Teraz jest 28.03.2024, 10:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Złośliwe parkowanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 05.08.2012, 13:43
Lokalizacja: Legnica
Posty: 64
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: inny model
Samochód: elegance
Rok prod.: 2000
Województwo: dolnośląskie
Post Złośliwe parkowanie
Witam
Mam problem z jednym z użytkowników parkingu przed blokiem, a mianowicie notorycznie jest blokowany dostęp do mojego auta przez innego kierowcę czyli parkuje tak blisko że moje drzwi mogę uchylić na kilka centymetrów co uniemożliwia mi wsiadanie do auta.
Natomiast akrobacje wsiadając od strony pasażera nie wchodzą w rachubę gdyż mam kręgosłup po operacji i może to mieć dla mnie fatalne skutki.
Orientujecie się czy można jakoś to załatwić prawnie np. zgłaszając na policję ??
A co w przypadku gdy np. chcę rano jechać do pracy a tu zonk, czy straż miejska lub policja może odholować takie auto??
Pozdrawiam


21.10.2014, 13:39
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Złośliwe parkowanie
Jeden parkuje przodem do wyjazdu, drugi tyłem.


Tapatalk

_________________
Obrazek


21.10.2014, 16:10
Zobacz profil
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.01.2011, 08:47
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 5157
Zdjęcia: 0
Podziękował: 101
Pomógł: 128

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III FL 1.0 TSI
Rok prod.: 2018
Województwo: śląskie
Post Re: Złośliwe parkowanie
Azureus dokładnie zmień sposób parkowania. Na zlosliwca nic nie poradzisz :czacha:

_________________
Jest viewtopic.php?f=27&t=24816
Była viewtopic.php?f=27&t=18193


21.10.2014, 18:36
Zobacz profil Album osobisty
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.02.2013, 07:10
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 354
Podziękował: 8
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Astra H
Rok prod.: 2004
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: Złośliwe parkowanie
2.0-16v Michał napisał(a):
Na zlosliwca nic nie poradzisz :czacha:

Poradzisz poradzisz :) Oko za oko, ząb za ząb. Jestem osobą z natury spokojną ale staję się bardzo konfliktowy jak widzę ludzi, którzy próbując cwaniakować i uwierzcie mi, że kręciłbym tak długo po parkingu, że zastawiłbym mu drzwi kierowcy tak, by na 1cm nie mógł ich uchylić. Potem wciągnałbym do pomocy sąsiada, który zastawiłby mu w analogiczny sposób drzwi pasażera i musiałby idiota przez bagażnik wchodzić, a jak sedan? ojjjjjj przykro mi, taki mamy klimat :eh: Takich trzeba tępić w zarodku

_________________
https://malawielkaprzygoda.wordpress.com/


21.10.2014, 19:49
Zobacz profil GG
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.01.2011, 08:47
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 5157
Zdjęcia: 0
Podziękował: 101
Pomógł: 128

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III FL 1.0 TSI
Rok prod.: 2018
Województwo: śląskie
Post Re: Złośliwe parkowanie
zmstr tylko taki poje.... może się zemścić np. a co tam po rysuje mu lakier :czacha:

_________________
Jest viewtopic.php?f=27&t=24816
Była viewtopic.php?f=27&t=18193


21.10.2014, 20:31
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Złośliwe parkowanie
Spytaj tego człowieka czy może zostawiać więcej miejsca.

Jeśli odpowie że ok i się dostosuje, sprawa załatwiona.
Jeśli powie wypchaj się pan, to:

1 - Parkuj w podobny sposób jak ten gość.
2 - Stwórz strefę w której ulatuje powietrze z kół.
3 - Myślę że fajnie mogą wyglądać pióra jego wycieraczek na jego dachu.
4 - Załóż sobie metalowe ochraniacze na rant drzwi i zamaszyście wysiadaj.

Albo po prostu zrób jak pisze ensi. Parkuj w inną stronę.

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


21.10.2014, 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Złośliwe parkowanie
2.0-16v Michał napisał(a):
zmstr tylko taki poje.... może się zemścić np. a co tam po rysuje mu lakier :czacha:


Wojna to również koszty. Ale można podjąć walkę i wygrać, albo się wkurwiać i wysiadać przez bagażnik.

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


21.10.2014, 20:38
Zobacz profil
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.01.2011, 08:47
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 5157
Zdjęcia: 0
Podziękował: 101
Pomógł: 128

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III FL 1.0 TSI
Rok prod.: 2018
Województwo: śląskie
Post Re: Złośliwe parkowanie
Todd można tylko ja osobiście wolę uniknąć porysowania o lakieru. Juz lepiej było by se dać po mordzie :mrgreen:

_________________
Jest viewtopic.php?f=27&t=24816
Była viewtopic.php?f=27&t=18193


21.10.2014, 20:43
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Złośliwe parkowanie
To też jest rozwiązanie

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


21.10.2014, 21:31
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Złośliwe parkowanie
Wszystkie te metody działają w obie strony przy czym mozna dostać "zwrotkę" z nawiązka. I po co? Pod blokiem zawsze sa cyrki, miejsca mało, lepiej sie dogadać. Szczególnie ze z zewnętrznych stron macie obaj miejsce... No chyba ze kolo zawsze parkuje obok ciebie, nieważne gdzie, byle zastawić...


Tapatalk HD

_________________
Obrazek


21.10.2014, 21:32
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post Re: Złośliwe parkowanie
Azureus napisał(a):
Orientujecie się czy można jakoś to załatwić prawnie np. zgłaszając na policję A co w przypadku gdy np. chcę rano jechać do pracy a tu zonk, czy straż miejska lub policja może odholować takie auto??

A mnie interesowałoby również jak z prawnego punktu widzenia wygląda ewentualna penalizacja "niestarannego" parkowania, czyli jak ktoś pisał z "kreską po środku"
Wiem że na terenach "prywatnych" typu markety, baseny itp to wolna amerykanka tfu... strefa autonomiczna w która policja się nie miesza (ciekawe czy na bani można tam jeździć?) ale jak to jest "na mieście"
Czy jest sens aby wezwać mistrzów od kamuflarzu fotoradarów (czyt. straż miejską) żeby wystawili komuś mandat za nieopłacenie drugiego biletu skoro zajmuje 2 miejsca? Jeśli tak to jaka jest podstawa prawna? Ktoś wie?
Bo normalnie "chałwa" mnie strzela czasami...

Mistrzów spod blokowych parkingów nawet nie komentuję bo szkoda mi guziczków na klawiaturze...


21.10.2014, 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Złośliwe parkowanie
kros napisał(a):
Azureus napisał(a):
Orientujecie się czy można jakoś to załatwić prawnie np. zgłaszając na policję A co w przypadku gdy np. chcę rano jechać do pracy a tu zonk, czy straż miejska lub policja może odholować takie auto??

A mnie interesowałoby również jak z prawnego punktu widzenia wygląda ewentualna penalizacja "niestarannego" parkowania, czyli jak ktoś pisał z "kreską po środku"
Wiem że na terenach "prywatnych" typu markety, baseny itp to wolna amerykanka tfu... strefa autonomiczna w która policja się nie miesza (ciekawe czy na bani można tam jeździć?) ale jak to jest "na mieście"
Czy jest sens aby wezwać mistrzów od kamuflarzu fotoradarów (czyt. straż miejską) żeby wystawili komuś mandat za nieopłacenie drugiego biletu skoro zajmuje 2 miejsca? Jeśli tak to jaka jest podstawa prawna? Ktoś wie?
Bo normalnie "chałwa" mnie strzela czasami...

Mistrzów spod blokowych parkingów nawet nie komentuję bo szkoda mi guziczków na klawiaturze...



A powiedz że mi kolego. Co zrobisz w sytuacji kiedy na parkingu będzie wolne jedno miejsce. Ty żeby się zmieścić, bo samochód po prawej staną na kresce przytulisz się do tego po lewej bo to smart i stoi przy swojej lewej. Zaparkujesz w jedyny możliwe sposób, lewymi kołami za swoją lewą kreską. Kolega z prawej odjedzie. Kolega z lewej odjedzie. Przyjedzie nadgorliwy jak Ty, wezwie policje i dostaniesz mandat. Nie przesadzajmy z tą świętością z parkowaniem w mieście. Zwłaszcza że nie znasz powodu ani pilności potrzeby tego ,który zaparkował dziwnie.

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


21.10.2014, 22:07
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post Re: Złośliwe parkowanie
Todd napisał(a):
nadgorliwy jak Ty

Osądzasz nieznajomego. Co Cię uprawnia do tego?

Przez 20 lat posiadania prawka i przejechaniu prywatnie około 800kkm, oraz spędzenia w bloku większości swojego prawojazdowego życia doskonale wiem że są takie sytuacje. I JA O NICH NIE PISZĘ!
Piszę natomiast o leniwych matołach, którzy zamiast tyłem wjadą przodem tak że jedym kołem zajmują miejsce nr 1, kołem po przekątnej zajmują miejsce nr 3, podczas gdy większość samochodu spoczywa na miejscu nr 2.

Piszę tylko o sytuacjach w których jasno widać że parkujący był albo całkowitym dyletantem, albo śmierdzącym leniem. Tylko.

Nie pisz mi proszę że nie zawsze można tyłem itd. itp. Bo nie to jest istotą naszych pytań, autora wątku i mojego. W większych miastach niestety miewamy do czynienia z sytuacjami w których bogaty biznesmen, który rządzi swoimi pracownikami uważa że rządzi i na mieście, albo jego żona, która powinna jeździć właśnie smartem a nie Lincolnem Navigator. Może i to się powoli zmienia, ale powoli... znacznie wolniej niż ubywa miejsc parkingowych.

Już kiedyś pisałem tutaj, że choćby bardzo niewysoki mandat przydałby się nie po to aby walić po kieszeni, ale aby przez upierdliwość uświadomić tym ludziom, że łatwiej cofnąć i poprawić niż logować się do banku i płacić.

Todd napisał(a):
pilności potrzeby

Świetnie, ale jak Cię pstryknie fotoradar, to wytłumaczenie, że się spieszyłeś nie jest wytłumaczeniem. W życiu bycie w pośpiechu nie zwalnia od przestrzegania prawa, czy też savior vivru, jak również kultura osobista nie powinna nam się wtedy wyłączać.
I żeby nie było wątpliwości, ja nie jestem purystą. Ryzykuję, raz się uda a raz nie. Przekraczam prędkość - płącę. Jestem zły - klnę, jak mnie złapią - zapłącę. Stanę na trawniku bo jakiś debil zajął 2 miejsca - płącę, a nie płaczę że jestem spóźniony.

Chodzi mi tylko o tępienie czyjegoś lenistwa przez które ja osobiście mam potem kłopot.
Wiem, że to nie takie proste, bo buractwo w narodzie kwitnie, stąd moje pytanie w tym wątku, czy można jakoś próbować to leczyć?


21.10.2014, 22:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Złośliwe parkowanie
Kros, czyli piszesz o sytuacji analogicznej jak osoba która założyła temat.
No to odpowiedzi masz:

1 - ensai: Jeden parkuje przodem do wyjazdu, drugi tyłem.

2 - todd: Spytaj tego człowieka czy może zostawiać więcej miejsca.

Jeśli odpowie że ok i się dostosuje, sprawa załatwiona.
Jeśli powie wypchaj się pan, to:

1 - Parkuj w podobny sposób jak ten gość.
2 - Stwórz strefę w której ulatuje powietrze z kół.
3 - Myślę że fajnie mogą wyglądać pióra jego wycieraczek na jego dachu.
4 - Załóż sobie metalowe ochraniacze na rant drzwi i zamaszyście wysiadaj.


3 - 2.0 - 16V Michał: Todd można tylko ja osobiście wolę uniknąć porysowania o lakieru. Juz lepiej było by se dać po mordzie :mrgreen:

Wedle mnie wzywanie policji z takiego powodu, to tak jak wezwać policję bo zupa była zasłona.
Z sąsiadem lepiej żyć dobrze. Czasem tak jak w rodzinie, czy w grupie, trzeba pokazać komuś gdzie jego miejsce i znów jest dobrze. Wezwanie policji bo ktoś źle parkuje, to tak jak w szkole polecieć do pani bo dajmy na to Krzyś powiedział że masz zeza.
Więc nie dziw się że pisze o Twojej nadgorliwości.

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


22.10.2014, 05:47
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post Re: Złośliwe parkowanie
Świetnie, cudownie, ale rzeczy o których piszesz to albo "oczywista oczywstość", albo rozwiązania, które nie powinny być w dziale Formalno-prawnym, lecz w dziale, karki i bejsbole... i trochę zaskakuje mnie iż znalazły się na forum FC a nie w pudelku...
Dlatego pytałem po raz wtóry poszukując ewentualnych przepisów w tej sprawie.
Wspomniałem Straż Miejską, bo to oni swego czasu byli powołani do pilnowania porządku w naszych miastach. Skoro już są to niech pilnują, a policja niech robi swoje w miejscach gdzie straż nie może, albo im się nie chce...

Todd jak wyobrażasz sobie czatowanie któregoś z rzędu na delikwenta szukając miejsca do zaparkowania na starym mieście, gdzie nawet nie możesz się zatrzymać aby komuś kartkę wsadzić za szybę, nie tamując przy tym ruchu i nie wkurzając innych kierowców?
Pod blokami, najczęściej jak idioci parkują przyjezdni, bowiem tubylcy albo sami borykając się z problemem parkowania poszli po rozum do głowy i nauczyli się parkować, albo raz poproszeni o poprawienie uświadomili sobie problem i najczęściej jeszcze byli w stanie przeprosić.

Sprawa dotyczy również parkingów marketowych. Czy możemy tam coś zrobić?
Ochrona mi powiedziała, że nie zauważyli jak 2 karków zaparkowało na miejscu dla inwalidów, albo Paniusia ma miejscu dla rodziców z dziećmi. Nie zawsze pogoda sprzyja aby dymać z maluchami przez cały parking, a kto ma ten wie o tym że aby wypakować zapakować dzieci do fotelika to lepiej mieć miejsce aby otworzyć tylne drzwi, lewe i prawe. Paniusia złapana na gorącym uczynku na pytanie "dlaczego", odfuknęła że to nie moja sprawa gdzie ona parkuje, a zaczepiony ochroniarz powiedział że nie może nic zrobić niż tylko ją poprosić. No ale Paniusia już była w galerii.

Nie chodzi o to aby z zaciekle ścigać każdego kto coś przewini. Absolutnie nie! Nie dzwoniłem nigdy na policję w innej sprawie niż wypadek. Paniusię zaczepiłem raz, ochronę raz i sąsiada raz. Karków nie zaczepiałem, na wszelki wypadek...
A jak nie mam gdzie zaparkować na mieście jeżdżę w kółko robiąc sztuczny tłok i szukam aż coś się zwolni.

Ale czy możemy coś zrobić zamiast tylko kląć pod nosem? Motocykliści stworzyli akcję patrz w lusterka. I każdy o niej wie. Czy patrzy czy nie to inna bajka. Nie chcę też poruszać kwestii domniemanego uprzywilejowania niektórych z nich, bo ja nie tym.

Ale może ktoś ma pomysł na jakąś akcję w stylu "Ja nie parkuję jak osioł, a Ty?"

ps. Todd ja nie jestem idiotą...


22.10.2014, 07:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL