Teraz jest 20.09.2024, 03:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 29  Następna strona
CB Radio ilu was jest? Pytania i Odpowiedzi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
Nie moge Ci konkretniej doradzic, bo w Fabii CB nie montowalem ;-)


28.01.2007, 18:55
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
Ja radio wstawiłem pod panel regulacji nawiewu i ogrzewania. Musiałem wyciąć otwór z tyłu w tym czarnym plastiku pomiędzy konsolą środkową a tunelem. Kabel od anteny puściłem za schowkiem a pożniej pod plastikiem pragu, tylną kanapą, do lewego błotnika. Kabel troche naokoło idzie antenowy ale cóż poradzić. Zasilanie wziołem sobie z pod kierownicy z punktu rodziału napięcia (takie grube czerwone kable). Mase weźmiesz sobie z jakiegoś punktu montażowego na grodzi.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


28.01.2007, 21:24
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
mariusz_s,
Dzieki kolego powiedz mi jeszcze którędy wystawiasz antene przez tylne lewe drzwi czy tylną klape? (jesli masz antene z magnesem?)
Myślałem o mocowaniu na szybie tylnych lewych drzwi ale narazie nie, musze sobie zrobic uchwyt....

_________________
pozdrawiam!!!
FABIA 1,4MPI 8V+GAZ


28.01.2007, 22:36
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
Magnesówkę wystawiałem przez tylne lewe drzwi (wystawiałem dopuki nie ukradli). Ryzyko zaczepienia kablem o krzaki po lewej stronie praktycznie nie istnieje. Wystawianie z przepuszczeniem kabla przez klape w htb ma wade. Klapa może uciąć (zgnieść) kabel anteny. Rozmawiałem z wielona użytkownikami CB i montaż w lewym błotniku anteny przykręcanej do główki na tzw motylek nie stanowi problemu o ile nie zapomnimy odkręcić antenę. Ryzyko wandalizmu poprzez wyrwanie samej główki z błotnika też nie jest wielkie (nie większe niż na dachu). Błotnik w Fabii jest solidny i ryzyko wyginania blach pod wpływem kiwania się anteny od pędu jazdy jest niewielkie - dach jest miększy.

Niestety nie ma róży bez kolców. Montaż na błotniku ma swoje wady i zalety - niestety wadą będzie zakres promieniowania anteny. Dla krótkich promienników (ok. 1m) karoseria auta będzie zasłaniać promiennik. Na dachu nawet krótki promiennik może niezakłócenie promieniować sygnał w każdym kierunku.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


28.01.2007, 22:52
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Więc narazie mysle pozostaje mi na dachy z brzegu z kablem między tylnymi a przednimi drzwiami od strony kierowcy

_________________
pozdrawiam!!!
FABIA 1,4MPI 8V+GAZ


28.01.2007, 23:01
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
AutoElegance napisał(a):
5. Antene trzeba dostroic z radiem, nie z samochodem. Czesto przekladam z dostawczaka do okulara i jest ok.

6. Antene ustawiaj na srodku samochodu - najwiecej sciagnie.

7. Krotkie sztywne anteny sa na otwarte przestrzenie, dluzsze, gietkie do stosowania wszedzie.

10. Dobre anteny produkuje President.


Pojechałeś szeroko po temacie i w wielu miejscach trochę czarujesz... niestety.

1. Antenę dostraja się po jej zamontowaniu w danym miejscu na danym samochodzie. Montaż nawet na tym samym aucie np. na dachu lub na klapie bagażnika może mieć duży wpływ na wystrojenie. Czym sprawdzasz po przełożeniu CB do innego auta, że mówisz, że jest OK ? Na odsłuch czy jak to nazywasz "ściąganie"? To raczej średnia metoda albo nawet tragiczna, bo nic nie daje ani o niczym nie mówi. Strojenie anteny w pobliżu ścian zabudowań (np. 3m od budynku) może wprowadzać błędy.

2. Rzeczywiście centralne ustawienie anteny na dachu jest najlepsze z punktu widzenia zarówno odbioru (nic nie zasłania sygnału dochodzącego do anteny) jak i nadawania (najlepiej wypromieniowuje falę elektromagnetyczną z anteny). No i w tym całym strojeniu nie chodzi o to, co będzie "sciągane" tylko o to, co będzie nadawane. Nie dostrajamy odbiornika do anteny, tylko antenę do nadajnika. Odbierać to będziemy nawet na kawałku druta a im dłuższy tym lepszy. Ważne jest jednak, żeby współczynnik fali stojącej był najbliższy wartości 1 - gdy będzie większy (znacznie) to można doprowadzić do spalenia końcówki mocy nadajnika (gwarancja nie obejmuje naprawy tego elementu).

3. Z tymi antenami do dałeś ognia na obie rury - ja mam sztywną i długą antenę, więc jak mam ją zakwalifikować ? Na dalekie i otwarte, czy może na krótkie i zamknięte przestrzenie, czy może jeszcze inaczej ? Sorry, ale to jakieś bajki, żeby nie powiedzieć brednie. To, czy antena jest sztywna czy giętka i z czego jest wykonana to zależy tylko od producenta i od tego jakiego materiału użył do jej wykonania. Nie ma to jednak znaczenia gdzie i kiedy antena będzie stosowana.

4. President rzeczywiście produkuje dobre anteny, ale niestety drogie. W cenie Florydy można kupić AT-1500 z dodatkowym uchwytem magnetycznym (i jeszcze kilka złotych zostanie) i Floryda niestety przegra - jest bardzo krótka niestety. Jej zaleta to łatwy demontaż z racji długości i na tym zalety sę kończą.

hermog - po co Ci uchwyt jak masz magnesówkę ? Kładziesz na dach (wcześniej naklejasz na lakier folię transparentną) i masz z głowy. Ja miałem uchwyt i antenę i dlatego nie kupowałem nowej anteny - gdybym nie miał to kupiłbym magnes. A co do montażu, to jednak wolałbym nie psuć plastików i zamontować w nogach pasażera, zaraz przy konsoli środkowej (tak mam teraz). Miejsce w miarę wygodne, dobrze słychać, montaż łatwy i bez strat w plastikach.


29.01.2007, 10:58

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
dzieki ze swojej strony za opis!!! posłucham Ciebie i dam sobie spokój z anteną tylko co to za folia??? ??? napisałae albo tak fochowo albo Ja nie kumam. Mam przezroczystą folię samoprzylepna bo zajmowałem sie reklamą troche wiec miałem róznokolorowe a wiec i mam przezroczystą. Nyśl e ze o ta chodzi!?
Maj jednak prośbe co do miejsca umieszczenia radia CB zrób w wolnej chwili fotkę umiejscowienia tego radia w Fabi moze i Ja zostawie w spokoju plastiki!?
pozdrawiam :browar:
jeszcze jedno chce ustawic antene ma przegu dachu zamias na srodku (bardziej sztywno stoi i dach nie wygina sie na srodku. Co Ty na to?

[ Dodano: 2007-01-30, 10:46 ]
jako ze masz spore doświadczenie to moje pytanie takie w związku z tym: stroili mi antene między blokami( goście ze sklepu) czy powinienem podjechac jeszzce raz do nic i wyjechac na bardziej otwarty terem wyżej? a jest takie miejsce w moim miescie. stroili koło sklepu miedzy blokami a na skraju miasta podwioze i bedzie lepiej ?!

_________________
pozdrawiam!!!
FABIA 1,4MPI 8V+GAZ


30.01.2007, 10:39
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
hemroq napisał(a):
dzieki ze swojej strony za opis!!! posłucham Ciebie i dam sobie spokój z anteną tylko co to za folia??? ??? napisałae albo tak fochowo albo Ja nie kumam. Mam przezroczystą folię samoprzylepna bo zajmowałem sie reklamą troche wiec miałem róznokolorowe a wiec i mam przezroczystą. Nyśl e ze o ta chodzi!?


Tak - chodzi właśnie o taką folię (transparentna czyli przezroczysta :mrgreen:). Nie klej pod antenę bo to nic nie da - i tak będzie rysować dach, jeżeli nie będzie folii bezpośrednio przyklejonej na lakier.

hemroq napisał(a):
Maj jednak prośbe co do miejsca umieszczenia radia CB zrób w wolnej chwili fotkę umiejscowienia tego radia w Fabi moze i Ja zostawie w spokoju plastiki!?
pozdrawiam :browar:
jeszcze jedno chce ustawic antene ma przegu dachu zamias na srodku (bardziej sztywno stoi i dach nie wygina sie na srodku. Co Ty na to?


Myślę, że nie warto psuć plastików żeby zamontować CB - można znaleźć miejsce, w którym będzie podobnie jeżeli chodzi o funkcjonalność, a nie trzeba będzie robić destrukcji. Antenie też nie zaszkodzi, jeżeli będzie jeździć z boku dachu a nie na środku - aż takiej różnicy nie zauważysz w działaniu radia. A łatwiej ją będzie demontować.

hemroq napisał(a):
[ Dodano: 2007-01-30, 10:46 ]
jako ze masz spore doświadczenie to moje pytanie takie w związku z tym: stroili mi antene między blokami( goście ze sklepu) czy powinienem podjechac jeszzce raz do nic i wyjechac na bardziej otwarty terem wyżej? a jest takie miejsce w moim miescie. stroili koło sklepu miedzy blokami a na skraju miasta podwioze i bedzie lepiej ?!


Jeżeli odległość anteny od zabudowań przekraczała 11 m to nie masz się czym przejmować. Jeżeli wjechałeś między 2 bloki i od auta ściany były oddalone po np. 2 - 3 m, to można strojenie poprawić. (11 m a dokładniej 11,06 m nie jest wartością przypadkową - to długość fali przy cząstotliwości 27,12 MHz - jest to bodajże 12 kanał, kiedyś popularna częstotliwość zanim weszło CB - np. dla modeli RC)


30.01.2007, 15:24

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Witaj!!!
załozyłem radio CB i za Twoją radą 2New :eh: umiesciłem je pod schowkiem pasażera, kabel przeprowadziłem pod plastikami po prawej stronie przy podłodze. Fotki zrobie to pokaze moze i innym sie przydadzą i mam pytanie. stroiłem juz dwa razy ale przez róznych sprzedawców i nie wiem czy jest to dobrze zrobione ale nie mam narazie mozliwosci sprawdzenia bo ne jade daleko, naraziepo miescie odzywają sie kierowcy ze słyszą i ja ich dobrze! Mam jednak wrazenie ze Ja więcej osób słysze niz te osobymnie? czy jest to mozliwe i dlaczego. np. słysze kilka kilometrów kolege kierowce jak nadaję ale nie odzywa sie do mnie gdy chce sprawdzic czy mnie słyszy, (moze poprostu nie chce odpowiadac?) Czy antena jest bardziej istotna do odbioru czy nadawania?

_________________
pozdrawiam!!!
FABIA 1,4MPI 8V+GAZ


02.02.2007, 13:26
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
hemroq napisał(a):
Witaj!!!
załozyłem radio CB i za Twoją radą 2New :eh: umiesciłem je pod schowkiem pasażera, kabel przeprowadziłem pod plastikami po prawej stronie przy podłodze. Fotki zrobie to pokaze moze i innym sie przydadzą i mam pytanie. stroiłem juz dwa razy ale przez róznych sprzedawców i nie wiem czy jest to dobrze zrobione ale nie mam narazie mozliwosci sprawdzenia bo ne jade daleko, naraziepo miescie odzywają sie kierowcy ze słyszą i ja ich dobrze! Mam jednak wrazenie ze Ja więcej osób słysze niz te osobymnie? czy jest to mozliwe i dlaczego. np. słysze kilka kilometrów kolege kierowce jak nadaję ale nie odzywa sie do mnie gdy chce sprawdzic czy mnie słyszy, (moze poprostu nie chce odpowiadac?) Czy antena jest bardziej istotna do odbioru czy nadawania?


Nie sprawdzisz na ucho, czy antena jest zestrojona dobrze, czy źle. Jeżeli sprawdzały Ci to 2 osoby, to musisz wierzyć, że jest dobrze.

Jeżeli ktoś Cię słyszy i odpowiada na Twoje zapytania, tzn. że jest OK. Nie oczekuj, że wszyscy, których Ty słyszysz odpowiedzą, że Cię słyszą..... z reguły tylko kilku osobom się chce.... Poza tym po co oczekiwać od wszystkich opinii - jeśli kilka osób potwierdziło dobrą słyszalność, to rzeczywiście musi ona być dobra i przyjmij to jako "dogmat wiary" :mrgreen:

Antena jest istotna zarówno dla odbioru jak i nadawania - jeżeli nie wierzysz, to odłącz antenę i zobaczysz :mrgreen: (tylko nie naciskaj nadawania bez anteny bo spalisz końcówkę mocy). Przy nadawaniu jednak ważne jest zestrojenie anteny z nadajnikiem - ale o tym już pisałem wcześniej. Jeżeli odbiór jest "silniejszy" niż nadawanie, to możesz się tylko cieszyć, że z dalszego dystansu doleci do Ciebie jakakolwiek ważna informacja.

Jeżeli masz już radio to pojeździj z nim trochę, nawet po mieście, osłuchaj się ze słownictwem, z "zasięgiem" odbioru a później próbuj swoich sił w nadawaniu (tylko nie pytaj co chwilę jak Cię słyszą, bo zdenerwujesz ludzi i bluzgi polecą :mrgreen:). Na 100% Ci się radio przyda i nie będziesz żałował wydanej kaski :mrgreen:


03.02.2007, 15:48

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
2New napisał(a):
Jeżeli sprawdzały Ci to 2 osoby, to musisz wierzyć, że jest dobrze.

w tym szkopuł ze kazda z osób ustawiała a pomiar ostatniej wydawał mi sie za duzu bo cos koło 2.0 SRW
2 jezdzic jezdze i nie odzywam sie jak nie potrzeba, jeszcze sprawdze u pierwszego nastawienia. powiedz mi czy jesli nie da sie nastawic przesówając "bat" to czy leciutko sie go ucina? bo nie ma regulacji? czy zostawia na najleprzych nastawieniach i konec ale nie uzyskując tych leprzych bo nie mozna. bede testował i uczył sie a rady Twoje sa naprawde cenne
"73"

_________________
pozdrawiam!!!
FABIA 1,4MPI 8V+GAZ


03.02.2007, 19:09
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
hemroq napisał(a):
2.0 SRW
To troche za dużo. Powinno być poniżej 1.3.
SWR 1.1 to dobry wynik zaś 1.0 to jest ideał.

PS. Co to za antena. Bo aż dziwne że tak źle się zestroiła.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


03.02.2007, 19:34
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
hoster 100

[ Dodano: 2007-02-03, 20:33 ]
są jeszcze inne parametry, podpowiedz mi jakie one mają byc?

_________________
pozdrawiam!!!
FABIA 1,4MPI 8V+GAZ


03.02.2007, 20:33
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Hemroq ja bym sprawdzil antene na foli i bez foli...
Ja mialem tak u siebie, z folia bylo 2.0.. oderwalem folie i jest gites..


03.02.2007, 20:34
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
szkoda ze nie ma innej mozliwosci t.zn. czym innym zestroic sam bym to zrobił bo z tymi sprzedawcami to cos nie tam na odpieorz robią i jeszcze udają wszechwiedzących, zobacze w poniedziałek jeszcze raz

[ Dodano: 2007-02-03, 20:39 ]
darecki, czy mówisz o tej która jest przyklejona pod magnesem? bo na samochodzie jeszcze nie zakładałem folii. Własnie powiedzcie mi czy jesli by np. magnes stał na gołek blasze byłoby duzo lepiej???

[ Dodano: 2007-02-03, 20:51 ]
Przyznam sie ze irytuje mnie jesli cos idzie jak po grudzie a ja jestem nie do konca zorientowany co jest grane, sugerują zmiane kabla ale to na forum CB radio, zmiane anteny, radia co wypowiedz to cos nowego... tak to jest jak sie człowiek nie dowie dokładnie i nie sprawdzi, wiec potrwa troche zanim.... nie oczekuje cudów ale chciałbym miec pewnosc w tym co mam. radio wiec jest jakie jest midland 1001Z antena od kuzyna HUSTER 100, A MOZE USZKODZONY KABELEK GDZIES? i te pomiary u dwuch sprzedawców jeden ustawił a drugi nie potwierdził tylko ustawiał po swojemu, mięczy domami w miescie a dziwili sie jak mówiłem ze pojedziemy na wolniejszą przestrzen?! :blowup:

_________________
pozdrawiam!!!
FABIA 1,4MPI 8V+GAZ


03.02.2007, 20:38
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 29  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL