Teraz jest 21.09.2024, 15:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Pocenie flanszy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26.09.2005, 21:38
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 213
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Adam_s napisał(a):
Chciałbym sie przyłączyć do tematu Marianesku co podziałałeś w kwestii pocenia się tego przegubu. W moim autku zauważyłem pocenie jeżeli można tak nazwać wilgotny przegub + ślady oleju na misce przy około 15 000km. Zgłaszałem do serwisu ale zbyli mnie żebym obserwował niby sytuacja się nie pogorszyła ale gwarancja się niedługo kończy. Jakie mogą być konsekwencja takiego pocenia, czy ktoś to robił u siebie i z jakim skutkiem. z jednej strony wolałbym żeby mi auta nie rozbierali z drugiej jak po gwarancji temat sie pogłębi to pewnie sporo kaski będzie mnie to kosztować.

Stary numer ASO. Jak sie konczy gwarancja i cos zaczyna sie psuc to wszystko jest OK i TTTM a potem zaraz po gwarze wielka panika: nich Pan to jak najszybcie naprwi, najlepiej w naszym ASO my Pana ladnie tutaj skasujemy. Czytalem kiedys o podobnym przypadku a Auto Swiecie. Aby się zabezpieczyc zadaj od nich teraz pisemnego potwierdzenia zgloszenia tej usterki. Jeśli ona się powiekszy albo spowoduje wieksze uszkodzenia nawet po uplywie gwarancji to zgodnie z przepisami musza Ci to bez szemrania zrobic. Nie daj się, duś ich jak cytrynkę!

_________________
Fabia Elegance 75KM HTB


04.03.2008, 21:03
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4654
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
koral napisał(a):
Nie daj się, duś ich jak cytrynkę!

Dusić, dusić, aż IM łezki z oczków pójdą :-)

A tak do rzeczy - miałem awarię to mi ASO pół roku zwlekało z naprawą, bo TTTM, bo nie umieją, bo nie wiedzą. w końcu wymienili urządzenie, w ramach gwary, ale to nowe też sie zepsuło, tyle że już po gwarze. Jednak dodając okres 6-ciu m-cy kiedy podczas gwary jeździłem z niesprawnym urządzniem to okres dwóch lat użytkowania sprawnego urządzenia nie minął. ASO mnie olało, ale sie do SAPA odwołałem i pociekły im łezki :-)
Byle mieć na piśmie :czytaj:


04.03.2008, 21:14
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Adam_s napisał(a):
Chciałbym sie przyłączyć do tematu Marianesku co podziałałeś w kwestii pocenia się tego przegubu. W moim autku zauważyłem pocenie jeżeli można tak nazwać wilgotny przegub + ślady oleju na misce przy około 15 000km. Zgłaszałem do serwisu ale zbyli mnie żebym obserwował niby sytuacja się nie pogorszyła ale gwarancja się niedługo kończy. Jakie mogą być konsekwencja takiego pocenia, czy ktoś to robił u siebie i z jakim skutkiem. z jednej strony wolałbym żeby mi auta nie rozbierali z drugiej jak po gwarancji temat sie pogłębi to pewnie sporo kaski będzie mnie to kosztować.


Jak nie chcesz aby Ci na gwarancji rozbierali, to i tak czy prędzej czy później będziesz to musiał zrobić, a chyba lepiej dla Twojego portfela żeby wykonali to w ramach gwarancji, więc ciśnij ich żeby robili.

A takie tłumaczenia, żeby "obserwować" niech zachowają dla siebie, bo nic takiego nie powinno mieć miejsca. Jeśli teraz się "poci" to raczej już lepiej nie będzie, no chyba, że cały olej ze skrzynki wyleci, to wtedy przestanie się pocić. A konsekwencji braku oleju w skrzynii chyba nie muszę wyjaśniać.


04.03.2008, 21:24

Dołączył(a): 02.06.2006, 19:18
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 66
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: lubelskie
Post 
Będę musiał zadziałać w tym kierunku, a jakie mogą być konsekwencje użytkowania auta z takim defektem?? Czy taka naprawa jest skomplikowana i czasochłonna dla ASO??

_________________
1,4 16V 80KM Combi Mint
Pozdrawiam


04.03.2008, 21:27
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Adam_s napisał(a):
Będę musiał zadziałać w tym kierunku, a jakie mogą być konsekwencje użytkowania auta z takim defektem?? Czy taka naprawa jest skomplikowana i czasochłonna dla ASO??

Dopóki masz olej w skrzyni konsekwencji żadnych nie będzie.
Jak olej ze skrzyni wyleci cały to krótko mówiąc zajeździsz skrzynię biegów. Pierwszy objaw będzie taki, że zacznie głośno pracować, a potem ........... :blowup: :blowup:


04.03.2008, 21:38

Dołączył(a): 02.06.2006, 19:18
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 66
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: lubelskie
Post 
Dzięki :worthy: powiedzcie mi jeszcze jak bardzo czasochłonne mogą być te czynności naprawcze.

_________________
1,4 16V 80KM Combi Mint
Pozdrawiam


05.03.2008, 17:59
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Adam_s napisał(a):
Dzięki :worthy: powiedzcie mi jeszcze jak bardzo czasochłonne mogą być te czynności naprawcze.


Z tego co pamiętam to ok. 1-1.5 godziny czekałem na auto.
Jeden z mechaników wymieniał piastę a drugi od razu robił tuleje na wahaczach.
Ale z tego co widziałem w miarę jednocześnie skończyli robotę.

To jest zaleta u Danelczyka, że możesz sobie popatrzeć jak Ci auto naprawiają.


05.03.2008, 22:37

Dołączył(a): 02.06.2006, 19:18
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 66
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: lubelskie
Post 
Oto mi chodziło narazie dzięki :worthy:

[ Dodano: 2008-03-19, 20:17 ]
Jestem po wizycie w ASO w temacie pocenia nakazie nic nie wskórałem, podobno niegroźne będę kontrolował na bieżąco. Jak trzeba będzie to ich jeszcze pocisnę. Narazie wymienili łączniki stabilizatora bo już miały luz.
Kros pisałeś że u Ciebie wprawdzie przy ponad 80 000km też zjawisko wystąpiło jak możesz napisz czy czy coś robiłeś w kierunku wyeliminowania czy sie nie pogłębiło, zwiększyła skala pocenia.

_________________
1,4 16V 80KM Combi Mint
Pozdrawiam


08.03.2008, 19:19
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL