Teraz jest 20.09.2024, 13:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F2] Brak świateł drogowych 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4654
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
no to właśnie dlatego znika Ci plus z mijania jak włączasz długie
ps. przekaźnik możesz umieści poza lampą.
venomk napisał(a):
a ja mam soczewki H 7 i chodzi mi o to że wcześniej wszystko było ok

kurcze, czytam jeszcze raz i zdurniałem. jak wpiąłeś soczewkę na H7 w ukłąd H4 to działało? a teraz jak wkładasz ksenon to nie działa?
no to kolejne pytanie czy soczewka jest ta sama i tylko wymieniasz żarówke na HIDa, czy to jest kolejna zmiana załej lampy?


05.06.2009, 18:16
Zobacz profil
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
kros napisał(a):
no to właśnie dlatego znika Ci plus z mijania jak włączasz długie




kurcze, czytam jeszcze raz i zdurniałem. jak wpiąłeś soczewkę na H7 w ukłąd H4 to działało? a teraz jak wkładasz ksenon to nie działa?
no to kolejne pytanie czy soczewka jest ta sama i tylko wymieniasz żarówke na HIDa, czy to jest kolejna zmiana załej lampy?



Ok to od początku.
Jakiś miesiąc temu zmieniłem lampy z H 4 na H 7 , kupiłem sobie zwykłe żarówki H 7 i tak pomykałem sobie przez miesiąc i wszystko było oki nic się nie działo były długie i szafa gra.
Wczoraj kupiłem xenony , że mnie podkusiło, podłączyłem do jednej lampy a w drugiej była żarówka , zapaliłem i wszystko się zaświeciło , włączyłem długie i xenon zgasł a żarówka w drugiej lampie się paliła wszystko oki.
Następnie przełączyłem ze 3 razy z mijania na drogowe i nagle żarówka w drugim reflektorze też zgasła.
Od taka historia , mam nadzieję że wszystko wytłumaczyłem.

[ Dodano: 2009-06-05, 20:03 ]
cosmos napisał(a):
przekaźniki są na panelu pod deską za włącznikiem świateł - od świateł jest nr 10.2, środkowy rząd, drugi od prawej (dostęp od dołu deski po wyjęciu płyty wygłuszającej).



Sorki Cosmos , ale czy przekaźnik 102 nie jest czasami od świec żarowych ???? ??? ??


05.06.2009, 18:25
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
venomk napisał(a):
czy przekaźnik 102 nie jest czasami od świec żarowych

od żarowych jest nr 9, a na prawo od niego mam 10.2
u ciebie 9 nie ma bo benzyna, ale obok po lewej jest nr 8 od ogrzewania, więc dwa w prawo od niego to 10.2 ;)

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


05.06.2009, 21:45
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.01.2009, 18:57
Posty: 410
Podziękował: 4
Pomógł: 16

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: PRQ - 6b.
Samochód: Skoda Fabia III STYLE
Rok prod.: 2015
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Powiem CI jedno musisz zmienić przekaźnik w samochodzie do lamp soczewkowych.

- do H4 - Masz styk zwierny i rozwierny, zwierny dla świateł mijania rozwierny dla długich jak manetka zmienisz światła, zmieni przekaźnik położenia i dlatego zanika ci napiecie z świateł mijania a długie się zapaly
- H7 ma styk zwierny cały czas jeden bo H7 cały czas sie pali się tak samo nie przełączają sie w zarówce zarniki na mniejszy i wiekszy (czyli krótkie i długie światła) + dodany jeszcze jest jeden styk pomocniczy do otwierania przesłony. wiec problem nie tkwi w podłączeniu tylko w przekaźniku. Poszukaj tam. jaki przekaźnik musi być przy soczewkach a jaki przy zwykłych lampach.


05.06.2009, 22:19
Zobacz profil WWW
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
cosmos napisał(a):
venomk napisał(a):
czy przekaźnik 102 nie jest czasami od świec żarowych

od żarowych jest nr 9, a na prawo od niego mam 10.2
u ciebie 9 nie ma bo benzyna, ale obok po lewej jest nr 8 od ogrzewania, więc dwa w prawo od niego to 10.2 ;)


Kurza stopa , chorera może ja źle patrze bo z tego co mówisz wynika że przekaźników jest kilka rzędów , a ja mam tam tylko 4 przekaźniki i zupełnie inne napisy na nich .
Zdjąłem z boku tą osłonkę przy drzwiach kierowcy , od spodu przy pedałach wyjąłem to wygłuszenie ( wygląda jak styropian , tylko czarny) i nie mogę za chiny znaleźć tego o czym piszesz.Oki właśnie się ubieram i idę

[ Dodano: 2009-06-06, 08:19 ]
s_n_a_k_e_ napisał(a):
Powiem CI jedno musisz zmienić przekaźnik w samochodzie do lamp soczewkowych.


Dzięki s_n_a_k_e właśnie próbuję to ustalić jaki numer części ma przekaźnik do soczewek i ile kosztuje , ale najpierw go muszę u siebie w pojeździe zlokalizować gdzie on właściwie jest , a na marginesie ciekawy jestem czy on będzie pasował ????

na dole pokazałem zdjęcie przekaźnika wydaje mi się że to to bo jak przełączałem na długie to on właśnie prztykał.
Czy tak wygląda przekaźnik świateł ???????




Mam gorącą prośbę czy jest ktoś w stanie podać mi numer przekaźnika który jest u was w samochodzie ( oczywiście prośbę kieruję do tych którzy mają soczewki standardowo ) U mnie to tak jak na zdjęciu 449 ewentualnie może ktoś mi poda numer części bo niestety ja nie uzyskałem tej wiadomości, dzwoniłem wczoraj do pol-motu w warszawie bielany i nie uwierzycie powiedziano mi cytuję " w fabiach 2 nigdy nie montowano lamp na żarówki H-4 " no co za kretyn omijajcie ten sklep z daleka POL-MOT Auto Oddział Warszawa Bielany
ul. Sokratesa 17B 01-909 Warszawa klient nie miał w ogóle pojęcia o czym ja mówię stwierdził że przekaźniki się nie psują a tak na marginesie to po co mi on.Jak mu powiedziałem że przywiozę mu nawet lampę pod H-4 żeby mu pokazać że jednak jest taka lampa , to on mi bezczelnie i szyderczo powiedział " to Pan przywiezie" to po prostu szczyt.

[ Dodano: 2009-06-08, 22:51 ]
No i klops napisałem do skody i odpowiedzieli mi że przekaźniki o nr.1K0 951 253 ( a ja właśnie takie mam ) są montowane w fabiach z soczewkami , szczerze powiem że już głupi :sciana: jestem , ja się tak łatwo nie poddaję ale powiem szczerze że temat jest ciężki.
Xenony już zamontowane ale niestety długich nie ma chociaż nie sądzę żeby były mi potrzebne , xenki świecą jak trzeba ( Dzięki instruktarzowi COSMOSA ). Czekam jeszcze na odpowiedź ze skody może mi pomogą.
Pozdrawiam ???


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


06.06.2009, 07:15
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post 
venomk, Zmienilo sie cos w temacie twojej przerobki ?? Doszedles do ladu z tymi dlugimi ??

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


15.07.2009, 06:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL