Teraz jest 24.06.2024, 13:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Wady fabryczne FABII 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Wady fabryczne FABII
Witam.
Przeglądnąłem forum i nigdzie nie znalazłem takiego tematu więc go założyłem (jakby coś to ADMIN usuń go).
Więc tak. Chciałbym aby w tym temacie były opisywane wady fabryczne samochodu potwierdzone przez serwisy, abyśmy łatwiej mogli się upominać o swoje. Pracowałem 10 lat w autoryzowanym serwisie i mam trochę jeszcze wiadomości i kontaktów więc jakby co to będę wrzucał tu moje informacje.
Co Wy na to ?


03.01.2007, 13:21

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
przeżyłem ten problem ala jestem za może innym to pomoże ???


03.01.2007, 13:51
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Watek jest super:) tylko z tego co pamietam to Skoda oficjlanie nieprzynala sie do zadnej wady fabrycznej i niewzywala klientow na wymiane, tak jak to ma miejsce w innych koncernach motoryzacyjnych..ale moze sie myle

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


03.01.2007, 13:53
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Wadą fabryczną była gnijąca wiązka elektryczna w komorze silnika, napewno była na to akcja serwisowa przy przeglądach.


03.01.2007, 14:36

Dołączył(a): 05.07.2006, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Posty: 131
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Województwo: łódzkie
Post 
No i te cholerne trzeszczenie deski i za często lecące łączniki stabilizatora oraz tuleje wahacza.

_________________
1,9 TDI (133@326)


03.01.2007, 15:05
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: Wady fabryczne FABII
CityMan napisał(a):
Witam.
Przeglądnąłem forum i nigdzie nie znalazłem takiego tematu więc go założyłem (jakby coś to ADMIN usuń go).


A czy ten wątek nie jest podobny :

http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=1535


03.01.2007, 15:13
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
dkozlows napisał(a):
A czy ten wątek nie jest podobny


Owszem, ale nie do końca. W temacie Typowe usterki Fabii czyli TTM są typowe usterki, z którymi się borykamy ale ASO nas generalnie olewa.

Natomiast tutaj mają się pojawić
CityMan napisał(a):
wady fabryczne samochodu potwierdzone przez serwisy, abyśmy łatwiej mogli się upominać o swoje


Czyli jeśli dobrze rozumiem intencje autora, sprawy związane z akcjami serwisowymi i innymi naprawami, które się nam z należą z urzędu.

Jeżeli uznacie za zasadne mogę skleić te wątki, ale wydaje mi się że nie będzie to najlepsze rozwiązanie.


03.01.2007, 15:28
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Kros właśnie o to mi chodziło. Żeby przedstawić akcje serwisowe o których klient (czyli my) sie dowiedziliśmy że nam się należą a serwisy niekoniecznie o tym nas informują.


03.01.2007, 16:16

Dołączył(a): 26.09.2005, 21:38
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 213
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
cos jeszcze z tych tematow jest tutaj:
klik1
klik2

_________________
Fabia Elegance 75KM HTB


03.01.2007, 17:51
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ok, teraz rozumiem.
W takim razie to co opisałem wyżej jak najbardziej do tego pasuje.
Jak kupiłem samochód od gościa w Wielkopolsce, który cały czas był serwisowany, pierwsze co zrobiłem to pojechałem na przegląd do Radomskiego ASO żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku, w sumie dobrze że to zrobiłem bo okazało się że w ASO Piła i Złotów wcześniej nikt nie zrobił akcji serwisowej dotyczącej gnijącej wiązki. Facet w Radomiu był bardzo zdziwiony i powiedział że to prowadzi później do dziwnych objawów.
Jak widać nawet w ASO zdania co do różnych akcji serwisowych są różne :sciana:


03.01.2007, 17:58

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nie panowie nie chodzi mi o to.
Sytuacja całkiem prawdziwa i autentyczna.
Przepalające się żarówki świateł mijania H7.
[Skoda] Akcja serwisowa nr ............. (niestety nie pamiętam numeru) " Przy najbliższym przeglądzie okresowym jak klient zwróci na to uwagę wstawić przewody oporowe występujące pod nr ............... i rozliczyć wnioskiem gwarancyjnym normalnym trybem. Samochody objęte od rocznika 2000 do 2004 od nr nadwozia .......... do numeru nadwozia ............"

Chodziło mi o takie przykłady.
Na pewno macie jakiś znajomych (serwisantów) co by mogli pomóc. Ja ze swej strony mogę zapewnić że jak będę wiedział a mam swoje źródła to będę umieszczał takie informacje.

Pozdrawiam


03.01.2007, 19:38

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
dkozlows z całym szacunkiem do twej wypowiedzi na temat akcji z wiązką to znaczy usunięcia na dole taśmy żeby woda miała gdzie spływać [a nie jest to rura kanalizacyjna ] i zostawienie prawie 0,5 m napitej wiązki to u mnie jest to partactwo do potęgi nie daj BOŻE że przy okazji natnie izolacje na tych kabelkach i na to woda i masz efekt postów z problemami takie zostawienie sprawy to czekanie i nabijanie sobie cudzym kosztem kasy . Moim zdaniem wymiana całej wiązki w ramach akcji owiniętej szczelnie taśmą wulkanizacyjną dopiero załatwiało by sprawe i to by było dopiero dbanie o klienta ,po drugie fabryka znając ten problem od paru lat i to napewno powinna te kable poprowadzić inną drogą ale pytanie PO CO klient nasz pan bo ma kase POZDRAWIAM


04.01.2007, 07:56
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
Przepraszam że w tym poście ale BARDZO WAŻNE jak ktoś zastosuje taśmę wulkanizacyjną należy pamiętać żeby owijać od dołu do góry żeby woda spływała po taśmie a nie pchała się pod nią a na górze zabiezpieczyć


04.01.2007, 08:32
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
dkozlows napisał(a):
Ok, teraz rozumiem.
W takim razie to co opisałem wyżej jak najbardziej do tego pasuje.
Jak kupiłem samochód od gościa w Wielkopolsce, który cały czas był serwisowany, pierwsze co zrobiłem to pojechałem na przegląd do Radomskiego ASO żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku, w sumie dobrze że to zrobiłem bo okazało się że w ASO Piła i Złotów wcześniej nikt nie zrobił akcji serwisowej dotyczącej gnijącej wiązki. Facet w Radomiu był bardzo zdziwiony i powiedział że to prowadzi później do dziwnych objawów.
Jak widać nawet w ASO zdania co do różnych akcji serwisowych są różne :sciana:


A z którego roku ta fabia? Moja jest z 3 i nie wiem czy mam walczyć z ASO o przeprowadzenie akcji na wiązce czy nie?


04.01.2007, 08:42

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Otóż co do wiązki silnika Fabia z rocznika 2000-2004 żeczywiście była objęta akcją serwisową (ale tu mój śmiech) polegało na tym aby rozciąć wiązkę silnika z taśmy wulkanizacyjnej i ewentualnej dosztukowaniu przewodów tzw. "utlenionych" oczywiście na koszt gwaranta. Tylko w 1 przypadku wymieniliśmy całą wiązkę silnika, ale klient czekał chyba z miesiąc na załatwienie sprawy i napisał do producenta mały tomik zażaleń. Oczywiście poinstuowaliśmy klienta jak to ma zrobić i co pisać ( to był mój kolega :smile: )
Po roku 2004/2005 nie obwijali taśmą już wiązki silnika.

P.S. Akcja była przeprowadzana TYLKO w okresie gwarancji.


04.01.2007, 10:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL