Teraz jest 27.06.2024, 22:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Oślepiające światła mijania Fabia 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Oślepiające światła mijania Fabia
Mam nową Skodę Fabia Combi 1.4 75 KW. Ostatnio sporo jeżdziłem nocą i mimo, że mam włączone prawidłowo światła mijania mijające auta migają na mnie, że jadę na długich i oślepiam. To strasznie irytujące i stresowe. Początkowo cieszyłem się, że mam dobrze oświetloną drogę, ale po kilkugodzinnej trasie, gdzie co drugi jadący z przeciwka samochód puszcza mi wiązankę świetlną sugerując, że mam przełączyć oświetlenie byłem zmęczony i oczy bolały jak cholera. Miał ktoś podobny problem, co robić ?? Dodam, że żarówki i ustawienie oświetlenia fabryczne.


Ostatnio edytowano 24.06.2007, 17:20 przez G. Drzycimski, łącznie edytowano 1 raz



11.08.2006, 18:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
G. Drzycimski, każda Fabinka tak ma ;) Tak niestety już świecą, tak są ustawione. Ja jak jade i kotś mi długimi mrygnie, że go niby oślepiam, to ja tez mu długimi :) Niech wiedzą, że nie jadę na długich, a szto.

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


11.08.2006, 18:14
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Fajnie mówić, ale to stresujące i w sumie mało sympatyczne. Nawet w Czechach i na Słowacji na mnie świecili - czy naprawdę tak musi być ?? Tam niby jeżdżą Skodami i nie powinni się dziwić. W sumie wypada się cieszyć z dobrego oświetlenia, ale po kilku godzinach jazdy to wykańczające, nie można co kilkaminut na żłość puszcać długich zwłaszcza, że ci z vis a vis i tak nie wiedzą co jest grane i sądzą, że jedzie debil na długich i oślepia. Mam przestać jeżdzić nocą, nijak tego nie można uregulować ??


11.08.2006, 18:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Swiatła można wyregulować, wypoziomować :) Na reflektorze jak otworzysz maskę, na jego górnej części jest regulatorek i nim regulujesz. Ale jeśli nie wiesz jak kręcić nim to możesz tylko jeszcze pogorszyć sprawę. Najlepiej podjechać autkiem pod ścianę, zapaliś świtła i dopiero regulować. Moga Ci też ustawić w ASO :)

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


11.08.2006, 18:37
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Chyba pojadę, dzięki za radę, ale to ogólny problem Fabii ??? Czy to można wyregulować ? Rozumiem, że w Twoim aucie wyregulowane a i tak migają z przeciwka ?? Więcej fabiomaniaków ma takie problemy podczas jazdy nocą, to powszechne ???


11.08.2006, 18:43

Dołączył(a): 25.07.2006, 16:05
Lokalizacja: WPR 01 ....
Posty: 301
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Rok prod.: 2005 / 2006
Województwo: mazowieckie
Post 
G. Drzycimski napisał(a):
Chyba pojadę, dzięki za radę, ale to ogólny problem Fabii ??? Czy to można wyregulować ? Rozumiem, że w Twoim aucie wyregulowane a i tak migają z przeciwka ?? Więcej fabiomaniaków ma takie problemy podczas jazdy nocą, to powszechne ???


To normalne, jak mrygają odmryguj długimi.
Również dosyć często jeździłem nocą - nie tylko skody mają tak ustawione światła. Można zaryzykować, że każdy nowy samochód ma lekko oślepiające światłą (nowe żarówy, niewypalone lampy).

Nie wiem jaki masz model - w mojej wersji Ambiente jest regulacja pozycji świateł przy włączniku światła. Jeżli masz taki regulator - wystarczy przestawić z pozycji "-" na poz. "1"

pozdr

_________________
http://travian.interia.pl/?uc=pl9_40938


11.08.2006, 18:49
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
Dajcie spokoj..jak sie jest kilka godzin za kierownica i ludzie z przeciwka oswietlaja to porazka...

a jak mrygne dlugimi to sie okazuje, ze na krotkich jechal, bo tez wlacza dlugie na moment i oslepia mnie jeszcze bardziej.

A co mnie obchodzi, ze ma dobre swiatla...jesli wiecej ludzi mryga, to zamiast wlaczac dlugie i chwalic sie jako to ma dobre swiatla mijania, moglby pomyslec, ze moze tymi krotkimi wlasnie ludzi oslepia i je USTAWIL !!

nic osobistego ;)


11.08.2006, 18:52
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nie zawracałbym głowy, gdyby nie fakt, że miałem długie trasy i dosłownie co trzeci samochód sądził, że jadę na długich. Gdyby nawet tylko co dziesiąty miał jakieś wonty to byłoby mi to obojętne. O ile Fabia tak ma to nic nie poradzę dopytuję tylko czy w nowych fabiach inni jeżdżąc nocą też narzekają na tego typu niedogodności. Z tirami i tak nie wygra się wojny na moc oświetlenia zresztą nie o to chodzi tylko o komfort jazdy. Zdziwiłem się, że mrygają na mnie także w Słowacji i Czechach, bo jeśli Fabie tak mają to tam o tym powinni wiedzieć.


11.08.2006, 19:06

Dołączył(a): 07.08.2006, 21:59
Lokalizacja: Legnica
Posty: 72
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Samochód: Fabia Sportline
Rok prod.: 2002/2003
Województwo: dolnośląskie
Post 
G. Drzycimski napisał(a):
Ostatnio sporo jeżdziłem nocą i mimo, że mam włączone prawidłowo światła drogowe mijające auta migają na mnie, że jadę na długich i oślepiam. To strasznie irytujące i stresowe.


Jak już napisał Kolega Lapidarious wystarczy zmienić pozycję ustawiania świateł na 1 lub (jeśli to nie pomoże) nawet na 2:)

Cytuj:
Początkowo cieszyłem się, że mam dobrze oświetloną drogę, ale po kilkugodzinnej trasie, gdzie co drugi jadący z przeciwka samochód puszcza mi wiązankę świetlną[...]


Kiedyś wracając do mojego miasta facet (a może kobieta;)) z naprzeciwka też mi mrugali, że jadę na długich. Jeden chyba nie wytrzymał i przez dłuższy czas podczas wymijania się ze mną miał włączone drogowe. Zaliczyłem przez to pobocze bo drogi nie widziałem:/ Na szczęście nic się groźnego nie stało:)


11.08.2006, 19:08
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
G. Drzycimski napisał(a):
Nie zawracałbym głowy, gdyby nie fakt, że miałem długie trasy i dosłownie co trzeci samochód sądził, że jadę na długich. Gdyby nawet tylko co dziesiąty miał jakieś wonty to byłoby mi to obojętne. O ile Fabia tak ma to nic nie poradzę dopytuję tylko czy w nowych fabiach inni jeżdżąc nocą też narzekają na tego typu niedogodności. Z tirami i tak nie wygra się wojny na moc oświetlenia zresztą nie o to chodzi tylko o komfort jazdy. Zdziwiłem się, że mrygają na mnie także w Słowacji i Czechach, bo jeśli Fabie tak mają to tam o tym powinni wiedzieć.


Ostatnio kupiłem nową Fabię i to samo przeżywam co kolega. Myślę, że w nowych autach (jak już ktoś wyżej napisał) tak jest - nowe żarówki, nowe reflektory więc i światło jest nowe i mocniejsze. Trzeba trochę na światłach pojeździć i za jakiś czas będzie po problemie. Z poprzednią Fabią (nówka z salonu) miałem identyczną sytuację.

POzdRO

Prauat


11.08.2006, 19:52

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja mam fabię z 2002 i przejechane (zawsze na światłach) 175 kkm dalej mi migają a aja na to olewka i właczam wtedy drogowe żeby pokazać że mi ksenony nie są do szczęścia potrzebne :mrgreen:


11.08.2006, 21:29

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
W sumie nie ma się co cieszyć w tej sytuacji to raczej wada Skody niż zaleta. Niestety taka prawda, bo komfort jechania nocą żaden, jeżeli z naprzeciwka co drugi puszcza ci długie po oczach z zemsty. Rozumiem, że nie jestem jedyny, to zawsze jakaś pociecha. Spróbuję jeszcze coś poregulować z tym oświetleniem, może pomoże. Skąd ta nienawiść u tirowców, jeżdżą zawodowo powinni rozróżniać typy świateł.


11.08.2006, 21:55

Dołączył(a): 19.04.2006, 15:56
Lokalizacja: Lublin
Posty: 65
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2006/2012
Województwo: lubelskie
Post 
:) co do swiecenia to sie zgadzam, bardzo ladnie oslepiaja i ja mam bardzo dobra widocznosc, regulacja jak w postach wyzej, a mnie jeszcze troszkie irytuje jak z naprzeciwka jedzie samochod ktory ma zle lub wcale nie zamontownae reflektorki i na kazdej nierwonosci podskakuja bynajmniej nie razem z samochodem to jest dopiero oslepianie :nono: pewnie to zasluga naprawiania pojazdow po :sciana: i dokladnosc naprawy :1:

_________________
FI Combi 1,9 tdi pd:) Sport-Line 3,3-... l/100km :) 2,9 l/100km :):):):):
F2 Combi 1,6 tdi cr dpf :):) Elegance testing 2,9 -3,7 l/100km :):) 2,7 l/100km :):):):)
Pozdrawiam


11.08.2006, 23:12
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
Gilu napisał(a):
dalej mi migają a aja na to olewka i właczam wtedy drogowe

chyba cos napisalem ;)


12.08.2006, 02:03
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.02.2005, 21:58
Lokalizacja: podlaskie
Posty: 32
Podziękował: 0
Pomógł: 1
Post 
Wszystko się zgadza, też tak miałem jak wyjechałem z salonu, mrygali jak diabli, ale jest pewien mały szczegół, przy włączniku świateł jest regulacja i w zależności od rozłożenia ciężaru, ilości osób, obciążenia tyłu, podnosisz lub opuszczasz, jest o tym nawet w instrukcji.

_________________
Pozdrawiam
Fabia Combi Facelift Ambiente 1.4 16V 75KM A/C 02.2005


12.08.2006, 08:05
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 202 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL