Teraz jest 21.09.2024, 08:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
[F2] Ustawienie wysokości świateł 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
witam ponownie no niezlego smaka narobiles :) kupie chyba te philipsy hid raz a dobrze :) co do slimow to jak doczytalem sa rozne opinie czyli nie jednoglosna pochwala, chcialbym dopytac przy tym, ta przetwornice podklejasz gdzies na spod lampy wewnatrz (przeciskasz przez okragly otwor na zarowke?) i jak z demontazem filtra paliwa ... odpinales przewody (te zaciski :crazy: ) czy da sie wyjac wraz z przewodami jakos , raz jeszcze wielkie dzieki za tutorial


08.12.2009, 22:03
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
ja zachwalać nie będę - ale jeśli u mnie to działa tak długo to dlaczego u ciebie nie może :)
przetwornice podkleiłem taśmą dwustronną do dna obudowy reflektora - o tyle żeby nie podskakiwały i nie latały wewnątrz. warto to jednak zrobić na samiutkim końcu - jako ostatnią rzecz przed zamknięciem go tą gumową pokrywką.
wszystko przechodzi spokojnie przez otwór w obudowie reflektora - średnica prawie jak studzienka więc nie ma problemu :crazy:
filtr paliwa tylko wyjąłem z puszki, razem z wężami. nie odpinałem nic bo to w sumie same węże najbardziej przeszkadzają. tak czy owak nawet po wyjęciu trzeba się trochę nagimnastykować.
trzymam kciuki, daj znać jak coś wymodzisz :good:

ponieważ jednak nie ma to już wielkiego związku z tematem tego wątku to poprosimy jeszcze modów o wydzielenie nowego wątku albo przeniesienie dyskusji do wątku o fabii listka2000, tak dla porządku.

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


Niżej podpisany użytkownik dziękuje cosmos za ten post:
listek2000
09.12.2009, 08:49
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
ja bym tam nic nie przenosil :) kazdy kto bedzie chcial wg tytulu ustawic swiatla dzieki nam dojdzie do wniosku ze w F2 nie da sie lepiej jak nie zalozysz xenonow, i ja tak zrobilem :crazy: naczytalem sie i kupilem ciut lepsze niz standard czyli wczesniej opisywanego philipsa 6000k, przetwornice sa wieksze i nie podeszly w lampy wiec sa zamocowane pod przednim pasem nad grillem, mialem klopot z podlaczeniem zarowki.. wtyczki nie chcialy przejsc przez to oczko-klamerke trzymajaca org zarowke w kloszu, musialem to naciac :( bo nie chcialem nic przecinac w przewodach ... i nastala jasnosc... za to radio mi zaczelo szumiec.... :sciana: :sciana: :sciana: gasze xenony gra ladnie... wlaczam szumi i gubi stacje... a mialo byc tak pieknie ze niby firmowe philipsa to lepsze ze jak digitalne przetwornice to nic nie szumi i nie buczy... no nie jest tak niestety i musze cos ku temu zaradzic... moze jest o tym watek? bo chcialbym cos poczytac o tym jak to zwalczyc... i co mi zakloca... kable wysokiego od lamp czy przetwornice... bo narazie jestem na etapie wykrytego problemu skad pogorszenie jakosci sygnalu radiowego (nie chodzi o cb)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

trzeba dokupic jakies lepsze ledy tez 6000k do postojowek zeby to mialo rece i nogi, pozdr


05.02.2010, 18:58
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
listek2000, imho przekombinowałeś trochę z tym zestawem i cała sprawdzona do tej pory "hidologia" poszła w krzaki ;). na slimach nic nie szumi, z wtyczkami też nie ma problemu, całość pewnie też jest tańsza. no ale twój wybór.
co do szumów to najprościej pewnie będzie owinąć przetwornice w jakąś folię ekranującą albo puścić z nich lepszą masę na nadwozie auta. jeśłi będzie nadal szumieć to może radio masz czulsze i mniej selektywne niż fabryczny sprzęt - musiałbyś wtedy na próbę włożyć slimy i sprawdzić efekt.
postojówki do 6000k dobierzesz bez większego problemu, zdecydowana większość barwowo będzie pasować :good:

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


Niżej podpisany użytkownik dziękuje cosmos za ten post:
listek2000
05.02.2010, 22:30
Zobacz profil WWW GG Album osobisty

Dołączył(a): 07.08.2006, 21:59
Lokalizacja: Legnica
Posty: 72
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Samochód: Fabia Sportline
Rok prod.: 2002/2003
Województwo: dolnośląskie
Post 
listek2000 napisał(a):
[...]i co mi zakloca... kable wysokiego od lamp czy przetwornice... bo narazie jestem na etapie wykrytego problemu skad pogorszenie jakosci sygnalu radiowego (nie chodzi o cb)


Sygnał radiowy zakłócają Ci przetwornicę. Słyszałem, że wystarczy je dobrze obłożyć folią aluminiową i problem może zniknąć. W przeciwnym wypadku będziesz musiał je zmienić na takie z filtrami przeciwzakłoceniowymi. Na Allegro można już taki kupić w granicach 50zł sztuka. Co do CB to niestety problem jest ten sam. Odpalasz ksenony i zaczyna szumieć, ale to jeszcze pół biedy w porównaniu z tym, że zasięg masz wtedy do kolegi z naprzeciwka jadącego. Wracając jeszcze do tego, że zestaw jest PHILIPS'a. Szczerze to bardzo wątpię w jego oryginalność. Philips nie robi zestawów do samodzielnego montażu tzw. KITów.
Pozdrawiam


Niżej podpisany użytkownik dziękuje fist4sz3k za ten post:
listek2000
09.02.2010, 19:52
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
Obrazek tez tak mysle ze to chyba sciema z tym philipsem aczkolwiek na pudelku jest hologram z numerem ktory mozesz wklepac na stronie philipsa i sprawdzic oryginalnosc zestawu... ale dziwi mnie to slowo "designet for Philips... " a to mi odpisal sprzedawca:

Witam
Generalnie zestawy philipsa są jakościowo dużo lepsze jest pan pierwszą osobą która jest niezadowolona z działania tego zestawu.
Ja proponuje zrobić jeszcze jeden test:
odpięć zasilanie do jednej przetwornicy tak by sie nie załączała i zapalić światła by sprawdzić czy są zakłócenia na radiu i tak samo postąpić z drugą przetwornicą. To pozwoli sprawdzić czy zakłucenia są z jednej przetwornicy emitowane czy z dwóch. Jesli z jednej to spróbować ją przełożyć tylko na próbę na inne miejsce najlepiej zamienić z drógą przetwornicą by sprawdzić czy jest poprawa a jak nie to proszę o kontakt telefoniczny i spróbujemy ję zareklamować pod warunkiem ze to tylko jedna robi zakłucenia.

Jeśli obie robią zakłucenia to raczej samochód jest strasznie czuły i niestety nieda rady nic z przetwornicami zrobić , jedynie spróbować zamontować filtr EMC

WARZNE

PRZETWORNICE WYTWARZAJĄ NAJWIĘKSZE POLE MAGNETYCZNE ( ZAKŁUCENIA ) W MOMĘCIE ROZRÓCHU A WIĘC PIERWSZE 15-50 SEKUND PUZNIEJ SIĘ USTABILIZUJĄ I ZAKŁUCENIA POWINNY ZNACZNIE ZANIKNĄĆ. A WIĘC PROSZE O SPRAWDZANIE SZUMÓW RADNIA NIE ZARAZ PO WŁĄCZENIU XENONÓ ALE PO 10 I 50 SEKUNDACH PRACY PRZETWORNICY


nic nie poprawialem :) a na elektrodzie odpisal mi moderator,ze tylko oryginalne przetwornice nie zaklocaja... ktore sa oryginalne? welldone,hella,bosch? czy wtyczki podejda takie same? acha pamietajcie by kupic taki adapter pod zarniki bo nie przejda wtyczki,za maly otwor w orginale
Obrazek

a propo porady i masy... zapomnijcie wlasnie je odkrecilem z metalowych czesci karoseri pod maska i mniej szumia... jakby nie cierpia masy :crazy: folia aluminiowa tez nic nie pomogla... ponoc te filtry tez niewiele dadza bo pisalem do osob na allegro ktore kupily i mowia o niewielkiej poprawie... lepiej ponoc odrazu wywalic te przetwornice


09.02.2010, 20:45
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.08.2006, 21:59
Lokalizacja: Legnica
Posty: 72
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Samochód: Fabia Sportline
Rok prod.: 2002/2003
Województwo: dolnośląskie
Post 
Powiem tak, zakłócenia będziesz miał z obu przetwornic.. Nie mają filtra i tyle. Może i wytwarzają pole magnetyczne w momencie rozruchu, ale nawet w momencie rozruchu nie powinny powodować zakłóceń. Osobiście miałem przyjemność używać przetwornic z zestawu KINGWOODa i nie powodują zakłóceń. Sam mam oryginalne Hella i także zero problemów. Co do przetwornic Hella to jeśli chodzi o końcówki to będziesz musiał sobie końcówkę albo dorobić, albo połączyć na stałe. Nie wiem jak się sprawa ma w przypadku innych "renomowanych" producentów, ale myślę, że może być podobnie, bo przetwornice te są dostosowane do legalnych, że się tak wyrażę ksenonów (np. palniki D2S i D2R). Pamiętaj też, że kupno np oryginalnej używanej Helli to koszt koło 150zł także już nie jest tak wesoło jak w przypadku "nieoryginalnej" przetwornicy.
Pozdrawiam


Niżej podpisany użytkownik dziękuje fist4sz3k za ten post:
listek2000
09.02.2010, 21:51
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
listek2000 napisał(a):
nie przejda wtyczki,za maly otwor w orginale

u mnie przeszły bez problemów, nie musiałem niczego zmieniać poza dogięciem do poziomu tej pionowej wypustki po prawej żeby podstawa żarnika przylegała do adaptera :good:

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


Niżej podpisany użytkownik dziękuje cosmos za ten post:
listek2000
10.02.2010, 10:32
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.10.2007, 16:04
Lokalizacja: Stargard-ZDR
Posty: 475
Podziękował: 7
Pomógł: 18

Silnik: BSW-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: MHX - 5b.
Samochód: Black metalic F2 Comfort +
Rok prod.: 2009
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
cosmos czyli te co Ty kupiłeś na xenonowe.pl są jak widać bezawaryjne..
Rozmawiałem też z kolegą z SCP i mówił że też miał wcześniej slimy ale nie był z nich zadowolny, miał problem z tym "+" Zamówił zestaw na tej stronie http://jafra.home.pl/ ze standardowymi przetwornicami i mówi że jak narazie wszelkie problemy znikły.
Dobrze że ta firma znajduje się w Szczecinie to będe mógł się do nich wybrać osobiście :grin:

_________________
Soft - diesel inside: 140KM/338Nm


Niżej podpisany użytkownik dziękuje thomas za ten post:
listek2000
10.02.2010, 14:01
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
no masakra, kupilem well-done prestige z przetwornicami w ktorych sa ponoc filtry itd... dalej mi szumi radio... bardziej niz ten philips... ech szkoda bylo pieniedzy... chyba mam inny problem ???


25.02.2010, 20:50
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.10.2007, 16:04
Lokalizacja: Stargard-ZDR
Posty: 475
Podziękował: 7
Pomógł: 18

Silnik: BSW-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: MHX - 5b.
Samochód: Black metalic F2 Comfort +
Rok prod.: 2009
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
listek2000 , daj znać co tam dalej się dzieje z twoimi xenami :roll:


Niżej podpisany użytkownik dziękuje thomas za ten post:
listek2000
26.02.2010, 17:37
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
ech specjalnie kupiłem droższy zestaw philipsa bo był reklamowany,ze nie zakłóca itd. Niestety po włączeniu strasznie sieją i po 15 sekund. szum opada ale nie do końca i słychać w tle trzaski. Dzieje się tak przy stacjach o słabym sygnale. Stacje silniejsze radzą sobie z tym zakłóceniem. Naczytałem sie,że ten philips to może być podejrzany i każdy polecił mi well-done. Kupiłem well-done prestige najwyższy model z wbudowanymi filtrami renomowanych producentów... i szumią jeszcze mocniej niż podejrzane philipsa :( szkoda tylko 800zł aby sie o tym przekonać. Well-done potrzebują 30 sekund. na uspokojenie się a i potem szum jest wyraźny :( dodam,że przetwornice mniej szumią jak odkręciłem je od karoserii (nie lubią masy czy jak?) nie lubią też trzymania w ręku :) i w końcu wpadłem na pomysł włożenia, wymiany ,przewodu koncentrycznego imitując antenę oryginalna i nastała cisza... proszę o podpowiedź dlaczego oryginalny przewód antenowy tak zbiera zakłócenia, czy jego wymiana i zmiana położenia np z drugiej strony coś pomoże, bo ewidentnie zakłócenia idą po kablu antenowym ,dziękuję za sugestie, pozdrawiam

ps: Obrazek

znalazłem takie coś w domu... czy to jest filtr do radia samochodowego? czy on może coś pomóc w moim przypadku? pozdrawiam


27.02.2010, 13:54
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL