Teraz jest 20.09.2024, 10:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Porównanie głośników 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Yogi napisał(a):
wolf, mnie ubiega hehe
Jestes szybki jak Czak Noris ;)

Era hertza minela !!!! byl dobry ale pare lat temu
teraz nadchodzi pogromca PB :hurra:


Yogi wazne ze mamy to samo na mysli :mrgreen: ..co do PB to sie zagdzam sam jak bym mial kase to bym sobie zamienil moje hertze..ale narazie mi one wystarczaja

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


07.02.2006, 16:47
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Efektywność 88 dB nie powala na kolana.
Podobnie psamo przenoszenia od 45 Hz przy głośnikach za 379 zł nie jest oszałamiające. Nie twierdzę że są złe ale mam wątpliwości czy warte swojej ceny. Zapewne bardzo ładnie grają :lol:

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


07.02.2006, 21:39
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
Tomislav napisał(a):
Efektywność 88 dB nie powala na kolana.
Podobnie psamo przenoszenia od 45 Hz przy głośnikach za 379 zł nie jest oszałamiające. Nie twierdzę że są złe ale mam wątpliwości czy warte swojej ceny. Zapewne bardzo ładnie grają :lol:


taka dobra rada:
traktuj te dane z przymruzeniem oka ;)

wiele buszmenow i alfardow maja kosmicznie duzo zer na obudowach i pudlach co jest po prostu chwytem marketingowym

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


07.02.2006, 22:24
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Yogi napisał(a):
...traktuj te dane z przymruzeniem oka ;)

wiele buszmenow i alfardow maja kosmicznie duzo zer na obudowach i pudlach co jest po prostu chwytem marketingowym

Zgadza się, zwłaszcza jeśli chodzi o moc.
Ale nikt nie zaniża parametrów swoich głośników. A za taką cenę te prametry nie są zadowalające jak dla mnie poprostu. WIerzę że te głośniki sią dobrze skonstruowane itd ale jakieś zdecydowanie za drogie mi się wydają. Moje bardzo subiektywne zdanie :wink:

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


07.02.2006, 23:54
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Tomislav napisał(a):
Yogi napisał(a):
...traktuj te dane z przymruzeniem oka ;)

wiele buszmenow i alfardow maja kosmicznie duzo zer na obudowach i pudlach co jest po prostu chwytem marketingowym

Zgadza się, zwłaszcza jeśli chodzi o moc.
Ale nikt nie zaniża parametrów swoich głośników. A za taką cenę te prametry nie są zadowalające jak dla mnie poprostu. WIerzę że te głośniki sią dobrze skonstruowane itd ale jakieś zdecydowanie za drogie mi się wydają. Moje bardzo subiektywne zdanie :wink:


Hej Tomi :) moze suche parametry niesa oszalamiajace ale zerknij tylko tu.. :wink:
http://essa.com.pl/gfx/static/files/Testy/AH0505.jpg

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


08.02.2006, 08:40
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
MOze wlasnie te "zanizone" sa blizej prawdy :)

osobisicie nie patrze na parametry, wole odsluchac albo zapytac sie kogo trzeba ale tutaj najlepiej dorwac kogos kto "z niejednego pieca chleb jadl"

te 300/400 zł to moim zdaniem minimum aby nabyc glosniki ktore maja "rece i nogi" i prezentuja muzyke godną uszu.

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


08.02.2006, 08:44
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
wolf napisał(a):
Hej Tomi :) moze suche parametry niesa oszalamiajace ale zerknij tylko tu.. :wink:
http://essa.com.pl/gfx/static/files/Testy/AH0505.jpg

Bardzo dobrze wypadają w tym zestawieniu. DOstały nawet max gwiazdek za preis/liestung :)
Z tym że reszta tylku jedną gwiazdkę mniej :eh:
A wygrały chyba dlatego że mają najniżej położone częstotliwość odcięcia na dole :wink:
Jesli te 44Hz są wystarczająco głaśno odgrywane to spoko.
OK skłaniam się w stronę że są dobre i ciekawe. Mimo wsztsko cena :( :?

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


08.02.2006, 09:08
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
A ja wam powiem co wybrałem i zrobiłem do tej pory i co zamierzam jeszcze zrobić.

A więc na przód wstawiłem małą znaną firmę niemiecką SinusLive ( komplet średnie+gwizdki+zwrotnice). Głośnik jest moim zdaniem całkiem niezły. Dałem za nie 250 zł + montaż.

Głośniki i montaż wykonywał mi znajomy który zajmuje się zawodowo instalacjami i sprzedażą sprzętu car audio więc troszkę sobie porozmawialiśmy na te tematy.

Pytałem go co proponuje na tył ( bo w octavi w miejsca na głośniki wchodzą tylko 130 ) bo chciałbym uzyskać całą scene muzyczną z ładnym basem w samochodzie a nie tylko słyszeć przód ( choć niektórzy twierdzą że instalacja z przodu w zupełności wystarczy bo samochód to nie kino domowe i wkładanie tyłu to głupota ??? ).
Znajomy powiedział mi że mam w zasadzie dwa wyjścia - 1. Zainstalować jakieś przyzwoite głośniki w miejsca oryginalne + Tuba + wzmak albo 2. Wstawić w półkę jakieś dobre elipsy + wzmak .

Punkt pierwszy odpada bo nie stać mnie na dobrą tube i wzmak, punkt drugi odpada także z czysto praktycznych powodów - złodzieje. I w tym momencie mój znajomy zaproponował mi coś co wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem - wstawić w miejsca fabryczne jakieś przyzwoite głośniki a do bagażnika wstawić suba z popularnych teraz zestawów głośnikowych do PC ( na przykład kupić taki zestaw firmy Creative 2+1 z aktywnym subem zasilanym napięciem 13,8V ). Najzabawniejsze jest to że widziałem i miałem przyjemność odsłuchania takiego zestawu w aucie. Kolega zrobił to sobie w pugocie 206. Sub leży w bagażniku ( jako że w 206 jest to w zasadzie pojęcie umowne ) i nie zajmuje wiele miejsca. Do tego pciągnięte jest zasilanie z samochodu i to ze stacyjki ( czyli napięcie dostaje dopiero po przekręceniu kluczyka ACC ) a do kabiny między fotelami umiścił regulację tego suba ( prawie każdy zestaw Creativa ma na kablu pilota ). Sub został podłączony z radia po liniowym wyjściu.

Powiem wam że jak dla mnie gra rewelacyjnie :hurra: . Za stosunkowo małę pieniądze i do tego praktycznie ( nie zajmujemy i tak małych bagażników wielką tubą ) mamy całkiem przyjemnie grający zestaw.
Ja już przymierzam się do siebie na coś takiego tylko muszę jeszcze znaleźć odpowiedni zestaw creativa ( u niego był bodajże nie oferowany już model stt2200 ) i do dzieła.

Piszę to jako ciekawostkę bo wydało mi się to dość ciekawe i nie spotykane rozwiązanie.


09.02.2006, 09:32
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Luls napisał(a):
A ja wam powiem co wybrałem i zrobiłem do tej pory i co zamierzam jeszcze zrobić.

A więc na przód wstawiłem małą znaną firmę niemiecką SinusLive ( komplet średnie+gwizdki+zwrotnice). Głośnik jest moim zdaniem całkiem niezły. Dałem za nie 250 zł + montaż.

Głośniki i montaż wykonywał mi znajomy który zajmuje się zawodowo instalacjami i sprzedażą sprzętu car audio więc troszkę sobie porozmawialiśmy na te tematy.

Pytałem go co proponuje na tył ( bo w octavi w miejsca na głośniki wchodzą tylko 130 ) bo chciałbym uzyskać całą scene muzyczną z ładnym basem w samochodzie a nie tylko słyszeć przód ( choć niektórzy twierdzą że instalacja z przodu w zupełności wystarczy bo samochód to nie kino domowe i wkładanie tyłu to głupota ??? ).
Znajomy powiedział mi że mam w zasadzie dwa wyjścia - 1. Zainstalować jakieś przyzwoite głośniki w miejsca oryginalne + Tuba + wzmak albo 2. Wstawić w półkę jakieś dobre elipsy + wzmak .

Punkt pierwszy odpada bo nie stać mnie na dobrą tube i wzmak, punkt drugi odpada także z czysto praktycznych powodów - złodzieje. I w tym momencie mój znajomy zaproponował mi coś co wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem - wstawić w miejsca fabryczne jakieś przyzwoite głośniki a do bagażnika wstawić suba z popularnych teraz zestawów głośnikowych do PC ( na przykład kupić taki zestaw firmy Creative 2+1 z aktywnym subem zasilanym napięciem 13,8V ). Najzabawniejsze jest to że widziałem i miałem przyjemność odsłuchania takiego zestawu w aucie. Kolega zrobił to sobie w pugocie 206. Sub leży w bagażniku ( jako że w 206 jest to w zasadzie pojęcie umowne ) i nie zajmuje wiele miejsca. Do tego pciągnięte jest zasilanie z samochodu i to ze stacyjki ( czyli napięcie dostaje dopiero po przekręceniu kluczyka ACC ) a do kabiny między fotelami umiścił regulację tego suba ( prawie każdy zestaw Creativa ma na kablu pilota ). Sub został podłączony z radia po liniowym wyjściu.

Powiem wam że jak dla mnie gra rewelacyjnie :hurra: . Za stosunkowo małę pieniądze i do tego praktycznie ( nie zajmujemy i tak małych bagażników wielką tubą ) mamy całkiem przyjemnie grający zestaw.
Ja już przymierzam się do siebie na coś takiego tylko muszę jeszcze znaleźć odpowiedni zestaw creativa ( u niego był bodajże nie oferowany już model stt2200 ) i do dzieła.

Piszę to jako ciekawostkę bo wydało mi się to dość ciekawe i nie spotykane rozwiązanie.


Luls twoj znajomy ma racje opcja dobry przod + sub + wmzak i muza 1 klasa, natomist jesli juz masz niski budzet to niebawil bym sie w te prymitywne zabawy z creativerm bo to troche amatorszczyzna jedzie, bez urazy juz jakby vo to pomyslalbym o zainwestowaniu w subwoofer aktywny, niegro ontak jak odzienie sub + wzmak ale wydaje mi sie ze jest to lepsze rozwiaznie niz glosniczki creative a cena zblizona. :wink:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


09.02.2006, 10:23
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
Luls napisał(a):
Głośniki i montaż wykonywał mi znajomy który zajmuje się zawodowo instalacjami i sprzedażą sprzętu car audio więc troszkę sobie porozmawialiśmy na te tematy.


Luls napisał(a):
Znajomy powiedział mi że mam w zasadzie dwa wyjścia - 1. Zainstalować jakieś przyzwoite głośniki w miejsca oryginalne + Tuba + wzmak albo 2. Wstawić w półkę jakieś dobre elipsy + wzmak .


to ten sam znajomy ?

jesli tak to ja dziekuje takim znawcom CA (ludzie ktorzy maja pojecie o CA wiedza o czym mowie)

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


09.02.2006, 10:33
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Yogi napisał(a):
to ten sam znajomy ?

jesli tak to ja dziekuje takim znawcom CA (ludzie ktorzy maja pojecie o CA wiedza o czym mowie)



Nie no spokojnie ja to przedstawiłem jako ciekawostke. Każdy ma to na co go stać i co mu się subiektywnie najlepiej podoba. Ja też jak usłyszałem co to jest i z czego zrobione to ironizowałem - do czasu ...... aż nie posłuchałem. Każda Tuba która ma grać powiedzmy sobie średnio zajmie nam pół bagażnika i nie ma na to rady.
Ja szukam czegoś co nie zabierze mi tej powierzchni ponieważ cenie sobię funkcjoalność auta.

Ja widze że Yogi jesteś znawcą tematu. Jasne że nie jest to ŻADEN nawet amatorski zestaw CA ale ja nie muszę mieć pięknej tuby z tyłu ( pewnie najlepiej taką zbajerowaną ) co by siać szpan dla mnie ma to grać.
Kolego Yogi może najpierw byś posłuchał jak to gra a potem wypowiadał swoje uszczypliwe opinie.

A powiedz mi Yogi - czy obowiązkowo także trzeba wymienić Kable na beztlenowe i do tego o odpowiednim przekroju ????


09.02.2006, 10:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
ok widze ze sie nie rozumiemy :|

po 1 piszesz o tubie a jak wiadomo Tuba to zło a elipsy to dno i 2 metry mulu (z CA nie ma to nic wspolnego natomiast nadaje sie na robienie w samochodzie dyskoteki)
po 2 nie uwazam sie za znawce ale jakies tam pojecie mam.

Luls napisał(a):
A powiedz mi Yogi - czy obowiązkowo także trzeba wymienić Kable na beztlenowe i do tego o odpowiednim przekroju zamyślony?


do czego to nawiazuje?
jesli jest to zestaw radio+glosniki przod to nie ma sensu zmieniac kabli bo i tak roznica bedzie niezauwazalna.
jesli ma byc to zestaw bardziej profi (czyli kondensatorek, bezpiecznik, piec, dobre glosniki, skrzynia oczywiscie nic pokroju buszmena) to napewno warto wymienic kabelki o przekroju 2.5

Nawiazujac do Twojego kolegi przypomniala mi sie wizyta w calkiem calkiem sklepie CA rozmawialem ze sprzedawca w sklepie na teamt poprawienia sceny w fabii i na poczatku wymyslal ze skoda jest niewdzieczna bo jakosc plastikow jest kiepska (dokladnie zatrzaskow ) oraz profil drzwi jest kiepski... pomyslalem ze gosc jest wyjadaczem z racji ze siedzi w tym biznesie a ja jestem tylko biednym amatorem ktory szukal glosnikow do 350zl po omowieniu zestawow odseparowanych prosze pana o dystanse pod woofery po czym gosc wyciaga mi plastikowy szajs :| nie iwedziam czy nabija sie ze mnie czy mowi na powaznie.
Razi mnie niekompetencja ludzi ktorzy siedza w sklepach i to nie tylko CA !

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


Ostatnio edytowano 09.02.2006, 17:03 przez Yogi, łącznie edytowano 1 raz



09.02.2006, 15:00
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Yogi napisał(a):
\
Razi mnie niekompetencja ludzi ktorzy siedza w sklepach i to nie tylko CA !



Co do tego to zgadzam się z tobą w100 %.

Jeżeli nie daj boże człowiek który jest kompletnym laikiem w sprawach CA zapragnie wstawić sobie jakiś zestaw to tak naprawdę nie ma u nas na rynku firm które dysponują wiedzą fachową na ten temat. Oczywiście są wyjątki ale one potwierdzają tylko regułę, czyli jeżeli człowiek chce coś takiego zrobić to nie chcąc się narażać na zawyżone koszty i do tego wciśnięcie sobie jakiegoś ścierwa MUSI wcześniej zasięgnąć trochę wiedzy na ten temat.

No właśnie chodziło mi o przekrój i jakość kabli przy instalacji wysoko budżetowej a na takową nie mam pieniędzy.

Yogi więc powiedz co można zrobić z tyłem kiedy z przodu mamy w miare grający sprzęt ?

Pytam nie z ironii tylko po prostu szukam różnych rozwiązań i może ty masz inne w miare tanie rowiązanie. :D


09.02.2006, 15:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
tyl najlepiej zostawic :)
po co Ci z tylu cos ? (rozumiem ze subwoofera ani pieca nie masz w planach)
moze zamontuj gwizdki w tylnich drzwiach i zobacz jaki bedzie efekt.
albo wywal na zewnatrz przednie tweetery

niestety w audio tanim kosztem nie zdziala sie cudow...
dobre rzeczy niestety kosztuja i tak np profesjonalne wyklejenie przednich drzwi to koszt ok 600 i wiecej.

Jesli meczy Cie temat tyłu to najlepiej jakbys mial mozliwosc przetestowania roznych rozwiazan i wtedy wybierzesz to co bedzie Cie satysfakcjonowalo. :essen:

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


09.02.2006, 17:16
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Luls napisał(a):
co można zrobić z tyłem kiedy z przodu mamy w miare grający sprzęt ?

kupic jeszcze lepszy sprzed na przod a na tyl wlozyc to co wczesniej bylo z przodu :wink:


15.02.2006, 19:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL