Teraz jest 08.07.2024, 05:15



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F1] Jak działa klimatyzacja manualna w fabii? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.09.2013, 06:03
Lokalizacja: SKL
Posty: 844
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: FDM - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post Re: Jak działa klimatyzacja manualna w fabii?
Ciacho123
Dokładnie. Obok przycisków jest czujnik, który mierzy temperaturę i sterownik elektrycznie reguluje temperaturę aż do osiągnięcia temperatury zadanej na pokrętle. I jeśli dalej ktoś myśli, że to jest manualna, to niech sobie zobaczy np. w golfie3 jak to wygląda. Tyle w temacie.

_________________
Moja fabia
Obrazek


22.09.2014, 08:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.10.2008, 15:17
Lokalizacja: Zelów
Posty: 87
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda RAPID LB MY15
Rok prod.: 2014
Województwo: łódzkie
Post Re: Jak działa klimatyzacja manualna w fabii?
No to człowiek cały czas się uczy i macie rację, we wszystkich materiałach jakie ma siostra mowa jest o klimatyzacji manualnej.

_________________
Obrazek SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

Obrazek SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM


23.09.2014, 13:05
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 06.01.2015, 21:50
Lokalizacja: śląsk
Posty: 146
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Fresh
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Jak działa klimatyzacja manualna w fabii?
Mości Panowie - Fabia 2 Fresh z klimatyzacją ręczną. Mam dziwne wrażenie że słabo chłodzi. Dokładnie to dzisiaj na dworze 16'C, w aucie pokrętło temp. ustawione na minimum, nawiew na pysk i prędkość wiatraka 3. Włączam klimę i z automatu włącza się zamknięty obieg powietrza, cos tam zachrobocze, coś co jakis czas syczy w zależności od obrotów (poniżej 2000 obr/min słychać głośniej) i z kratek leci "jakby troszkę" zimniejsze powietrze ale nie mrozi. Mogę trzymać rękę na kratce kilka minut i nie czuć mrożenia ;/ W manualu wyczytałem że temp. powietrza może wynieść +5'C i że nawiew na przednią szybę może spowodować zaparowanie po zewnętrznej stornie - nic podobnego abym mógł osiągnąć taki rezultat ;/ Panowie czy klimatyzacja ręczna w Fabi 2 jest taka słaba - czy jak kupiliście funkel nówkę Fabie to klimatyzacja działało wzorowo ? Mam zamiar odwiedzić serwis ale chciałbym się najpierw dowiedzieć czy:
- u Was w Fabiach klima odpalona na full chłodzenie mrozi rączki czy nie ?
- po jakim czasie od włączenia klimy czujecie że zrobiło się chłodniej w aucie ?
- czy też włącza Wam się zamknięty obieg powietrza i czy się wyłącza sam po czasie czy nie ?

_________________
Obrazek


28.04.2015, 15:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 14.02.2015, 23:23
Posty: 96
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Silnik: BTS-1.6 16V 105KM
Skrzynia: JHL - 5b.
Rok prod.: 2009
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Jak działa klimatyzacja manualna w fabii?
I w Fabii 1 1,4 MPi - reczna i w obecnej Fabii 2 Climatronic po wlaczeniu w ciagu 15 sekund odczwa sie wyraznie zimne powietrze lecace z kratek.
Wiec masz dobre wrazenie i niech Ci sprawdza czy masz w ukladzie dosyc tego freonu (czy co tam teraz jest).
O ile malo, niech uzupelnia i sprawdza, czy sie jakas nieszczelnoscia nie ulatnia.


29.04.2015, 09:14
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 21.09.2014, 21:58
Posty: 54
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: EYX - 5b.
Rok prod.: 2014
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Jak działa klimatyzacja manualna w fabii?
Mam identyczną fabie co ty Gori...
Klima działa niemal natychmiast...
Jak jest cieploo w aucie to po właczeniu przycisku AC z automatu włacza się obieg zamkniety- pozniej się wyłacza sam...
Najlepsze jest to, że po właczeniu klimy aut dostaje kopa ale do tylu...widac ewidentna strate konikow na rzecz klimy...
Pozdrawiam i udaj sie do serwisu...


29.04.2015, 10:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 18.11.2009, 19:24
Lokalizacja: Kielce
Posty: 155
Podziękował: 10
Pomógł: 0

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2000
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: Jak działa klimatyzacja manualna w fabii?
Rozwiązałem problem ze swoją klimatyzacją.
Problemem był czujnik temperatury parownika. Co dziwne, komputer nie pokazywał żadnych błędów, czujnik oszukiwał temperaturę, elektryk dopiero po demontażu czujnika i sprawdzeniu miernikami zorientował się że z czujnikiem coś nie tak.


29.04.2015, 13:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.01.2015, 21:50
Lokalizacja: śląsk
Posty: 146
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Fresh
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Jak działa klimatyzacja manualna w fabii?
buzok napisał(a):
Jak jest cieploo w aucie to po właczeniu przycisku AC z automatu włacza się obieg zamkniety- pozniej się wyłacza sam...

U mnie obieg zamknięty się nie wyłączył przez ponad 30 minut jazdy na klimatyzacji - jak się dziwnie zacząłem czuć przełączyłem na obieg otwarty guzikiem ;/ Podejrzewam że klimatyzacja nie daje rady schłodzić wnętrza pojazdu do temperatury w której obieg zamknięty powinien sie wyłączyć... Dzięki za odpowiedzi - jutro dzwonię na serwis.

_________________
Obrazek


29.04.2015, 19:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.04.2011, 10:41
Lokalizacja: Poznań
Posty: 328
Zdjęcia: 0
Podziękował: 6
Pomógł: 25

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Sport Monnari
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Jak działa klimatyzacja manualna w fabii?
TondaB napisał(a):
I w Fabii 1 1,4 MPi - reczna i w obecnej Fabii 2 Climatronic po wlaczeniu w ciagu 15 sekund odczwa sie wyraznie zimne powietrze lecace z kratek.
Wiec masz dobre wrazenie i niech Ci sprawdza czy masz w ukladzie dosyc tego freonu (czy co tam teraz jest).
O ile malo, niech uzupelnia i sprawdza, czy sie jakas nieszczelnoscia nie ulatnia.

Jeśli miałby nieszczelność to klima by nie odpaliła (brak ciśnienia w układzie), bo nie byłoby czynnika.Więc co tu dobijać?Kolejna sprawa to usunięcie nieszczelności poprzez jej zlokalizowanie, sprawdzenie szczelności i dopiero później napełnianie na gotowo.

_________________
F2 by marcing040381


30.04.2015, 20:59
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Jak działa klimatyzacja manualna w fabii?
gori napisał(a):
- u Was w Fabiach klima odpalona na full chłodzenie mrozi rączki czy nie ?

Chłodzi rączki i to szybko, a samochód blisko 6-letni i klima nie napełniana przez ten czas ani razu (niedługo się to zmieni, ale w sumie nie wiem po co ruszać jak jest ok?)

_________________
Obrazek
Obrazek


30.04.2015, 21:07
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 06.01.2015, 21:50
Lokalizacja: śląsk
Posty: 146
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Fresh
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Odp: Jak działa klimatyzacja manualna w fabii?
Bylem w ASO Skoda Ruda Slaska i zostalem odeslany z kwitkiem bo nie mam jakiejs pieczatki i informacji wypelnionej na ostatniej stronie instrukcji obslugi auta ;/ Nie pomoglo tlumaczenie ze nikt mnie nie informowal o jakis pieczatkach podczas kupna nowego auta w styczniu, ze w instrukcji pisze iz jedyna rzecza ktora musze posiadac jadac do serwisu jest elektroniczna karta serwisowa pojazdu ani nie pomogla prosba aby zadzwonili do Rzeszowa i sobie sami wyjasnili pieczatkowe pierdoly. Wszystko maja w komputerach a tu komuna, bez pieczatki nara. Dziwne tez ze jak bylem 3 tyg. wczesniej ze sciaganiem w prawo to mnie przyjeli. Suma sumarum musialem sie w....c, wyciagnac tel. zadzwonic do salonu gdzie kupilem auto i podac moj telefon doradcy z serwisu aby sobie porozmawiali, a nawet kierownik sie zjawil ;/ Ostatecznie auto sprawdzili, jest wyciek plynu czy tam co w tej klimie jest i maja jakies czesci wymienic w poniedzialek bo akurat dzisiaj jednej nie mieli ;/ i zalatwic mam se pieczatke ;/ Niesmak czuje po wizycie ;/

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

_________________
Obrazek


07.05.2015, 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.04.2011, 10:41
Lokalizacja: Poznań
Posty: 328
Zdjęcia: 0
Podziękował: 6
Pomógł: 25

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Sport Monnari
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Jak działa klimatyzacja manualna w fabii?
Z serwisem to jest tak że jak mają coś w komputerze to mają dla siebie, a jak Ty coś potrzebujesz to musisz im wszystko udowadniać, bo to Ty coś potrzebujesz.Tymbardziej jak robią coś na gwarancji.

_________________
F2 by marcing040381


08.05.2015, 22:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 06.04.2015, 23:39
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 15
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: BNM-1.4 TDI 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Jak działa klimatyzacja manualna w fabii?
Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc się podepnę mam Fabię z 2004r. posiada klimę, niedawno byłem ją nabić, wymieniłem filtr pyłkowy, ale niestety przy dzisiejszych upałach nie czuć tej klimy. W innych samochodach jakie miałem, zaraz po odpaleniu klimy było czuć jak wieje zimno. Czy coś muszę sprawdzić i jak?

_________________
Niebawem przedstawię moją Fabie :)


04.07.2015, 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Jak działa klimatyzacja manualna w fabii?
Ciacho123 napisał(a):
grzesk ja nie mogę, ludzie po prostu z braku wiedzy i czytania instrukcji nazywają to klimą manualną. O tym, że jest półautomatyczna świadczą podpisane wartości temperatur dookoła pokrętła regulacji temp. - to tak wizualnie w kabinie, no bo pomijam już oczywiście samo jej działanie.

Tylko taka klima była w Fabii I i jest ona półautomatyczna:

Obrazek


albo taka Obrazek[/quote]


04.07.2015, 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 19.11.2016, 20:56
Posty: 5
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2003
Województwo: świętokrzyskie
Post Klimatyzacja, a włączanie wentylatora silnika
Witam Serdecznie Użytkowników tego Forum!
Od kilku dni jestem posiadaczem Fabii 1,4 z 2003 roku z manualną klimatyzacją.
Auto dopiero co przyjechało zza naszej zachodniej granicy i od razu pojawiają się drobne problemy, ale postaram się je rozwiązać.
Pierwszym i wydaje mi się najpoważniejszym jest brak włączenia się wentylatora silnika mimo włączenia klimatyzacji. Czy to normalne w Skodach?
Po osiągnięciu temperatury ok. 90 stopni załącza się jedynie mały wentylator. Duży nie działa nigdy.
Może ktoś mógłby przybliżyć mi temat włączania wentylatora?
Czujnik sterujący wentylatorem jest 3 pinowy. Posiada ktoś wiedzę, które przewody zewrzeć by włączyć wentylator?
Pozdrawiam

P.S
Podejrzewam, że może być uszkodzony sterownik wentylatora chłodnicy. Czy można jakoś sprawdzić ten sterownik?


19.11.2016, 21:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL