Teraz jest 08.07.2024, 06:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
[F2] Sporadycznie mrugająca kontrolka otwartych drzwi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 01.11.2016, 17:45
Posty: 5
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: FCM - 5b.
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2008
Województwo: łódzkie
Post [F2] Sporadycznie mrugająca kontrolka otwartych drzwi
Witam, na wstępie cześć, jako że to mój pierwszy post na forum:)

Jestem użytkownikiem Fabii II 2008, 1.4 benzyna

Mam problem z kontrolką otwartych drzwi w mojej skodzie - mruga sobie na postoju przy włączonym/wyłączonym silniku, zamkniętym aucie na postoju jak i w czasie jazdy.

Problemy zaczęły się zeszlym roku w zimę, w czerwcu tego roku padł akumulator, więc zakupiłem nowy i problem zniknął aż do zeszłego tygodnia. Moje obserwacje:

Zmierzyłem napięcie na akumulatorze po jeździe 12,80V, na drugi dzień rano 12,46V - trochę mało, pobór prądu na postoju przed uśpieniem elektroniki 0,15 A, po jakimś czasie wartość 0,02 A (zamknięty tylko centralny zamek, bez alarmu). Podczas jednej z prób czekając aż elektronika auta się uśpi (po około 40 minutach) alarm zaczął wariować (passenger 200) - co 30 sekund krótki dźwięk syreny, zapala się kontrolka drzwi na ułamek sekundy i jak by reset zegara w aucie, miernik na ułamek sekundy pokazywał ponad 1A - tak działo się do czasu aż nie wypiąłem klemy z aku.

Próbowałem sprawdzić wiązkę w drzwiach kierowcy ale gumową osłonę udało mi ściągnąć tylko od strony kabiny, tej od strony drzwi nie - nie chce pokaleczyć lakieru - jeśli ktoś ma patent proszę o radę, kable na tyle na ile udało mi się sprawdzić wyglądały ok.

Przy odpalaniu auta w czasie rozruchu na ułamek sekundy zapala się kontrolka otwartych drzwi

Czy otwarcie maski też jest sygnalizowane przez kontrolkę otwartych drzwi?W moim aucie stycznik maski jest cały czas wciśnięty / wbity, a kabelek z niego wchodzi przez przegrodę do wnętrza auta

Odłączyłem alarm - problem nie znika

Zauważyłem że elektryczne szyby od strony kierowcy czasem wariowały - po wciśnięciu przycisku na pierwszy stopień szyba zjeżdżała do samego dołu, czasem zjeżdżała kawałek i wracała itp.

Czasem jest tak że kontrolka otwartych drzwi nie świeci się ale nie mogę uzbroić alarmu - syrena sygnalizuje otwarte drzwi

Dodatkowo (nie wiem czy ma to związek) - silniczek od regulacji w jednym z reflektorów pracuje cały czas - słychać go dość głośno - regulacja tego reflektora nie działa. Czasem - bardzo rzadko silniczek się wyłącza


Przy wymianie akumulatora w sklepie podłączono auto do kompa - oto wyniki

18011 - usterka sterownika - błąd testu własnego p1603 - 00

01330 - centralny sterownik komfortu (J393) - 49-10 - brak komunikacji - sporadyczny

01320 - sterownik Climatronic (J255) - 49-10 - brak komunikacji - sporadyczny

Czy istnieje możliwość sprawdzenia przez komp które dokładnie drzwi (jeśli to one) generują błąd?


Nie jestem pewny czy są to krańcówki w zamku ponieważ na jakiś czas problem zniknął(przy nowym aku) i teraz nagle powrócił??


Z góry dzięki za pomoc


01.11.2016, 21:17
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2009, 21:35
Lokalizacja: Brzeg, Ruda Śląska, Oława, Wrocław
Posty: 2122
Podziękował: 7
Pomógł: 154

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia II Monte Carlo 133 KM/336Nm
Rok prod.: 2011
Województwo: opolskie
Post Re: [F2] Sporadycznie mrugająca kontrolka otwartych drzwi
Jeśli kabelki całe to problemem może być mikrostyk w zamku drzwi. Do wyjęcia zamek z drzwi i wymiana mikrostyku
błędy 1330 i 1320 to błędy komunikacyjne mogące wynikać z odłączenia akumulatora.
Co do silniczka regulacji zasięgu reflektorów to niestety może być uszkodzony. Tu też wymiana. Ale silniczek jest umieszczony wewnątrz lampy. Bez jej rozklejenia się nie uda go wymienić. Można szukać całej lampy...

_________________
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę. Robię mechanikę jak i elektrykę.
.


03.11.2016, 10:00
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 01.11.2016, 17:45
Posty: 5
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: FCM - 5b.
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2008
Województwo: łódzkie
Post Re: [F2] Sporadycznie mrugająca kontrolka otwartych drzwi
Dzięki za podpowiedź, mam tylko jedną wątpliwość - dlaczego po wymianie akumulatora na kilka miesięcy problem zniknął?

Czy taki mikrostyk dostanę w sklepach z częściami do skody czy prędzej jakiś sklep elektroniczny?

CO do silniczka w lampie - chyba po prostu odetnę zasilanie od tego silniczka i tyle..


03.11.2016, 18:39
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2009, 21:35
Lokalizacja: Brzeg, Ruda Śląska, Oława, Wrocław
Posty: 2122
Podziękował: 7
Pomógł: 154

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia II Monte Carlo 133 KM/336Nm
Rok prod.: 2011
Województwo: opolskie
Post Re: [F2] Sporadycznie mrugająca kontrolka otwartych drzwi
mikrostyk do kupienia
allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-audi-seat-skoda-fv-instrukcja-i5999174124.html
http://allegro.pl/mikrostyk-drzwi-vw-pa ... 31292.html
Oba będą dobre. Który kupisz??

_________________
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę. Robię mechanikę jak i elektrykę.
.


04.11.2016, 00:05
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 01.11.2016, 17:45
Posty: 5
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: FCM - 5b.
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2008
Województwo: łódzkie
Post Re: [F2] Sporadycznie mrugająca kontrolka otwartych drzwi
Zamówiłem ten rozbieralny :)


06.11.2016, 21:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 01.11.2016, 17:45
Posty: 5
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: FCM - 5b.
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2008
Województwo: łódzkie
Post Re: [F2] Sporadycznie mrugająca kontrolka otwartych drzwi
Witam
Mikrostyk wymieniony. Problem polega na tym ze ten oryginalny poza zabrudzeniami z wierzchu był ok. Środek mikrostyku czysty. To co pomogło (nie wiem na jak
Długo ) to doładowanie akumulatora na prostowniku

Ktoś ma jakis inny pomysł dlaczego kontrolka mruga ?


13.11.2016, 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 01.11.2016, 17:45
Posty: 5
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: FCM - 5b.
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2008
Województwo: łódzkie
Post Re: [F2] Sporadycznie mrugająca kontrolka otwartych drzwi
WitAm. Doszedł jeszcze jeeen problem. Po wymianie mikrostyku i odcieciu kabelków od silniczka
Od Lampy sprawdziłem auto przejechałem sie było wszystko ok. Dziś od rana pali sie checkengine, rozrusznik kręci ale auto nie odpala. Bezpieczniki wszystkie ok, jakieś sugestie ?


13.11.2016, 15:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3926
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: [F2] Sporadycznie mrugająca kontrolka otwartych drzwi
Jak się świeci engine to znaczy że usterka poważna, podepnij komputer diagnostyczny albo jeźdź do mechanika - nie mamy tutaj kryształowej kuli.


13.11.2016, 19:48
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2009, 21:35
Lokalizacja: Brzeg, Ruda Śląska, Oława, Wrocław
Posty: 2122
Podziękował: 7
Pomógł: 154

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia II Monte Carlo 133 KM/336Nm
Rok prod.: 2011
Województwo: opolskie
Post Re: [F2] Sporadycznie mrugająca kontrolka otwartych drzwi
Być może źle podłączyłeś mikrostyk. NO zamiast NC...

_________________
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę. Robię mechanikę jak i elektrykę.
.


15.11.2016, 20:09
Zobacz profil WWW GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL