Teraz jest 21.09.2024, 06:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[F1] Problem z elektryką. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26.10.2015, 22:02
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: małopolskie
Post Problem z elektryką.
Jestem tu nowy, więc kultura wymaga przywitania się, więc WITAM :) od razu przechodzę do problemu. Od niedawna jestem właścicielem fabii I z 2001r. Nieoryginalne radio, które miałem ze starego auta resetowało się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki w fabii, więc elektryk wewnątrz radia pozmieniał plusy (kabli nie ruszał) i teraz radio gra bez kluczyka ALE od tamtej pory nie działa mi ten sygnalizator od włączonych świateł na postoju, oraz nie zapala się lampka na drzwiach i suficie podczas otwarcia drzwi przednich pasażera. Przy reszcie drzwi jest wszystko dobrze tylko te drzwi pasażera no i ten sygnalizator. Wcześniej czyli przed przekładaniem przelutowanego radia wszystko działało idealnie Na próbę włożyłem z powrotem radio oryginalne ale to nic nie dało. Może mi ktoś doradzić co mogło być przyczyną i jak rozwiązać ten problem? Bezpieczniki sprawdzałem, wszystkie sprawne. Pozdrawiam :)


26.10.2015, 22:17
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5407
Podziękował: 168
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: PROBLEM Z ELEKTRYKĄ
MATTI1988 napisał(a):
Jestem tu nowy, więc kultura wymaga przywitania się, więc WITAM :)

Od przywitań mamy osobny temat. Prawie każde forum tak ma.
viewtopic.php?f=1&t=9




MATTI1988 napisał(a):
ALE od tamtej pory nie działa mi ten sygnalizator od włączonych świateł na postoju, oraz nie zapala się lampka na drzwiach i suficie podczas otwarcia drzwi przednich pasażera

Co na to elektryk, który mieszał w radiu?

MATTI1988 napisał(a):
Wcześniej czyli przed przekładaniem przelutowanego radia wszystko działało idealnie Na próbę włożyłem z powrotem radio oryginalne ale to nic nie dało. Może mi ktoś doradzić co mogło być przyczyną i jak rozwiązać ten problem? Bezpieczniki sprawdzałem, wszystkie sprawne. Pozdrawiam :)


Może to zbieg okoliczności?
Mogła paść krańcówka w zamku drzwi lub pękł kabelek w gumowym peszlu na łączeniu drzwi i słupka A.

Jakbyś podpiął pod komputer to można sprawdzić czy krańcówka działa.

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


27.10.2015, 07:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.10.2015, 22:02
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: małopolskie
Post Re: PROBLEM Z ELEKTRYKĄ
Elektryk tylko mowił że przy słabym aku prąd który jest na podtrzymanie pamięci może go rozładować. Kable na łączeniu drzwi i słupka sprawdzałem, są całe. Dzwi rozebrałem, ale nie dałem rady zdjąć tej osłony na której jes silniczek od szyby bo dodatkowo jest ona połączona nitami. Chyba żejest jakśinny sposób żeby się tam dostać


27.10.2015, 09:30
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5407
Podziękował: 168
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: PROBLEM Z ELEKTRYKĄ
MATTI1988 napisał(a):
Dzwi rozebrałem, ale nie dałem rady zdjąć tej osłony na której jes silniczek od szyby bo dodatkowo jest ona połączona nitami. Chyba żejest jakśinny sposób żeby się tam dostać

Nie ma. Poczytaj tematy o padniętej krańcówce, mikrostyku w zamku.
Zanim roznitujesz drzwi podepnij jakiś program diagnostyczny i sprawdź błędy i działanie krańcówki w drzwiach.

Gdzie w tym małopolskim mieszkasz? Jeśli to nie tajemnica. Daleko masz do KRK?
Znam tam kogoś co ma program.

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


27.10.2015, 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.10.2015, 22:02
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: małopolskie
Post Re: PROBLEM Z ELEKTRYKĄ
Dodam jeszcze, że sygnał od braku paliwa działa wiec piszczyk jest chyba dobry. Nie ma go tylko przy światłach. Do krakowa mam 120km jestem z nowego sącza. A jak go podepne pod komputer to jak to wszystko sprawdzić? Na jakie błędy w związku z tym zwracać uwagę?


Ostatnio edytowano 27.10.2015, 16:05 przez MATTI1988, łącznie edytowano 1 raz



27.10.2015, 12:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.10.2013, 20:02
Lokalizacja: TamKołoTegoPrzyTym
Posty: 2761
Podziękował: 44
Pomógł: 42

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Zafira B OPC
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: PROBLEM Z ELEKTRYKĄ
w przedliftach lubily pekac przewody w peszlu o którym wspomniał koleś. druga sprawa krancowka.
otworz drzwi sciagnij gumowa oslone miedzy drzwiami i kabina, i sprawdz stan przewodow - jak to nie one to krancowka.

_________________
'Bede grau w gre'
'Twardo wcale nie znaczy okrutnie'
'Nie jedź szybciej, niż Twój Anioł Stróż umie latać.'
Obrazek


27.10.2015, 15:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.10.2015, 22:02
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: małopolskie
Post Re: PROBLEM Z ELEKTRYKĄ
Mowa o tej gumowej osłonie która jest przy zawiasach? I jak to wina krańcówki to sygnał świateł tez może nie działać? Bo czytałem, że tak się dzieje ale jak jest problem z dzwiami kierowcy, a ja mam problem z drzwiami pasażera (przód)


27.10.2015, 16:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2013, 11:04
Lokalizacja: Ruda Slaska
Posty: 920
Podziękował: 1
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Scenic 3 1.4T
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: PROBLEM Z ELEKTRYKĄ
MATTI1988 napisał(a):
Bo czytałem, że tak się dzieje ale jak jest problem z dzwiami kierowcy, a ja mam problem z drzwiami pasażera (przód)

tak tylko one maja sie nijak do wlaczania brzeczka (on dziala tylko jak otworzysz drzwi kierowcy). I jak nie wlacza sie swiatlo po otwarciu drzwi pasazera to pewnie krancowka. Jak mowia wyzej - centralna elektryka (bodajze) i sprawdzic dzialanie krancowek w drzwiach.


27.10.2015, 16:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.10.2015, 22:02
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: małopolskie
Post Re: PROBLEM Z ELEKTRYKĄ
Krańcówka u drzwi kierowcy działa, bo pali się lampka na suficie i te czerwone lampki przy drzwiach, ale nie działa brzęczek. Po otwarciu przednich drzwi pasażera nie działa żadne światło. To w takim przypadku krańcówki sprawdzić jedynie pod komputerem? A jakiś test tego brzęczka da się zrobić? A i jeszcze jedno - przy zaciągniętym ręcznym też działa sygnał bo sprawdzałem dziś.

Czy takie coś nada się do domowego sprawdzania błędów? Czy nie warto.. http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... i-1-1-0907 i które najlepiej wybrać?


27.10.2015, 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2013, 11:04
Lokalizacja: Ruda Slaska
Posty: 920
Podziękował: 1
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Scenic 3 1.4T
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: PROBLEM Z ELEKTRYKĄ
MATTI1988 napisał(a):
Krańcówka u drzwi kierowcy działa, bo pali się lampka na suficie i te czerwone lampki przy drzwiach, ale nie działa brzęczek.

skoro dziala brzeczek na recznym i na rezerwie i do tego zapala sie swiatlo po otwarciu dwrzi kierowcy to musi dzialac. Juz nie pamietam dokladnie ale on tylko dziala po wyciagnieciu kluczyka i otwarciu drzwi. Jak wylaczysz auto ale nie wyciagniesz kluczyka to chyba nie bedzie brzeczec (nie pamietam juz dokladnie a nie chce mi sie zlazic na dol (4 pietro), zeby to sprawdzic, najwczesniej wieczorme jak do roboty pojade.


28.10.2015, 11:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.10.2015, 22:02
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: małopolskie
Post Re: PROBLEM Z ELEKTRYKĄ
Kluczyki wyjęte, światła włączone, brzeczek nie działa


28.10.2015, 15:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2013, 11:04
Lokalizacja: Ruda Slaska
Posty: 920
Podziękował: 1
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Scenic 3 1.4T
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: PROBLEM Z ELEKTRYKĄ
drzwi otwarte ?:D dobra ide do roboty zara zobacze jak to u mnie jest

jeszcze pytanko czy po wyciagnieciu kluczyka odpala ci sie swiatlo w srodku moze czujnik w bebenku padl ?:D w stacyjce ? hęęęę ? Zobacze jak jest u mnie i ci jutro napisze :F


28.10.2015, 17:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.10.2015, 22:02
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: małopolskie
Post Re: PROBLEM Z ELEKTRYKĄ
Taaakkkk otwarte :evil: :)
Do momentu jak to wszystko zaczęło się dziać to po wyjęciu kluczyka zapalało się oświetlenie wnętrza, teraz nie Wróciłem właśnie z garażu, co zaobserwowałem to to że miałem spalony bezpiecznik od regulacji przednich reflektorów (góra dół) Kable przepatrzyłem przy obydwu słupkach, są całe nie przepalone ani nic, jedynie co to przy delikatnym zamykaniu drzwi kierowcy (klamkę od wewnątrz miałem w pozycji otwarcia, wyglądało to tak że jedną ręką trzymałem klamkę w pozycji otwarcia, a drugą powoli zamykałem drzwi) jak miałem już drzwi przy samej nodze to dało się słychać jednocześnie z okolic kabli lub skrzynki z bezpiecznikami, a także z okolic zamka takie ciche "tyk" jak wskazówki w zegarku, wyglądało to tak jakby czujnik w drzwiach reagował na zamykanie drzwi bo wtedy gasły te lampki czerwone w drzwiach. 2 sprawa to to, że jak zgaszę auto nie wyłączając świateł to nadal na liczniku powinna się świecić kontrolka od świateł, a tak nie jest, dopiero jak całkiem odpalę to wtedy kontrolka się zapala, no i równocześnie gaśnie podczas wyłączenia silnika, a powinna gasnąc dopiero po przekręceniu włącznika.

Ja bym jednak obstawiał, że coś skiepściło się po tym przełożeniu tego radia, bo do tego momentu wszystko hulało, ale jak zakładam fabryczne to nie ma zmian.

No i cały czas zastanawiają mnie te drzwi pasażera dlaczego tam nie ma żadnej reakcji. Przy stacyjce nic nie grzebałem, generalnie w ogóle nie grzebałem przy tym aucie bo śmigało aż miłe, jednak zachciało mi się radia które gra bez kluczyka, no i masz babo placek :? Nie jest to jakoś strasznie uciążliwe ale jestem osobą która lubi jak w aucie wszystko działa tak jak należy.


28.10.2015, 18:41
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5407
Podziękował: 168
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: Problem z elektryką.
MATTI1988, a napisz jeszcze co się dzieje w takiej sytuacji:
wsiadasz do auta, zamykasz drzwi i bez kluczyka w stacyjce przekręcasz włącznik świateł. Czy wtedy jest podświetlenie licznika i deski?

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


28.10.2015, 20:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.10.2015, 22:02
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: małopolskie
Post Re: Problem z elektryką.
Tak, jest podświetlenie deski. A czypo zgaszeni auta i zostawionych swiatlach wlaczonych maja one swiecic takim samym swiatlem jak na wlaczonym silniku, bo zauwazylem ze swieca slabiej cos w stylu samych postojowych. Dopiero po odpaleniu auta swieca prawidlowo


28.10.2015, 23:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL