Teraz jest 16.06.2024, 02:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
śnieg w komorze silnika 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 18.04.2007, 22:02
Posty: 194
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post śnieg w komorze silnika
Witam
Mamy zimę no dobrze tylko czemu na drogach tak jest jak teraz to nie wiem. No ale do rzeczy , otóż koledzy u nas też padało i to mocno. Niestety musiałem rano jechać do pracy i przedzierać się przez zaspy bo oczywiście nic nie odśnieżało . Cały czas jak jechałem po tym głębokim śniegu to słyszałem szuranie podwozia o śnieg - nawet gdy nie było zasp a koleiny w takim świeżym śniegu, nic nie pukało i nie uderzało. Po powrocie do domu przed garażem postanowiłem sprawdzić jak tam spód autka wygląda i moim oczom ukazało się całe przednie zawieszenie tzn. wachacze i tuleje oraz osłona pod silnikiem oblepiona śniegiem co więcej po otwarciu maski okazało się , że śnieg znajduje się w okolicach alternatora i pompy klimy aż po sam pasek na klimie oraz z drugiej strony czyli koło pompy wspomagania. Do tego wszystkiego maglownica również obklejona śniegiem aż po skrzynię biegów ( cała pusta przestrzeń zaklejona ) I teraz pytanie: Czy w związku z tym coś mi grozi , jakaś awaria ?? Czy po prostu jeździć dalej i się nie przejmować ?? Niestety mój garaż nie jest ogrzewany i pewnie to się samo nie rozpuści myślę nad tym żeby podjechać do kogoś kto ma ogrzewaną halę i ogrzać autko ale czy trzeba to robić czy dać sobie spokój? Druga sprawa czy takie szuranie podwoziem a konkretnie zawieszeniem jest szkodliwe , może się uszkodzić np. jakiś element zawieszenia albo rozjechać geometria czy cosik takiego ? Zaznaczam że cały czas szurało a nic nie uderzyło . Zresztą miałem szczęście , że się na tym śniegu nie zawiesiłem bo bym pewno sam stamtąd nie wyjechał bez holowania.


09.01.2010, 22:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
Jeżdzić dalej , po szorowaniu podłogą nic się nie stanie dopuki w coś się nie walnie , a ten śnieg oblepiony wokoło silnika napewno popuścił bo jak autko poszło spać to zabraklo chlodzenia silnika i ciepło napewno śnieg przy silniku roztopiło :good:
Spokojna głowa na noc :browar:


09.01.2010, 22:22
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Przemko, skoro masz osłonę pod silnikiem to już lepiej a może i nie..
Osłona spełnia swą rolę w tym przypadku, bo skoro jak piszesz jeździsz rano po nieodnśnieżonych drogach, niewiadomo co zawsze pod tym śniegiem jest. Także osłona może Cię uchronić i zamortyzować przed jakimś leżącym przedmiotem przykytym pod śniegiem.
Rzecz 2, osłona osłoną ale ma ona miejsca gdzie śnieg poprostu może się dostać i go podcina i zasysa. A jak się dostanie nie ma jak wylecieć i problem.
Może spróbuj ją odkręcić i wywalić snieg, jeśli masz kanał? Ogrzewany, bądź ocieplany garaż ułatwił by sprawę.
Śnieg raczej nic nie porobi poważnego pod silnikiem i zaiweszeniem, jeździ się przecież w deszczu i te miejsca są narażóne na wodę. Jedynie sól która tam może sie osadzić ze śniegiem moze źle wróżyć elementom. Dlatego na wiosnę, przemyśl sprawę mycia podwozia.

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


09.01.2010, 22:29
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 18.04.2007, 22:02
Posty: 194
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
Dzięki koledzy za rady .
Sebasuperb ta osłona to taka malutka plastikowa jest jak to w benzynach 1,4 16V kończy się przed wahaczami i ja podejrzewam , że wahacze szorując po śniegu zgarniały a nadmiar tam na nią wpadał i dostał się jeszcze na maglownicę .Poza tym od strony kierowcy ma ona taki prostokątny otwór z przodu i tamtędy się nabrało też sporo. Co do soli to tam nikt nie odgarniał a co za tym idzie nie sypał niczym . Były takie "jęzory" nawiane z pomiędzy drzew na głębokość coś około 50 cm od krawędzi jezdni a na końcu było może ze 30 cm może mniej. Fabia fajne auto ale potwornie niskie i jechało cały czas brzuchem po śniegu . Przyznam się , że wrażenia słuchowe nie ciekawe cały czas drżałem o to by sobie kosztów nie narobić i w coś nie walnąć


09.01.2010, 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Przemko, to masz osłonę pod całym silnikiem?? No plastik oddawał głuchy dźwięk, to obawy napewno były..
Byle nie najechać na jakąś cegłówkę, jak niedawno klubowicz od nas z forum jechał i w śniegu była i pokrzywił bodajże ..

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


09.01.2010, 22:51
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.11.2008, 21:12
Lokalizacja: łódzkie
Posty: 590
Zdjęcia: 0
Podziękował: 9
Pomógł: 40

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Seat
Rok prod.: po liftingu
Województwo: łódzkie
Post 
właśnie niskie sa te nasze fabiszony, ja swoja troszkę wyniosłem, w tych zaspach okazuje sie to przydatne

_________________
Pozdrawiam
Paweł


09.01.2010, 23:06
Zobacz profil Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL