Teraz jest 22.06.2024, 11:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
GPS 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Żona przymierza się do zakupu Navi do auta. Przy pierwszym podejściu jej uwagę zwróciły dwie rzeczy.
Nokia 500 oraz Asus MyPal A639N
Oba sprzęty kosztują prawie 1700zł oba mają kartę 4GB różnica jest taka, że
Nokia ma AutoMape PL+Europa 25 krajów i ma większy ekran.
Asus z AutoMapą PL bez Europy (dopłata do Europy to kolejne 300zł a to juz za dużo)

Wiem, że Palm oprócz Navi oferuje wiele innych możliwości (np. WiFi) i być może w wielu przypadkach zbędnym okaże się targanie laptopa, na rzecz palma. Mam na myśli odebranie poczty, wejście na WWW otworzenie lub zredagowanie jakichś dokumentów WORD, EXCEL - czy dobrze myślę?
Jak w ogóle działają na PDA takie aplikacje, widać cos na takim ekranie, da się to jakoś sensownie obsługiwać, czy to tylko chwyt marketingowy? Czy takie aplikacje są w standardzie czy trzeba za nie ekstra płacić (np. przeglądatka WWW, klient poczty, Word, Excel?)

Co sądzicie o samym Asusie A639N Czytałem powyżej że niektóre PDA z niektórymi mapami nie działają poprawnie, a to bateria a to mapa nie działa albo inne hece. Czytałem też że niektórzy skarżyli się na antenę w ASUSie. Czy taki ASUS to dobry sprzęt i czy będzie dobrze działał z AM 5.0

Czy w ogóle jest sens pakować się w takie drogie zestawy, bo piszecie, że można mieć navi za kilkaset PLN. Wiem, że wtedy możliwości dodatkowe jakie daje PDA są ograniczone. Nokia też poza Navi nie oferuje wiele więcej, zatem czy jest w ogóle sens płacić 1700 za Nokie, która w zasadzie też jest tylko zwykłą Navi bez bonusuów PDA? A nie kupić coś za 1000zł? Jeżeli założymy że chcę tylko Navi bez bonusów. Chyba, ze Nokia też ma jakieś ciekawe funkcje?

Co o tym wszystkim myślicie?


19.05.2008, 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.12.2007, 18:55
Lokalizacja: wro
Posty: 164
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia I Mint
Rok prod.: 2007
Województwo: dolnośląskie
Post 
kros - powiem szczerze, ze Nokii 500 nie kupilbym ze wzgledu na mala funkcjonalnosc no i spora cene. Jesli chodzi o Asusa A639N to predzej Asusa A696 (ten model jest w cenie miedzy 900zł a 1100). Po pierwsze 639 to starszy model, posiadajacy mimo wszystko jeszcze sporo niedorobek. W tym modelu bywaly problemy z kalibracja. Inna rzecz to antena. Wprawdzie wydaje sie, ze zewnetrzna antena gps lapie lepiej sygnal, ale wielu uzytkownikow majacych wczesniej deoczynienia z Asusem 639 uwaza ze Asus 696 lapie sygnal rownie dobrze (a antene ma juz wbudowana). Osobiscie jestem przeciwnkiem tak sterczacych waznych szczegolow, bo wiadomo - zawsze mozna zachaczyc i urwac. Jesli chodzi o te 2 produkty nad ktorymi sie zastanawiasz, odrzucilbym je i zdecydowal sie na pda Asus A696 lub Mio P560 (chociaz sam zrezygnowalem z Mio ze wzgledu na spora awaryjnosc, problemy z bateria i Wi-Fi).

Osobiscie smigam na Asusie A696 z AutoMapą 5.0.5 PL+Europa i wszystko dziala pieknie, plynnie. Sygnal gps lapie szybko i tzryma mocno.

Jesli chodzi o takie rzeczy jak Pakiet Office, Wi-Fi z www i e-mail (Outlook). Sa to programy w standardzie oprogramowania WM). Mozliwe jest pisanie na klawiaturze ekranowej, mysle ze mimo wszystko malo wygodnie sie to obsluguje, ale jednak cos mozna zanotowac i przerzucic do kompa. Ciekawa funkcja jest mozliwosc notowania recznego na pda w Word. Wi-Fi to ciekawa rzewcz, na hot-spotach lapiesz net i smigasz. Mozna sciagac poczte co wydaje sie przydatne, korzystac ze skype. Przegladanie stron www mozna nromalnie ogladac, ale trzeba latac paskiem bo ekran jest za maly. Mozna tez korzystac z uproszczonych stron (mobiwp.pl czy onetlajt). Poza tym mozna na karte wgrac sobie muzyke i filmy tez ogladac mozna.

Wybralbym pda ze wzgledu na mnogosc funkcji, dowolnosc wgrywania map (nawigacji) i takze cene jesli chodzi o Asusa A696 czy Mio P560. Moze ekran z przekatna 3,5 nie jest duzy, ale wystarcza, w koncu jadac patrzymy sie na droge a Pani w AM wszytsko ladnie nam mowi a i rzut oka na trase starcza. A w ym momencie w cenie kolo 1000 zl Asus i Mio sa najbardziej popularne, przy czym wart zwrocic uwage, ze Mio dopiero rozpoczyna wchodzic na rynek a Asus jest juz marka wyrobiona, takze przez uzytkownikow polskich.

Jak cos to pytaj :)


19.05.2008, 20:46
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
TiM, dzięki za informacje.
Teraz dalsze pytania:

TiM napisał(a):
problemy z kalibracja

Możesz tak po lamersku mi wytłumaczyć?

Ten nowszy ASUS A696 okazuje się że jest tańszy niż ten który pierwotnie znaleźliśmy, o grosze ale jednak. Spojrzałem na specyfikację i chyba wiem dlaczego
Flash ROM 256 MB zamiast 1GB w tym "starym"
Bateria 1200 zamiast 1300.
Bateria wydaje mi się, że nie będzie stanowiła dużej różnicy natomiast pytanie o tą pamieć. Czy to jest odczuwalne. Za co odpowiada ten FlashROM? czy nie będzie przez to tendencji do wydłużonego czasu reakcji, albo jakichś zwisów?

Aha zauważyłem także że na stronie ASUSa oba Pockety mają WM 5.0 a na stronie Vobisu 6.0
Z jakim softem masz swojego?

Czy to chochlik drukarski czy jest szansa że Vobis dostał z nowszym softem?
Jaka jest różnica między wersją 5.0 a 6.0 czy jest sens upierać się przy 6.0 czy nie ma się czym przejmować?


19.05.2008, 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.12.2007, 18:55
Lokalizacja: wro
Posty: 164
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia I Mint
Rok prod.: 2007
Województwo: dolnośląskie
Post 
kros

na poczatku tez sie przejmowalem 256MB (przed zakupem), bo rzeczywiscie 639 ma 1GB a Mio 2GB. Jest to po prostu miejsce na dyku twardym urzadzenia. Ale po pierwsze wbudowane 1GB na niewiele sie zda, bo na tym juz sie Mapa Europy od AutoMapy nie zmiesci, bo ma rozmiary około 1,5GB. W Asusie A696 z 256MB sama AutoMapę instalujesz na urzadzenie (Am zajmuje okolo 8 MB) a mapy ida na karte SD ktora moze miec oficjalnie najwiecej 4GB, ale gdzies wyczytalem, ze ktos smigal juz nawet na 8GB, zostaje wiec i tu i tu sporo miejsca na muzyke czy filmy i inne pliki (np. słowniki).

Bateria w Asusie trzyma dlugo, ale jesli chodzi o nawigacje to wiadomo ciagnie sporo, ale
nie jest to problemem, bo w zestawie dostajesz oprocz uchwytu samochodowego, pokrawca i ladowarki zwyklej takze ladowarke do podlaczenia do zapalniczki w aucie. Rowniez podlaczenie pda do komputera przez usb sprawia ze urzadzenie laduje baterie.

Jesli chodzi o WM5 i WM6 to spotkalem sie z roznymi komentarzami. Jedni wola WM5, bo ponoc ma mniej bledow. Jesli zakupisz Asusa z WM5 to na stronie Asusa masz darmowego patrcha uaktualniajacego do WM6. Zreszta jakiekolwiek bledy sa wykrywane i na stronach pojawiaja sie patche. Ja smigam na WM6. Narazie nie spotkalem sie z bledem, a wychodze jednak z zalozenia, ze urzadzenie wyprodukowane pozniej bedzie mialo mnie bledow, bo zostana one ew. naprawione. (co do uchwytu - wielu ludzi ceni bardzo uchwyt samochodowy od Asusa, bo trzyma sie dobrze szyby)

W kalibracji chodzi o to, ze jak bedziesz wybieral rysikiem cos na ekranie to zeby nie odczytywal ze klikasz np. na AutoMape a uruchamia sie kalendarz ktory jest linijke wyzej. Kalibracje dokonuje sie przy pierwszym uzyciu urzadzenia klikajac rysikiem w wyznaczone miejsca.

I jeszce uwaga - na WM5 chodza tylko karty SD (one sa do 2GB) a na WM6 juz SD(HC) ktore maja 4GB. Kiedys z ciekawosci wypobuje czy dzialaja karty 8GB


20.05.2008, 09:48
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
TiM napisał(a):
I jeszce uwaga - na WM5 chodza tylko karty SD (one sa do 2GB) a na WM6 juz SD(HC)

No to już wiem, czemu Vobis zaoferował mi w Asusie kartę 2GB (ja myślałem że to z powodu ceny i sam sobie dodałem do oferty te 30zł dopłaty do karty większej...) To by znaczyło że na stronie Vobisu jest błąd i WM jest w wersji 5.0
Ale rozumiem, że mogę ten problem łatwo ominąć patchem i w ciemno kupić kartę 4GB. tak?

TiM napisał(a):
W kalibracji chodzi o to

A to wiem, kalibracja ekranu - myślałem że coś związane z GPSem, bo nie sądziłem, ze taka prosta operacja może być problemem.

TiM napisał(a):
sama AutoMapę instalujesz na urzadzenie (Am zajmuje okolo 8 MB) a mapy ida na karte SD

A zakładając, że będzie działała karta 4MB to czy można mieć wszystko (program i mape) na karcie czy taki podział o jakim piszesz (karta-mapy - ROM-soft) to jest wymóg PDA. Marcin-Puławy pisał (ale to dotyczyło navi Nokia 500) że AM sprzedawana jest już w postaci nagranej karty SD więc wtedy nie było by potrzeby kombinowania.
Czy może do PDA AM jest sprzedawana w innej postaci i wymaga takiego instalowania o jakim mówisz?


20.05.2008, 12:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.12.2007, 18:55
Lokalizacja: wro
Posty: 164
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia I Mint
Rok prod.: 2007
Województwo: dolnośląskie
Post 
Jak dodaja karty to zazwyczaj 2GB. Moze byc WM6 ale daja daja karte tylko 2GB. Jakbys kupowal to na pudelku jest napisane czy ma WM6 ("WM6 upgrade").

Mozna miec program i mapy na karcie. Ja mam program na pda, bo ponoc szybciej czyta, ale czy to prawda - nie wiem. Wiem, ze warto zainwestowac w karte z duza predkoscia (ja mam 4GB SanDisk Ultra II, czyta 10MB/s), bo szybszy odczyt map bedzie.

Wydaje mi sie, ze na pda tez sprzedaja AM na SD, ale moga takze na CD, a wtedy wgrywasz jak chcesz. Mimo wszystko wiekszosc uzytkownikow sam soft wgrywa na pda bo te 8MB to naprawde niewiele, a moze to jakies znaczenie ma (moze dlatego ze nie laczy sie z karta - nie wiem)

Ja zakupilem w sklepie voxan bez AM. W sklepie internetowym ProLine maja Asua A696 z AM PL za 1145 zł, ale z WM5. Sklepu za bardzo nie polecam, jesli czegos nie maja i musza zamowic to nie wiedza kiedy i czy w ogole produkt bedzie.


20.05.2008, 13:42
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
dzieki TiM, za cenne uwagi. juz teraz wiem czym to sie je :mrgreen:


20.05.2008, 13:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.12.2007, 18:55
Lokalizacja: wro
Posty: 164
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia I Mint
Rok prod.: 2007
Województwo: dolnośląskie
Post 
kros - no problemo :) jak cos to pytaj :browar:


20.05.2008, 14:02
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
TiM, a powiedz mi jeszcze czy jest możliwość, żeby taki A696 działał jak zestaw głośnowmówiący przez BT?
oraz czy ma możliwość podłączenia zewn. anteny GPS? czy one są uniwersalne?

Czy jest możliwość wgrania do tego ASUSa mapy MioMap? - teoretycznie tak?

ponieważ oprócz tej navi nad którą medytujemy od dłuższego czasu będziemy potrzebować też kilka innych navi, ale takich bardziej budżetowych.

Co możecie powiedzieć o firmie SMart oraz sprzęcie TOM-TOMa, chodzi o modele budżetowe oraz sprzęcie Mio, np. Mio Moov 200 (poza tym że strzelił mi zwisa podczas testów to) może nie jest aż taki zły ???
Wyczytałem w necie że ma jakiś nowy systemajzer wyszukiwnia satelitów przez co bardzo szybko sie łączy, oraz kilka pochlebnych opinii o jego starszym bracie, który po wstępnym rozeznaniu różni się tylko bajerami.


08.06.2008, 18:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.03.2008, 15:57
Lokalizacja: łódź
Posty: 1254
Podziękował: 0
Pomógł: 32

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fiat Doblo
Rok prod.: 2011
Województwo: łódzkie
Post 
Ja ostatnio kupiłem Navię w biedronce za 259 zł.
Kolega odblokował mi windowsa wgrał auto mapę i jest super. Nie musiałem płacić podad tysiaka za jakąś dobra nawigację.
Dotego dołozyłem kartę 4 GB i mogę słuchać MP3 oraz młody ma bajkę. Są równiez zdjęcia, gry itp.
Gorąco polecam.


12.06.2008, 14:48
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.04.2007, 17:01
Lokalizacja: SLU
Posty: 619
Podziękował: 0
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Optima PHEV
Rok prod.: 2016
Województwo: śląskie
Post 
wawrzkok napisał(a):
Ja ostatnio kupiłem Navię w biedronce za 259 zł.
Kolega odblokował mi windowsa wgrał auto mapę i jest super. Nie musiałem płacić podad tysiaka za jakąś dobra nawigację.
Dotego dołozyłem kartę 4 GB i mogę słuchać MP3 oraz młody ma bajkę. Są równiez zdjęcia, gry itp.
Gorąco polecam.


Tak tylko Kros chce być w pełni legalny, jak to zaznaczył w którymś poście dotyczącym kupna nawigacji, a to co opisujesz mija się trochę z legalnością :crazy:, bo tak zapłaciłbyś właśnie ok 800 - 1000 zł, dokupując do twojej Navi AutoMapę :)


24.06.2008, 19:10
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Kupiliśmy na razie kilka szt. MioMoov 330e z MioMap 2008 - opis wrażeń

Hardware Mio (pomijając fukcje softu dodatkowego) jest duuuużo przyjaźniejsz od nokii.
Nawi wskakuje w uchwyt na zasadzie wieszaka. nie trzeba nic wciskać w żadne zaczepy i potem wyciągać, oblokowywać, trzymać jedną reką uchwytu a drugą navijki te 4 zaczepy w nokii to mnie denerwowały mimo że tylko raz ją zakądałem. Mijo wskakuje w uchwyt jakby na wieszak, wsuwa się go od góry i potem tak samo zdejmuje. Naprawdę super wygodne, zwłaszcza że kabel zasilający można na stałe umocować w uchwycie. i pozostaje tylko jeden ruch jednej ręki żeby zabrać lub założyć navijkę. Niesamowity komfort
Do tego ten wyłącznik nokii, od góry, co łapałem navi do ręki to albo ją niepotrzebnie wyłączyłem,albo załączyłem. No i zawsze startuje od zera, a Mio ma szytbki start z ekranem przy jakim go wyłączyliśmy.

Na razie nie mamy z żoną czasu się zaiteresować co kupić dla niej. Albo jakieś lepsiejsze Mio (MOOV360?), albo PDA z AM, ale musimu jeszcze porównać pracę mniejszego ekranu podczas jazdy (no i przetestować AM) oraz żona musi zdecydować czy potrzebne jej są bajery PDA


26.06.2008, 19:08
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.04.2007, 17:01
Lokalizacja: SLU
Posty: 619
Podziękował: 0
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Optima PHEV
Rok prod.: 2016
Województwo: śląskie
Post 
No to teraz kup żonie zestaw PDA MIO P560 GPS + Automapa XL (Polska) i będziecie mogli testować :)

http://www.mio.com.pl/towar.php?s-ktm=w ... d=347d=267

_________________
Obrazek


27.06.2008, 14:33
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.12.2005, 22:37
Lokalizacja: Żołynia ul. Jagiellońska :-)
Posty: 138
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: comfort
Rok prod.: 2003
Województwo: podkarpackie
Post Ile osób na forum używa Naviexperta?
Mam pytanie jak w temacie dlatego, ze nadal jestem zwolennikiem nawigacji w telefonie. Robiłem testy naviexperta na nokii N95 z wbudowaną anteną GPS i działa rewelacyjnie a co najciekawsze mapy są zawsze aktualne a w szczególności baza fotoradarów i możliwych kontroli - dzisiaj powstaje radar - dzisiaj już jest w bazie !!!! Znajomi kupili super palmtopa z navi i co z tego, że jest super skoro nie mieli na mapie połowy "najdroższych fotografów"

_________________
life is brutal...


27.07.2008, 11:21
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.04.2007, 17:01
Lokalizacja: SLU
Posty: 619
Podziękował: 0
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Optima PHEV
Rok prod.: 2016
Województwo: śląskie
Post 
Jak sobie nie wgrali to nie mieli, a może nie włączyli wszystko zależy jakie oprogramowanie do nawigacji tam mieli. Wszystkie softy które tutaj omawialiśmy czyli iGO, AM, TomTom, MioMap mają bazę fotoradarów wystarczy sobie je ustawić no i zaktualizować.

_________________
Obrazek


27.07.2008, 19:05
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL