Teraz jest 28.03.2024, 15:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Odholowanie samochodu z autostrady 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.09.2013, 16:07
Lokalizacja: Gorzyczki
Posty: 41
Podziękował: 3
Pomógł: 4

Silnik: CGPA-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2013
Województwo: śląskie
Post Re: Odholowanie samochodu z autostrady
pracuje w patrolu autostrady i jak samochód pozostaje porzucony na pasie awaryjnym to odrazu laweta i na parking policyjny i nie ma tłumaczenia.... laweciarze za wywiezienie samochodu z autostrady wołaja od 300zł w góre więc nie przepłaciłes tak bardzo...a jak sie słyszy tłumaczenia niektórych ludzi to ręce opadają, wielu kierowców jezdzi na rezerwie i zatrzymują się bez paliwa co dla mnie jest masakrą... Najważniejsze ,że kożystając z autostrady godzisz się na panujące tam zasady a jakby każdy robił co chciał to byłby jeden wielki bajzel POZDRAWIAM


Ostatnio edytowano 25.04.2014, 14:13 przez and1985, łącznie edytowano 1 raz



25.04.2014, 14:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.03.2013, 19:02
Lokalizacja: Łódź
Posty: 205
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia Kombi Fresh
Rok prod.: 2002
Województwo: łódzkie
Post Re: Odp: Odholowanie samochodu z autostrady
marcing040381 napisał(a):
mrdrago napisał(a):
marcing040381 napisał(a):
Ad pkt 2 Wg przepisów auto stojące na autostradzie należy opuścić.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka


Ale nie pozostawiać bez opieki nieoznakowane!!!!!!

Wyslane z Lenovo IdeaTab A1000


mrdrago kto powiedział że bez opieki?Wystawiasz trójkąt 100m za autem awaryjki, oczywiście mając kamizelkę i opuszczasz obręb autostrady poza bandę, płot jak masz furtkę.Dzwonisz po pomoc i czekasz.Pomóc Ci może patrol autostradowy, albo znajomy może scholować Cię ale tylko do najbliższego zjazdu.
Jeśli masz ekran akustyczny to wychodzisz najbliższymi drzwiami na drugą stronę.Auta nikt Ci przecież nie ukradnie jak je zamkniesz ;)

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka


Bez opieki miałem na myśli, ze kobieta zostawiła auto na autostradzie i oddalila sie zupelnie. Z pierwotnego tekstu rowniez wywnioskowalem, ze nie oznkowala auta trojkatem itp. Nie bylo kontaktu z kierowca. Z punktu widzenia słuzby drogowej i policji było to ewidentne porzucenie. Sorry teraz za słowa, ale dla mnie przejaw bezmyslnosci i braku wyobraźni ze strony Was obojga. Po to właśnie sa tel sos (takie pomarańczowe) zeby informować odpowiednie słuzby.

Cieszcie się, ze Wasze koszty to zaledwie 500zl.

Wyslane z Lenovo IdeaTab A1000

_________________
"Jeśli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie. Przyjdzie i to zrobi."

Obrazek


25.04.2014, 14:12
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.09.2013, 16:07
Lokalizacja: Gorzyczki
Posty: 41
Podziękował: 3
Pomógł: 4

Silnik: CGPA-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2013
Województwo: śląskie
Post Re: Odholowanie samochodu z autostrady
patrol ciągle jeździ po autostradzie więc nawet czekając zrobiłaby lepiej niż pozostawiając pojazd


25.04.2014, 14:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.04.2011, 10:41
Lokalizacja: Poznań
Posty: 328
Zdjęcia: 0
Podziękował: 6
Pomógł: 25

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Sport Monnari
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Odholowanie samochodu z autostrady
and1985 napisał(a):
pracuje w patrolu autostrady i jak samochód pozostaje porzucony na pasie awaryjnym to odrazu laweta i na parking policyjny i nie ma tłumaczenia.... laweciarze za wywiezienie samochodu z autostrady wołaja od 300zł w góre więc nie przepłaciłes tak bardzo...a jak sie słyszy tłumaczenia niektórych ludzi to ręce opadają, wielu kierowców jezdzi na rezerwie i zatrzymują się bez paliwa co dla mnie jest masakrą... Najważniejsze ,że kożystając z autostrady godzisz się na panujące tam zasady a jakby każdy robił co chciał to byłby jeden wielki bajzel POZDRAWIAM



:bravo: piękne słowa.

Ja byłem nawet świadkiem jak gość na odcinku A2 Poznań-Września zatrzymał się na poboczu i poszedł siusiać na skarpę pozostawiając w aucie trójkę pasażerów. :rip:

_________________
F2 by marcing040381


25.04.2014, 14:25
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.09.2013, 16:07
Lokalizacja: Gorzyczki
Posty: 41
Podziękował: 3
Pomógł: 4

Silnik: CGPA-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2013
Województwo: śląskie
Post Re: Odholowanie samochodu z autostrady
to jest nic... ja tydzień temu zatrzymałem młode małżeństwo z dzieckiem którzy zatrzymali się na papierosa a dzieciak(około 3lat) biegał po awaryjnym luzem jakies 20m od nich i stwierdzili ,że marudził i puścili go żeby sie trochę poruszał...


25.04.2014, 16:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.04.2011, 10:41
Lokalizacja: Poznań
Posty: 328
Zdjęcia: 0
Podziękował: 6
Pomógł: 25

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Sport Monnari
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Odholowanie samochodu z autostrady
Gratulacje dla odpowiedzialności rodziców...

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

_________________
F2 by marcing040381


25.04.2014, 17:21
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Odholowanie samochodu z autostrady
krzych_b napisał(a):
Todd napisał(a):
.
2. - Jak już Żona przekazała Ci sprawę, to mogła się zamknąć w aucie i czekać.
3. - Trzeba było po nią pojechać z kimś. Sprzęgło na ogół nie "pali" się w taki sposób żeby wogóle się nie dało jechać.
4. - Najlepiej kupować markowe części. Wtedy sprzęgło wytrzyma 140000 a nie 14000.
5. - Możesz podać ich do sadu, wtedy zapłacisz jeszcze za koszty sądowe :)


2. Już Ci wytłumaczyli, czego nie bierzesz pod uwagę
3. Oczywiscie pojechałem, czas dojazdu 2 godziny (chyba działasz tylko w obrębie swojego grajdołka, że Ci to nie przyszło do głowy ;)
4. Naprawa zlecona u fachowego mechanika. Częśc markowa - typowa na pierwszy montaż
5. 100% pewności nigdy nie ma. Sprawę bym prowadził jako pozew zbiorowy, na pewno skrzyknie się parę równie niezadowolonych osób, bo uchwalenie haraczu , który jest niezgodny z normalnym kosztami wynikającymi z rozwiązywanego problemu nie powinno być w zgodzie z obowiązującym prawem . Pozwać trzeba to starostwo, a nie kogo innego - policja i firma wykonują tylko postanowienia.
Kiedyś były zmowy - policja miała swoich faworytów i holowała na znajomy parking, który zdzierał za każdy dzień parkowania tak, że można było czasem auto zostawić, bo odbiór mijał sięz celem, pół komisariatu w Będzinie za to zmieniło pracę, a ja niestety przezyłem to na własnej skórze, teraz dzieje się to w majestacie "prawa"


2. No ja bym wolał zostać w środku. Oczywiście zależy to od miejsca i okoliczności oraz poglądów, ale. Zresztą, co się stało to się nie odstanie więc nie ma co się więcej rozwodzić w tym wątku.
3. 90% przeciętnych wyjazdów samochodem wogóle (nie mówię o "zawodowcach") to obracanie się wokół komina. Nie opisywałeś okoliczności dokładnie wiec zastosowałem średnią :)
4. Jak to w tym kawale, gzie Polak zamknięty w pustym akwarium z dwiema metalowymi kulkami, jedna zepsuł a druga zgubił :)
5. No ja wiem ze Policja nie wzywa byle holownika, tylko firmę która wygrała przetarg na takie usługi i musi być na zawołanie (nie wyklucza to oczywiście łapówkarstwa).
Ja bym jednak sobie tym już gitary nie zawracał. Jeśli żona nie pościła awaryjnych i nie postawiła trójkąta, to nic nie wskurasz. Jeśli wezwali hol , to ktoś już za to zapłacić musi. I nie ważne gdzie by ci go odholowali, to wezwany przez Policje kosztuje zawsze tyle samo. Oni holują na swój strzeżony parking. Bele gdzie nie mogą go rozładować. Dlatego tego nie zrobili. Oczywiście decyzja co zrobić należy do Ciebie. Jeśli jednak ich pozwiesz, to opisz tu wynik sprawy . Jestem ciekaw ile to kosztowało :)
To co piszesz o tym co powinni a co nie. Może masz w tym trochę racji. Ale przecież my nie żyjemy w normalnym kraju i normalnych czasach. To też weź pod uwagę.

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


25.04.2014, 18:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.10.2009, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1879
Podziękował: 6
Pomógł: 56

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III Combi TDI
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: Odholowanie samochodu z autostrady
Czepiacie sie kraju. Czemu jak rodacy przekroczą granice to znają przepisy i wiedzą od czego jest prawy pas, co chwila sa wpisy wyjazd za granicę co mieć w aucie, szkoda ze tylko wtedy każdy wiec co jest obowiązkowe w aucie bo w PL już obowiązku nie ma. W Niemczech za taka akcje byście w skarpetkach ganiali za stworzone zagrożenie. Tam też holowanie kosztuje sporo. Ale tylko w Polsce jest źle i tylko tu zasady trzeba mieć w d...... Jak dostaniesz mandat za prędkość to też będziesz pozywal do sądu bo stali tam gdzie ich nie widziałeś? Przecież Twoja wina skoro jechales za szybko. Takie są koszta i nie ma co płakać.

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

_________________
PerfectService by DGW
Skoda Octavia III Combi 2.0 TDI 4x4 CKFC
Skoda Octavia 2FL Combi 2.0 TDI
Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ
Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF


25.04.2014, 23:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.03.2013, 19:02
Lokalizacja: Łódź
Posty: 205
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia Kombi Fresh
Rok prod.: 2002
Województwo: łódzkie
Post Re: Odp: Odholowanie samochodu z autostrady
Adrian napisał(a):
Czepiacie sie kraju. Czemu jak rodacy przekroczą granice to znają przepisy i wiedzą od czego jest prawy pas, co chwila sa wpisy wyjazd za granicę co mieć w aucie, szkoda ze tylko wtedy każdy wiec co jest obowiązkowe w aucie bo w PL już obowiązku nie ma. W Niemczech za taka akcje byście w skarpetkach ganiali za stworzone zagrożenie. Tam też holowanie kosztuje sporo. Ale tylko w Polsce jest źle i tylko tu zasady trzeba mieć w d...... Jak dostaniesz mandat za prędkość to też będziesz pozywal do sądu bo stali tam gdzie ich nie widziałeś? Przecież Twoja wina skoro jechales za szybko. Takie są koszta i nie ma co płakać.

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka


Niestety, taka jest mentalność Polakow.

Wyslane z Lenovo IdeaTab A1000

_________________
"Jeśli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie. Przyjdzie i to zrobi."

Obrazek


26.04.2014, 06:56
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Odholowanie samochodu z autostrady
Co oczywiście nie znaczy że w Niemczech czy Anglii jest lepiej. Tam też są głupie przepisy trakujace człowieka jak idiotę którego trzeba chronić przed samym sobą.
Nie myślę o obowiązku oznaczenia samochodu na autostradzie, bo to trzeba zrobić aby inni użytkownicy drogi wiedzieli że coś jest nie tak tam z przodu. Ale przymus zapinania pasów czy iny debilizm jak zakaz pozostania w samochodzie na autostradzie... Jeszcze chwila i ustalą przepis mówiący o tym że samobójstwo jest zakazane i grozi za nie kara do 25lat pozbawienia wolności :)
To że w Polsce kierowcy zachowują się inaczej niż na drogach zagranicznych wynika z tego że u siebie czujemy się pewniej. I to jest normalne. Nie trzeba daleko szukać. Słowak u siebie jedzie normalnie. Przejeżdża granice do nas i jedzie przepisowo. To jest normalne zachowanie a nie jakieś ułomności narodowe jak próbujecie to określić.

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


26.04.2014, 09:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL