Teraz jest 20.09.2024, 05:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 29  Następna strona
CB Radio ilu was jest? Pytania i Odpowiedzi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 29.08.2005, 13:33
Lokalizacja: Międzyzdroje ZKA / Szczecin
Posty: 507
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: Lipiec 2004
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
2New napisał(a):
Klimek - nie całkiem prawdą jest, że antena bierze tylko tym, co jest ponad dachem - zależy to od kierunku, z którego odbierany jest sygnał.


No tak, ale w moim przypadku dotyczy to tylko jednej strony czyli tyłu, z innych kierunków będzie zbierać tak jak mówiłem.

2New napisał(a):
A co do łatwości demontażu anteny zamontowanej na stałe - myślę, że nie ma porównania.


Z tym się nawet nie sprzeczam, to że z anteną montowaną na stałe jest więcej zachodu nie podlega dyskusji, ale nie wyobrażam sobie za każdym razem zdejmować antene jak zostawiam gdzieś na dłużej auto, moja ściągam tylko jak czasem zostawiam ją w podejrzanym miejscu. A już na pewno nie wyobrażam sobie montowania anteny na magnes po nocy spędzonej przez auto na dworze w zimną noc. Dochodzi do tego że na magnesie czasem może odpaść przy dużych prędkościach, oczywiście zależy jaka antena i sposób montażu. Po prostu zależy, co kto potrzebuje, jak nie potrzebne jest nam radio cały czas to lepsza magnesówka, jak więcej to według mnie magnes jest niepraktyczny. :browar:

_________________
Fabia 1.9 TDI & Fabia 1.2 HTP & Octavia 1.9 TDI & Combo 1.7 TD & Volvo FH12 480
SLOW IS WISE FAST IS NICE


20.01.2007, 18:25
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
witajcie!!! Zakupilem radio CB i przyznam ze nie jestem w pełni zadowolony. :nono: Pierwszareakcja była na mikrofon no niestety "spora" grucha, kupiłem na allegro i to od MYSLAŁEM!!! dobrego sprzedawcy :eh: nie ma faktóry, wiec na jakiej podstawie gwarancja, nie ma homologacji (obiecanej zresztą) instrukcja nie po polsku... :blowup: jak jeszcze sie okaze ze do kitu odbiera to :sciana:
moze ktos ma chociaż po polsku instrukcje??? :worthy: jest to MIDLAND 1001Z
pozdrawiam!!! :browar:

_________________
pozdrawiam!!!
FABIA 1,4MPI 8V+GAZ


26.01.2007, 17:52
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
hemroq napisał(a):
MIDLAND 1001Z


Faktury i deklaracji zgodności nie dostaniesz, gdyż ten model jest zabroniony do sprzedaży przez UKE. Nie spełnia norm. Sorry ale takie życie. Poszukaj na forum gdzieś był link do listy sprzętu wycofanego ze sprzedaży przez UKE.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


26.01.2007, 20:30
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
wiec co robic?oddac?
chyba nie mozliwe?

_________________
pozdrawiam!!!
FABIA 1,4MPI 8V+GAZ


26.01.2007, 23:43
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
W ciagu 14 dni masz prawo oddac.

idz do normalnego sklepu, zaplac 20 zl wiecej, ale dostaniesz pewny towar z faktura.
Od razu wszystko zostanie zestrojone itp.
To jak kupowanie oleju i lekow z Allegro czasem ;-)


27.01.2007, 01:45
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
dlatego aukcje allegro w takich sprawach nalezy poszukiwac w swojej okolicy... chyba ze ma sie z tym problem..
napisz do goscia info ze towar jest niezgodny z opisem - ze ma ci zwrocic kase a ty mu odeslesz radio. postrasz go troche ;P.
Kup jakies normalne radio - wydaj 500zl a nie bedziesz mial problemu z odbiorem, nadawanie, faktura, legalnoscia i na koniec policja na drodze :D


27.01.2007, 08:41
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
AutoElegance, darecki - bardzo dobrze piszecie - lepiej iść do sklepu i obejrzeć sprzęt, z dużą pewnością sprzedawca zamontuje i zestroi wszystko na miejscu (być może nawet w cenie zestawu) i można od razu sprawdzić, czy się podoba i spełnia oczekiwania, czy też nie.

Natomiast co do kwoty 500 zł za radio ...... dla mnie byłoby to zdecydowanie za dużo i na pewno nie zdecydowałbym się na taki zakup. Ja jestem zwolennikiem tanich i prostych a tym samym funkcjonalnych radionadajników - za 250 zł można kupić np. Cobrę 19MK4 (ta to ma dopiero wieeeelki mic) i mieć praktycznie to samo co w radiu za 500 (np. marki President).

No ale zawsze wybór i tak zależy ostatecznie od kupującego.

PS. Kiedyś, dawno temu, gdy CB w Polsce raczkowało porównywałem radia pod kątem jakości dźwięku z głośnika, modulacji, szumów, itp. Onwy, Midlandy (Alan18, Alan 27, Alan 28), Unideny (510, 520) a nawet Presidenty (Jimmy, Johny, Harry) wysiadały przy mojej poczciwej Cobrze 19 PLUS - po prostu odnosiłem wrażenie, że to zwykłe szumofony. Jedyna wada Cobry to zmiana kanałów na przyciski - po jakimś czasie psuły się mikrowyłączniki i nie można było precyzyjnie zmienić kanału.


27.01.2007, 15:49

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
Poszukaj w regulaminie Allegro.pl informacji na temat odpowiedzialności sprzedawcy.
Ale jeśli w opisie aukcji nie mam mowy o fakturze to zawsze możesz dochodzić swoich praw odnosnie deklaracji zgodności. Każdy legalnie zakupiony sprzęt przed wejściem postanowienia UKE w życie o wycofaniu towaru musi mieć wystawioną deklaracje zgodności. Jeśli jej nie ma można domniemywać 2 rzeczy: przemyt lub sprzęt pochodzi z kradzieży.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


27.01.2007, 16:59
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
2New,
czesc Panowie! moje zdanie just dokładnie takie jak tu kolegi 2New....
co do porad to pytałem i doradzałem sie co własciciek jakiegos modelu to inna opinia. Cobre odradzali bo szumowata, Alana199 i 100 jedni zachwalali inni ganiki, najwiecej dobra słyszalem własnie o Midland 1001z, stara Cobra trafiła mi sie ale jak zadzwoniłem do goscia i powiedziałem ze jestem nowicjusz w CB to odradził twierdzac ze to dla konesera tym bardziej ze za uzywke chciał spoooro i nie chciał spuscic, to które kupiłem na allegro to tez ze sklepu i za podobną cene jak w sklepie u mnie tylko jak poszedłem to juz nie było a cena na Allegro tylk 10 zł mniej ale gwarancja, homologacja obiecane juz w ofercie. Teraz to sobie mysle ze pewnie jakbym dał około 100PLN mniej za uzywkę to moze i lepiej bym na tym wyszedł... ale mądry polak po szkodzie.... liczyłem na dobry zakup ale nawet pewni sprzedawcy majcy firme zawodza szasem (takie czasy nastały....)
pisałem do goscia obiecał wysłac fakture Var ale cos nie pisał o homologacji która jest chyba najistotniejsza...
narazie dzekam co bedzie
pozdrawiam kolegów serdecznie a przy okazji zapytam czy antene przeba stroic z kazdym razem jesli by sie samochód na ten przykład wymieniło?
dostałem ją od kuzyna i jesli zamocuje w tym samym miejscu co on to mimo nie strojenia usłysze cos???
Jak to jest własciwie????

ps. na forum CB-radoi oczytałem sie i tam dopiero "zgłupiałem.."

[ Dodano: 2007-01-27, 17:18 ]
Cytuj:
przemyt lub sprzęt pochodzi z kradzieży.


jesli chodzi o kradzież odpada bo zafoliowany i widac ze nowy....

_________________
pozdrawiam!!!
FABIA 1,4MPI 8V+GAZ


27.01.2007, 17:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
1. Nie panikujcie z ta homologacja, nikt Wam radia nie zabierze. Ta homologacja dot. raczej sprzedazy nowego produktu w tym roku.
Z reszta, nikt nawet tego chyba nie sprawdza.

2. Tak naprawde, kazde nowe radio bedzie dobrze spelnialo swoja role, jesli kupisz dobra antene, bo to polowa sukcesu. mam Midland Alan 100 Plus + 100 cm Hustler, czyli dosyc podstawowy zestaw.

3. Ja sobie radio ustawiam tak, ze sciaga mniej wiecej na 5 km, wiecej nie potrzebne, bo jak bylo wiecej, to myslalem, ze zwariuje od nadmiaru informacji. Duzo jezdze samochodem.

4. Nie gadaj, ze takie czasy nastaly, ze dobrzy sprzedawcy zawodza.
Idz do sklepu ktory specjalizuje sie w komunikacji, nie idz do zadnego ogolnie-elektronicznego. Za darmo w cenie zestawu antena + radio dostroja.

5. Antene trzeba dostroic z radiem, nie z samochodem. Czesto przekladam z dostawczaka do okulara i jest ok.

6. Antene ustawiaj na srodku samochodu - najwiecej sciagnie.

7. Krotkie sztywne anteny sa na otwarte przestrzenie, dluzsze, gietkie do stosowania wszedzie.

8. Zeby radio nie szumialo, bo moga je zaklocac urzadzenia elektryczne w aucie, najlepiej podlaczyc bezposrednio pod aku.

9. Oddaj radio ktore kupiles przez Allegro.
10. Dobre anteny produkuje President.


27.01.2007, 17:33
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
dziekuje za wyczerpujace porazy i komentare. antene juz mam w spadku od kuzyna a radio mimo ze z allegro to jest nowe!!! (w foli)
wiec po co oddawac i zakupowac zestaw??? ???

[ Dodano: 2007-01-27, 19:02 ]
antena hustler 100

_________________
pozdrawiam!!!
FABIA 1,4MPI 8V+GAZ


27.01.2007, 18:59
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
Wiec antena taka sama jak moja.

Myslalem, ze radio chcesz oddac, bo:
- nie jestes w pełni zadowolony.
- "spora" grucha
- nie ma faktury, wiec na jakiej podstawie gwarancja,
- nie ma homologacji (obiecanej zresztą)
- instrukcja nie po polsku...

Instrukcja:
http://www.tbs.one.pl/pliki/Homologacje ... %20002.jpg

http://www.tbs.one.pl/pliki/Homologacje ... %20001.jpg


28.01.2007, 02:15
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
dzieki za instrukcje ale juz mam, jesli chodzi o fakture dane wusłałem ma przysłac a co z chomologacja nie wiem rózne są opinie ze potrzeba ze nie ??? ???
dostroic mysze antene jeszcze nie wiem gdzi zamontowac bo pod radem na samym dole mało miejsca,ale naj wygodniej i chyba bedzie tzreba wyciąc w plastiku dzure by głebiej weszło rdio i jak poprowadzic kabel anteny? gdzie nalwygodniej ?
Moze ktos z doswiadczenia podpowie?
2New ma w takim miejscu co mi pasuje ale antene ma do szyby Ja na magnes i chyba z brzegu sobie postawie a przy okazji pytanie : czy po dostrojeniu mozna w kazdym miejscu postawic czy juz musi byc to jedno

aha: polskie tłumaczenie instrukcji na ma pliku PDF moge podesłac potrzebującym


Ostatnio edytowano 28.01.2007, 18:38 przez hemroq, łącznie edytowano 1 raz



28.01.2007, 09:03
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
1. Faktura piszemy przez "u" ;-)

2. Pamietaj, ze musisz przeciez slyszec glosnik radia, ktory chyba jest u Ciebie wbudowany.

3. Kabel anteny poprowadzic tak, zeby sie nie platal w nogach ;-)

poza tym, wychodzi na zewnatrz samochodu, wiec najlepiej puscic go przez najmniej uzywane drzwi, poniewaz moze sie wykruszac przy czestym traktowaniu go drzwiami, co wpływa na jakość odbioru.

4. Jesli antena jest dostrojona mozesz postawic w dowolnym miejscu, ale na srodku dachu samochodu bedzie najlepiej odbierac.


28.01.2007, 10:55
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Dzięki za uwagi itp... z reszta to ogólnikowo mówisz o tym wszystkim to ja wiem, myslałem ze coś konkretnego poradzisz
pozdrawiam

_________________
pozdrawiam!!!
FABIA 1,4MPI 8V+GAZ


28.01.2007, 18:43
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 29  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL