Teraz jest 21.09.2024, 15:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Błoto za przednim nadkolem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26.09.2005, 21:38
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 213
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post Błoto za przednim nadkolem
Jakis czas temu na spocie kolega Paulek mówił, ze jeśli ktoś ma założone z przodu chlapacze to z tego powodu może się gromadzić błoto w miejscu łączenia przedniego błotnika z progiem. Miałem ostatnio chwile i tam zajrzałem.
Oto, co zobaczyłem:
Obrazek
Miałem tam po obu stronach niezłą ilość błota. Było tego tyle, ze można by posiać kwiatki albo zasadzić małego ziemniaka :-). Póki co wygarnąłem ten syf a na wiosnę, jak będzie cieplej to chyba się za to wezmę, bo co prawda karoseria jest ocynk ale wiadomo, licho, zwłaszcza korozja nie śpi. Aby to sprawdzić, wystarczy odkręcić 3 torxy rozm. 20 (albo 25 – nie pamietam) i lekko odchylić nadkole.
Ciekawe czy dzieje się tak tez jak ktoś nie ma założonych z przodu chlapaczy.

_________________
Fabia Elegance 75KM HTB


24.12.2007, 19:23
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
Tam to nic, proponuje zajrzeć na podszybiu pod plastikową osłonę mechanizmu wycieraczek na samym środku, tam można posadzić cały zestaw rabatków i chryzantem.


24.12.2007, 19:34
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.04.2006, 20:36
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 243
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Witam. Widze że moja rada jest pomocna. A wiec jeżeli ktoś nie ma chlapaczy to praktycznie problemu nie ma. A to dlatego że plastik nadkola nie przylega tak ściśle do karoseri i pozostawia duże luki którymi piasek czy tez błoto potrafi wypłynąć. Natomiast problem pojawia sie wtedy gdy ktoś ma chlapacze. Chlapacze sa zbudowane z twardej gumy która bardzo ściśle przylega do elementów karoseri, przez takie rozwiazanie piasek nie potrafi uciec czy też wypłynąć i zaczyna sie gromadzić.

Ps. Problem może sie pojawić po zimie gdy cały ten piaseczek przesiąknie solą. W ciepłe dni (w lecie) może nam wyjść korozja na lakierze po zewnętrznej stronie progu. (taki przypadek już samemu widziałem w innej Fabi)


24.12.2007, 20:54
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.05.2006, 14:57
Lokalizacja: Świeradów-Zdrój
Posty: 148
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2000
Województwo: dolnośląskie
Post 
To o czym piszesz Paulek pojawiło sie u mnie jak widac na foto w załączniku.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
http://www.kolejgondolowa.pl/


26.12.2007, 13:13
Zobacz profil WWW GG Album osobisty

Dołączył(a): 13.04.2006, 20:36
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 243
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Maciej rozumiem że również posiadasz chlapacze?? Bo jeżeli dobrze widze to ze zdjęcia wynika że tak?

Dla porównania dorzucam fotke ze swojej Fabi w wersji bez chlapacza.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


26.12.2007, 19:52
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.05.2006, 14:57
Lokalizacja: Świeradów-Zdrój
Posty: 148
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2000
Województwo: dolnośląskie
Post 
Tak posiadam chlapacze.

_________________
http://www.kolejgondolowa.pl/


26.12.2007, 22:31
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.03.2007, 19:19
Lokalizacja: Szklarska Poreba
Posty: 165
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Vw polo 1.4 86km Highline
Rok prod.: 2010
Województwo: dolnośląskie
Post 
Maciej napisał(a):
Tak posiadam chlapacze.


To nie od chlapaczy.Mam to samo i wiele fabi to ma czy maja chlapacze czy tez nie.Gadalem z gosciem ktory w tygodniu dla ASO na gwarancji robi ze 3 sztuki.Swoja droga kolega poruszyl dobry temat,tam trzeba czyscic.

_________________
ZAAKO


29.12.2007, 22:49
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.05.2006, 14:57
Lokalizacja: Świeradów-Zdrój
Posty: 148
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2000
Województwo: dolnośląskie
Post 
Chyba innego wyjśca nie ma. Zakko na wiosnie sie umowimy na czyszcenie i po sasiedzku przy okazji wpadne na wymine płynu hamulcowego ;-)

_________________
http://www.kolejgondolowa.pl/


29.12.2007, 23:03
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.03.2007, 19:19
Lokalizacja: Szklarska Poreba
Posty: 165
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Vw polo 1.4 86km Highline
Rok prod.: 2010
Województwo: dolnośląskie
Post 
Maciej napisał(a):
Chyba innego wyjśca nie ma. Zakko na wiosnie sie umowimy na czyszcenie i po sasiedzku przy okazji wpadne na wymine płynu hamulcowego ;-)


Spox,nie ma sprawy :happyday:

_________________
ZAAKO


31.12.2007, 16:14
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 18.04.2007, 22:02
Posty: 194
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
Paulek napisał(a):
Witam. Widze że moja rada jest pomocna. A wiec jeżeli ktoś nie ma chlapaczy to praktycznie problemu nie ma. A to dlatego że plastik nadkola nie przylega tak ściśle do karoseri i pozostawia duże luki którymi piasek czy tez błoto potrafi wypłynąć. Natomiast problem pojawia sie wtedy gdy ktoś ma chlapacze. Chlapacze sa zbudowane z twardej gumy która bardzo ściśle przylega do elementów karoseri, przez takie rozwiazanie piasek nie potrafi uciec czy też wypłynąć i zaczyna sie gromadzić.

Ps. Problem może sie pojawić po zimie gdy cały ten piaseczek przesiąknie solą. W ciepłe dni (w lecie) może nam wyjść korozja na lakierze po zewnętrznej stronie progu. (taki przypadek już samemu widziałem w innej Fabi)

Przeanalizowałem tę sprawę i wydaję mi się , że to o czym napisał kolega Paulek nie jest przyczyną . Ja nie miałem do tej pory chlapaczy i nie miałem też błota , zamontowałem je nie dawno ( zresztą pod wpływem jednego z postów na tym forum ) i wydaje mi się że przyczyną zbierającego się błota jest ta metalowa zapinka na samej górze chlapacza ona odgina całe nadkole i powoduje , że pomiędzy krawędzią błotnika a nadkolem powstaje dziura , którą ten cały syf leci pod nadkole . Jak nie miałem chlapaczy to całe nadkole przylegało do krawędzi błotnika szczelnie a w tej chwili po montażu chlapaczy w miejscu zapięcia zapinki i w dół mam szczelinę i to sporą szczególnie z lewej strony i mnie się zdaje , że to jest przyczyna . Teraz się zastanawiam likwidować chlapcze czy tez zostawić , ale czyścić ten syf przynajmniej 2 razy do roku tzn. wiosną i jesienią ?? A swoją drogą znowu się nam fabryka niepopisała kolejnym przemyślanym rozwiązaniem , ciekawe coby było jakbym te zapinki wyjął ma to jakiś wpływ na mocowanie chlapacza ??


07.01.2008, 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
JA zdemontowałem jesienią chlapacze i nadkola i poprostu zakonserwowałem w tym roku w lecie poprawie drugi raz i problem na lata mam z głowy ,wychodze z założenia że lepiej zapobiegać a nie leczyć ----jeszcze jedna sprawa przemyjcie drzwi od srodka pod kieszenią ( na dole ) jest tam składanie blach a na nich zbiera się cały syf


07.01.2008, 21:01
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.03.2007, 19:19
Lokalizacja: Szklarska Poreba
Posty: 165
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Vw polo 1.4 86km Highline
Rok prod.: 2010
Województwo: dolnośląskie
Post 
Przemko napisał(a):
Paulek napisał(a):
Witam. Widze że moja rada jest pomocna. A wiec jeżeli ktoś nie ma chlapaczy to praktycznie problemu nie ma. A to dlatego że plastik nadkola nie przylega tak ściśle do karoseri i pozostawia duże luki którymi piasek czy tez błoto potrafi wypłynąć. Natomiast problem pojawia sie wtedy gdy ktoś ma chlapacze. Chlapacze sa zbudowane z twardej gumy która bardzo ściśle przylega do elementów karoseri, przez takie rozwiazanie piasek nie potrafi uciec czy też wypłynąć i zaczyna sie gromadzić.

Ps. Problem może sie pojawić po zimie gdy cały ten piaseczek przesiąknie solą. W ciepłe dni (w lecie) może nam wyjść korozja na lakierze po zewnętrznej stronie progu. (taki przypadek już samemu widziałem w innej Fabi)

Przeanalizowałem tę sprawę i wydaję mi się , że to o czym napisał kolega Paulek nie jest przyczyną . Ja nie miałem do tej pory chlapaczy i nie miałem też błota , zamontowałem je nie dawno ( zresztą pod wpływem jednego z postów na tym forum ) i wydaje mi się że przyczyną zbierającego się błota jest ta metalowa zapinka na samej górze chlapacza ona odgina całe nadkole i powoduje , że pomiędzy krawędzią błotnika a nadkolem powstaje dziura , którą ten cały syf leci pod nadkole . Jak nie miałem chlapaczy to całe nadkole przylegało do krawędzi błotnika szczelnie a w tej chwili po montażu chlapaczy w miejscu zapięcia zapinki i w dół mam szczelinę i to sporą szczególnie z lewej strony i mnie się zdaje , że to jest przyczyna . Teraz się zastanawiam likwidować chlapcze czy tez zostawić , ale czyścić ten syf przynajmniej 2 razy do roku tzn. wiosną i jesienią ?? A swoją drogą znowu się nam fabryka niepopisała kolejnym przemyślanym rozwiązaniem , ciekawe coby było jakbym te zapinki wyjął ma to jakiś wpływ na mocowanie chlapacza ??

Apropo chlapaczy,wole je zdemontowac raz w roku i umyc wszystko niz ma mi caly piach i syf bic w prog.Dzisiaj widzialem fabke z 2003r.bez chlapaczy i progi od blotnika na jakies 10cm cale wypiaskowane do golej blachy(zardzewiale).Wole miec te chlapacze jednak.To nie pierwsza fabia ktora widzialem tak miala.

_________________
ZAAKO


07.01.2008, 21:31
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 26.09.2005, 21:38
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 213
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
A czy moze sie wypowiedziec ktos, kto nigdy nie mial chlapaczy czy jemu tez sie tam zbiera bloto czy nie? Czy na pewno jest z powodu chlapaczy? Bo jak tak, to je chyba wywale.

_________________
Fabia Elegance 75KM HTB


10.01.2008, 20:07
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
koral napisał(a):
A czy moze sie wypowiedziec ktos, kto nigdy nie mial chlapaczy czy jemu tez sie tam zbiera bloto czy nie? Czy na pewno jest z powodu chlapaczy? Bo jak tak, to je chyba wywale.

Napewno tan kto wymyślił chlapacze, zakładał je tam nie dla ozdoby!!! Panowie, ja radziłbym to czyścić i po sprawie można(jak ktoś chce od środka zakonserwować i dalej chronić lakier przed piachem i kamieniami. Niezapominajmy ze tylne chlapacze chronią też innych uzytkowników dróg!!!


10.01.2008, 21:03

Dołączył(a): 03.09.2005, 14:23
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 391
Podziękował: 2
Pomógł: 8

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Województwo: mazowieckie
Post 
A może to miejsce za chlapaczem czymś wypełnić - jakąś pianką :crazy: ech, chyba zły pomysł...

_________________
1.2 HTP 12V 64KM


10.01.2008, 21:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL