czemu raz chłodzi a raz nie ? mimo że kompresor pracuje.
Proszę o pomoc jak ktoś coś wie na ten temat.


04.06.2016, 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2011, 21:19
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 552
Podziękował: 1
Pomógł: 16

Silnik: 1.8 T/250 KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
Sprawdziłem dzisiaj napięcie na wtyczce i jest okrągłe zero... Co teraz najlepiej sprawdzić? Panel nawiewu? Nadal zero błędów i nadal przycisk sie podświetla i nic wiecej...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


16.06.2016, 11:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.07.2012, 21:10
Posty: 256
Podziękował: 3
Pomógł: 6

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: EWT - 5b.
Samochód: VW Polo 9N 1.9Tdi ATD +++
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
tomkierz napisał(a):
Gr. 2. - 80% - 6-8,5 bar

czyli kompresor startuje?


16.06.2016, 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2011, 21:19
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 552
Podziękował: 1
Pomógł: 16

Silnik: 1.8 T/250 KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post Re: [F1] Klimatyzacja się nie włącza
Jak nie ma napięcia na wtyczce kompresora, to raczej nie powinien startować, ale takie odczyty mam w vcdsie. Ciśnienie w układzie chyba powinno być cały czas. W każdym razie nie wiem za co się zabrać w pierwszej kolejności żeby sprawdzić czemu nie ma tego napięcia. Jakiś przekaźnik? Bezpieczniki sprawdzone. Jakiś czujnik ciśnienia, temp. czy czegoś innego jest po drodze i może uciąć zasilanie pomimo nie wywalania błędów w kompie?


16.06.2016, 22:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL