Teraz jest 21.09.2024, 20:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Niezwijający się przedni pas bezpieczeństwa 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Niezwijający się przedni pas bezpieczeństwa
w ASO mówia że trzeba wymienic all cały pas+napinacz...i coś jeszcze? Na allegro znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item163188667_pas ... _wawa.html
i
http://www.allegro.pl/item163711646_sko ... czami.html
Czy to jest to samo? Czy czegoś tu brakuje? Jak się zabrac za wymianę i jak zdemontowac słupki?


10.02.2007, 15:06
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4654
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
No to masz zadanie lingwistyczne - niby coś tam jest o pasach


10.02.2007, 18:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Jeśli pas się nie zwija to trzeba rozebrać ten plastik tam gdzie on sie chowa i go przeczyścić, ponoć to pomaga. W ogóle przy sprzątaniu nie zapominajmy o pasach, należy je również czyścić, ponieważ zbiera się na nich kurz.
A co do samego nie zwijania się go, ktoś kiedyś pisął na forum, że jest to normalny typowy objaw w zimie. ASO ten problem rozwiązuje poprzez rozebranie tego plastiku i nasmarowanie jakiegoś elementu. Nie pamiętam gdzi to psikają konkretnie.
Poszukaj na forum bo już o tym pisaliśmy kiedyś ;)
Ponoć Skoda kiedyś też przeprowadzała akcję serwisową dot. pasów bezpieczeństwa, zacinały się one, i w związku z tym wymieniali na nowe :). Z którego roku masz fabię? Możłiwe że Twoje pasy kwalikfikowały by się właśnie na tą akcję, nie wiem czy jeszcze by Ci to zrobili.

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


10.02.2007, 19:35
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 26.01.2007, 19:27
Lokalizacja: Bartoszyce
Posty: 90
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post 
sebasuperb napisał(a):
A co do samego nie zwijania się go, ktoś kiedyś pisął na forum, że jest to normalny typowy objaw w zimie.
.


Miałem tak kilka dni temu i już nawet zacząłem się rozglądać za nowym a tym czasem jak tylko zrobiło sie cieplej na drugi dzień pas "się naprawił" ;) i działa po dziś dzień (mimo -12 stopni dziś)

_________________
pozdrawiam [you]


10.02.2007, 19:43
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Fabia kupiona w lipcu 2003 załapię się na tą wymianę?Trwa ona nadal?


10.02.2007, 20:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Chyba już raczej nie, być moze się mylę. Podjedź do swojego bądź do paru aso w pobliżu i popytaj. Mimo, że może być już po któreś z ASO stanie na wysokości zadania i uwikła się z Twoim problemem ;)

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


10.02.2007, 21:06
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 04.11.2006, 13:25
Lokalizacja: Włodawa
Posty: 53
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Samochód: Fabia I Clasic Sedan
Rok prod.: 2004
Województwo: lubelskie
Post 
Ja to przerabiałem jak było auto na gwarancij . W serwisie usłyszałem ze ten typ tak ma ale przesmarowali preparatem WD . Po przesmarowaniu było troszkę lepiej ale długo to nie trwało . Może jakiś miesiąc .

_________________
Arecki


11.02.2007, 10:43
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam!
Ja mam obecnie to samo. Pytałem w ASO i powiedzieli mi, że nie była w ogóle prowadzona kampania "niezwijające się pasy". Wiec jak auto nie jest na gwarancji to pozostaje wymiana na nowy na własny koszt :/
Pozdrawiam! :)


11.02.2007, 20:14

Dołączył(a): 28.02.2006, 07:52
Lokalizacja: śląsk
Posty: 69
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Województwo: śląskie
Post 
Problem z nie zwijającym się pasem miałem także.
Są trzy rodzaje pasów.
1-bez napinacza
2- z napinaczem pirotechnicznym odpalanym mechanicznie
3- z napinaczem pirotechnicznym odpalanym elektrycznie

Na pasie przy dolnym mocowaniu jest metka fabryczna z numerem części i taki pas należy kupić. Kto ma Etkę ten po numerze dowie się jaki rodzaj pasa.
Przyczyną nienawijania się pasa jest sprężyna nawijająca która traci sprężystość i samodzielnie rozebranie mechanizmu pasa (uwaga może odpalić nabój pirotechniczny) nic nie daje .
Samodzielne zamontowanie pasa jest bardzo proste ale wskazane jest dokręcenie śrub tak jak mówi instrukcja kluczem dynamometrycznym
Cena pasa z odpalaniem mechanicznym zaczyna się w sklepie od 220zł , w ASO 380zł bez montażu ,w Czechach 2600 Kc.


Vog


12.02.2007, 08:13
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
sebasuperb napisał(a):
Jeśli pas się nie zwija to trzeba rozebrać ten plastik tam gdzie on sie chowa i go przeczyścić, ponoć to pomaga. W ogóle przy sprzątaniu nie zapominajmy o pasach, należy je również czyścić, ponieważ zbiera się na nich kurz.
A co do samego nie zwijania się go, ktoś kiedyś pisął na forum, że jest to normalny typowy objaw w zimie. ASO ten problem rozwiązuje poprzez rozebranie tego plastiku i nasmarowanie jakiegoś elementu. Nie pamiętam gdzi to psikają konkretnie.
Poszukaj na forum bo już o tym pisaliśmy kiedyś ;)
Ponoć Skoda kiedyś też przeprowadzała akcję serwisową dot. pasów bezpieczeństwa, zacinały się one, i w związku z tym wymieniali na nowe :). Z którego roku masz fabię? Możłiwe że Twoje pasy kwalikfikowały by się właśnie na tą akcję, nie wiem czy jeszcze by Ci to zrobili.


Miałem identyczny problem i pojechałem do serwisu i na gwarancji mi przeczyścili i chodiz bardzo dobrze ;)


16.02.2007, 23:16

Dołączył(a): 19.10.2007, 10:26
Lokalizacja: Białystok
Posty: 102
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia II combi style
Rok prod.: 2008
Województwo: podlaskie
Post 
się podepnę pod temat bo prawy przedni to mi się już całkiem nie zwija i żona marudzi,
(kierowcy niewiele lepiej, ale to mniej mi przeszkadza bo i tak nigdy nie mam czasu go zapinać)

Ktos to moze juz rozbierał i udało mu się przesmarować? Szczególnie interesuje mnie jak zdemontować osłony plastikowe bez uszkodzenia zaczepów bo pewnie jakies tam są.

_________________
poprzednio była BBY-1.4 16V 75KM combi comfort 2003


08.12.2007, 17:10
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
otóż to... Jak rozebrać te osłony plastikowe na środkowym słupku?

Przydałyby się jakieś fotki :mrgreen:

a tak btw... Wymieniłem w fabii wszystko co należało wymienić a teraz już znowu powstał problem z pasem... Czy ta fabia da mi kiedyś odpocząć? ???


02.03.2008, 17:55

Dołączył(a): 04.11.2008, 19:04
Lokalizacja: Oświęcim
Posty: 21
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post 
Ostatnimi czasy przerabiałem podobny problem, po prostu pewnego dnia pas pasażera przestał się zwijać. Leżał na fotelu i strasznie mnie wkurzał. Już byłem umówiony z mechanikiem na wymianę i stał się cud: pas sam się zwinął. Okazało się, że leżąc tak na fotelu "wylegiwał się" w słońcu i chyba wysechł. Do fachowca już nie pojechałem :). Potem znowu jakoś tak niemrawo się zwijał. Natomiast podczas wyjazdu nad morze (700 km), kiedy był cały czas rozwinięty (na małżonce) schnął sobie spokojnie i od tej pory chodzi jak marzenie. Moim zdaniem knif polega na tym, że w zimie pasy wilgotnieją, co za tym idzie troszkę się powiększają i mają problem ze zwijaniem. Pas kierowcy schnie w miarę regularnie, natomiast pas pasażera jest rzadziej używany i wilgotnieje.
Rozwiązaniem problemu niezwijających się pasów może być ich porządne wysuszenie (np. suszarką do włosów) na całej długości. To może pomóc (ale nie musi-nie sprawdzałem jeszcze).


25.02.2009, 18:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.04.2008, 21:29
Lokalizacja: Ruda Śląska-Halemba
Posty: 75
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Skoda Fabia Sedan Classic +
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
Witam.
Jesli o mnie chodzi jest pewien sposób na pasy.
W okresie letnim jak jest ciepło co roku całe pasy po obu stronach spryskuje silikonem w spraju dostepnym na rynku np. z firmy K2.
Polecam u mnie pasy chodzą tak jak przy odbiorze z salonu. :good: :good: :good:


25.02.2009, 20:04
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.03.2009, 10:21
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Rok prod.: XI 2004
Województwo: zachodniopomorskie
Post jak wymontować pas
Czy ktoś wie może jak wymontować pas, a mianowicie, czy trzeba zdejmować górną osłonę słupka przy siedzeniu pasażera,czy wystarczy jakoś odpiąć górne mocowanie pasa??

zrobiłem głupotę, bo bez rozeznania zdjąłem osłonę od sprężyny i ta wystrzeliła mi w okular i jak dotąd pas się zwijał, to teraz już nic, nawet po zwinięciu i umiejscowieniu w pierwotnym miejscu.
Czy można coś jeszcze na to zaradzić, czy trzeba kupić nowy napinacz?? :worthy:

[ Dodano: 2009-03-17, 10:49 ]
oczywiście osłony przy napinaczu pasa, który chyba zbyt pospiesznie wymonotowałem

_________________
per aspera ad astra


17.03.2009, 10:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL