Teraz jest 02.07.2024, 06:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
[F2] Rozmiar i ilość głosników w Fabii II 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25.01.2009, 09:19
Posty: 26
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Województwo: mazowieckie
Post [F2] Rozmiar i ilość głosników w Fabii II
Witam Wszystkich
Przygotowuje się do odbioru Fabii II w wersji Classic.
Przed całym zabiegiem chciałbym zmienić wszystkie głośniki na inne(może nawet w ASO za darmochę)
Niestety nie mogę dowiedzieć się jakiej wielkości i głębokości głośniki będą pasowały, oraz ile głośników i gdzie umiejscowionych posiada wersja Classic HTB.
Czy posiada ona rozbudowany przód tzn, dwudrożny z tweeterami gdzieś na górze.
A może Fabia II w tej wersji w ogóle nie ma pociągniętej instalacji i zamontowanych głośników w tylnych drzwiach?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam


Niżej podpisany użytkownik dziękuje osy4 za ten post:
listek2000
25.01.2009, 22:40
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.01.2009, 20:16
Lokalizacja: Krakow/Tychy
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Skoda Fabia II kombi
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post 
Z przodu powinienes miec 4 glosniki 2x16 (lub 16,5) cm i wysokotonowy.

Na tyl nie ma pociagnietej instalacji, rozmiaru glosnikow tez niestety nie znam. Jak odbieralem auto, to powiedziano mi, ze dadza mi :censored: promocyjna cene i moga pociagnac kable glosnikowe do tylnych drzwi i podlaczyc mi glosniki za 350zl (oczywiscie glosniki musze kupic sam). ;)


Niżej podpisany użytkownik dziękuje brzydal1983 za ten post:
listek2000
31.01.2009, 11:48
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post 
osy4, Wymiana glosnikow bez wygluszania drzwi jest bezcelowa. Poczekaj tak jak ja na koniec gwarancji i wtedy wymien sobie na normalne z wygluszaniem drzwi. Bedzie to wtedy gralo 50% lepiej nawet na shitowatym radiu Dance.

[ Dodano: 2009-02-01, 20:21 ]
Pół roku meczarni juz za mna :D

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Dig Dug za ten post:
listek2000
01.02.2009, 20:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 01.01.2008, 20:37
Lokalizacja: opolskie
Posty: 217
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: EYW - 5b.
Samochód: fabia II STYLE
Rok prod.: 2007
Województwo: opolskie
Post 
Ja tam melomanem nie jestem, ale jak dla mnie to te firmowe głośniki graja całkiem , całkiem znośnie, podpiąłem je do radia Pioneer.
Jakość dżwięku zadowalająca, (jak dla mnie), :crazy:

_________________
U mnie BYŁY do nabycia NALEPKI KLUBOWE

PACCO


Niżej podpisany użytkownik dziękuje pacco za ten post:
listek2000
01.02.2009, 21:08
Zobacz profil GG Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Głośniki w tylnych drzwiach 2 combii to 16,5cm i góra tweeter ( pasuje Philips z VW ).Drzwii nie warto wygłuszać bo są w zasadzie zamknięte.Sam osobiście próbowałem 7 różnych głośników od średniej półki cenowej do górnej i nic nie zagrało przyzwoicie ( tzn. dorównało seryjnemu przodowi ). Zamówiłem już seryjne w serwisie i wiem,że one będą ok bo ich parametry są obliczone do pojemości drzwii. Pozdr. M :grin:


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Majkelspeed za ten post:
listek2000
01.04.2009, 22:44

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
Majkelspeed napisał(a):
Głośniki w tylnych drzwiach 2 combii to 16,5cm i góra tweeter ( pasuje Philips z VW ).


1) Te wysokotonowe z tyłu to pewne? Bo w opcjach widac tylko 6 glosników w najbogatszej wersji, a tak to musiałoby być 8.
2) Czy możesz coś więcej napisać o parametrach tylnych głosników? I czy trzeba przeprogramować jakoś radio? Bo w moim Dance chyba fade tył/przód sięw tej chwili nie pokazuje. Naprawde cierpię, że 1 właściciel zamawiająć wersję sport, która nie jest najtańsza, pożałował na te tylne głośniki.
Miałem 4 samochody kombi, w każdym, począwszy od Rekorda w 89roku zawsze miałem głośniki tylne (wtedy w wersji kolumn Panasonic, które sam zainstalowałem pod sufit) ale brak tyłu w tej chwili to powód najgorszego wrażenia w Skodzie.

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje krzych_b za ten post:
listek2000
21.04.2009, 09:54
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
krzych_b napisał(a):
Naprawde cierpię, że 1 właściciel zamawiająć wersję sport, która nie jest najtańsza, pożałował na te tylne głośniki.

było kupić auto samemu w 2007 - wtedy było 8 w serii :smiley15:
a tak poważnie to w tylnych drzwiach sporta wiązka powinna już być więc wystarczy zamontować głośniki i przekodować vagiem radio - można je ustawić na 4 lub 8 głośników :good:

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


Niżej podpisany użytkownik dziękuje cosmos za ten post:
listek2000
21.04.2009, 12:50
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
witam dzis wzialem sie za demontaz przednich boczkow i montaz a wlasciwie przekladka starych glosnikow z F1, kupilem nowe dystanse jak w F1 (błąd) 36mm.
Zdjalem tapicerke wg powyzszego opisu i albo nie doczytalem ale w niektorych postach bylo ze tam jest 165mm... no ja nie mam... owszem sa jakies skodowskie glosniki zespolone w plastikowym dystansie zanitowane ( nie zeby bylo lepiej ale zeby bylo szybciej w fabryce)) no ale ulga bo miejsce jest na dystans 165 mm, zmierzylem ile jest miedzy szyba a blacha ok38mm a po zalozeniu dystansu 36 wychodzi ok 75mm glebokosci montazowej wiec to ladny wynik no ale trzeba dac te 5 mm luzu na jakis blad... no ale dalej wyszedl mi koejny kwiatek mimo ,ze porownalem oba dystanse ten stary plastikowy i ten nowy mdf i mialy identyczna grubosc mowie fajnie ladnie sie boczek zalozy... przymierzam... lipa... pierscien ma teraz 165 mm wiec okreg jest wiekszy i opiera sie o dolna czesc (ciut prezy) zaznaczylem na czerwono ten moment (jest to w miejscu zaczepu tej gumki na gazety atlasy itd i to odstaje troche i powoduje male odpychanie) no jako ze mam troche mijesca do szyby bo glosnik ma glebokosc 65mm to postanowilem jutro na pilarce zmniejszyc oba dystanse i porobic 30tki ( o zgrozo tak nawet zamowielm a potem zmienilem zamowienie na 36 bo pomyslalem ze bedzie jak w F1) mysle ze te pol centymetra pozwoli nalozyc jakas gabke pomiedzy glosnikiem a tapicerka zeby sie bezposrednio nie opierala... calosc mozna ladnie wytlumic ... wewntarz jest juz dosc duzy kawalek maty ale pod glosnikiem nie ma wiec mozna powyklejac reszte drzwi przez otwor glosnikowy... nie bawilem sie w odkrecanie silownika szyb... sam boczek potraktowalem taka guma w sprayu, mysle ze to wystarczy az nadto na taki kibel jaki kupilem (nawigacja mt-6501) :( pozdr

[ Dodano: 2009-08-02, 18:31 ]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

witam ponownie dzis drugi dzien walki podcialem 6mm te dystanse i teraz moglem nakleic taka gabke na przod glosnika tapicerka nie opierala sie bezposrednio, podcialem tez lekko ten uchwyt gumki przez ktory powodowal odpychanie boczka... pokazlaem to na pierwszych fotkach na czym polega problem i gdzie i jak dystans uklada sie na tapicerce wewnatrz, jako ze wczoraj nie opisalem jak sie demontuje boczki to dzis zrobilem mala fotorelacje z prawego boczka, prosze sie zaopatrzyc w te klipsy bo niestety sie wylamuja :( to tyle i musze przyznac mimo ze dzwiek z navi to klozet to jednak duzo pomoglo wytlumienie i zalozenie lepszych i wiekszych glosnikow, nie bawilem sie zwrotnice jak w F1 ( pewno gdzies tam jest rozdzielacz ( tak mysle :) ) i tweetery zostawilem te co sa, pozdr.

ps. szukam schematu instalacji elektrycznej bo chce aby znikal mi prad na pozycji rozrusznik na bezpieczniku pin 19 ( to jest s-kontakt radiowy) bo pojawia sie po przekreceniu na 1 pozycje i dobrze i powrot trzyma 12V i 2 poz tez trzyma no logiczne przy kontrolkach ... i powinno zniknac na moment przy starcie ( np tj na bezp 17 i 18 od swiatel) tak jest w F1 co oni tu pokombinowali ???


01.08.2009, 22:14
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 26.11.2009, 22:15
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Samochód: Mazda 626 2,5V6 / VW T4 2,0
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
witajcie :)
jestem tu nowy :P jestem klubowiczem i moderatorem w klubie Mazdaspeed :) a zjawiłem się tutaj z powodu ojca i jego fabii II. Dostał z firmy Fabie II którą będzie spłacał i przejdzie na jego własność. Niestety jak to firmówka, wersja uboga z silnikiem 1,2 :( Na szczęście nie biała i wersja osobowa. Posiada 2 poduszki, abs, regulowaną kolumnę kierowniczą, podobno jeszcze jakiś inny system bezpieczeństwa :P nie ma nawet radia o antenie nie wspomnę :P Moje pytanie jest takie: "Czy z przodu fabrycznie zamontowane są głośniki?? Anteny nie ma, radia też" W poniedziałek auto wstawiamy do ASO w celu zamontowania instalacji LPG, oraz zakupiłem ojcu używane oryginalne radio CD z fabii II (chciał kupić zwykłe radio cd mp3, ale dla mnie to nie wygląda dobrze :P ) które również zamontują, ale jak wygląda sprawa z głośnikami?? Bo w razie czego musimy je kupić jeśli ich nie ma...

Pozdrawiam

_________________
Mirek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje bratcukierka za ten post:
listek2000
26.11.2009, 22:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
Jak wersja bez kostki, anteny itp to dużo prawdopodobiństwo że nie ma nawet głośników. Masz w bagażniku kody wyposażenia na necie jest pełno dekoderów tych kodów, tam najszybciej zobaczysz czy masz taką instalację.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Allen za ten post:
listek2000
26.11.2009, 22:45
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26.11.2009, 22:15
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Samochód: Mazda 626 2,5V6 / VW T4 2,0
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Gdzie w bagażniku?? O jakiej kostce mówisz??

_________________
Mirek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje bratcukierka za ten post:
listek2000
26.11.2009, 22:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
kostka iso do podłączenia radia, nie w bagażniku tylko tam gdzie jest radio. A w bagażniku to nalepka z kodami.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Allen za ten post:
listek2000
27.11.2009, 08:04
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26.11.2009, 22:15
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Samochód: Mazda 626 2,5V6 / VW T4 2,0
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
dziś kolega z ASO VW - SKODA udzielił trochę informacji mojemu ojcu. Nie ma instalacji radiowej. Antena 290zł + 90zł przewód, element konsoli + ramka do radia Dance ok. 130-140zł, do tego wiązka radiowa (w tej chwili nie znamy ceny) + głośniki, które sobie sami zakupimy. Nie wiemy jednak jakie zakupić... nie zależy nam na sprzęcie High-end :P Po prostu ma grać... Jakieś propozycje co do modeli i producentów?

_________________
Mirek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje bratcukierka za ten post:
listek2000
28.11.2009, 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 18.08.2010, 16:44
Lokalizacja: sosnowiec
Posty: 22
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Samochód: skoda fabia 2
Rok prod.: 2010
Województwo: śląskie
Post 
spoko zdjecia bardzo pomocne :worthy:

_________________
wojti84:::


Niżej podpisany użytkownik dziękuje wojti84 za ten post:
listek2000
03.09.2010, 17:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL