Teraz jest 02.07.2024, 15:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Głośne zawieszenie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
hemroq napisał(a):
Mechanior powiedział ze koncówka



możliwe też może stukać

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


27.08.2006, 20:18
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
hemroq napisał(a):
Ja wymieniłem podwieszki stabilizatora, gumy mocujące stabilizator teraz prawa końcówka drązka mnie czeka i napewno zbiezność. Te tuleje trzymające wachacz tez mają luzy juz ale stuka mi cos dalej w zawieszeniu. Mechanior powiedział ze koncówka :mrgreen: Zobaczymy jak wymienie czy sie uspokoi. mam luzny plastik osłaniajacy simnik od spodu i urwane w nim mocowania po srodku moze i to tez stuka?
Ostatnio słysze tez co jakby w drzwiach było luzne albo bagaznik nie domkniety ale tez wyczaic nie moge....


Końcówki drążków stukają krótka serią stuków nie "łomocących", coś jak pukanie przekaźnika kierónkowskazów tylko około 3-5 razy szybciej (taka seria stuków) przy przejeżdżaniu na przykład po brukowej drodze z prędokością 10-30km/h.

Podobnie stukają też zużyte tuleje w maglownicy. Znam te dżwieki z Ibizy 3 generacji i Fabii. Mogą też stukać sworznie wahaczy ale przy przebiegu do 100tys km w Fabii to mało prawdopodobne (przynajmniej u mnie).

Ja stawiam na te cholerne tuleje wahaczy... stukają znaczy się...


27.08.2006, 21:04

Dołączył(a): 08.08.2006, 07:18
Lokalizacja: Staszów
Posty: 151
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: HETCHBECK
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
dzieki za podpowiedz to cenne uwagi. Zaczne sprawdzac całe zawieszenie ale od wrzesnia bo warsztak z szarpakami zamkniety jeszzce a to chyba najlepszy sposób by wyczaic wszystko albo po klei eliminowac
pozdrawiam zycząc zero stuków

_________________
pozdrawiam!!!
FABIA 1,4MPI 8V+GAZ


28.08.2006, 10:20
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
>marekk,
Mam już tuleje przód od Cupry, widzę, że zewnętrzny kołnierz jest z aluminium a nie z plastiku jak orginalny. Ale nie widze na nich takiego rantu, który ogranicza głębokość wciskania tuleji w ramę auminiową. Jak mierzyłeś na jaką głębokość wciskać tuleję? Jak to najlepiej zrobić praktycznie?
I jak ma ta tuleja być umieszczona? Wiem że tą wgłębioną częścią w stronę wahacza, ale czy ma być wcisnięta w jakiejs specjalnej pozycji - obróconej jakoś?


30.08.2006, 10:54

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
ja mam je juz zamontowane - montowalem u sasiada kolegi wiec nie wiem jak to mam zamontowane , poprawila sie stabilosc w koleinach( fakt faktem w starych tulejach mialem juz pozrywane gumy i stad moze ta roznica)

_________________
touran Obrazek


30.08.2006, 22:19
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
witam
mam podobny problem jak wy tez wymienilem lacznik stabilazatora i tuleje i nadla nic stuki jak byly tak dalej sa podobno jest jescze jedna tuleja na wachaczu ktora nie jest wymiena trzeba kupic caly wahacz http://img161.imageshack.us/my.php?imag ... 245ce9.jpg
tez juz niewiem co mam robic zebym wiedzial na 100% ze to jest to to bym wymienil juz wydalem prawie 300 zl na te zawieszenie i niewiem czy pakowac sie w nastepne koszty (okolo 500 zl) czy olac to az rozleci sie do konca i wtedy bede wiedzial co bylo


01.09.2006, 12:04

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
antonio napisał(a):
Mam już tuleje przód od Cupry


Antonio, gdzie dokonales zakupu i ile płaciłeś?

kubast


01.09.2006, 13:28
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Robert a mi sie wydaje ze wlasnie ta tuleja jest wymienialna.. wlasnie toto wymieniaja na taka od cupry.. jezeli sie myle niech mnie ktos poprawi :]


01.09.2006, 13:31
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
darecki napisał(a):
Robert a mi sie wydaje ze wlasnie ta tuleja jest wymienialna.. wlasnie toto wymieniaja na taka od cupry.. jezeli sie myle niech mnie ktos poprawi :]


Ta co się montuje od Cupry jest wymienialna i wsadza się w alumionowa podpore wachacza i to jest to:

Obrazek

Ta o której mowi Robert jest wymienialna ale strasznie ciężko wiąże się to z demontażem całego wachacza. No i bez specjalnych narzędzi się nie obejdzie. Jest to najgorszy element do wymiany kiedy się chce wsadzić PowerFlexy.
A dokładnie ta durna tuleja wygląda tak:

Obrazek


01.09.2006, 16:53
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
robert29,

zapraszam do siebie znajde przyczyne i usunę , zawieszenie Fabii jest proste i nie ma tam niespodzianek których nie da się usunąć ja z moją fabią radziłem sobie , wszyskie dolegliwości zawieszenia usuwałem sam i miałem pewność że jest wszystko zrobione żetelnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2006-09-01, 22:48 ]
mariusz_s napisał(a):
Ta o której mowi Robert jest wymienialna ale strasznie ciężko wiąże się to z demontażem całego wachacza. No i bez specjalnych narzędzi się nie obejdzie. Jest to najgorszy element do wymiany kiedy się chce wsadzić PowerFlexy.
A dokładnie ta durna tuleja wygląda tak:


ja mam to narzędzie , nazywa się to prasa

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


01.09.2006, 21:45
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
>kubast,
Ja kpowałem w sklepie salonu Seata Zabłocki w Łodzi na Pojezierskiej, ale nie pamietam numeru.
Te tuleje kosztują 38pln za sztukę. Mieli nawet na miejscu :-)


01.09.2006, 23:01

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
lilo szkoda ze nie mieszkasz w wroclawiu to bym napewno skorzystal troche daleko do koscierzyny a moze znacie jakis dobry serwis w wroclawiu ?


03.09.2006, 10:41

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
witam. mam fabię 2000 i podobne stuki trzaski u mnie wystepowały.Pierwsze pojawiły sie po okołu 30 kkm ,wtedy super serwis w Koszalinie zrobił szybko w ramach Gwarancji i wymienili łącznik stabilizatora ale....po ok 20kkm pojawił sie ten sam problem !!!!,więc kolejna wizyta w ASO nie uwierzycie ale po około 15 kkm to samo więc WQURWiłem sie i sam wymieniłem <lol> i morał z tego był taki że mam spokój do tej pory a juz stuknęło ponad 100000 km :))
moja uwaga odnośnie tych tulei wahacza z dodatkowa gumą .wg mnie nie powinno sie nic wkładac w ich wolne przestrzenie bo może to spowodowac zmiane charakterystyki pracy wahacza.
Przypuszczam że mogłoby wpłynąc na szybsze zuzycie tulei.może własnie dlatego ma taki dziwny kształt gdyz druga tuleja ma inna kosntrukcje i jest bardziej sztywniejsza.zaobserwowany objaw bez podnoszenia pojazdu to pływanie przy gwałtownym skręcaniu kierownicą i nierównościach bardzo odczuwalne przy duzych prędkościach.


11.09.2006, 08:30

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam, w mojej fabce tez cos stuka :/ lewy przod zawieszki. Jak sie pobuja troche naciskajac blotnik slychac ten stuk w okolicach mocowania amora, ew galki, nie wiem dokladnie bo nie jestem mechanikiem. Dodam ze slychac to rowniez podczas jazdy, np przy przejezdzaniu ogranicznikow predkosci, lub przy wpadce w mala dziurke na drodze.

Podajcie solucje od czego zaczac (jak ew zlokalizowac usterke) ... ???
Pozdr :browar:


12.09.2006, 15:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
przemos, przeczytaj wątek o Tuleji od Cupry. Musisz wymienić tuluję wahacza, i zamiast Skodowskiej wstawić od Cupry, po jej wymianie problem zniknie ;)

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


12.09.2006, 15:16
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL