Teraz jest 20.09.2024, 04:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
uchwyt na komórkę,zestaw bluetooth, - jaki, gdzie zamontować 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post uchwyt na komórkę,zestaw bluetooth, - jaki, gdzie zamontować
Witam!
Napiszcie jakie uchwyty i zestawy głośnomówiące macie zamontowane w Waszych fabkach. Może jakieś fotki? Gdzie najlepiej zamontować uchwyty do SonyEricssona, Noki etc. Jakie zestawy bluetooth najlepiej się sprawdzają i gdzie je zamontować.

Ja osobićie planuję uchwyt do SE : HCH-66
http://www.sonyericsson-sklep.pl/index. ... 4b8fa9a61b

no i Bluetooth™ Car Handsfree HCB-400
http://www.sonyericsson-sklep.pl/index. ... 4b8fa9a61b

piszcie jakie są wasze spostrzeżenia i uwagi

pozdrawiam


05.05.2007, 07:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2005, 22:03
Lokalizacja: BYTOM
Posty: 376
Podziękował: 2
Pomógł: 3

Województwo: śląskie
Post 
ja mam cos takiego , moze prowizorka ale dla mnie wystarczy mam opcje głosno mówiącą

Obrazek

tą stopke mozesz kupić tu

http://www.allegro.pl/item191650307_sko ... _kup_.html

i do niej zamocować uchwycik pod telefonik


05.05.2007, 08:38
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4654
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Czy jesteś całkowicie przekonany o kupnie zestawu głośnomówiącego?
To dość drogie rozwiązanie i IMO chyba uzasadnione tylko jak ktoś naprawdę dużo czasu podróżuje rozmawiając w samochodzie jak np. przedstawiciele handlowi.

Ja osobiście uważam, że dla zwykłego szaraka to nie jest niezbędne. Osobiście używam zwykłej słuchaweczki BT, jak zadzwoni telefon to zakładam ją na ucho i gadam, poza tym leży sobie na półeczce
Podam kilka jej zalet - może zweryfikujesz swój pogląd, na zestaw głośnomówiący

Słuchaweczka jest rozwiązaniem dużo tańszym i nie ingerującym w estetykę wnętrza, ponadto można ja zabrać do biura, ja dużo w pracy rozmawiam z komórki i nie zajmuję sobie rąk, ani nie wykręcam karku.
Czasami mam pasażerów w aucie - nie koniecznie muszą słyszeć całą rozmowę. Kompatybilna jest z różnymi telefonami więc po wymianie aparatu będzie nadal przydatna, ponadto zabieram ją do dowolnego auta którym akurat dane jest mi jechać.
Telefon leży albo na półeczce w aucie, albo w torbie czy kieszeni. Wybieranie głosowe uwalnia mnie od klikania w telefonie dla grupy najczęstszych moich rozmówców więc nawet kiedy jest schowany nie muszę grzebać po kieszeniach.

Wady - podobnie jak telefon raz na kilka dni trzeba ją naładować.

Jeżeli jednak podjąłeś już decyzję, że to jednak musi być zestaw głośnomówiący to OK, przestaję śmiecić w tym temacie.


05.05.2007, 14:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
Słuchawka fakt nie ingeruje w estetyke auta ale.

No właśnie ale. Długotrwałe narażanie tylko jednego ucha na ekspozycję dziękiem kończy się dla nie go niezbyt dobrze. Ponadto, słuchawka w uchu powodować może dziwne rozkojażenie - efekt zakłócenia pracy błednika. Wiele osób na to cierpi i jakoś nie chcą tego kojażyć ze słuchawką zestawu handsfree.

A teraz kilka zalet systemów głosnomówiących montowanych w aucie.

Większość jak nie wszystkie komunikuje się z telefonem za pomocą BT. Estetyczny panel do obsługi (zgodzisz się ze system Nokii jest malutki i nie psuje estetyki, Siemens ma wyświetlacz widzisz kto dzwoni i odbierasz lub nie). Wygoda - nic nie tkwi w uchu. Cena najtańszych zestawów Nokii lub Siemensa porównywalna do dobrej klasy słuchawek BT.

I na koniec nawet w przypadku słuchewki pasażerowie słysza minimum twoją wypowiedź. Jak się nie chce by reszta w aucie słyszała rozmowe to się nie odbiera lub informuje adwersaża o takiej okoliczności jak osoby postronne.

kros, przepraszam jeśli cię uraziłem, ale przypadku wyboru system kontra słuchawka w aucie zawsze będę za systemem.


05.05.2007, 17:31
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: uchwyt na komórkę,zestaw bluetooth, - jaki, gdzie zamont
bartyo napisał(a):

Ja osobićie planuję uchwyt do SE : HCH-66
http://www.sonyericsson-sklep.pl/index. ... 4b8fa9a61b



Jak juz jestesmy przy czyms takim: chcialbym telefon z mp3 wpinac do seryjnego radyjka - czy ta podstawka ma wyjscie podobne do tego jakie posiada sam telefon [ czyli w tym wypadku FastPort ] aby mozna bylo z niej pociagnac kabelek odpowiedni do instalacji w samochodzie? Nie mam kasy na kupowanie radyjka solidnego ani dodatkowych odtwarzaczy mp3 - i stad takie pytanie czy cos takiego zdaloby egzamin. W perspektywie jescze zestaw glosnomowiacy do auta, ale raczej srednio tego potrzebuje, jesli nie powiedziec wcale :)


05.05.2007, 18:39
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4654
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
mariusz_s napisał(a):
kros, przepraszam jeśli cię uraziłem,

Ależ skąd, każdy ma prawo do swojej opini - od tego jest forum.
Dopóki nie zaczniesz we mnie rzucać błotem nie ma sprawy - dyskutujmy :-D

Oczywiście wszystko zależy kto czego oczekuje. Żadnego z wymienionych objawów u siebie nie odnotowałem, a ze średnio 2-3 godzin dziennie spędzonych w aucie przez telefon rozmawiam od 3 do 40 minut do tego jeszcze w pracy gdyż pracuję telefonem. Ze słuchawką jest mi po prostu wygodniej niż trzymać telefon w rękach. Narażenie jednego ucha jest IMO podobne jak przy rozmawianiu z aparatu. który też jednocześnie nie będzie przyłożony do obu uszu jednocześnie. A słuchawkę też można zakładać na zmianę.

Ja głównie jeżdżę swoim autem, ale czasami też autem żony, bądź jakimś z pracy. A słuchawa nadal ta sama.

Ja na swoim przykładzie stwierdzam, że jeśli ktoś nie spędza wiele czasu w aucie prowadząc permanentnie rozmowy (tak jak np reprezentanci handlowi) to zestaw głośnomówiący nie jest nieodzowny.
Nawet gdyby był w tej samej cenie co słuchawka HF wybrałbym słuchawkę, z uwagi na jej wszechstronność i uniwersalność, która w moim przypadku ma większe znaczenie.

mariusz_s napisał(a):
ale przypadku wyboru system kontra słuchawka w aucie zawsze będę za systemem.


Dlatego nie chcę nikogo namawiać, jedynie zasygnalizować inną, tańszą możliwość, która w niektórych przypadkach może się okazać bardziej funkcjonalna niż by się moglo wydawać na pierwszy rzut oka


05.05.2007, 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 17.03.2006, 19:34
Lokalizacja: Lublin/Świdnik
Posty: 288
Zdjęcia: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Zofia B 1.9 CDTI 120KM
Rok prod.: 2006/2007
Województwo: lubelskie
Post 
no ja popieram krosa :mrgreen:
też sporo wiszę na "sluchawce", ale zrezygnowalem z zestawu glosnomowiącego, a nawet z uchwytu na telefon (i opcji glosnomówiącej) i polegam tylko na sluchawce Bluetooth... fonik lezy sobie spokojnie na pólce i odbieram rozmowy przyciskiem na sluchawce...
dopóki nie wisisz na telefonie non stop nie widzę sensu na montowanie takiego zestawu..
a terazniejsze sluchawki BT pozwalają na zakladanie jej tak na lewe jak i na prawe ucho..to dla tych, ktorzy dbają o rownomierną eksploatację swoich narządów sluchu :hurra:
oczywiście każdy zrobi jak zechce.....

_________________
serve chilled


06.05.2007, 01:45
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: uchwyt na komórkę,zestaw bluetooth, - jaki, gdzie zamont
Matt napisał(a):
bartyo napisał(a):

Ja osobićie planuję uchwyt do SE : HCH-66
http://www.sonyericsson-sklep.pl/index. ... 4b8fa9a61b



Jak juz jestesmy przy czyms takim: chcialbym telefon z mp3 wpinac do seryjnego radyjka - czy ta podstawka ma wyjscie podobne do tego jakie posiada sam telefon [ czyli w tym wypadku FastPort ] aby mozna bylo z niej pociagnac kabelek odpowiedni do instalacji w samochodzie? Nie mam kasy na kupowanie radyjka solidnego ani dodatkowych odtwarzaczy mp3 - i stad takie pytanie czy cos takiego zdaloby egzamin. W perspektywie jescze zestaw glosnomowiacy do auta, ale raczej srednio tego potrzebuje, jesli nie powiedziec wcale :)


Jasne, że jest taka możliwość Matt!
Ja osoniście mam SE K800i i wystarczy jak tel. znajduje się w ww uchwycie i podłączysz go do radyjka kabelkiem:
http://www.sonyericsson-sklep.pl/index. ... 4b8fa9a61b

ewentualnie:
http://www.sonyericsson-sklep.pl/index. ... 4b8fa9a61b

Zależy jakie masz radyjko w samochodzie. Wadą niestety będzie pojemność telefonu, no chyba, że wsadzisz do niego jakąś niezłą kartę pamięci np 1-2 GB, wtedy tej muzyki będzie naprawdę sporo.

No, ale chyba nic nie zastąpi porządnego audio i dobrze nagranej płytki. Wszyscy wiedzą jaką jakość prezentuje mp3, ale to już inna para kaloszy i temu tematowi poświęcono na tym forum sporo postów. Także zainteresowani mogą poszukać.

[ Dodano: 2007-05-06, 10:17 ]
[center] :hurra: A wracająć do tematu, piszcie proszę jakie zestawy macie zamontowane w autkach i gdzie :hurra: [/center]

Nie chciałbym, aby ten post przerodził się w dyskusję wyższości słuchawem BT nad zestawami głośnomówiącymi BT czy odwrotnie. Sam przerabiałem słuchawkę BT przez 1,5 roku i też dużo mogę o tym napisać. Choć z miłą chęcią "wysłuchałem" uwag kolegów.


Ostatnio edytowano 06.05.2007, 12:29 przez bartyo, łącznie edytowano 1 raz



06.05.2007, 09:13

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: uchwyt na komórkę,zestaw bluetooth, - jaki, gdzie zamont
bartyo napisał(a):

Jasne, że jest taka możliwość Matt!
Ja osoniście mam SE K800i i wystarczy jak tel. znajduje się w ww uchwycie i podłączysz go do radyjka kabelkiem:
http://www.sonyericsson-sklep.pl/index. ... 4b8fa9a61b

ewentualnie:
http://www.sonyericsson-sklep.pl/index. ... 4b8fa9a61b

Zależy jakie masz radyjko w samochodzie. Wadą niestety będzie pojemność telefonu, no chyba, że wsadzisz do niego jakąś niezłą kartę pamięci np 1-2 GB, wtedy tej muzyki będzie naprawdę sporo.

No, ale chyba nic nie zastąpi porządnego audio i dobrze nagranej płytki. Wszyscy wiedzą jaką jakość prezentuje mp3, ale to już inna para kaloszy i temu tematowi poświęcono na tym forum sporo postów. Także zainteresowani mogą poszukać.



Wiem ze to prowizorka,ale na jakis czas musi mi wystarczyc. Gram na gitarze - jakosc dzwieku jest dla mnie wazna, ale w samochodzie jakos juz mniej :) Dziwny jestem.


06.05.2007, 10:44

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
widzę, że temat nie budzi większego zainteresowania ... :hang:

na razie zamontowałem uchwyt SE HCH-66

http://img185.imageshack.us/my.php?imag ... 554un1.jpg

uchwyt jest przykręcony do zaślepki uchwytu na napoje

Jeszcze tylko ładowarka i jakiś BT

Pozdrawiam :browar:


19.05.2007, 08:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL