Teraz jest 21.09.2024, 18:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
[F1-F4] Utracony kluczyk - dorobienie/wymiana zamków/zmiana kodu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.11.2009, 18:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 15
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Comfort+
Rok prod.: 2001
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
lisekk86 napisał(a):
witam mam pytanko ile moze kosztowac dorobienie kluczyka do skody fabi? ;-)


Mi wczoraj w ASO zawołali 350pln za nowy kluczyk z zakodowaniem (klucz zwykły, podświetlany). I "tylko" 2 tygodnie czekania od zamówienia :sciana:
PS. Nie posiadam kodu immo.


27.11.2009, 23:39
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2322
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post 
1. odczytać PIN - ok. 100zł. ( specjalistyczny punkt co pisał Allen)
2. dociąć grot - ok. 30 zł. (warsztat ślusarski co dorabia klucze)
3. zakupić klucz ( scyzoryk) - ok. 100 zł. ( allegro albo giełda)
4. załozyć grot do klucza - to można zrobić samemu
5. wkodować klucz do samochodu - ok. 50 zł. ( specjalistyczny punkt co pisał Allen)
zgłosić do ubezpieczalni dorobienie klucza ;) :szng:
jesli jest klucz "stały" to pkt. 2,3 i 4 są jedną czynnością.

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


28.11.2009, 10:10
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 25.07.2010, 19:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/Jasienica
Posty: 28
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: BMS-1.4 TDI 80 KM
Samochód: Fabia Active Kombi
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
Witam,

ja też mam taki problem, że kupiłem moją Fabię z 1 kluczykiem i na dodatek bez kodów.
Kluczyk jest stały bez przycisków. Samochód nie posiada alarmu ale ma centralny zamek.
W związku z tym mam pytanie gdzie i za ile mogę go dorobić.
Pytanie drugie - o ile będzie to droższe gdybym skorzystał z okazji i dokupił np. taki zestaw alarmowy:
http://allegro.onet.pl/item1154271777_a ... mocja.html

Pozdrawiam


30.07.2010, 12:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.08.2010, 17:12
Posty: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Województwo: mazowieckie
Post 
witam,
od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem Fabi Combi z 2006r i mam taki problem ...mianowicie jeden kluczyk dziala zarowno z pilota jak i mechanicznie, drugi zaś działa mechanicznie (otwiera i odpala samochód), ale już z pilota niestety nie otwiera ani nie zamyka. Czy jest jakis sposob zeby zsynchronizowac pilota z centralnym zamkiem?? dodam, ze bateria jest dobra.


18.08.2010, 16:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.09.2010, 19:53
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 24
Podziękował: 1
Pomógł: 3

Silnik: BSW-1.9 TDI 105KM
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post 
Co by nie zakładać nowego tematu... Kupiłem F2 combi 2008 z jednym kluczem. Chciałbym mieć drugi na wypadek zatrzaśnięcia tego pierwszego lub, żeby moja połowica mogła skorzystać z auta pod moją nieobecność lub inne okoliczności. Nie mam przywieszki z cyferkami, to w serwisie da radę zamówić kluczyk, czy jest inna (tańsza) alternatywna forma nabycia klucza. Klucz mam scyzoryk, trzyprzyciskowy. Jeśli ktoś mógłby polecić jakiegoś kluczmistrza, najlepiej ze śląskiego...


02.10.2010, 20:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 11.02.2009, 20:16
Lokalizacja: Mierzęcice
Posty: 43
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Kombi
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
Zajrzyj do dawnego Supermarketu na Teatralnej, tam całkiem z lewej strony jest punkt dorabiania kluczy. Ja u niego kiedyś dorabiałem klucz do Polo z nietypowym immo dosyć tanio. Miał też oryginalne surówki.


03.10.2010, 13:43
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2322
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post 
Davido, nie zapomij o zgłoszeniu do ubezpieczyciela że masz klucz dorobiony. :czytaj:
jeśli masz AC oczywiście

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


03.10.2010, 15:40
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.09.2010, 19:53
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 24
Podziękował: 1
Pomógł: 3

Silnik: BSW-1.9 TDI 105KM
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post 
Przy wykupowaniu ubezpieczenia zgłosiłem, że mam jeden. Ponadto zmusiłem sprzedającego do napisania oświadczenia, że auto zbywa z jednym - nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie dla ubezpieczyciela, ale tak dla pewności o to oświadczenie poprosiłem. Przy wykupywaniu ubezpieczenia za rok zgłoszę, ze mam jeden dorobiony, o ile dorobię do tej pory ;)
Dzięki Panowie za podpowiedzi.

[ Dodano: 2010-11-20, 14:05 ]
Czy jest jakaś różnica w jakości i sposobie wykonania usługi dorobienia takiego kluczyka między ASO, a kimś to się tym trudni nieautoryzowanie? Bo różnicę w cenie już znam ;)


03.10.2010, 18:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 03.04.2009, 20:16
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 685
Podziękował: 6
Pomógł: 20

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: GDM - 5b.
Samochód: Flash
Rok prod.: 2003
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: Utracony kluczyk - dorobienie/wymiana zamków/zmiana kodu
Pora odgrzać kotleta.
Mam problem ponieważ uległa uszkodzeniu stacyjka. Zakupiłem wraz z nią kpl. kluczyków wiem jak ją wymienić tylko jest problem techniczny odnośnie zakodowania nowych kluczyków do IMMO. (wiem jak się koduje, ale tylko dorobione kluczyki).

WARIANT 1:
Rozebrać wszystko do przewodów wtedy włożyć stary kluczyk, zalogować się do IMMO
Wybrać KANAŁ 21 ilość kluczyków 3 (jeden stary + dwa nowe) po zakodowaniu starego wymienić stacyjkę i zakodować pozostałe dwa (nowe).
Jest problem bo na to jest tylko 30 sek.

WARIANT 2
Zmostkować nową stacyjkę ze starą. Włączyć starą z kluczykiem, zalogować się do IMMO
Wybrać KANAŁ 21 ilość kluczyków 3 (jeden stary + dwa nowe) po zakodowaniu starego wyłączyć starą stacyjkę, włączyć nową i zakodować pozostałe dwa.

Próbował ktoś takich czarów ???
Może macie inny dobry sposób wypróbowany ???
Za wszelkie rady i sugestie dzięki.

_________________
GrzegorzT


08.03.2011, 20:16
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post Re:
Davido napisał(a):
Przy wykupowaniu ubezpieczenia zgłosiłem, że mam jeden. Ponadto zmusiłem sprzedającego do napisania oświadczenia, że auto zbywa z jednym - nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie dla ubezpieczyciela, ale tak dla pewności o to oświadczenie poprosiłem. Przy wykupywaniu ubezpieczenia za rok zgłoszę, ze mam jeden dorobiony, o ile dorobię do tej pory ;)
Dzięki Panowie za podpowiedzi.

[ Dodano: 2010-11-20, 14:05 ]
Czy jest jakaś różnica w jakości i sposobie wykonania usługi dorobienia takiego kluczyka między ASO, a kimś to się tym trudni nieautoryzowanie? Bo różnicę w cenie już znam ;)

Różnicy nie ma oprócz ceny ale trzeba pomyśleć o przyszłości , na tym FORUM było dokładnie opisane jak FACET po kradzieży autka oddał dwa komplety do ubezpieczyciela a ich ekspert stwierdził że z oryginału był dorabiany kluczyk ( jakieś rysy ) i właściciel nie dostał za AUTKO ani grosza bo dorobiony klucz mógł być oddany złodziejowi w celu wymuszenia odszkodowania , a tak z ASO dostaniesz rachunek i w kompie będzie wszystko jak na dłoni o dorobieniu klucza , nie jestem pewien czy taka opcja pomoże w razie kradzieży ale moim zdaniem lepiej mieć papier z ASO choćby do sądu w razie jakiegoś zdarzenia


08.03.2011, 21:17
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.04.2010, 19:06
Lokalizacja: pomorskie
Posty: 207
Podziękował: 2
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Obecnie inny
Rok prod.: 2014
Województwo: pomorskie
Post Re: Utracony kluczyk - dorobienie/wymiana zamków/zmiana kodu
Robol Bez względu na to jaki masz kluczyk (ten od uszkodzonej stacyjki), można wyjąć z kluczyka sam transponder i przełożyć do nowego kluczyka usuwająć zeń ten niepasujący a wtedy kluczyki będą akceptowane przez zegary i sterownik silnika i przez pare innych rzeczy jeśli są. (transponder to taka podłużna szklana pastylka wewnątrz rękojeści kluczyka, lekko wklejona, ale można ją ostrzożnie odkleić) . Każdy kluczyk da się rozmontować.
Pytanie tylko po co?
Rozłuż tą kupioną stacyjkę. Wyjmij wkładkę stacyjki. Jak sam bębenek sprawny to włóż wkładkę do świeżokupionej i całość zamontuj. Jak uszkodzona pomarańczowo zabezpieczona kostka z mikrostykami, to wymienia się tylko kostkę. Jak uszkodzona sama wkładka stacyjki to wyciągnij ją, zdejmij zawleczkę, przy włożonym starym fabrycznym kluczyku i wyciągnij bębenek, razem z kluczykiem. Potem zabezpiecz czymś (dwoma kawałkiem gąbki od góry i od dołu ) zapadki, tak żeby nie wypadły. Potem odsłoń ostrożnie jedną stronę, ostrożnie wysuń kluczyk z bębenka, przytrzymując zapadki palcem i sprawdź, które sprężynują a które nie, wyjmując przy tym każdą, tak by móc ją z powrotem włożyć na swoje miejsce. Jak znajdziesz uszkodzoną zapadkę, to potraktuj wkładkę zakupionej stacyjki jako dawcę sprężynek i/lub zapadek (trzeba dobrać zapadkę, czasem lekko doszlifować piliczkiem). Na końcu jak włożysz wszystke sprężynki i zapadki z obu stron sprawdź, czy zapadki nie wystają zanadto poza bębenek. jak wystają, operacje dopasowania prowadzić do skutku, aż stary kluczyk będzie działał poprawnie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

_________________
Przed naprawą w ASO zajżyj na www.fabiaclub.pl, gdyż każde przepłacanie może zaszkodzić twojemu, życiu lub zdrowiu, a stosowanie części z odzysku chroni: twój portfel i środowisko, oraz wspiera rodzimy mikrobiznes.


08.03.2011, 22:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.02.2011, 17:05
Lokalizacja: SH
Posty: 264
Zdjęcia: 13
Podziękował: 12
Pomógł: 6

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Honda Accord Sport 2.0 i-VTEC 155 KM
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Utracony kluczyk - dorobienie/wymiana zamków/zmiana kodu
Mi nasunęło się inne pytanie. Ale od początku:
Otóż mam centralny i alarm, ale alarm ma osobny pilot. Kluczyk stały z immo. (jeden z podświetleniem, drugi bez, tak fabrycznie miałem, ale alarm mi zakładali w ASO, przy zakupie auta)
Czy da się w miarę tanio zrobić taki myk, żebym dorobił sobie kluczyk scyzorykowy, który będzie obsługiwał alarm? Po prostu żeby wykorzystać te przyciski które są w w/w kluczykach scyzorykach i nie nosić tego pilota który mam?

_________________
Mój były Fabiszon: Obrazek Mój aktualny Accordeon: Obrazek Obrazek


09.03.2011, 15:59
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.02.2010, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 581
Zdjęcia: 1
Podziękował: 7
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia 3 Liftback 1,6TDI 110KM
Rok prod.: 2016
Województwo: mazowieckie
Post Re: Utracony kluczyk - dorobienie/wymiana zamków/zmiana kodu
teoretycznie.. kupujesz http://allegro.pl/zamek-szyby-sterowani ... 29241.html następnie docinasz grot i przekładasz transponder immo czyli
mb19 napisał(a):
można wyjąć z kluczyka sam transponder i przełożyć do nowego kluczyka usuwająć zeń ten niepasujący a wtedy kluczyki będą akceptowane przez zegary i sterownik silnika i przez pare innych rzeczy jeśli są. (transponder to taka podłużna szklana pastylka wewnątrz rękojeści kluczyka, lekko wklejona, ale można ją ostrzożnie odkleić) . Każdy kluczyk da się rozmontować.

Kwestia podłączenia

_________________
była F2 FL COMBI CLASSIC VAN CAYB 1,6TDI 90KM '2010
była F1 SOUL BME 1,2 12V 64KM '2006
oraz Favorit 135L '1991


09.03.2011, 20:38
Zobacz profil Album osobisty
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: Utracony kluczyk - dorobienie/wymiana zamków/zmiana kodu
reed napisał(a):
Mi nasunęło się inne pytanie. Ale od początku:
Otóż mam centralny i alarm, ale alarm ma osobny pilot. Kluczyk stały z immo. (jeden z podświetleniem, drugi bez, tak fabrycznie miałem, ale alarm mi zakładali w ASO, przy zakupie auta)
Czy da się w miarę tanio zrobić taki myk, żebym dorobił sobie kluczyk scyzorykowy, który będzie obsługiwał alarm? Po prostu żeby wykorzystać te przyciski które są w w/w kluczykach scyzorykach i nie nosić tego pilota który mam?


Przerabiałem już temat z dokładanym alarmem :(
Jak masz dokładany alarm to niestety nic nie zrobisz , można co prawda próbować przełożyć układ scalony z twojego pilota do pilota w kluczyku ( scyzoryk ) , ale to już wyższa szkoła jazdy a koszt może przewyższyć nowy alarm z kluczykiem scyzorykiem :)

pozdrówka
venomk


09.03.2011, 20:54
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.02.2010, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 581
Zdjęcia: 1
Podziękował: 7
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia 3 Liftback 1,6TDI 110KM
Rok prod.: 2016
Województwo: mazowieckie
Post Re: Utracony kluczyk - dorobienie/wymiana zamków/zmiana kodu
a fakt, nie doczytałem że masz już alarm :D
dzieki venomk;)
Wiedziałem, że lepiej zrobie jak napiszę że Ty wiesz więcej w tym temacie ;)

Ale ten sprzedawca również miał alarm z tymi kluczykami co by znaczyło że poprostu kwestia wymiany alarmu ;) Pytanie tylko czy warto cenowo dla kluczyka :) Pisz do sprzedawcy, naprawdę spoko koleś :) Jak bierzesz pod uwagę wymianę alarmu to można spróbować podłączyć u niego ;) Ze śląska bliżej do Krakowa :)

_________________
była F2 FL COMBI CLASSIC VAN CAYB 1,6TDI 90KM '2010
była F1 SOUL BME 1,2 12V 64KM '2006
oraz Favorit 135L '1991


09.03.2011, 22:03
Zobacz profil Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL