Teraz jest 20.09.2024, 22:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[F1] Instalacja radiowa Fabia Basic 2002 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.04.2007, 18:37
Lokalizacja: TKA
Posty: 256
Podziękował: 3
Pomógł: 8

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: F1 Basic
Rok prod.: 2002
Województwo: świętokrzyskie
Post Instalacja radiowa Fabia Basic 2002
Witam serdecznie :-)
Auto jak w temacie, oczywiście gołe jak "święty turecki". Uznałem jednak, że już pora na nagłośnienie go. Jednakże w przeciwieństwie do większości z Was, zamierzam iść po najtańszej linii, bo przebywam w samochodzie około 10 tys. km na rok, i nie zależy mi na audiofilskiej jakości dźwięku, a raczej na dostępie do informacji i muzyki, po prostu.
Oto moja idea, przy okazji pozwolę sobie zadać kilka pytań i proszę o rozwianie wątpliwości.
1. Przejście z zasilaniem drogą "za schowkiem", bezpiecznik na kablu tuż za akumulatorem (powiedzmy 30 A), po przejściu do kabiny z tego samego kabla chciałbym przy okazji dorobić gniazdo zapalniczki (ale będzie z niego zasilana tylko nawigacja i ewentualnie ładowarka telefonu komórkowego) i umieścić go w jakimś podręcznym kąciku. Kabel zasilający 2,5 mm2.
2. Głośniki w drzwiach przednich, takie żeby bez żadnych dystansów, przecinania itp... manewrów, więc zdaje się 130/48 max głębokości, montaż nitownicą.
3. Przewody głośnikowe 1,5 mm2, tylko mam pytanie: czy po odkręceniu obu schowków (prawego i lewego) będzie dostęp do przejścia do drzwi (z lewej strony mam tę gumową harmonijkę, po prawej trzeba dokupić)?
4. Radio: mam podwójną półkę, o której naczytałem się mnóstwo, ale mam nadzieję, że uda mi się ją rozciąć i założyć radio w górnej połowie?
5. Antena - mam zamiar kupić na allegro antenę wewnętrzną, taką do przyklejenia na szybie, są po kilkanaście złotych.
6. No i kwestia takiego połączenia, żeby wszystko miało odpowiednią funkcjonalność - ale lutownica i kostki itp... mnie nie przeraża wcale, więc powinno pójść ok.
Może na razie to tyle, chciałbym wiedzieć czy to w ogóle realne tak jak zaplanowałem. Bardzo proszę o uwagi i wskazówki.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów - Andrzej

_________________
Moja Fabia obecnie przekroczyła 240 kkm :-) Chętnie pomagam, jeśli tylko mogę.


25.06.2009, 16:58
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.06.2009, 14:57
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 73
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: 43kkm
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post Re: Instalacja radiowa Fabia Basic 2002
"1. Przejście z zasilaniem drogą "za schowkiem", bezpiecznik na kablu tuż za akumulatorem (powiedzmy 30 A), po przejściu do kabiny z tego samego kabla chciałbym przy okazji dorobić gniazdo zapalniczki (ale będzie z niego zasilana tylko nawigacja i ewentualnie ładowarka telefonu komórkowego) i umieścić go w jakimś podręcznym kąciku. Kabel zasilający 2,5 mm2."

Po co az z akumulatora chcesz ciagnac kabel?? tez mam basica (rowniez byl goluski)- za ta srodkowa polka/kieszonka masz kostke polaczeniowa gotowa do podlaczenia.

"2. Głośniki w drzwiach przednich, takie żeby bez żadnych dystansów, przecinania itp... manewrów, więc zdaje się 130/48 max głębokości, montaż nitownicą."

bez dystansow raczej sie nie da. ja kupilem na allegro helixy dark blue 165mm razem z dystansami- pasuja idealnie.

"3. Przewody głośnikowe 1,5 mm2, tylko mam pytanie: czy po odkręceniu obu schowków (prawego i lewego) będzie dostęp do przejścia do drzwi (z lewej strony mam tę gumową harmonijkę, po prawej trzeba dokupić)?"

tak, dostep bedziesz mial po zdjeciu. do prawych drzwi nie kupilem tej "harmonijki"- poprostu zaizolowalem przewod i sobie jest juz hohooooo i dziala:)

"4. Radio: mam podwójną półkę, o której naczytałem się mnóstwo, ale mam nadzieję, że uda mi się ją rozciąć i założyć radio w górnej połowie?"

tez mam z tym problem- nigdzie nie moge dostac odpowiedniej zaslepki/ramki aby zakryc dziure pod radiem. rowniez planowalem ta oryginalna polke pociac ale jakos nie moge sie zebrac:)

"5. Antena - mam zamiar kupić na allegro antenę wewnętrzną, taką do przyklejenia na szybie, są po kilkanaście złotych. "

powinno grac :)

"6. No i kwestia takiego połączenia, żeby wszystko miało odpowiednią funkcjonalność - ale lutownica i kostki itp... mnie nie przeraża wcale, więc powinno pójść ok.
Może na razie to tyle, chciałbym wiedzieć czy to w ogóle realne tak jak zaplanowałem. Bardzo proszę o uwagi i wskazówki.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów"

wszystko jest do zrobienia , pozdro :)


25.06.2009, 21:08
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post 
fabian napisał(a):
4. Radio: mam podwójną półkę, o której naczytałem się mnóstwo, ale mam nadzieję, że uda mi się ją rozciąć i założyć radio w górnej połowie?

Ja sobie wyciąłem i ładnie pasuje :)
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... eb1ed5a165
fabian napisał(a):
5. Antena - mam zamiar kupić na allegro antenę wewnętrzną, taką do przyklejenia na szybie, są po kilkanaście złotych.

Słyszałem że poza miastem są problemy z odbiorem radia przez tą antenę.
Jeżeli masz czas i chęci to spokojnie sobie poradzisz
Powodzenia


25.06.2009, 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
yarro_t napisał(a):
4. Radio: mam podwójną półkę, o której naczytałem się mnóstwo, ale mam nadzieję, że uda mi się ją rozciąć i założyć radio w górnej połowie?"

tez mam z tym problem- nigdzie nie moge dostac odpowiedniej zaslepki/ramki aby zakryc dziure pod radiem. rowniez planowalem ta oryginalna polke pociac ale jakos nie moge sie zebrac:)


Przecież taka półeczka to groszowa sprawa w ASO razem z tymi zaślepkami bo boku, jutro spisze numer ze swojej jak dam radę i odrazu sprawdzę cenę. Na allegro jest tego też trochę.

EDIT

W ASO

- listewka lewa 6Y0 857 481 ~15 zł
- listewka prawa 6Y0 857 482 ~15 zł
- listewka górna 6Y0 862 639 ~15 zł
- listewka środkowa 6Y0 857 231~15 zł
- półka 6Y0 862 639 - 50 zł

Tak więc lepiej będzie na allegro całe półki z tymi listewkami są po 30-40 zł.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


25.06.2009, 21:44
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.04.2007, 18:37
Lokalizacja: TKA
Posty: 256
Podziękował: 3
Pomógł: 8

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: F1 Basic
Rok prod.: 2002
Województwo: świętokrzyskie
Post 
W takim razie jeszcze pytanko dotyczące anteny. Skoro piszecie, że wewnętrzna nie najlepiej się spisuje, to jakie inne rozwiązanie? Z tego co zdążyłem zauważyć, to w fabrycznym miejscu da się założyć, ale trzeba demontować podsufitkę - jak dla mnie odpada. Poproszę zatem o kilka pomysłów. A może da się kabel antenowy przepchnąć z tyłu do przodu po zdjęciu tylko plastików tylnych (bez wyrywania podsufitki), np. za pomocą jakiegoś sztywnego pilocika?
Pozdrawiam :smile:

_________________
Moja Fabia obecnie przekroczyła 240 kkm :-) Chętnie pomagam, jeśli tylko mogę.


26.06.2009, 16:48
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.06.2009, 14:57
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 73
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: 43kkm
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post 
nie da sie tego przepchnac raczej. ja za demontaz podsufitki z montazem anteny zaplacilem 90zl w aso. przemysl to:) oczywiscie bez materialu te 90zl (antena plus 4m kabla)

[ Dodano: 2009-06-26, 21:30 ]
kornat napisał(a):
Ja sobie wyciąłem i ładnie pasuje :)
http://www.fotosik.pl/sho...a62efeb1ed5a165


no niezle niezle to wyszlo!!- jutro tne polke u siebie- zobaczymy co z tego wyjdzie :D


26.06.2009, 20:14
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.04.2007, 18:37
Lokalizacja: TKA
Posty: 256
Podziękował: 3
Pomógł: 8

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: F1 Basic
Rok prod.: 2002
Województwo: świętokrzyskie
Post 
No dobrze, a jeśli zdecyduję się na antenę zewnętrzną, to co byście polecili? Bo przeglądam różne wątki i zaczynam się gubić. Chciałbym żeby była krótka, i najlepiej wbudowany wzmacniacz niech ma zasilany przez separator (wtedy przeciągamy tylko jeden kabel). No ale jeśli chodzi o firmy i modele - to się poddaję całkowicie :-)
Pozdrawiam :-)

_________________
Moja Fabia obecnie przekroczyła 240 kkm :-) Chętnie pomagam, jeśli tylko mogę.


27.06.2009, 20:48
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post 
Żeby zamontować antenę nie trzeba całej podsufitki ściągać. Ja montowałem u siebie i ściągnąłem jeden tylny słupek a drugi tylko odchyliłem oraz ten plastik góry następnie lekko odchyliłem podsufitkę odkręciłem zaślepkę a następnie założyłem wszystko z powrotem.


27.06.2009, 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.04.2007, 18:37
Lokalizacja: TKA
Posty: 256
Podziękował: 3
Pomógł: 8

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: F1 Basic
Rok prod.: 2002
Województwo: świętokrzyskie
Post 
kornat, zechcesz wyjaśnić którędy dokładnie poprowadziłeś kabel antenowy? Bo przecież w Basicu nie ma instalacji, więc trzeba przejść od anteny do samego radia. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :-)

_________________
Moja Fabia obecnie przekroczyła 240 kkm :-) Chętnie pomagam, jeśli tylko mogę.


27.06.2009, 21:31
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post 
fabian, ja nie zachęcę tylko opisuje sposób zrobienia instalacji która została okrojona przez Skodę :) . Ja kabel przeciągnąłem prawą stroną ze względu że po lewej mam kabel zasilający wzmaka. Puściłem kabel tylnym słupkiem na dół a następnie pod progiem i za schowkiem przed pasażerem do radia.


27.06.2009, 21:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.04.2007, 18:37
Lokalizacja: TKA
Posty: 256
Podziękował: 3
Pomógł: 8

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: F1 Basic
Rok prod.: 2002
Województwo: świętokrzyskie
Post 
kornat, wykaż jeszcze trochę cierpliwości, i powiedz, jak dokładnie upchnąć kable pod progiem? Rwałeś te plastiki, czy przepychałeś kabel jakoś inaczej? Bo dziś patrzyłem w mojej "babce", no i trochę ciasno to wszystko tam siedzi, a nie chciałbym od razu urwać czegoś ???
A tak w ogóle, to wypytuję o wszystko zanim zacznę prace rozbiórkowe, ponieważ zamierzam całą instalację zrobić w ciągu jednej sesji, a nie rozbierać i składać w kółko (tylko się zatrzaski i uchwyty wyrabiają).
Pozdrowienia :grin:

_________________
Moja Fabia obecnie przekroczyła 240 kkm :-) Chętnie pomagam, jeśli tylko mogę.


29.06.2009, 15:39
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post 
fabian, spokojnie odpowiem na każde pytanie jak będę znał odp. ;)
Kabel od anteny upchnąłem bez ściągania progów. Od wnętrza i spodu pojazdu wkładałem palce i lekko odchylałem i drugą ręką wkładałem kabel. Te plastikowe elementy tapicerki trzymają się na spinkach metalowych, wystarczy między blachę auta a tapicerkę wkładać śrubokręt i odginać i pięknie schodzi. Zacząłem wkładać kabel od anteny od tyłu samochodu bo naddatek kabla chowałem za schowkiem.


29.06.2009, 16:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.06.2009, 14:57
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 73
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: 43kkm
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post 
Cytuj:
Ja sobie wyciąłem i ładnie pasuje :)
http://www.fotosik.pl/sho...a62efeb1ed5a165


KORNAT a powiedz Ty mi jeszcze jak upchnales przewody od radia razem z ta wycieta polka?? jak ci sie one zmiescily z tylu?? gdzie?? bo ja teraz jezdze bez polki- na gorze mam radio a pod nim same przewody, jak je upchnac, gdzie? :)


06.07.2009, 21:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post 
Za ścianą przeciwogniową czy jak się tam to zwie. Mi się zmieściło dwie kostki 2xRCA i antena radiowa


06.07.2009, 21:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.04.2007, 18:37
Lokalizacja: TKA
Posty: 256
Podziękował: 3
Pomógł: 8

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: F1 Basic
Rok prod.: 2002
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Dziś wytargałem tę fabryczną podwójną półkę. Ja patrzę na tę wnękę, to mam wrażenie, że znacznie lepiej będzie radiu na dole niż u góry - mocowanie pólkieszeni wydaje mi się dosyć słabe, bo w zasadzie tylko boczne blaszki się wywiną, więc praktycznie cały tył radia wisi w powietrzu. Na dole po prostu radio leży ładnie na dolnej powierzchni wnęki. Tyle, że ta dolna półeczka jest o wiele fajniejsza (głębsza i z podwyższonym brzegiem). Pomyślę jeszcze nad montażem u góry i podparciem tyłu radia przy pomocy gąbki lub odpowiedniego plastikowego elementu.
Pytanie 2: Jest tam taka wiązka przewodów zakończona kostką, ale nie mam pojęcia jakie to połączenia i jakie napięcia. Gdzieś na forum widziałem już zdjęcie tego, ale teraz za nic nie mogę znaleźć. Da się tę kostkę jakoś wykorzystać?

Pozdrawiam :-)

[ Dodano: 2009-07-07, 20:41 ]
Hmmm, milczenie czytelników forum dało mi trochę do myślenia. Więc pomyślałem, poszukałem i znalazłem. Przecież to co tam sterczy - to część A złącza ISO, czyli to, co służy do zasilania radia. Wystarczy wykonać "słynną" zamianę pinów 4 i 7, wypiąć niektóre z nich (GALA i zdaje się 5, którym radio steruje anteną) i można wpiąć bezpośrednio do radia. Oczywiście nie ma kostki B - bo nie ma instalacji głośnikowej. Ale z radiem przyszła podwójna kostka, więc wystarczy ją rozłamać i wykorzystać część głośnikową, lutując odpowiednie przewody.
Sprostujcie, jeśli coś napisałem nie tak.
Pozdrowienia :-)

_________________
Moja Fabia obecnie przekroczyła 240 kkm :-) Chętnie pomagam, jeśli tylko mogę.


07.07.2009, 12:37
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL