Teraz jest 21.09.2024, 05:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Brak obudowy silnika 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 08.01.2008, 20:20
Lokalizacja: Kraków
Posty: 59
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia Active Combi
Województwo: małopolskie
Post Brak obudowy silnika
Nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na pytanie, więc liczę na Waszą wiedzę. :)

Jakiś czas temu (z półtora miesiąca wstecz) podstawiłem Fabkę do wymiany oleju. Po odbiorze jakoś nie zwróciłem uwagi na brak pewnego elementu, czyli obudowy silnika ( http://img258.imageshack.us/img258/4695/pokrywadp5.jpg ) - czegoś z tym oznaczeniem 1.4 na górze :). Owszem, zaglądałem pod maskę, nalewałem płynu do spryskiwaczy, ale nie skojarzyłem, że coś zniknęło. ASO już nie udowodnię, że to u nich mi zginęło - zawsze mogą powiedzieć, że sam to zdjąłem/uszkodziłem (nie wiem, co prawda, po kiego miałbym to robić w samochodzie na gwarancji, ale...).

I teraz pytania:
- jak brak tego elementu wpływa na silnik? Grozi to czymś? Owszem, zanieczyszczeń więcej będzie szło, ale przecież ta obudowa też hermetyczna nie była...
- jak wygląda sprawa gwarancji? Brak tej części jakoś na nią wpływa? Podejrzewam, że w razie czego ASO może stawać okoniem...
- można gdzieś dostać taką popierdółkę? Próbowałem znaleźć w sklepach internetowych ale jakoś nie trafiłem. Orientuje się ktoś, jaki byłby tego koszt?

Pozdrawiam

_________________
Obrazek

=="When you're pushed… Killing's as easy as breathing."==


25.04.2008, 12:12
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.11.2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 291
Podziękował: 0
Pomógł: 39

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
ta obudowa silnika to filtr powietrza, odpowietrzenie walu korbowego, dolot powietrza z termostatem.
jezeli brakuje tylko tej naklepki z literkami 16v to spox, ale jak nie masz calego plastiku na silniku to jest bardzo zle...

_________________
a mialem 101 koni...


25.04.2008, 12:29
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4654
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Moonstorm, czy to zdjęcie pochodzi z Twojego samochodu?
Pytam, bo od pewnego czasu fabie nie dostają tej obudowy, nowsze silniki wzorem silników MPI mają filtr i to o czym pisze jaarek nie w tej czarnej płycie/obudowie tylko w osobnych puszkach na filtr i odobnych wężach i przewodach odpowietrzających itp. (zupełnie nie związanych z obudową).

Nie uzupełniłeś profilu o rok produkcji ale jest możliwość że silnik BUD korzysta właśnie z tego "nowego" rozwiązania i w nim planowo tej obudowy nie ma.
Chyba, że fotka faktycznie jest z Twojego auta no to jest problem, ale jeśli to jest zdjęcie z innego auta to się nie stresuj tylko zobacz czy oprócz akumulatora masz drugą puszkę na filtr powietrza taką z grubym żebrowanym wężem gumowym lub plastikowym?

Gdyby Ci ktoś podprowadził tą obudowę w silniku który mieć ją powinien to również widziałbyś otwartą gardziel przepustnicy (jak to wygląda znajdziesz w manualach o czyszczeniu przepustnicy)


25.04.2008, 12:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.01.2008, 20:20
Lokalizacja: Kraków
Posty: 59
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia Active Combi
Województwo: małopolskie
Post 
jaarek - całego plastyku. Ale kros dobrze opisał. Filtr powietrza jest w osobnej puszce (zupełnie jak w silnikach FIAT-a, choćby w CC czy SC), a akumulator to chyba rozumie się samo przez się, że musi być oddzielny.. :) Uspokoiłeś mnie, kros.

Po prostu przy przeglądaniu zdjęć silników coś mi nie pasowało, a "gwoździem do trumny" było zdjęcie Fabii Active Combi z silnikiem 1.4 16V (rocznik: 2007, jak moja) - z tą nieszczęsną pokrywą na górze.

Tyle tylko, że to zdjęcie silnika 75 KM (czego nie zauważyłem - dopiero w opisie było), a u mnie zaprzęgnięto 80 koników. Drobna, kurde, różnica.

Ef. Cóż, spełniło się - poratowaliście wiedzą. Dzięki ;)

Nie, to nie jest zdjęcie z mojego, znalazłem je w necie. Swoje mogę dorzucić, dla pewności - tylko trochę później.

_________________
Obrazek

=="When you're pushed… Killing's as easy as breathing."==


25.04.2008, 12:47
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4654
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Moonstorm napisał(a):
Nie, to nie jest zdjęcie z mojego, znalazłem je w necie. Swoje mogę dorzucić, dla pewności

Znalazłem zdjęcie silnika BUD (od kolegi, mam nadzieje że się na mnie nie obrazi)
i pod maską powinno wyglądać mniej więcej tak
Obrazek


25.04.2008, 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.01.2008, 20:20
Lokalizacja: Kraków
Posty: 59
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia Active Combi
Województwo: małopolskie
Post 
Dokładnie tak to u mnie wygląda. Teraz mam już pewność.

Zmyliło mnie to, że na każdym zdjęciu, jakie dotąd widziałem, była dość masywna obudowa górna. A że do tej pory miałem do czynienia z silnikiem z CC i SC właśnie, to początkowo nie zwróciłem uwagi na to, że czegoś brakuje/coś wygląda inaczej niż powinno (dla niewtajemniczonych - w obu silnikach jest wszystko niemalże na wierzchu :) ). Dopiero po obejrzeniu różnych zdjęć coś zaczęło mi nie pasować... I jak się okazało - niesłusznie.

Dzięki za rozwianie wątpliwości.

Człowiek całe życie się uczy a i tak umrze głupi...

_________________
Obrazek

=="When you're pushed… Killing's as easy as breathing."==


25.04.2008, 13:30
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.03.2006, 19:34
Lokalizacja: Lublin/Świdnik
Posty: 288
Zdjęcia: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Zofia B 1.9 CDTI 120KM
Rok prod.: 2006/2007
Województwo: lubelskie
Post 
kros napisał(a):
Znalazłem zdjęcie silnika BUD (od kolegi, mam nadzieje że się na mnie nie obrazi)


toż to jak nic mój silnik... od razu poznałem :pala:
ok.. nie obrazi się :smiley15:

Moonstrom,
też się swojego czasu zastanawiałem czemu nie mam tej osłony. w 1.4 16v 75KM miałem... chciałem nawet kupować.. ale jakoś się z tym pogodziłem.. :mrgreen:

_________________
serve chilled


25.04.2008, 14:06
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4654
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
rajzer napisał(a):
toż to jak nic mój silnik... od razu poznałem

No Twój Radziu, Twój. Dawno się nie odzywałeś to nie wiedziałem czy żyjesz...
inczej zaczekałbym aż sam wkleisz :mrgreen:

rajzer napisał(a):
ok.. nie obrazi się

Ufff :rogal:


25.04.2008, 15:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL