Teraz jest 03.07.2024, 06:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
[F1] Wiązka boczna a EPC 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 02.06.2017, 18:47
Posty: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post [F1] Wiązka boczna a EPC
Witam Szanownych Forumowiczów,
mój problem przedstawia się następująco:
Skoda Fabia I hatchback, sporadycznie zapalała się kontrolka EPC, czasem gasła po ponownym rozruchu samochodu, czasem świeciła przez kilka godzin, jednorazowy przypadek świecenia trwał 3 dni. Kontrolka najczęściej gasła po kilkugodzinnym postoju. Świecenie kontrolki EPC najczęściej wiązało się z brakiem świateł STOP, ale czasem, w bardzo sporadycznych przypadkach: kontrolka EPC świeciła, a światła działały (świeciły po naciśnięciu pedału hamulca), oraz kontrolka się nie świeciła, a światła nie działały. Samodzielnie wymieniłem czujnik, bez poprawy. Założyłem stary czujnik, objawy ustały na jakieś dwa tygodnie. Udałem się do mechanika, po wstępnych oględzinach (obejmujących sprawdzenie czujnika świateł stop) mechanik stwierdził, że najprawdopodobniej uszkodzona jest wiązka biegnącą od tylnej klapy do przodu pojazdu, być może uszkodzeniu uległa kostka połączeniowa znajdująca się przy uchwycie otwierania maski.
Tutaj pojawia się moje pytanie: czy istnieje sposób na w miarę bezinwazyjne wpięcie się w przewody zasilające światła stop, aby ominąć te potencjalnie uszkodzone? Czy któryś z Forumowiczów dysponuje opisem przewodów biegnących w wiązce bocznej do tylnej klapy?
Zakładam przerwanie przewodu zasilającego światła biegnącego gdzieś przy klapie, miejsce zgięcia między klapą a karoserią wydaje się bardzo prawdopodobne, nie wiem niestety, który kabel za co odpowiada, a nie chce dziurawić ich na ślepo.

Dodam jeszcze:
Zwarcie styków wtyku wchodzącego do czujnika stop nie zapaliło świateł.
Bezpieczniki są w porządku.
Żarówki sprawne, na wszelki wypadek założyłem inny zestaw, bez zmian.
W widocznych miejscach brak widocznego naruszenia izolacji przewodów.
Światła cofania, pozycyjne, przeciwmgłowe, kierunkowskazy, oświetlenie tablic, wycieraczka działają bez zarzutu.

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.


02.06.2017, 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.10.2010, 11:12
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 834
Zdjęcia: 1
Podziękował: 6
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II kombi, Fabia II kombi
Rok prod.: 2008 , 2014
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Wiązka boczna a EPC
Odczytaj ewentualne błędy ze sterownika silnika.

_________________
Nie odpowiadam na PW. Pytać tu na forum i tu będzie odpowiedż.


02.06.2017, 20:55
Zobacz profil Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL