Teraz jest 19.09.2024, 19:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
[F2] Zablokowane dzwi przednie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 23.05.2013, 12:17
Posty: 21
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: JOY
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Zablokowane dzwi przednie
Witam serdecznie

Nabylem Fabie 2 z 2008 roku w wersji JOY. Auto dopiero do mnie jedzie, wiec fizycznie dostane je jutro. Auto ma problem z dzwiami, ktore sie nie otwieraja. Mowa tutaj o dzwiach przednich - tylne mozna otworzyc. Czytalem w cos o safe mode czy dead lock w skodzinkach. Ktos mial moze taki przypadek jak ja opisuje ?? W razie czego jak mozna wylaczyc safe mode czy tam dead lock ??

Pozdrawiam


23.05.2013, 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.02.2011, 12:39
Lokalizacja: Piła
Posty: 402
Podziękował: 4
Pomógł: 23

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Comfort+
Rok prod.: 2002
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Zablokowane dzwi przednie
Problemem może być krańcówka otwórz je mechanicznie od środka jeśli ręcznie da rade po pociągnięciu za klamkę od środka tonie dead lock. Safe mode to tryb awaryjny, w którym silnik jest zdławiony i ma ograniczona moc by dokulać się do mechanika. Jeśli otworzysz drzwi to sprawdź czy peszelu który łączy drzwi z karoseria a w którym idą kable nie ma przerwań

P.S. Podobno deadlock wyłącza podwójne kliknięcie na klawisz zamykana drzwi:)

_________________
Podtlenek LPG nie jest zły:)

Pozdrawiam
Tomasz


23.05.2013, 14:29
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.05.2013, 12:17
Posty: 21
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: JOY
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Zablokowane dzwi przednie
Zgadza sie to nie safe mode tylko safe lock - jest to ladnie opisane w instrukcji. Ktos wie jak owe cudo dziala ?? Efekt jest taki, ze nie mozna otworzyc samochodu z zewnatrz jak i wewnatrz. Co dziwne problem dotyczy tylko dzwi przednich - tylne otwieraja sie. Slychac , ze centralny chodzi tylko te dzwi nie chca sie otworzyc ;/ Ktos ma jakies porady przed totalna demolka ?? :>


25.05.2013, 13:00
Zobacz profil
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zablokowane dzwi przednie
Miałem podobną sytuacje u kolegi pichtof , ale tam okazało się że znajomy pichtof-a pogmerał w kodowaniu BSI swoim vag-iem i efekt był taki że otwierały się tylko drzwi kierowcy a reszta nie , na nowo zakodowałem mu centralną elektrykę i wszystko wróciło do normy.
U ciebie może być tak naprawdę wiele możliwości najlepiej byłoby go wrzucić na vaga i wtedy może by się coś wykluło , ja miałem kiedyś przypadek całkowitego zatrzaśnięcia się drzwi tylnych ale po wymianie klamek zewnętrznych , winna była linka łącząca klamkę i zamek , a w zasadzie moja nieuwaga bo za mocno ją naprężyłem co wyglądało tak jakby ktoś trzymał cały czas klamkę i chciał otworzyć drzwi za pomocą alarmu , siłownik chodzi ale drzwi są zamknięte :)


25.05.2013, 17:22
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 23.05.2013, 12:17
Posty: 21
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: JOY
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Zablokowane dzwi przednie
Jutro mam miec auto wiec obadam. Moze wymianiali zamek czy cus i nie zrobili ustawien fabrycznych i cos sie pokopalo. Ma ktos moze opis kodowania centralnego zamka ?? Bo widzialem gdzies na necie np 0209 - blokada 2 dzwi, 0211 - blokada 2 dzwi plus podnoszenie szyb. Moze tutaj sie cos pokopalo ??


26.05.2013, 09:39
Zobacz profil
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zablokowane dzwi przednie
U mnie wygląda to następująco pierwsze zdjęcie to kodowanie , następne to bloki pomiarowe.
W pierwszej focie masz też podpowiedzi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś u kolegi Pichtof zaobserwowaliśmy podobny problem , niestety nie mogliśmy wyjąć klamki by zobaczyć co i jak , na razie wywnioskowaliśmy że może być nie podłączona lub zerwana linka od klamki od wewnątrz się otwiera z zewnątrz jest problem , niestety po wykręceniu śrub od klamki/zamka nie udało nam się wyjąć zamka z zaślepką prawdopodobnie mechanik który składał samochód przykleił zamek bo za chiny nie można go wydłubać by dostać się do klamki.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje venomk za ten post:
kolorowymisiu
26.05.2013, 21:34
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 23.05.2013, 12:17
Posty: 21
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: JOY
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Zablokowane dzwi przednie
Siemka

Fabiszon pod blokiem. Brak mozliwosci otwarcia dzwi z zewnatrz jak i wewnatrz. Centralny sluchac, ze chodzi. Brak polaczenia z centralnym vagiem (robilem polskim vagiem bo mam winde 7 ;/ ) laczylem sie tez kompem od mechanika i tez lipa.

To co rwiemy tapicerke ??


Edit

Tapicerka wytargana. Silowbik zamka smiga. Auto postawione do mechanika . Sprawna raczka srubokrecik i dzwi otwarte. A usterka ? Auto stalo wieki zamki zlapaly wilgoc i wsio bylo "chycone". Zamek rozruszany popsikany i smiga ! Jutro ida 2 dzwi ;)


27.05.2013, 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.08.2012, 22:25
Posty: 46
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia 2
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Zablokowane dzwi przednie
Witam. Mam problem z drzwiami kierowcy w F1. Problem prawdopodobnie tkwi w zasilaniu zamka, ponieważ rygielki chodzą we wszystkich drzwiach i pozostałe drzwi można otworzyć bez problemu z zewnątrz/wewnątrz. Drzwi kierowcy nie otwieraj się z zewnątrz/wewnątrz pomimo, że rygielek jest w górze.
Problem pojawił się po podłączeniu prostownika do aku - padł bezpiecznik w prostowniku. Po wymianie go, odłączeniu aku (wcześniej nie odłączyłem), prostownik działa. Ale pojawił się problem z drzwiami i odpaleniem auta - rozrusznik kręci ale silnik nie odpala - stąd wnioskuję, że spalił się jeszcze bezpiecznik gdzieś w aucie. Ale jak się pewnie domyślacie, moje obawy budzi to, że sporo bezpieczników odpowiedzialnych za zabezpieczenie sterowników różnych urządzeń znajduje się we wnęce w desce za drzwiami kierowcy.. Czy może być tak, że "poleciał" bezpiecznik gdzieś pod maską? Jeśli jednak za drzwiami schowany jest odpowiedni bezpiecznik, to jak się do niego dostać??

_________________
Octavia 2 2007 HTB 1,9 TDI BXE DSG
wcześniej Fabia I 2006 Combi 1,4 16V BKY


29.05.2013, 08:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 23.05.2013, 12:17
Posty: 21
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: JOY
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Zablokowane dzwi przednie
rufus_123 napisał(a):
Ale jak się pewnie domyślacie, moje obawy budzi to, że sporo bezpieczników odpowiedzialnych za zabezpieczenie sterowników różnych urządzeń znajduje się we wnęce w desce za drzwiami kierowcy.. Czy może być tak, że "poleciał" bezpiecznik gdzieś pod maską? Jeśli jednak za drzwiami schowany jest odpowiedni bezpiecznik, to jak się do niego dostać??


Kolego mam jeszcze fabiszona 1, bo jestem w czasie przesiadki na 2 - ale gdzie za dzwiami sa bezpieczniki ?? Powiedz mi co masz na mysli piszac za dzwiami. Chodzi Ci o jakis bezpiecznik pod tapicerka dzwi ?? Otworz dzwi kierowcy jak popatrzysz z boku na deske rozdzielcza tam jest taki czarny plastik. Jego sie zdjemuje i tam masz bezpieczniki.

Obrazek

Ja osobiscie nie spotkalem sie, zeby ktos wsadzal bezpiecznik pod np tapicerke dzwi. Sprawdz wszystkie bezpieczniki w tym miejscu co Ci pokazalem. Pare masz jeszcze pod maska, z tego co pamietam nad akku.

Co do centralnego. Jesli nie da sie otworzyc dzwi z zew i wew, ani z centralnego ani z kluczyka czeka Cie rwanie tapicerki :D Polecam przed ta akcja kupic spinki karoserii - w ASO kosztuja 2,76.



A teraz sobie zdalem sprawe o co Ci chodzi z tym " za dzwiami". Przeca ty masz zamkniete dzwi od kierowcy :D No to kolego chyba Cie czeka to co napisalem wyzej :(

Ja w fabii 2 rwalem tapicerke a straty to 2 spinki.

Pozdrawiam


29.05.2013, 17:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.08.2012, 22:25
Posty: 46
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia 2
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Zablokowane dzwi przednie
Dokładnie o to mi chodziło, że przy zamkniętych drzwiach nie mam dostępu do skrzynki z bezpiecznikami ;)
Na szczęście problem został rozwiązany - wystarczyło pociągnąć klamkę i poluzować linkę :hurra:

_________________
Octavia 2 2007 HTB 1,9 TDI BXE DSG
wcześniej Fabia I 2006 Combi 1,4 16V BKY


13.06.2013, 06:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.07.2012, 13:31
Lokalizacja: Starachowice
Posty: 555
Podziękował: 11
Pomógł: 14

Silnik: CUTA-1.4 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Ambiente ICE ++
Rok prod.: 2005
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: Zablokowane dzwi przednie
Odgrzeje żeby było razem

Też drzwi od kierowcy. Rozebrałem żeby wymienić wewnętrzną część klamki zewnętrznej. Przy ponownym składaniu wypadł rygiel (drut). Włożyłem na miejsce (tak mi się wydawało), poskładałem do kupy, dwa nity i test - ok, drzwi się zamykają otwierają. No to reszta nitów i boczek, zamknięte auto i do domu.

Rano otwarcie z pilota, do klamki i :shock: nie da się otworzyć, z tylne otwarte, za inne otwarte, no przez pasażera za klamkę wewnętrzną i nic - nie da się otworzyć.

Guzikiem na podłokietniku, kluczykiem w zamku, pilotem - ryglują się i odryglowują (słychać, rygiel góra-dół i zmienia się wartość w VCDS) ni cholery drzwi się nie otwierają coś się stało po zaryglowaniu centralnym.

Jak zdjąć boczek z drzwi kierowcy przy zamkniętych drzwiach? Lub jak wyjąć wkładkę przy zamkniętych drzwiach?
Lub jak otworzyć drzwi? Od czego to się mogło stać, skoro rygiel chodzi?
Ciągnąć za klamki wew/zew linki są napięte pociągają się i wracają.

Chodzi mi po głowie taki myk, że przy ponownym montażu klamki zew mocno naciągnąłem linkę (ta czarna plastikowa końcówka linki która wchodzi w rowek klamki). Naciągnąłem ją na maksa. Przy próbie się tworzyły, może po zaryglowaniu linka gdzieś bardziej się naprężyła i teraz nie cofa się na tyle żeby zamek zaskoczył, możliwe to ???


08.03.2015, 21:39
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Zablokowane dzwi przednie
tak już to kilku osobom tłumaczyłem bo sam to zrobiłem. Klamka po prostu nie ODBIJA do końca.

_________________
Obrazek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje witek_77 za ten post:
peSTKa
08.03.2015, 23:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.07.2012, 13:31
Lokalizacja: Starachowice
Posty: 555
Podziękował: 11
Pomógł: 14

Silnik: CUTA-1.4 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Ambiente ICE ++
Rok prod.: 2005
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: Zablokowane dzwi przednie
Problem rozwiązany, było to co pisząc posta wpadło mi do głowy i potwierdziłeś witek_77 (za mocno napięta linka).


10.03.2015, 08:58
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Zablokowane dzwi przednie
jak dorwałeś się do zluzowania linki ?

_________________
Obrazek


10.03.2015, 09:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL