Teraz jest 30.06.2024, 07:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
głośniki tył fabia kombi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post Głośniki tył - Fabia kombi
Witajcie.

W temacie car-audio nie jestem znawcą.
Tak więc proszę o pomoc.

Jakie głośniki kupic do Fabi kombi, wiem tylko tyle, że 4"x6"
Poprosiłbym też o informację, jak pociągnąć instalację.

Głośniki nie muszą być wysokiej klasy. Na początek na pewno zostawię te, co są na przodzie.
Radio nie jest oryginalne, ale też nie jest to rewelacja - Sony XPLOD S2000.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


19.03.2005, 12:08
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nie wiem sam jka pociągnac instalacje, bo tego jeszcze nie zrobiłem, ale sie domyślam:

1) od deski rozdzielczej pod prawym lub lewym progiem pociagnać 2 przewody tak średnicy 1x0,75mm2 Cu (najlepiej beztlenowe)
2) zdiac tapicerke drzwi gdzie montujesz gwizdk
3) odciagnac boczki w bagazniku i wyjac plastikowa osłone na górnej kolumnie, gdzie znajduje sie otwór pod głośnik.

Co do firmy:

Polecam DLSa, bo sam taką kupowałem do 406 i miałem tak z przodu pioneera a za tyłu DLSa. Róznica była spora w jakości dzwięku.

Najlepiej kupić kpl poasujacych 4 głośników (wyskoko tonowy i średnio/nisko tonowy) pasujacy w orginalene otwory lub poszaleć i kupić na półke tak jka ja to planuje min fi 20cm i wszystko podłaczyć przez zwrotnice.


Ps:

wszystko w/w to sam własnie wymyśliłem.
Ale chyba sie sam zabiore niedługo za montarz przewodów i kupie zestaw głośników.

Pozdrawiam


19.03.2005, 12:28

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
mjr napisał(a):
Nie wiem sam jka pociągnac instalacje, bo tego jeszcze nie zrobiłem, ale sie domyślam:

1) od deski rozdzielczej pod prawym lub lewym progiem pociagnać 2 przewody tak średnicy 1x0,75mm2


Tylko prawa strona, bo po lewej masz puszczone linki do otwierania klapy i jeszcze cos, tak czytalem


19.03.2005, 12:37

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tzn ja nie mam bo mam zamki w klapie elktromagnetyczne.
:D

Ale skoro tak mówisz to LEWA.


19.03.2005, 12:46

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
mjr napisał(a):
Tzn ja nie mam bo mam zamki w klapie elktromagnetyczne.
:D

Ale skoro tak mówisz to LEWA.


Ale linke też masz , bo pomyśl jak ci się elektryczny przycisk ci się popsuje to co w tedy zrobisz ?
Zawsze jest linka albo linka z elektrycznym zamkiem nigdy sam elektryczny zamek.

Ps
Jeżeli chodzi o instalacje to w progu po prawejstronie, zdejmujesz plastyki (słupek,próg, i nadkole przednie w środku) lub możesz sprubować wepchnąć drut i za nim , są tam rynienki wiec może się udać, ja osobiście zdejmowałem plastyki i jest troche z tym roboty. Z przodu odkręć schowek od pasażera i będziesz miał elegancki dostep


19.03.2005, 17:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:47
Lokalizacja: TUSZYN
Posty: 268
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Roomster
Rok prod.: 2012
Województwo: łódzkie
Post 
Co do tego jakie głośniki warto wsadzić to po małych konsultacjach ze specami od Car Audio stwierdzam że nie warto inwestowac w dobre głośniki tylne do kombi bo z rozmiaru 4x6 nic nie wyciśniesz wiec wszystko jedno czy to bedzie zestaw za 500pln czy za 100!!!!!!!

_________________
We flocie także FABIA 1.2 TSi, OCTAVIA III 1.4 TSi oraz YETI 1.4 TSi


20.03.2005, 17:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Bart napisał(a):
Co do tego jakie głośniki warto wsadzić to po małych konsultacjach ze specami od Car Audio stwierdzam że nie warto inwestowac w dobre głośniki tylne do kombi bo z rozmiaru 4x6 nic nie wyciśniesz wiec wszystko jedno czy to bedzie zestaw za 500pln czy za 100!!!!!!!


Bart ma rację, wpełni się zgadzam z jego wypowiedzią.
Z tak małych głośników nie usłyszysz głębokiego basu np poniżej 50Hz, nawet 60Hz to już będzie dobry wynik.
Im większy głośnik tym lepiej (dla basu). Więc nie ma co kupować niewiadmo jak drogich malutkich głośników.
jeśli chcesz mieć z tyłu to jakiekowlwiek (w sensie mniej znanej firmy tj. np.Alphard)
POZDRAWIAM


20.03.2005, 18:28
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Cytuj:
Ale linke też masz , bo pomyśl jak ci się elektryczny przycisk ci się popsuje to co w tedy zrobisz ?
Zawsze jest linka albo linka z elektrycznym zamkiem nigdy sam elektryczny zamek.


Linki nie ma... jak zamek zepsuje sie otwiera sie go od srodka. Tak jest w wersjach z elektrycznym zamkiem - jezeli bardzo sie myle poprawcie mnie :>

[ Dodano: 2005-03-24, 23:05 ]
Cytuj:
Jakie głośniki kupic do Fabi kombi


Ile chesz przeznaczyc $ i dlaczego maja byc akurat z tylu? Wiekszosc instalacji CA opiera sie na dobrym systemie przednim (uwierz mi, ze nawet przy srednim zaspokoisz pasazerow z tylu) i malym (chodz niekoniecznie) subwooferze...


24.03.2005, 23:02

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Cytuj:

Linki nie ma... jak zamek zepsuje sie otwiera sie go od srodka. Tak jest w wersjach z elektrycznym zamkiem - jezeli bardzo sie myle poprawcie mnie :>


Ja u siebie posiadam otwieranie elektryczne ( przycisk na tylniej klapie ) i do tego jest także otwieranie na linkę obok fotela kierowcy.

Także jak pisałem na innym wątku z tymi Fabiami i wersjami wyposażenia jest bardzo różnie i dziwnie :?


25.03.2005, 08:36

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
A u mnie jest otwieranie z przycisku na klapie oraz z pilota w kluczyku - żadnej rączki przy fotelu nie mam.
Więc jak sie zepsuje to tylko z pilota.

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


25.03.2005, 09:20
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Grzesiek napisał(a):
A u mnie jest otwieranie z przycisku na klapie oraz z pilota w kluczyku - żadnej rączki przy fotelu nie mam.
Więc jak sie zepsuje to tylko z pilota.


Z pilota? Moze OT ale pisz wiecej!!!! :twisted: Wersja elegance czy moze cos dokupywales???


25.03.2005, 14:06

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja Ci napisze cos wiecej :D otwierasz fabke z pilota (centralka) podchodzisz do klapy i otwierasz przyciskiem na klapie :D


25.03.2005, 15:04

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
deinonyCH napisał(a):
Grzesiek napisał(a):
A u mnie jest otwieranie z przycisku na klapie oraz z pilota w kluczyku - żadnej rączki przy fotelu nie mam.
Więc jak sie zepsuje to tylko z pilota.


Z pilota? Moze OT ale pisz wiecej!!!! :twisted: Wersja elegance czy moze cos dokupywales???


Mam wersje JOY i tam w standardzie jest otwieranie bagażnika z pilota w kluczyku.

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


25.03.2005, 15:43
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
A ja nie mam nic :-(

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


25.03.2005, 15:46
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Grzesiek napisał(a):
deinonyCH napisał(a):
Grzesiek napisał(a):
A u mnie jest otwieranie z przycisku na klapie oraz z pilota w kluczyku - żadnej rączki przy fotelu nie mam.
Więc jak sie zepsuje to tylko z pilota.


Z pilota? Moze OT ale pisz wiecej!!!! :twisted: Wersja elegance czy moze cos dokupywales???


Mam wersje JOY i tam w standardzie jest otwieranie bagażnika z pilota w kluczyku.


No tak ale wciaz musisz nacisnac "przycisk" na klapie aby otworzyc, pilot tylko oblokowuje zamek centralny tak?

[ Dodano: 2005-03-25, 18:30 ]
Cytuj:
Ja Ci napisze cos wiecej otwierasz fabke z pilota (centralka) podchodzisz do klapy i otwierasz przyciskiem na klapie

i tak wlasnie jest u mnie :twisted: :wink:


25.03.2005, 18:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL