Teraz jest 05.07.2024, 09:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
[F1] 1.2 HTP - czujnik stuku 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 1.2 HTP - czujnik stuku
Ostatnio zainteresowałem się autkiem moich znajomych, którzy jeździli ze świecącą się kontrolką silnika. Ponieważ nie bardzo mają pojęcie o sprawach technicznych związanych z użytkowaniem auta to zmobilizowałem ich do zdiagnozowania awarii. Pojechałem autkiem na kompa. W trakcie jazdy zauważyłem, że silnik nie pracuje jak należy - jest dość głośny i jak na mój gust ma za mało mocy. Przy mocniejszym depnięciu gazu autko trochę przymula zamiast iść ładnie do przodu. Trzeba bardzo delikatnie obchodzić się z gazem.

Efektem diagnostyki był błąd czujnika spalania stukowego (za wysoka wartość lub napięcie - nie pamiętam). Oczywiście błąd kazałem skasować i przejechałem się autkim. Po ponowny sprawdzeniu błąd się powtórzył.

Teraz moje pytanie: czy uszkodzenie tego czujnika może być powodem takiego zachowania silnika? Ja na codzień jeżdżę klekotem i nie miałem jeszcze do czynienia z czymś takim.

Ktoś mi podpowiadał, że ten czujnik raczej nie pada (chociaż nie do końca ufam tej osobie), a powodem może być przeskoczenie rozrządu np. o jeden ząbek. Z tego co wiem to rozrząd jest na łańcuszku więc chyba ta opcja odpada. Ten człowiek radzi najpierw podmienić czujnik na inny.

Dodam tylko, że silniczek to 1.2 HTP (6V) niezagazowany. Autko rocznik 2003. Jeśli potrzebne jeszcze jakieś dane to dopiszę.


11.12.2008, 01:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post 
Właśnie silniki 1,2 były podatne na przeskakiwanie-poszukaj.


11.12.2008, 17:22
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
grinch81 napisał(a):
Ktoś mi podpowiadał, że ten czujnik raczej nie pada (chociaż nie do końca ufam tej osobie), a powodem może być przeskoczenie rozrządu np. o jeden ząbek. Z tego co wiem to rozrząd jest na łańcuszku więc chyba ta opcja odpada. Ten człowiek radzi najpierw podmienić czujnik na inny.

Czyjnik pada albo nie pada, kiedyś zawsze musi być ten pierwszy raz, więc nie można zakłdać, że jest dobry skoro VAG twierdzi inaczej.

Podobnież rozrządy, Ktośiowi się pomyliły wersje bo jak długo tu siedzę nie przypominam sobie, żeby się komuś wysypał rozrząd w 6V. No ale przecież zawsze możę być ten pierwszy raz.

Tak czy inaczej zacząłbym od czujnika, a rozrząd też chyba można sprawdzić bez rozbierania połowy silnika...

W każdym razie warto się tym czym prędzej zająć.


Ostatnio edytowano 11.12.2008, 18:06 przez kros, łącznie edytowano 1 raz



11.12.2008, 18:04
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzięki. Zaczynam od czujnika. Dam znać czy coś się zmieniło.


tomek-u napisał(a):
Właśnie silniki 1,2 były podatne na przeskakiwanie-poszukaj.


poszukałem, poczytałem - dotyczy to raczej silników 12V.


12.12.2008, 03:12

Dołączył(a): 11.04.2017, 14:42
Posty: 19
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: GEU - 5b.
Samochód: vw
Rok prod.: 2002
Województwo: łódzkie
Post Re: 1.2 HTP - czujnik stuku
Witam i jak kolega rozwiazał problem bo mam ta samą przyczyne,spalanie stukowe na biegu jałowym 0.10v,a po trasie wybija bład p0328 czujnik stuku,obie sondy na biegu jałowym stoja 0.04v sondy są nowe,Czekam na odpowiedz?


11.04.2017, 14:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL