Teraz jest 19.09.2024, 23:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
[F1] Montaż anteny CB-radio. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post Montaż anteny CB-radio.
Witam.
Już przeszło rok korzystam w aucie z cb-radio. Kanał 19 i życie na drodze robi się przyjemniejsze. Niestety antena magnetyczna na swoje wady.
Od jakiegoś czasu rozważam wymianę anteny na lepszą i już na pewno montowaną na stałe.

Mam nadwozie htb i mam dylemat. Zamontować dzwonek na tylną klapę (tak jak ktoś już to ma tu na forum "fotka z awatara") czy dziura w błotniku. Co radzicie. Dzwonek niby nieinwazyjny dla blach ale jakoś mam wstręt do rozbierania plastików (w klapie bagażnika) coby puścić kabel aż do deski rozdzielczej. Niestety do plastików mam 2 lewe ręce jeszcze nie założyłem centralnego a już połamałem plastik na prawym progu. Dziura w lewym błotniku niby nie jest taka straszna (auta nie zamierzam sprzedawać pomimo iż mam je już 5,5 roku) a o niebo prostsze będzie ciągnięcie kabla do anteny. Poradźcie jakie miejsce jest lepsze.



PS1. W Mercedesie A140 widziałem antenę zamontowaną do dzwonka na masce w swojej Fabii aż takiej wioski nie zrobię.


PS2. Radyjko to TTI_770 planowany montaż pod panelem gałek nawiewu (w tym czarnym tylnym plastiku pod panelem (pomiędzy deką a tunelem) będzie wycięty prostokątny otwór by schować tam tył radia by nie wystawało poza czoło deski rozdzielczej). Jak już to zrobię to zapodam foto manuala.


23.12.2006, 14:52
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Miałem taki dzwonek zamontowany na klapie ale z niego zrezygnowałem bo poobijał mi lakier (często otwieram i zamykam bagażnik ) a teraz mam zrobioną dziurkę na lewym tylnym błotniku. Z zamontowaniem w ten sposób anteny to nie ma dużo roboty mi to zajeło pare minut. Ja się odważyłem na robienie dziury w swojej fabi a ty jak zrobisz to musisz sam podjąć decyzje


24.12.2006, 13:09

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
A możesz dać foto w którym miejscu na błotniku zamontowałeś antenę. Decyzję o wierceniu już podjołem tylko mam dylemat gdzie na błotniku ( i czy później nie będzie mi tam ciekło). No i na razie czekam na części centralnego zamka radiowego sterowania do niego i nową antenę do cb-radio. Niestety świąteczny okres to czas gdzie Poczta Polska działa najwolniej.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


24.12.2006, 15:04
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Teraz nie mam jutro spróbuje podesłać albo we wtorek mi narazie nic nie przecieka


24.12.2006, 16:19

Dołączył(a): 05.11.2005, 17:23
Lokalizacja: ERW
Posty: 95
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: NAY - 7b.AUT
Samochód: SEAT Ibiza 1.4 85KM Stylance
Rok prod.: 2009
Województwo: łódzkie
Post 
Ja mam zamontowane radyjko w podobny sposób jak Ty planujesz.
Dodam tylko że nic nie jest wycinane czy wiercone. Radio jest przykręcone do panelu regulacji nawiewu , potrzebne są tylko dłuższe śruby.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


24.12.2006, 23:11
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
Zgadza się dłuższe śruby będą niezbędne. Jednak moje radyjko jest dłużcze i będzie wystawać poza czoło konsoli środkowej. Takie widoczne radyjko to niestety w mojej okolicy zaproszenie dla złodzieja. Ja chcę je maksymalnie schować. CB-radio TTI-770 ma niestety 186mm głębokości.

Jak widzę to kolega ma model TTI-880. Jak się oo koledze sprawuje, bo moje się nagle zawiesiło i dopiero serwis pomógł.

PS. CB-radia TTI-770 niestety zostały wciągnięte na liste wyrobów zakazanych (nie spełnia norm emisji).

__________
edit by kros:
rozmowę nt radyjka i jego dopuszczenia przeniosłem do CB Radio ilu was jest? Pytania i Odpowiedzi


Ostatnio edytowano 25.12.2006, 16:40 przez mariusz_s, łącznie edytowano 2 razy



24.12.2006, 23:50
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Moja uwaga dotycząca montażu anteny jest taka, że cewka (najlepiej cały promiennik) nie powinna być poniżej poziomu dachu i z tego powodu jeżeli już koniecznie chcesz wiercić budę, to wierć w dachu - wtedy bez problemu powinna się wystroić i nie będzie tłumiona w danym kierunku (w tym, gdzie zasłania ją nadwozie).

Montowanie w błotniku to prawie to samo co byś sobie zamontował antenę w progu albo tuż nad kołem. Oprócz tego buractwo podejdzie, wyłamie grzybka i pognie Ci blachę błotnika - do środka dachu już nie będzie tak prosto sięgnąć.


27.12.2006, 12:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL