Teraz jest 20.09.2024, 11:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Następna strona
CB Radio ilu was jest? Pytania i Odpowiedzi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 20.06.2009, 21:00
Lokalizacja: Łódź
Posty: 99
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Samochód: Elegance+ kombi
Rok prod.: 2005
Województwo: łódzkie
Post 
Mobil-Zasada napisał(a):
Na zdjęciach pokazałeś że jedna to podróbka, więc temu zaprzeczyłem.
Nie napisałem że antena 1.5 metra są na małych magnesach, napisałęm że jeśli tak by było to byłby to absurd.
AS-100 nie jest ryzykowna w utrzymaniu bo jej długość to 1 metr i stawia mniejszy opór niż ML'ka.
Twoje ostatnie zdjęcie wskazuje AS-145 na magnesie CTE - od Alana :grin:


Konkurs:

ZNAJDZ RÓZNICĘ ! ! !

Obrazek Obrazek

Do wygrania komplet żarówek postojowych...


Ostatnio edytowano 06.03.2010, 23:11 przez kecram, łącznie edytowano 2 razy



06.03.2010, 23:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.03.2010, 11:06
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 35
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Fabia Elegance
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Nie rozumiem co chcesz udowodnić.

Po prawo antena z czerwoną uszczelką, czyli chyba starsza wersja jak dobrze pamiętam. I dodatkowo podstawa która nie jest od Sirio, tylko CTE.
Poza tym średnica podstaw taka sama.

Nie wiadomo również czy anteny to AS-145 czy AS-100, bo nie widzę ich długości.

Edit: Żarówki sam mi dowieziesz? :mrgreen:


06.03.2010, 23:10
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.06.2009, 21:00
Lokalizacja: Łódź
Posty: 99
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Samochód: Elegance+ kombi
Rok prod.: 2005
Województwo: łódzkie
Post 
Mobil-Zasada napisał(a):
Nie rozumiem co chcesz udowodnić.

Po prawo antena z czerwoną uszczelką, czyli chyba starsza wersja jak dobrze pamiętam. I dodatkowo podstawa która nie jest od Sirio, tylko CTE.
Poza tym średnica podstaw taka sama.

Nie wiadomo również czy anteny to AS-145 czy AS-100, bo nie widzę ich długości.

Edit: Żarówki sam mi dowieziesz? :mrgreen:


Chce udowodnić, że nie masz racji...

Taki mały opisik o różnicy...szukać dalej ???

http://161gtw.pl/index.php?showtopic=206

Róznicę w AS 100 i AS 145 pokazałem wyżej na załączonym obrazku... nie widać różnic?

EDIT: No to ja czekam na te żarówki...


06.03.2010, 23:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.03.2010, 11:06
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 35
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Fabia Elegance
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Różnica to kolor uszczelki i inny magnes.
Nie mam konta na tym forum.
Być może lekko inna nalepka z napisem, ale to tak jak czerwona uszczelka - to były starsze anteny.
To czy to AS-100 czy AS-145 raczej wiedzieć nie będziemy z takiego zdjęcia.


06.03.2010, 23:25
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.06.2009, 21:00
Lokalizacja: Łódź
Posty: 99
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Samochód: Elegance+ kombi
Rok prod.: 2005
Województwo: łódzkie
Post 
Mobil-Zasada napisał(a):
Różnica to kolor uszczelki i inny magnes.
Nie mam konta na tym forum.
Być może lekko inna nalepka z napisem, ale to tak jak czerwona uszczelka - to były starsze anteny.
To czy to AS-100 czy AS-145 raczej wiedzieć nie będziemy z takiego zdjęcia.


Ojejciuś... albo jestes nie kumaty albo nie chcesz skumać...

To powtórzę jeszcze raz:

AS 100:

Obrazek


AS 145:



Róznica jest w wielkości magnesu...widzisz???Obrazek


06.03.2010, 23:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.03.2010, 11:06
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 35
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Fabia Elegance
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Zgadza się. Ale na Twoim pierwszym poście na tej stronie tematu są inne zdjęcia i w obu przypadkach jest magnes 12cm.

Z uporem maniaka napiszę raz jeszcze że to na zdjęciu drugim nie wyszło z fabryki bo to nie jest magnes Siriowski, więc równie dobrze ktoś nakręcił AS-100 na magnes Alanowski.

Ale kumam o co chodzi i chyba możemy dyskusję powoli zakańczać. ;-)


06.03.2010, 23:47
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.06.2009, 21:00
Lokalizacja: Łódź
Posty: 99
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Samochód: Elegance+ kombi
Rok prod.: 2005
Województwo: łódzkie
Post 
Mobil-Zasada napisał(a):
Zgadza się. Ale na Twoim pierwszym poście na tej stronie tematu są inne zdjęcia i w obu przypadkach jest magnes 12cm.

Z uporem maniaka napiszę raz jeszcze że to na zdjęciu drugim nie wyszło z fabryki bo to nie jest magnes Siriowski, więc równie dobrze ktoś nakręcił AS-100 na magnes Alanowski.

Ale kumam o co chodzi i chyba możemy dyskusję powoli zakańczać. ;-)


Tak sa inne bo ta po lewo to ML 145 a po prawo AS 145

Jeżeli piszesz o ostatnim zdjęciu które dodałem AS 145 to jest to magnes Siriowski i Alanowski. Nie jestem dokładnie pewien ale były chyba te same podstawki bo widziałem już kiedyś AS 145 i były właśnie z taką samą podstawką jak na zdjęciu (innej nie widziałem). Dziwne ale prawdziwe...

Co do różnic ML 145 co zamieściłem na początku to są one spore i warto kupić tą według mnie "oryginalną"

Zwróć uwagę wszystkie AS 145 mają taka samą podstawkę:

http://www.cb-radio.info.pl/sklep/anten ... ,typy.html

http://www.serwis-cbradio.pl/index.php? ... &Itemid=56

Ale AS są sprzedawane też bez podstawek !!!

Jak dobrze pamiętam Sirio z oznaczeniem MAG były na magnesie... ML 145 MAG, AS 100 MAG. Z oznaczeniem PL np. AS 100 PL były z możliwością mocowania na stałe lub w "dziurkę" bez magnesu. Ale oczywiście wszystko można przerobić ;)

Pozdrawiam


06.03.2010, 23:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 28.05.2009, 18:27
Lokalizacja: Oleśnica
Posty: 52
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2004
Województwo: dolnośląskie
Post 
Witam

A ja sie spytam z innej beczki.

Przymierzam sie do zakupu cb. Wyczytałem ze uniden jest ok. ale co z antena ?? można powiedzieć ze cb bedzie uzywane ,,okazjonalnie" dłuższe wyjazdy weekendowe itp bo zazwyczaj jeżdżę po miescie. co polecicie ?? tylko nie chcial bym jakiegos dlugiego bata.


07.03.2010, 22:36
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
sosik_15, magnes/na stałe?
magnesówka to sirio AS100 chyba najlepsze lub Pesident Missouri..

jeśli na stałe to Sirio Carbonium/Super Carbonium albo coś z Lemm'a
Przejrzyj temat troszku do tyłu, padło podobne pytanie ;)

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


07.03.2010, 22:43
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 28.05.2009, 18:27
Lokalizacja: Oleśnica
Posty: 52
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2004
Województwo: dolnośląskie
Post 
Ok dzieki

Ale raczej magnes. bo nie mam gdzie na stałę przymocowac. a co mysliscie o tych alanach ?? na poczatek zda egzamin ?


07.03.2010, 22:54
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 30.09.2005, 09:40
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 300
Podziękował: 1
Pomógł: 3

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Do kupna CB to i ja się przymierzam. Mam na oku radio Alan 109 i antenę Midland ML-145.

Czytałem sporo na www.cb-radio.pl na temat tego radia i przeróżnych anten. I szczerze mówiąc opinie są dość zróżnicowane. Po troszę napiszę co wyczytałem.

Jeśli chodzi o Alana 109, to opinie są bardzo podzielone. Początkujący użytkownicy, dla których to jest początek przygody, chwalą sobie radyjko. Podstawowe wyposażenie w zupełności starcza na nieprofesjonalne użytkowanie (typowo amatorskie, np. weekendowe wypady za miasto). Ale Ci, którzy są już "profesjonalistami" jeśli chodzi o CB piszą, że to radio to szit i nie ma się co w to ładować. Ja osobiście byłem w zaprzyjaźnionym sklepie z CB. Gościu mi powiedział, że w zupełności mi wystarczy to radio. Najważniejsza jest antena. Chłopaczek powiedział, że radio mało awaryjne, z regulacją RF Gain i Squelch'em. Jeśli zaczynam przygodę z CB, tojak najbardziej poleca.

Jeśli chodzi o Unidena 520xl - bo myślę, że o ten model chodzi koledze sosik_15. Tutaj sprawa wygląda tak, że radio to jest wycofane ze sprzedaży w Polsce już dawno, ponieważ nie ma homologacji - nie spełnia jakiś tam wymagań dotyczących szumów czy czegoś tam :crazy: Ale jak to w naszym kraju bywa, kupić i tak można. Nieoficjalnie, ale można. Wystarczy zajrzeć na allegro, gdzie na aukcji można kupić gruszkę do 520xl, a gratis dorzucą radio :smiley15: Co do samego radia: miałem przyjemność osobiście wypróbować to radio. Było z anteną IC-100. Działało ładnie. Ale na forum piszą, że te nowe radia to już szmelc jest. Dość awaryjne. Stare egzemplarze są nie do zdarcia, ale nowe to porażka. Nie wiem sam co o tym myśleć...

Co do anteny Sirio IS-100 to tutaj opinie też są bardzo podzielone. Jedni piszą, że rewelka, inni że szmelc. Mnie w sklepie gościu odradził tą antenę, bo słabo się trzyma dachu i ma marny kabel - szybko się przeciera albo łamie w środku. Jeśli już bym się upierał na tą antenę, to by zalecał wymianę kabla na inny. Na forum piszą też, że ostatnimi czasy firma Sirio bardzo się popsuła. A poza tym na rynku jest pełno podróbek i t niestety bardzo dobrze wykonanych. Z zewnątrz czasami trudno rozróżnić czy to oryginał czy podróbka. Dopiero po rozebraniu obudowy można coś powiedzieć. Nie wiem na ile w tym prawdy. Wyczytałem też, że zazwyczaj podróbki mają problem z prawidłowym zestrojeniem SWRu.

Mnie koleś polecił antenkę Midland ML-145. Mimo, że bat ma 145cm długości, to jest bardzo gibki i się ładnie zwija w bagażniku. Przymierzałem :ganja: Antena ma spory magnes, więc raczej dobrze się trzyma dachu. A o podróbkach tej anteny nie wyczytałem nic - ludziska piszą, że nie spotkali się z podróbkami.

To koniec mojego wywodu :crazy: Sory, że tak długo :smiley15:

Jeśli na forum znajdzie się jakiś użytkownik Alana 109, to proszę o wieści, jak się to radyjko sprawuje w fabii.

I jeszcze jedno pytanie. Czy nie ma problemów z sieniem zakłóceń przez fabię?


08.03.2010, 10:03
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.06.2009, 21:00
Lokalizacja: Łódź
Posty: 99
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Samochód: Elegance+ kombi
Rok prod.: 2005
Województwo: łódzkie
Post 
Kazdy mówi, że na począte to Ci wystarczy...
Ja kilka ladnych lat temu tez tak myślałem i przez to zmieniłem już kilka radyjek. Chodzi o ruch w interesie. Najpierw kupisz najprostszy model później stwierdzisz, że czegoś w nim Ci brakuje i będziesz wcześniej czy później zmieniał. Więc co Ci ma sprzedawca powiedzieć. Kup Pan radio za 700 zl i antene za 300 zł Co wydasz 1000 jak będziesz uzywal tylko na "okazje"?
Pomyśl na dłuższą metę. Nie kupuj najtańszego ale nie ma sensu kupować czegoś z wyższej półki. Ja osobiście polecam U 520. Jest to bardzo dobre radyjko. Fakt sieje na inne kanały ale do nasłuchu w zupełności wystarczy. No chyba, ze chcesz prowadzić nim rozmowy to Cię zjedzą na tym radiu sianiem na inne kanały. Uniden porównywalny jest (nawet takie same wewnątrz) do Presidentów.
Warto zwrócić uwagę na to kto je produkuje. Robione są (jak dobrze pamiętam) w Tajlandii i Chinach. O dziwo ale te z Chin są lepsze. Mniej awaryjne. Masz tam SQ i RF. To w zupełności Ci wystarczy. Do tego możesz kupić antenę Hustlera 100 (uwaga zimą mogą zlecieć z dachu :) ) ew. moją ulubioną :D Sirio ML 145 i będziesz zadowolony.
P.S.
Fabie nie sieją lecz warto uważać na ON bo mogą być zakłócenia :) Ale i z tym można sobie poradzić


08.03.2010, 15:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 30.09.2005, 09:40
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 300
Podziękował: 1
Pomógł: 3

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Wpadłem dzisiaj do sklepu u mnie w mieście. Poprosiłem o przymiarkę radia i anteny. No i najpierw wsadziliśmy właśnie Alana 109 i Midlanda ML-145. Na wyłączonym silniku było nawet ok. Problem zaczął się, gdy włączyłem silnik. Dało się słyszeć dość głośne i wkurzające "terkotanie" z radia. No to na przymiarkę wsadził Cobre. Było jeszcze gorzej. Terkotanie uniemożliwiało słuchanie. Na koniec wsadził TTi 550. No i tutaj terkotania nie było.

No i co ja mam zrobić?

A co do Unidena 520xl. Miałem okazję się przejechać. I było nawet nieźle. Ale teraz oficjalnie radia nie kupię. Zakaz sprzedaży. A znając moje szczęście, to wolałbym posiadać gwarancję :crazy:

A tak przy okazji. Czy ktoś z Legionowa lub Warszawy (północnej części) posiada w Fabii alana 109??


08.03.2010, 19:22
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.07.2009, 17:58
Lokalizacja: Kraków
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2013
Województwo: małopolskie
Post 
od 3 lat jezdze z TTI 880 i moge go polecic kompletnie nic się z nim nie dzieje żadnych szumów przebic nic uzywam go zima lato cały czas jest ok mam tez U520 ale to inna bajka wzmocnienie mikrofonu i o dziwo nie sieje po kanałach sprawdzane na róznych kanałach i brak siania oczywiscie homologacji niet :crazy:

_________________
Octavia 2 FL kombi 1.8TSI


08.03.2010, 19:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Krzychu_W, jak masz zakłócenia to są do tego specjalne filtry, instalujesz i teoretycznie niby po problemie..
Musiałbyś podpiąć i sprawdzić zasilajac CB prosto z aku. ponoć to może zniwelować terkotania, pierdzenia, szumy..

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


08.03.2010, 19:45
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL