Teraz jest 05.07.2024, 08:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
[F2] Jaki hak holowniczy do Fabia ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 05.03.2017, 10:56
Posty: 4
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post Re: Jaki hak holowniczy do Fabia ?
Witam,
Panowie nie chce zakładać specjalnie nowego wątku, wiec napiszę tu może komuś później się przyda.
Założyłem osobiście używany oryginalny hak fabryczny,wybór haka padł ze względu na jakość jego wykonania, możliwość wypięcia kuli.Sam montaż banalnie prosty hak w miejsce belki, oryginalna wiązka w kostki lamp, trochę zabawy było z wycięciem otworu ale udało się bez problemu.
(Koszt zaślepki wraz z ramką nie przekroczył 60zł w ASO towar na zamówienie,koniecznie do wklejenia ramki kupić zalecany klej również w ASO materiał ciężko przyswaja inne kleje,niestety sprawdzałem na sobie,w ostateczności dobrze zmatowić i klej do szyb)
Problem niestety pojawia się w momencie podpięcia przyczepy (złącze haka 13 Pin + przejściówka na 7 pin)
Po podłączeniu do przyczepki po paru sekundach gasną światła mijania w przyczepce,zaś na zegarach wyświetla się kontrolka spalonej żarówki
reszta świateł w przyczepce tj. Światła Stop,kierunkowskazy działają normalnie.
Dodam że podczas połączenia wiązki nie podłączałem dodatkowego plusa do akumulatora który jest wymagany do przyczep kempingowych dodam że, poprzedni użytkownik haka też nie miał podpiętego tego dodatkowego plusa.
Teraz zgłupiałem i nie wiem czy potrzebny jest moduł czy kodowanie VCDS-em aby działały mijania w przyczepce ?


05.03.2017, 11:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3926
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Jaki hak holowniczy do Fabia ?
Elmer89 napisał(a):
Witam,
Panowie nie chce zakładać specjalnie nowego wątku, wiec napiszę tu może komuś później się przyda.
Założyłem osobiście używany oryginalny hak fabryczny,wybór haka padł ze względu na jakość jego wykonania, możliwość wypięcia kuli.Sam montaż banalnie prosty hak w miejsce belki, oryginalna wiązka w kostki lamp, trochę zabawy było z wycięciem otworu ale udało się bez problemu.
(Koszt zaślepki wraz z ramką nie przekroczył 60zł w ASO towar na zamówienie,koniecznie do wklejenia ramki kupić zalecany klej również w ASO materiał ciężko przyswaja inne kleje,niestety sprawdzałem na sobie,w ostateczności dobrze zmatowić i klej do szyb)
Problem niestety pojawia się w momencie podpięcia przyczepy (złącze haka 13 Pin + przejściówka na 7 pin)
Po podłączeniu do przyczepki po paru sekundach gasną światła mijania w przyczepce,zaś na zegarach wyświetla się kontrolka spalonej żarówki
reszta świateł w przyczepce tj. Światła Stop,kierunkowskazy działają normalnie.
Dodam że podczas połączenia wiązki nie podłączałem dodatkowego plusa do akumulatora który jest wymagany do przyczep kempingowych dodam że, poprzedni użytkownik haka też nie miał podpiętego tego dodatkowego plusa.
Teraz zgłupiałem i nie wiem czy potrzebny jest moduł czy kodowanie VCDS-em aby działały mijania w przyczepce ?


Oryginalny hak masz firmy PROF SVAR s.r.o. ? Wiesz że nacisk na kulę masz niższy niż np. Westfalia - to ważne np. jeśli podpinasz platformę rowerową.
Wiązkę zamontowałeś oryginalną ? Oryginał tylko 13 pinowy, akcesoryjny oryginał występuje zarówno w 7 jak i 13 pinowy.
Nie jest wymagane podpięcie dodatkowe stałego zasilania do akumulatora, nie wymaga tego instrukcja montażu.
Problem o którym Ty piszesz że zanikają postojowe/ światłą mijania na przyczepce to problem m.in. z przejściówką.
Zauważyłeś że oryginalne gniazdo 13 wiązki ma mikrostycznik ? Takie małe g*wienko, słaaabo widać od zewnątrz.
Jeżeli masz oryginalną wiązkę 13 pinową OEM SKODA to w zestawie jeśli całość była nowa jest moduł i całość trzeba zakodować w aucie dotyczy się to Fabia II FL.
Montowałem u siebie oryginalną wiązkę OEM w aucie po FL i opisywane problemy nie występują, jedynie kupiłem dwa adaptery z 13 na 7 pin, pierwszy się zepsuł od razu a drugi działa do dziś.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Daniel za ten post:
Elmer89
05.03.2017, 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.03.2017, 10:56
Posty: 4
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post Re: Jaki hak holowniczy do Fabia ?
Tak,hak jest firmy PROF SVAR
Nie miałem pojęcia o mikro-styczniku, wiązkę mam OE tyle że z fabi 07r wiązka wygląda tak że jest gniazdo 13 pin jak dobrze pamiętam to jest na nim logo VW druga strona zaś zakończona kostkami do lamp i dodatkowym kablem +12v (hak montowany był fabrycznie Fabia 07r) niestety mam VCDS 11.11.5PL i albo coś już sie wysypał albo nie chce obsługiwać nowszych modeli z Touranem Highline 04r mogłem nim robić wszystko.
możesz kolego polecić tą swoją przejściówkę jaka firma gdzie kupiona może to by rozwiązało mój problem, chodź wydaje mi się że bez kodowania sie nie obejdzie.


05.03.2017, 20:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3926
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Jaki hak holowniczy do Fabia ?
Masz auto po FL ?? Do auta na CAN a takim właśnie jest Fabia II po FL (od 2010 r.) potrzeba innej wiązki i moduł, a całość trzeba zakodować.
Ty poszedłeś po zupełnie niewłaściwej drodze w złym kierunku, z pewnością masz błędy na CAN w aucie ale widzę że VCDS też masz niedostosowanego do auta.
Tutaj przejściówka Ci nie pomoże masz źle dobraną wiązkę pomimo że to oryginał.


05.03.2017, 21:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.03.2017, 10:56
Posty: 4
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post Re: Jaki hak holowniczy do Fabia ?
Tak, auto jest po liftingu niestety nie wiedziałem że przed liftem nie było Can, wychodzi na to że w moim przypadku najszybszy i najtańszy sposób będzie podłączenie uniwersalnego modułu z gniazdem 7 Pin.


06.03.2017, 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3926
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Jaki hak holowniczy do Fabia ?
Uniwersalna wiązka to nadal problem (i potencjalne błędy) a zwłaszcza jak są oryginalne czujniki parkowania.
ConWys AG albo oryginał albo moduł JAEGGER (chyba tak się pisze) - moduły te się koduje i są akceptowane przez resztę auta.


06.03.2017, 18:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL