Teraz jest 20.09.2024, 03:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
jaka instalacja w Fabii Ambiente 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post jaka instalacja w Fabii Ambiente
Właśnie jestem w fazie miedzy sprzedaną Fabią Comfort, a zakupem Fabi Ambiente. Z opisu obecnych wersji Fabii wynika, że wszystkie maja w standardzie instalację "na 4 głośniki". Czy to znaczy, że para z przudu i para z tyłu (w dzrwiach) :?: Wie kotoś to dokładniej... :?:


13.02.2006, 18:55

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: jaka instalacja w Fabii Ambiente
pe_ka napisał(a):
Właśnie jestem w fazie miedzy sprzedaną Fabią Comfort, a zakupem Fabi Ambiente. Z opisu obecnych wersji Fabii wynika, że wszystkie maja w standardzie instalację "na 4 głośniki". Czy to znaczy, że para z przudu i para z tyłu (w dzrwiach) :?: Wie kotoś to dokładniej... :?:


No jak ja kupowalem swoja w 2002 tez pisali ze 4 glosniki tylko ze te 4 to 2 w drzwiach przednich i 2 gwizdki przy szybie:) 2+2=4 a ztylu to nawet kabli nie ma - dziady


13.02.2006, 19:05

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: jaka instalacja w Fabii Ambiente
plasmo napisał(a):
pe_ka napisał(a):
Właśnie jestem w fazie miedzy sprzedaną Fabią Comfort, a zakupem Fabi Ambiente. Z opisu obecnych wersji Fabii wynika, że wszystkie maja w standardzie instalację "na 4 głośniki". Czy to znaczy, że para z przudu i para z tyłu (w dzrwiach) :?: Wie kotoś to dokładniej... :?:


No jak ja kupowalem swoja w 2002 tez pisali ze 4 glosniki tylko ze te 4 to 2 w drzwiach przednich i 2 gwizdki przy szybie:) 2+2=4 a ztylu to nawet kabli nie ma - dziady


:smutny: tego się właśnie obawiam, ale w cenniku NIE MA "WYŻSZEJ" opcji ... :roll:


13.02.2006, 19:10
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4654
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Jak kupowałem swoją to proponowali mi za 400 zł zamontowanie dodatkowych dwóch głośników do tyłu (kombi) lub za 600 dwóch głośników + 2 gwizdki na tył .
Choć popytaj naszych specjalistów od CA czy warto inwestować 600 zł w fabryczne głośniki, bo zdaje się że do najlepszych one nie należą.


13.02.2006, 20:11
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tak jak kolega wczesniej pisał. 2 w drzwiach i 2 gwizdki.
A kabelki z tyłu będziesz miał jakse sam położysz.
:smutny:

Też mam ten problem.


13.02.2006, 21:22

Dołączył(a): 20.05.2005, 09:01
Lokalizacja: POZNAŃ WLKP
Posty: 93
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Skoda Fabia I Sedan Ambiente +
Rok prod.: 2005
Województwo: wielkopolskie
Post 
Ja w Ambiente miałem 4 głośniki ale tylko z przodu. Na tył nawet kable nie były poprowadzone. Ale udało mi się ASO namówić na poprowadzenie kabli, które im podwiozłem przed odbiorem auta. Głośniki na tył sam sobie założyłem choć w sedanie to nie lada sztuka. A z przodu planuję wiosną wymienić na lepsze i większe bo fabrycznie są 130 mm a wejdą 160 mm.
PZDR

_________________
Onwa MK 3 + SIRIO Silver Megawatt 3000 bat 170 cm - bardzo fajny zestaw CB


15.02.2006, 09:53
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
wszystkimdziękuję... :D


15.02.2006, 14:56

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam wszystkich niedawno kupiłem Skode Fabie Sedan w wersji Ambiente i chciałbym sie dowiedziec jakiej mocy sa te fabryczne głosniki w drzwiach 2 duże chyba 130mm i 2 gwizdki koło lusterek, bo chce sobie wsadzić subwoofer do bagaznika ze wzmacniaczem i niewiem jaki wzmacniacz kupić. Aby tylko zasilał ten sub a przednie zasilane były bezposrednio z radia czy takze te przednie głosniki podłaczyc do wzmacniacza. W przyszłosci przednie też ulegna zmianie na inne ale narazie potrzebuje informacji o mocy fabrycznych. Z góry dziekuje za wszystkie wskazówki.

Dla zainteresowanych:
Radio JVC o mocy 4x50W
Sub o mocy 150W RMS


09.07.2006, 14:37

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Jeśli wzmak ma zasilać tylko suba to po co Ci znajomość mocy przodu? Moim zdaniem zamiast pchać towar do bagażnika wymień przod - efekt będzie lepszy...


09.07.2006, 23:27

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
oki mozna wymienić przód i w przyszłości to zrobie ale suba dostałem za friko i chce z niego zrobić jakiś uzytek jak juz jest.


10.07.2006, 06:48

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Jak za friko to co innego :)
W takim razie potrzeujesz planu... Jak rozumie masz teraz 6 głośnikow i chesz jeszcze dostawić suba... Otóż moim zdaniem układ dzie tylko sub jest zasilany wzacniaczem nie da fajnego efektu - przód będzie jakościowo odstawał - sub będzie przytlaczał nie tylko głośnością ale przede wszystkim "obecnoscią" - kto słyszał taki uklad ten wie o co chodzi... Moim zdaniem najlepiej byłoby nabyć wzmacniacz 5 kanałowy (kanały: lewy przód tweeter i woofer, lewy tył tylny woofer, prawy tweeter i woofer, prawy tylny woofer oraz sub) fajny jest na przykład takowy sprzęt: http://allegro.pl/item114191604_magnat_ ... e_vat.html

Taki wzmacniacz spokojnie napędzi Ci cale auto i efekt będzie o niebo lepszy niż wzmak na suba a reszta z radia... Pamiętaj ze radia zależnie od klasy mają ok 33-50% deklarowanego rmsu...


10.07.2006, 19:41

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nie hehe mam tylko 4 fabryczne głośniczki w przednich drzwiach z tyłu nic nie mam i nie planuje tam nic wkładac bo tam zabardzo nie pasuja zadne konkretne juz sie dowiadywałem,a jakichs byle jakich nie bende tam wkładał bedzie sam sub w bagazniku z tyłu więc chyba 5 kanałowy wzmacniacz mozna sobie odpuscić te fabryczne w drzwiach wymienie w przyszłości na nowe 165mm jakiejs dobrej marki i oczywiscie wygłusze drzwi matami i efekt bedzie mam nadzieje wysmienity. I chyba własnie podepne te przednie pod ten wzmacniacz bedzie lepszy efekt, ale tego to juz moge się tylko domyslac jak bedzie.


10.07.2006, 22:29

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
To w takim razie starczy ci zwykły czterokanałowiec, mostkujesz 2 kanały i juz masz zasilanie do suba... Powiedz ile hcesz wydać, spróbujemy cos doradzić :)


11.07.2006, 16:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
radze sprzedac to pudlo i zrobic przod zgodnie z zasadami CA.

mi brakuje tylko mocy bo samo radio nie generuje tyle mocy zeby mozna bylo sluchac chociaz do polowy skali.
basu i sopranu jest wystarczajaco duzo tylko radio puchnie.
nie ma to jak dobra dawka watów.

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


11.07.2006, 16:42
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Więc jeśli chodzi o fundusze to mam do dyspozycji jak narazie 500 zł które chce przeznaczyć na wzmacniacz i całe okablowanie (miedzy radiem a wzmacniaczem, wzmacniaczem subem i przednimi głośnikami oraz zasilanie z aku) natomiast po uzyskaniu dodatkowych funduszy wezme się za przód wytłumienie drzwi i wymiane głosników. Przednie jak narazie pozostawie podpiete pod radio ale instalacje od wzmacniacza do obu przednich drzwi chcę juz poprowadzic aby po wymianie głosników zostało samo podłaczenie pod wzmacniacz zaoszczędze na tym czasu i dodatkowej roboty. Następnym problemem bedzie to jak i gdzie poprowadzić kabke zasilający wzmacniacz z aku, sygnałowy ten z czinczami oraz wszystkie głosnikowe. :smile:


11.07.2006, 17:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL