Teraz jest 04.07.2024, 20:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Brzęczyk 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.02.2005, 21:58
Lokalizacja: podlaskie
Posty: 32
Podziękował: 0
Pomógł: 1
Post Brzęczyk
W jakich sytuacjach z pominięciem zaciągniętego ręcznego włącza się jeszcze brzęczyk. W ciągu ostatnich kilku dniu odezwał mi się kilka razy w trakcie jazdy a nic nie wskazywało na to, że coś jest nie tak. Przyznaję, że jestem nowicjuszem jako kierowca i jest to moje pierwsze auto (zakup w salonie w lutym br.). Przejechałem dopiero 900 km.

_________________
Pozdrawiam
Fabia Combi Facelift Ambiente 1.4 16V 75KM A/C 02.2005


29.03.2005, 09:48
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
niski poziom plaiwa, niski poziom plynu w chlodnicy. Wazne tez jest czy w czasie tego syganłu zapala Ci sie na desce jakas kontrolka np EPC ?

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


29.03.2005, 09:54
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Tutaj można dużo mówić i podawać wiele przykładów.
1. Jeżli świeci sie rezerwa to przy każdym zapalaniu dziadostwo wyje
2. Jak przytrzymasz za długo reczny chyba 5 sekund w czasie jazdy również wyje - o tym już wiesz
3. Nie wyłączone światła - gdy wysiadasz- wyje
4. Gdy temperatura spadnie do 5 stopni i -5 stopni to na komputerze przez moment mika wskaźniik i wyje
5.Ostatnio miałem nie miłą przyjemność usłyszenia go gdy moja Pani zdusiła silnik gdy ruszała pod górę. SIlnik zgasł a na zegarach zaczeła mrygać kontrolka oleju oraz pikał brzęczyk. Troszkę sie wk.... zdenerwowałem. Ach te kobiety - bez urazy :wink: :wink:

Jak jeszcze coś mi sie przypomnio to dam znać.

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


29.03.2005, 09:57
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.02.2005, 21:58
Lokalizacja: podlaskie
Posty: 32
Podziękował: 0
Pomógł: 1
Post 
Dużo tego. O światłach też wiem. Paliwa było dosyć a reszta płynów jest od nowości do spryskiwacza tylko dolewałem. Dodatkowych kontrolek na tablicy nie zauważyłem. To natomiast było w sytuacji gdy miałem wciśnięte sprzęgło i delikatnie zwalniałem gdyż miałem zamiar zmienić bieg i skręcić w inną uliczkę. Wcześniejsze brzęczenia też chyba były przy sprzęgle.

_________________
Pozdrawiam
Fabia Combi Facelift Ambiente 1.4 16V 75KM A/C 02.2005


29.03.2005, 10:13
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
a jaka wersje wyposazenia masz ?
bo ja na poczatku spekalem sie gdy w czasie wjazdu na wiadukt cos mi zaczelo pikac - okazalo sie ze temp spadla ponizej 5 C i odezwalo sie ostrzezenie o zmianie temperatury. wiec moze to to- a fakt ze akurat skrecales w lewo, ze miales sprzeglo wcisniete ze dlubales w nosie to czysty przypadek.

PS: wiem jak to jest z nowym samochodem :D tym bardziej ze pierwszy...


29.03.2005, 10:38

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
Brzęczyk też działa, jak zostawisz samochód z włączoną dźwignią kierunkowskazów. Wtedy po wyłączeniu silnika jest brzęczyk i palą się światła pozycyjne na stroną w którą włączyłeś kierunkowskaz.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


29.03.2005, 11:07
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Zapomniałem 16V masz rację jeszcze kierunkowskazy.

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


29.03.2005, 11:25
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
grisza napisał(a):
Dużo tego. O światłach też wiem. Paliwa było dosyć a reszta płynów jest od nowości do spryskiwacza tylko dolewałem. Dodatkowych kontrolek na tablicy nie zauważyłem. To natomiast było w sytuacji gdy miałem wciśnięte sprzęgło i delikatnie zwalniałem gdyż miałem zamiar zmienić bieg i skręcić w inną uliczkę. Wcześniejsze brzęczenia też chyba były przy sprzęgle.


Niech zgadne, mogles nie zauwazyc ale prawdopodobnie zapalila ci sie na chwile czerwona kontrolka od akumulatora. Nie wiem dokladnie czym jest to podyktowane, ale pewnie spaly ci obroty grubo ponizej 1000, dodales za malo gazu, szarpnelo troche autem i zaraz wrocilo do normy. U mnie tez sie tak czasami dzieje, nie mowie juz o kompletnym gasnieciu silnika na niskich obrotach, ale to podobno wina swiec, jutro jade na przeglad to bede wszystko wiedzial.


29.03.2005, 14:57

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
A ja mam taka krzywa faze ze jak skrecam w lewo i tylko w lewo gwałtowniej ale nawet przy normalnych skretach to gasnie mi samochod ktos co :shock: s wie o tym ?? :shock:


29.03.2005, 16:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.02.2005, 21:58
Lokalizacja: podlaskie
Posty: 32
Podziękował: 0
Pomógł: 1
Post 
cassius napisał(a):
Niech zgadne, mogles nie zauwazyc ale prawdopodobnie zapalila ci sie na chwile czerwona kontrolka od akumulatora. Nie wiem dokladnie czym jest to podyktowane, ale pewnie spaly ci obroty grubo ponizej 1000, dodales za malo gazu, szarpnelo troche autem i zaraz wrocilo do normy. U mnie tez sie tak czasami dzieje, nie mowie juz o kompletnym gasnieciu silnika na niskich obrotach, ale to podobno wina swiec, jutro jade na przeglad to bede wszystko wiedzial.


Wszystko możliwe bo staram się nie przesadzać z obrotami. Nie mam jeszcze wyważonej nogi i czasami z obawy aby nie zgasł deptałem mocniej teraz z kolei staram się to kontrolować i może jest w drugą stronę.

darecki napisał(a):
a jaka wersje wyposazenia masz ?...
...


Fabia Combi Facelift Ambiente 1.4 16V 75KM + półautomatyczna klimatyzacja (fabryczna) + autoalarm z pilotem (serwis)

_________________
Pozdrawiam
Fabia Combi Facelift Ambiente 1.4 16V 75KM A/C 02.2005


29.03.2005, 18:13
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
grisza napisał(a):
Fabia Combi Facelift Ambiente 1.4 16V 75KM + półautomatyczna klimatyzacja (fabryczna) + autoalarm z pilotem (serwis)


Czyli dokonałeś najlepszego wyboru, najładniejsza karoseria i wśród benzynowych silników, najlepszy.:D
Wiem, bo mam identycznie wyposażone autko. :mrgreen:

[ Dodano: 2005-03-29, 20:22 ]
MaciejFABIOZO napisał(a):
A ja mam taka krzywa faze ze jak skrecam w lewo i tylko w lewo gwałtowniej ale nawet przy normalnych skretach to gasnie mi samochod ktos co :shock: s wie o tym ?? :shock:


:mrgreen: Moja koleżanka jak zrobiła prawko, to tak planowała trasę, żeby skręcać tylko w prawo :mrgreen: Może to jest wyjście :mrgreen:

Ale na poważnie, nigdy nie spotkałem się z taką usterką, jest to co najmniej dziwne.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


29.03.2005, 19:20
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.02.2005, 21:58
Lokalizacja: podlaskie
Posty: 32
Podziękował: 0
Pomógł: 1
Post 
No i obroty to raczej nie są, przed chwilą robiłem mały kurs i znowu mi zadzwonił ale tym razem zauważyłem, że ekranik od komputera mrygnął kilka razy na temperaturze. Pytanie tylko czy się resetował (może coś nie łączy) bo temperatura jest pierwszym wskazaniem po włączeniu stacyjki czy coś ze wskazaniem temperatury otoczenia. W najbliższych dniach będę w serwisie bo muszę zmienić opony to poruszę ten temat.

_________________
Pozdrawiam
Fabia Combi Facelift Ambiente 1.4 16V 75KM A/C 02.2005


29.03.2005, 19:35
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Zawsze jak masz poniżej 5 stopni to zawsze pokaże się najpierw tęrmometr,
a jak tęperatura podskoczy powyżej pięciu stopni to powinien przestać bżęczeć 8) 8)


29.03.2005, 19:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Ja mam brzęczenie, ale troche inne:
Przy zapłonie czasem, na początku żadko teraz zoraz częściej 3 krotnie brzęczy mi.
Byłem z tym w serwisie jak auto miało ze 3-4m-ce to mi powiedzieli żebnym nie czekał aż zgasną kontrolki. Ale teraz to nic nie daje i brzęczy coraz częściej. Za to jak czekałem aż kontrolki zgasną to prawie zawsze 3krotny brzdęk! (szału można dostąć) :evil: Towarzyszy temu szybkie mrygnięcie kontrolki ((ABS)).
Wyczytałem w instrukcji i co się okazuje - cytuję;
"Zakłócenia w układzie ABS
Jeśli lampka kontrolna ((ABS)) nie zgaśnie wciągu kilku sekund po włączeniu zapłonu /*mi gaśnie*/ lub też wogóle się nie zaświeci lub zacznie świecić w trakcie jazdy /*tego też nie ma*/ tzn, ukłąd jest nie sprawny. Samochód można normalnie zachamować, nie mając jednak do dyspozycji funkcji ABS. Trzeba jak najszybciej udać się do stacji obdługi Skoda, jadąc szczególnie ostrożnie, gdyż nie wiadomo jak poważne są uszkodzenia"
niby wszystko spoko a teraz najlepsze, piszą dalej:
"Jeżeli w ukłądzie ABS wystąpi poważniejsza usterka, rozlegnie się dodatkowy trzy krotny sygnał ostrzegawczy"
s.35 instrukcja obsługi
najlepsze jest to że nie odczułem żebym kiedykolwiek nie miał ABS`u
W każdym razie to potwierdze że yebane debile z ASO na niczym się nie znają i jeszcze powiedzieli mi że tak mogę jeździć :evil: Będę na przeglądzie to ich ostro zyebię

A teraz moje pytanie:
Ma lub miał ktoś z Was coś takiego? ? ?
Jeśli tak to prosze o opisanie całej sytuacji czym to było spowodowane itd.
Dziękuję za uwagę.


21.06.2005, 10:43
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Tomislav - nie wiem czy o takie brzęczenie ci chodzi ale ja, przepraszam moja Pani jak podjeżdżała pod górkę i zrobiła "żabę" samochód kilka razy szarpnął do przodu aż zgasł. gdy chciała go odpalić też pikneło - nie wiem ile razy bo byłem po spożyciu - i mrygneły jakieś kontrolki. Od tego momentu mineło 3 miesiące i nie spotkałem sie z podobna sytuacją - no może do pierwszej przejeżdżki z moją kobitką za sterami :P :P lepiej żeby tego nie słyszała :hurra:

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


21.06.2005, 10:51
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL