Teraz jest 25.04.2024, 08:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
[F2] F2 co mnie w niej wkurza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 04.06.2008, 21:49
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 25
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post F2 co mnie w niej wkurza
Hmmmm...mam nadzieje że moderator nie usunie tego tematu, i że nie tylko ja się w nim wypowiem, bo zapewne grono uzytkowników F2 się stale powiększa. Moją Fabią przejechałem 5kkm i generalnie jestem zadolwolony, ale denerwuje mnie kilka niedociągnięć, ciekawy jestem czy inni uzykownicy również mają podbne odczucia?
1. Uszczelki pod przednimi słupkami (między słupkami a błotnikiem) straciłem po miesiącu,
2. Regulacja kąta nachylenia reflektorów jest w niezbyt fajnym miejscu (przynajmniej ja jej nie widze bo mi kierownica zasłania)
3. Przeciekające drzwi (woda się dostaje przez uszczelki przednich drzwi)
4. Brakuje regulacji oświetklania zegarów (owszem jest ale w wersji komfort i sport), wg mnie powinna być w każdym modelu
5. Wskazania średniego zużycia paliwa się średnio pokrywają z rzeczywistością (przynajmniej u mnie), z reguły zaniża wartość http://www.spritmonitor.de/en/detail/277537.html

To tyle, czekam na opinie innych forumowiczów :-)

_________________
Obrazek


25.09.2008, 22:01
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
barek napisał(a):
4. Brakuje regulacji oświetklania zegarów (owszem jest ale w wersji komfort i sport), wg mnie powinna być w każdym modelu


Jesteś tego pewien ? Nie znajduje się ta regulacja obok regulacja kąta nachylenia reflektorów. Nawet na Allegro w wersji Classic można zauważyć, że auta to mają, i starsze modele to miały, nawet classic.

barek napisał(a):
5. Wskazania średniego zużycia paliwa się średnio pokrywają z rzeczywistością (przynajmniej u mnie), z reguły zaniża wartość http://www.spritmonitor.de/en/detail/277537.html


To jest wiadome, że komputery w fabii i innych w grupie VAG pokazują "mniej więcej" spalanie, w innych markach też. Jak chcesz mieć komputer który bardzo prawidłowo pokazuje spalanie to było trzeba kupić VW z serii Blue Motion (małe spalanie do tego dokładny komputer), ale cena też trochę inna

barek napisał(a):
2. Regulacja kąta nachylenia reflektorów jest w niezbyt fajnym miejscu (przynajmniej ja jej nie widze bo mi kierownica zasłania)


Dla innych wada dla innych zaleta, przecież tego nie używa się 5 razy na dzień, i dobrze, że jest to schowane.

Pozdrawiam

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


26.09.2008, 06:26
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: F2 co mnie w niej wkurza
barek napisał(a):
..Przeciekające drzwi (woda się dostaje przez uszczelki przednich drzwi)

sprawdź spasowanie i przyleganie, a jak coś nie halo to wal do aso. przecież masz auto na gwarancji a przeciekających drzwi nie było chyba na liście opcji.. :crazy:
barek napisał(a):
Brakuje regulacji oświetklania zegarów (owszem jest ale w wersji komfort i sport), wg mnie powinna być w każdym modelu

nie wiem jak w modelach rocznikowych 2009 ale w 2008 sport i comfort nie mają takiej regulacji. gdzie widziałeś taką wersję?
barek napisał(a):
Wskazania średniego zużycia paliwa się średnio pokrywają z rzeczywistością (przynajmniej u mnie), z reguły zaniża wartość

u mnie jest ok, od początku mam miesięcznie 6.2-6.4 (zależnie od miesiąca/pogody/temperatury) i licząc przejechane kilometry dokładnie się to pokrywa z rzeczywistością i ilością zużytego paliwa. ale w dieslu można to dokładniej policzyć niż w benzynie i może stąd te różnice.

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


26.09.2008, 07:39
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Barek, spokojnie.
Coż, na "usterki" mamy taki wpływ jak na pogodę, zostaje nam "reklamacja" w ASO.
Chyba miałeś zły dzień z Fabia ;) stąd oberwało się autu. Zapraszam do Renault - tam by cie qrwica strzeliła jakbyś chciał włączyć światła przeciwmgielne, tylną wycieraczkę, spłukać tylną szybę, nacisnąć klakson.... Wszystkie przełączniki - światła, migacze, wycieraczki, klakson są w DZWIGIENKACH przy kierownicy - milion pozycji, milion ustawień i ten :censored: klakson w przełączniku kierunków.. Pogratulować Renault pomysłu.
Jechałem kiedyś Laguną - 5min - tak 5 min zajęło mi włączenie na odpowiednią pozycję wycieraczek przód, odśnieżenie tylnej szyby, wyłączenie tylnej wycieraczki by ta nie machała mi co minute...
A regulację konta świecenia ustawiamy przed ruszeniem w drogę - w zależności ile ludu napakowaliśmy do auta..


26.09.2008, 07:40
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: F2 co mnie w niej wkurza
barek napisał(a):
3. Przeciekające drzwi (woda się dostaje przez uszczelki przednich drzwi)


Ehh myślałem, że to poprawili, a jednak nie. Czyli klasyczna sytuacja jak z F1 .. :sciana:

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


Ostatnio edytowano 26.09.2008, 12:55 przez sebasuperb, łącznie edytowano 1 raz



26.09.2008, 07:41
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 04.06.2008, 21:49
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 25
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post 
Cosmos
Co do przeciekających drzwi juz się umuwiłem, we wtorek jade do ASO i niech to naprawią
Co do regulacji oświetlenia deski roździelczej to na jeździe próbnej miałem wersje comfort i tam to było.

_________________
Obrazek


26.09.2008, 07:46
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.10.2006, 07:17
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 544
Podziękował: 1
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 186KM/431Nm
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post Re: F2 co mnie w niej wkurza
barek napisał(a):
.....
4. Brakuje regulacji oświetklania zegarów (owszem jest ale w wersji komfort i sport), wg mnie powinna być w każdym modelu...


:hysterical: - powaznie? oszczedzaja na czym sie da ???

_________________
Obrazek


26.09.2008, 08:10
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 04.06.2008, 21:49
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 25
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: F2 co mnie w niej wkurza
Andja napisał(a):
barek napisał(a):
.....
4. Brakuje regulacji oświetklania zegarów (owszem jest ale w wersji komfort i sport), wg mnie powinna być w każdym modelu...


:hysterical: - powaznie? oszczedzaja na czym sie da ???


A wiesz jaki ja byłem zdzwiony że tego nie ma. Dziwi mnie to ponieważ wcześniej miałem Corse B z 99roku, i tam była taka regulacja,

_________________
Obrazek


26.09.2008, 08:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 01.01.2008, 20:37
Lokalizacja: opolskie
Posty: 217
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: EYW - 5b.
Samochód: fabia II STYLE
Rok prod.: 2007
Województwo: opolskie
Post 
barek napisał(a):
1. Uszczelki pod przednimi słupkami (między słupkami a błotnikiem) straciłem po miesiącu,

Uszczelki są, jeżdzą ze mną już 10 miesiąc :mrgreen:
Cytuj:
2. Regulacja kąta nachylenia reflektorów jest w niezbyt fajnym miejscu (przynajmniej ja jej nie widze bo mi kierownica zasłania)

Mnie to nie przeszkadza, a z tej regulacji przecież nie korzystam codziennie, może i dobrze że ją tak schowali :crazy:
barek napisał(a):
3. Przeciekające drzwi (woda się dostaje przez uszczelki przednich drzwi)

tego akurat nie stwierdziłem, bo fabka mieszka w garażu, a w czasie ciężkich ulew do wnętrza nic sie nie przedostawało
barek napisał(a):
4. Brakuje regulacji oświetklania zegarów (owszem jest ale w wersji komfort i sport), wg mnie powinna być w każdym modelu

Co do tej regulacji to akurat za nią nie tęsknię , mój golf z 91r. ja miał, ale używałem jej sporadycznie, zwykle była ustawiona pełna jasność. :mrgreen:
barek napisał(a):
5. Wskazania średniego zużycia paliwa się średnio pokrywają z rzeczywistością (przynajmniej u mnie), z reguły zaniża wartość

Wskazania mojego komputera pokrywaja sie z obliczeniami choć kilka razy zaniżył o 0,1l , ale jest to do przyjęcia. :bravo:
Mnie osobiści wkurza zamykanie klapy bagażnika, trzeba porządnie walnąc , aby ja zatrzasnąć, :???: chyba że otwarte są drzwi to wtedy wystarczy lekkie walnięcie i zatrzaśnięta. :mrgreen:

_________________
U mnie BYŁY do nabycia NALEPKI KLUBOWE

PACCO


26.09.2008, 10:40
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.07.2008, 19:55
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 120
Zdjęcia: 0
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: ATY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: MZR - 5b.
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: F2 co mnie w niej wkurza
barek napisał(a):
Hmmmm...mam nadzieje że moderator nie usunie tego tematu, i że nie tylko ja się w nim wypowiem, bo zapewne grono uzytkowników F2 się stale powiększa. Moją Fabią przejechałem 5kkm i generalnie jestem zadolwolony, ale denerwuje mnie kilka niedociągnięć, ciekawy jestem czy inni uzykownicy również mają podbne odczucia?
1. Uszczelki pod przednimi słupkami (między słupkami a błotnikiem) straciłem po miesiącu,
2. Regulacja kąta nachylenia reflektorów jest w niezbyt fajnym miejscu (przynajmniej ja jej nie widze bo mi kierownica zasłania)
3. Przeciekające drzwi (woda się dostaje przez uszczelki przednich drzwi)
4. Brakuje regulacji oświetklania zegarów (owszem jest ale w wersji komfort i sport), wg mnie powinna być w każdym modelu
5. Wskazania średniego zużycia paliwa się średnio pokrywają z rzeczywistością (przynajmniej u mnie), z reguły zaniża wartość http://www.spritmonitor.de/en/detail/277537.html

To tyle, czekam na opinie innych forumowiczów :-)



Witam,
Mnie też się nie podobają następujące rzeczy:
1 osłony przednich słupków to koszmarny bubel, chociaż aso założyło mi jeden nowy, ale guma znów jakby chciała odpadać
2 przeciekające drzwi przednie, ale to za przyczyną niezadobrze przylegającej uszczelki, dodatkowo przy ładnej pogodzie poświstuje.
3 dziwne zachowanie silnika, polegające na permanentnym braku ssania, czasami gaśnie i szarpie, cóż serwis nie wie co jest, komputer nic nie wskazuje, ja stawiam na wade jakiegoś czujnika lub żle przeprowadzoną adaptacje przepustnicy
4 fatalnie oklejone słupki boczne jakby robiły to przedszkolaki na zpt
5 pęknięta osłona poduszki powietrznej, ale to wymienili niemalże od ręki
6 dzwoniące plastiki w boczkach

więc twierdzę że coś się stało z jakością skody, i mój egzemplarz to niezły pizofszit, dlatego też złożyłem reklamację o wymianę, narazie cisza....

Pozdrawiam

_________________
HTP = Hromada Technických Problémů


26.09.2008, 13:09
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
pacco napisał(a):
Co do tej regulacji to akurat za nią nie tęsknię , mój golf z 91r. ja miał, ale używałem jej sporadycznie, zwykle była ustawiona pełna jasność.


Może tego nie używa się codzinnie, ale sytułacja się zmienia gdy jedziesz długo w trasie szczególnie w nocy, straszenie razi w oczy i przeszkadza.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


26.09.2008, 13:34
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
pacco napisał(a):
Mnie osobiści wkurza zamykanie klapy bagażnika, trzeba porządnie walnąc , aby ja zatrzasnąć, :???: chyba że otwarte są drzwi to wtedy wystarczy lekkie walnięcie i zatrzaśnięta. :mrgreen:

mówisz, że tajemnica tkwi w kompresji?;) sprawę możesz rozwiązać przy pomocy gwintowanych gumowych stoperów wkręconych w klapę bagażnika - pokombinuj z ich pozycją bo w niektórych egzemplarzach fabryka ustawia to daleko od doskonałości. u mnie po wkręceniu obu po pół zwoja klapę zamykam palcem, nawet z zamkniętymi drzwiami :crazy:.

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


27.09.2008, 20:52
Zobacz profil WWW GG Album osobisty

Dołączył(a): 10.07.2008, 20:02
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 112
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia II Combi Joy Red Flamenco
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post 
A mnie za to wkurza spryskiwacz tylnej szyby. Polączenie to z wycieraczką to porażka. Jak na razie to nie udalo mi się jeszcze dobrze umyć tylną szybę używając do tego spryskiwacza :sciana:

_________________
Fabia II Combi Joy & P 206 1.4 HDI


28.09.2008, 10:41
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 01.01.2008, 20:37
Lokalizacja: opolskie
Posty: 217
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: EYW - 5b.
Samochód: fabia II STYLE
Rok prod.: 2007
Województwo: opolskie
Post 
cosmos napisał(a):
sprawę możesz rozwiązać przy pomocy gwintowanych gumowych stoperów wkręconych w klapę bagażnika - pokombinuj z ich pozycją

Jutro spróbuję, poinformuje co z tego wyszło, jak się uda to masz u mnie :browar: :browar:

_________________
U mnie BYŁY do nabycia NALEPKI KLUBOWE

PACCO


28.09.2008, 19:58
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 01.02.2008, 12:02
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 115
Zdjęcia: 8
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Samochód: Fabia [F2] Style
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
pacco napisał(a):
cosmos napisał(a):
sprawę możesz rozwiązać przy pomocy gwintowanych gumowych stoperów wkręconych w klapę bagażnika - pokombinuj z ich pozycją

Jutro spróbuję, poinformuje co z tego wyszło, jak się uda to masz u mnie :browar: :browar:

U mnie pomogło, więc cosmos ma rację. Też miałem problem z zamykaniem bagażnika i regulacja tych stoperów rozwiązała sprawę.


29.09.2008, 06:58
Zobacz profil GG Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL