Teraz jest 20.09.2024, 05:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 29  Następna strona
CB Radio ilu was jest? Pytania i Odpowiedzi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25.07.2006, 16:05
Lokalizacja: WPR 01 ....
Posty: 301
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Rok prod.: 2005 / 2006
Województwo: mazowieckie
Post 
sebasuperb napisał(a):
Lapidarious napisał(a):
zmierzony zasięg w dniu dzisiejszym - 23 km. koleś nadawał z 621 km ja odbierałem z 597.

Nie wiem czy było to w linii prostej ....

Jakie radyjko i antenka ??


już pisawszy - president johny II +midland ML-145 (1,6m magnes)

_________________
http://travian.interia.pl/?uc=pl9_40938


27.08.2006, 08:56
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Lapidarious napisał(a):
sebasuperb napisał(a):
Lapidarious napisał(a):
zmierzony zasięg w dniu dzisiejszym - 23 km. koleś nadawał z 621 km ja odbierałem z 597.

Nie wiem czy było to w linii prostej ....

Jakie radyjko i antenka ??


już pisawszy - president johny II +midland ML-145 (1,6m magnes)

Upss to nie przyuważyłem :sciana:
Mas zmoże foto jak leży ta antenka na dachu ?
Pozdro :browar:

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


27.08.2006, 09:07
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 25.07.2006, 16:05
Lokalizacja: WPR 01 ....
Posty: 301
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Rok prod.: 2005 / 2006
Województwo: mazowieckie
Post 
każdorazowo inaczej, jak to antena magnetyczna.
Ponieważ kabelek wchodzi do kabiny przez tylne drzwi u mnie antena od CB stoi blisko antenki radiowej. (lokalizacja dachu - bardziej na lewotył albo prawotył - w zależności od której strony wsiada pasażer).

Ma ktoś może pojęcie jak jest z przyklejeniem anteny magnetycznej zimą? Moja fobia nie jest garażowana, więc chyba będzie problem z założeniem [edit:]anteny jak na dachu będzie zmrożony śnieg.

_________________
http://travian.interia.pl/?uc=pl9_40938


27.08.2006, 11:30
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 18.10.2005, 08:22
Lokalizacja: WU
Posty: 591
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: mazowieckie
Post 
ciepła woda,odmrażacz, później wytrzyj do suchego i możesz zapodawać magnes na dach

73 dla Ciebie


27.08.2006, 15:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 22.11.2005, 23:15
Lokalizacja: SK XXXXX
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Województwo: śląskie
Post 
Lapidarious napisał(a):
Ma ktoś może pojęcie jak jest z przyklejeniem anteny magnetycznej zimą? Moja fobia nie jest garażowana, więc chyba będzie problem z założeniem [edit:]anteny jak na dachu będzie zmrożony śnieg.

haha ja juz nie mam tego problemu,

Cytuj:
ciepła woda,odmrażacz, później wytrzyj do suchego i możesz zapodawać magnes na dach
:worthy: :worthy:
:worthy: to nie dla mnie :)

_________________
N 50°12'29.8" E 18°59'33.8"


01.09.2006, 22:55
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 18.10.2005, 08:22
Lokalizacja: WU
Posty: 591
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: mazowieckie
Post 
zszywacz, sie Ci udalo :)


02.09.2006, 18:36
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Mam dla kolegow zla informacje.
Radio Uniden 510 i 520 uznano ze nie spelnia norm i zostala mu cofnieta homologacja.
W wyjasnieniu mozemy wyczytac ze :
Radia CB marki Uniden model 510 XL i 520 XL nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika, dlatego znalazły się na liście wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi w stosunku, do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów: użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom.
.
.
.
W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań).

wiecej na http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text


14.09.2006, 11:17
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post “Mobilki” na drodze
Radia CB, tak modne kilka lat temu nie tylko wśród kierowców, znowu są popularne. Spadły ceny, radio nie wymaga żadnych zezwoleń. A w czasie jazdy jest przydatne.

CB radia były modne na początku lat 90-tych. Co ciekawe, wtedy ich posiadaczami nie byli kierowcy (bo to od kierowców ciężarówek z Europy zachodniej CB przywędrowało do Polski) a zwykli ludzie, którzy używali ich w domach; powstawały nawet specjalne knajpki dla, jak to wtedy mówiono, “Sybiraków”. Moda jak to moda, szybko minęła.

Na dobry obiad

Od kilku lat radia CB znowu są w użyciu. Ale nie w domach, tylko w samochodach. To normalne wyposażenie samochodów ciężarowych, a na ulicach widać coraz więcej osobówek z kołyszącymi się antenami na dachach. Do czego może służyć takie radio? Przydaje się przede wszystkim w czasie podróży w trasie – w mieście odbiór jest słabszy a w eterze panuje spory bałagan i trudno się dogadać. Na kanale 19, drogowym – zwyczajowo używanym przez kierowców – usłyszeć można informacje o policji polującej na przekraczających prędkość (niektórzy kierowcy są tak spostrzegawczy, że podają w świat markę i numery rejestracyjne cywilnych samochodów drogówki), o korkach, wypadkach, objazdach ale też gdzie po drodze można dobrze zjeść. Rozmowy pomiędzy kierowcami prowadzone są rzadko. CB to dziś po prostu kolejne użyteczne urządzenie ułatwiające podróżowanie, a kierowcom zawodowym pracę.

Antena decyduje

Radia CB pracują na częstotliwości 27 Mhz czyli takiej, która nie jest prawnie chroniona ani zarezerwowana dla np. określonych służb. W Polsce stosowana jest modulacja AM sygnału. Z radia CB można swobodnie korzystać w czasie jazdy bo kodeks drogowy nakazuje używania zestawów głośnomówiących tylko do telefonów a CB przecież telefonem nie jest. Korzystanie z radiotelefonów CB nie wymaga zezwolenia o ile parametry techniczne urządzenia są zgodne z przepisami, min. moc nadajnika maks. 4 W, czterdzieści kanałów. I w zasadzie wszystkie oferowane na rynku radia spełniają te kryteria. A jeśli wszystkie mają tę samą moc, to od czego zależy zasięg radia czyli odległość na jaką możemy się porozumiewać z innym samochodem? – Zasięg nadajnika zależy od użytej anteny – mówi Piotr Rogalski z firmy zajmującej się sprzedażą i montażem CB - Im dłuższa antena, tym większy zasięg.

Najkrótsza, ok.30 cm antena zapewnia zasięg ok. 2 km, 1,5 metrowa – 15 km, a długa – 2 metrowa do 30 km. Do auta osobowego najlepiej nadają się anteny o długości ok. 1,5 m – wtedy wysokość pojazdu z anteną pozwala na korzystanie z większości podziemnych parkingów. Anteny są w cenie od ok. 60 do 460 zł, taka półtorametrowa kosztuje ok. 160-200 zł.

Może być z “wypasem”

Podstawowe funkcje radiotelefonu CB to przełącznik kanałów, regulacja głośności, regulacja blokady szumów (w eterze jest sporo zakłóceń i stopień ich wyciszania możemy regulować tak aby słyszeć mowę a nie szum i trzaski). Najprostsze radio CB kosztuje ok. 250 zł.

Dobrze jeśli radio posiada jeszcze filtr przeciwzakłóceniowy i płynną regulację czułości. Droższe urządzenia wyposażone są w automatyczną regulację szumów – wtedy radio automatycznie ustawia poziom blokady na takim poziomie aby nie było słychać zakłóceń niezależnie od tego jak są silne. To następny poziom cenowy – 400-600 zł. Dodatkowo radio może mieć funkcję skanowania czyli przeszukiwania kanałów – w momencie gdy na którymś wykryje rozmowę to przeszukiwanie zatrzymuje się i można słuchać tego co się dzieje na tym kanale. Bardzo rozbudowane radio to wydatek 700-1000 zł.

Obowiązkowe wyposażenie radia to oczywiście “gruszka” czyli mikrofon na przewodzie. Głośnik z reguły umieszczony jest w obudowie radia, ale urządzenia mają wyjście do głośnika zewnętrznego. Antena dołączana jest przy pomocy specjalnego gniazda.

Z CB pod pachą

Radia CB zasilane są napięciem 12V. W autach osobowych można je podłączyć wtyczką do gniazda zapalniczki albo wpiąć się w instalację elektryczną. Sam radiotelefon można przymocować za pomocą metalowej ramki (z reguły w zestawie z urządzeniem), np. w schowku albo pod deską rozdzielczą. Wielu kierowców po prostu kładzie go gdzieś pod ręką – można wtedy radio zabierać do domu i nie kusić złodziei. Antenę możemy zamocować na stałe albo wystawiać tylko wtedy gdy chcemy używać radia. Mocowanie na stałe to nic innego jak zrobienie otworu w karoserii i przykręcenie tak jak anteny od radia samochodowego. Dobrze jeśli antena jest przymocowana do podstawy odkręcanym motylkiem – można ją położyć przed wjazdem do niskiego parkingu czy też odkręcić i schować do bagażnika gdy nie jest potrzebna. Anteny wystawiane to np. mocowane do uchwytów które z kolei zakłada się na boczną szybę lub krawędź bagażnika i przyciska zamkniętą szybą lub klapą. Wygodnym rozwiązaniem jest antena z podstawą z magnesem – stawiamy ją po prostu na dachu. Trzeba pamiętać, aby antena była ustawiona pionowo.

[motofakty.pl]

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


14.09.2006, 13:01
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
darecki napisał(a):
Mam dla kolegow zla informacje.
Radio Uniden 510 i 520 uznano ze nie spelnia norm i zostala mu cofnieta homologacja.
W wyjasnieniu mozemy wyczytac ze :
Radia CB marki Uniden model 510 XL i 520 XL nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika, dlatego znalazły się na liście wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi w stosunku, do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów: użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom.
.
.
.
W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań).

wiecej na http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text


Czyli Johny też ma problem bo to jest to smao radyjko tylko, że pod inną firmą :crazy:

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


19.09.2006, 16:01
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 25.07.2006, 16:05
Lokalizacja: WPR 01 ....
Posty: 301
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Rok prod.: 2005 / 2006
Województwo: mazowieckie
Post 
wiesz - nie tylko Uniden ma nakazane wycofanie - sprawa tyczy też

"CB RADIO 1001Z marki MIDLAND"

cóż, czasami tak się zdarza - normalny obrót gospodarczy[/i]

_________________
http://travian.interia.pl/?uc=pl9_40938


19.09.2006, 16:19
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Czyli to już koniec Unidena i jego modeli 520XL ??

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


19.09.2006, 18:14
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.08.2005, 13:33
Lokalizacja: Międzyzdroje ZKA / Szczecin
Posty: 507
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: Lipiec 2004
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Niedobrze. Ja mam Unidena 520 i mam nadzieje, że nie będe musiał go wymieniać. Dziś już antene wymieniłem bo poprzednią ktoś mi najzwyczajniej w świecie urwał :cenzura:

_________________
Fabia 1.9 TDI & Fabia 1.2 HTP & Octavia 1.9 TDI & Combo 1.7 TD & Volvo FH12 480
SLOW IS WISE FAST IS NICE


19.09.2006, 18:25
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 18.10.2005, 08:22
Lokalizacja: WU
Posty: 591
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: mazowieckie
Post 
Klimek,

:censored: nudzi się

wspołczucia


20.09.2006, 08:14
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja mam unidena i nie zamierzam go demontowac :) zreszta mam swiadectow zgodnosci z normami - wiec powiem ze jezeli spelnialo wtedy normy to i teraz spelnia :)


20.09.2006, 08:16
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 18.10.2005, 08:22
Lokalizacja: WU
Posty: 591
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: mazowieckie
Post 
darecki,

gdzieś słyszalem, że jak podczaskontroli psy przylookają 520 to mogą go zabrać ??

wiesz coś o tym ??


21.09.2006, 08:51
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 29  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL